Емоції і стани, що викликають передчасне старіння

Якщо збирати в собі негатив, не давати виходу негативним почуттям, це незмінно відіб'ється на здоров'ї і зовнішній вигляд.

Емоції і стани, що викликають передчасне старіння

Фото: pixabay.com

Вина. Це почуття може провокувати розвиток серйозних захворювань, в тому числі хронічних, депресивних розладів і навіть призводити до набору зайвої ваги. Ці фактори викликають уповільнення обмінних процесів в організмі і, як наслідок, його передчасне зношування. Тому не варто мучити себе почуттям провини – інакше ризикуєте постаріти завчасно.

Образа, агресія. Дані емоції є тригерами збоїв в роботі багатьох внутрішніх органів, включаючи серце. Крім того, через них в м'язах виникають затискачі, з'являються камені в нирках, жовчному міхурі, зростає рівень «поганого» холестерину в тілі. Ці процеси негативно позначаються на стані всього організму і в рази прискорюють процеси старіння – як всередині, так і зовні.

Стрес. Коли людина тривалий час перебуває в стресовому стані, в організмі зростає рівень гормону кортизолу. З підвищенням його концентрації тіло максимально мобілізує свої внутрішні захисні ресурси, що загрожує якнайшвидшим зношуванням організму.

Емоції і стани, що викликають передчасне старіння

Фото: pixabay.com

Це обумовлено тим, що при затяжному або хронічному стресі істотно підвищується ризик виникнення серцевих недуг, починає стрімко зростати вага, руйнуються м'язові волокна, сповільнюються процеси регенерації клітин, на шкірі з'являються зморшки, розтяжки, акне.

Точка, зневіру. Ці почуття в першу чергу відбиваються на стані суглобів і функціонуванні серцевого м'яза. До того ж, коли людина тривалий час перебуває в пригніченому стані, відбуваються серйозні порушення в його гормональній системі, що провокують ранні вікові зміни в зовнішності.

Тривога, страх. У моменти, коли людина відчуває ці емоції, організм теж посилено виробляє кортизол. Про вплив стресового гормону на організм уже було сказано. Слід також додати, що одне з негативних наслідків надлишку кортизолу в організмі – зниження обсягів гіалуронової кислоти і колагену. Дефіцит цих речовин особливо шкідливий для сухої шкіри, так як викликає додаткову сухість, лущення і нові зморшки.

Раніше Zmorshki.in.ua називав 9 психосоматичних причин хвороб.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua