Як правильно спілкуватися з токсичним людиною

Щоб не загрузнути в негативі, який виходить від токсичної особистості, пам'ятайте про ці правила, вибудовуючи діалог.

Як правильно спілкуватися з токсичним людиною

Фото: pixabay.com

З'ясуйте свої слабкі сторони. Проаналізуйте свої характер, поведінку і розберіться, чому деякі дозволяють собі вами маніпулювати. Можливо, причина криється в тому, що ви недооцінюєте себе, свої здібності і можливості. Змінивши власне ставлення до себе, ви не будете притягати у своє життя токсичних людей.

Довіряйте інтуїції. Спілкуючись з людиною, прислухайтеся до своїх внутрішніх відчуттів. Якщо після діалогу на серце залишається неприємний осад, ви відчуваєте себе нещасним, виснаженим – припиніть з ним будь-які контакти. Чим раніше виключіть токсичну особистість зі свого оточення, тим краще для вас і вашого самопочуття.

Позначаєте межі. Токсичні люди завжди прагнуть порушити особистий простір співрозмовника і «задавити» своїми негативними емоціями. Ввічливість – це прекрасна якість, але все ж навчитеся чітко позначати межі дозволеного втручання. Навіть якщо комусь ви здастеся грубим.

Будьте стримані і прямолінійні. Не потрібно піддаватися на провокації токсичного співрозмовника, який норовить затягти в воронку негативу. Таким чином ви ризикуєте розгубити внутрішню рівновагу. Формулюйте свою позицію чітко – завдяки цьому опонент побачить в вас гідного суперника. Це введе його в ступор, і він послабить натиск.

Контролюйте розмову. Не допускайте маніпуляції над собою. Навчіться швидко переводити розмову в зручний для вас русло, тим самим охолодивши запал опонента.

Не діліться особистою інформацією. Токсичний людина не упустить можливості використовувати її, щоб втертися в довіру. Тому не розповідає про себе нічого важливого – в майбутньому кожне слово може бути використане проти вас.

Розплануйте «втечу». Майте в запасі кілька можливих причин, за якими не можете продовжувати розмову або надати будь-яку незручну вам послугу. Так ви позбавитеся від необхідності спілкуватися в даний момент з токсичним людиною, при цьому збережіть з ним стосунки. Якщо це вам, звичайно, дійсно потрібно.

Раніше Zmorshki.in.ua називав 5 головних емоційних потреб чоловіків.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua