Як боротися з лінню: ТОП корисних порад

Лінь позбавляє життя фарб, робить її нудною і похмурою, негативно позначається на фінансовому благополуччі, здоров'ї та самопочутті. Тому для багатьох актуальне питання: як перемогти лінь?

Як боротися з лінню: ТОП корисних порад

Фото: pexels.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Орієнтуйтеся на результат. Щоб подолати лінь, яка виникає, коли ви розумієте, що якась агресивна дія вимагає від вас певних зусиль, спробуйте представляти не процес, а результат. З таким підходом набагато простіше домовитися з собою і почати втілювати задумане в життя.

Ставте реальні цілі. Перш ніж поставити перед собою мету, ретельно продумайте, наскільки вона реальна для вас. Іноді надто завищена планка є гальмом для діяльності.

Плануйте. Кількість запланованих справ має бути обмежена. Правильно розподіляйте роботу протягом дня, тижня. Краще запланувати менше і виконати все, чим скласти грандіозні плани і зробити тільки частина задуманого. В цьому випадку негативні емоції і розчарування в собі зведуть нанівець радість від досягнутого.

Лиха біда початок. Головне почати. При масштабності завдання починайте з малого. Розбийте великий проект на підзадачі, починайте з того, що ясно і зрозуміло, що під силу. Не думайте про наступні етапи роботи, просто робіть те, що вирішили. Вдалий початок завдання окрилить, додасть сил і впевненості в успіху.

Як боротися з лінню: ТОП корисних порад

Фото: pexels.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Застосуйте систему бонусів. Придумайте приз, заохочення або подарунок, яким винагородити себе після виконаної роботи. Це бути похід в кіно, прогулянка, улюблена книга або передача, чашечка ароматного чаю або кави, – все, що підкаже фантазія. Лінь буде змушена поступитися своїми позиціями, якщо ви запропонуєте собі нагороду за те, що не хотіли робити.

Мотивуйте себе. Хороший спосіб боротьби з лінню – читання мотиваційної літератури. Часто навіть назви книг несуть посил до дії. Якщо вважаєте, що ці книги корисні тільки бізнесменам і кар'єристам, ви сильно помиляєтеся.

Фіксуйте прогрес. Мотивація підвищується, якщо ви можете наочно оцінити результати ліні і результати праці. А тому фіксуйте все, що зробили або не зробили, на папері і тримайте записи на видному місці.

Орієнтуйтеся на трудоголіків. Більше спілкуйтеся з енергійними людьми. Частина їх енергії і любові до дії неодмінно передасться вам. Неможливо спілкуватися з людиною, яка завжди в русі, і при цьому залишатися в стороні, культивуючи власну лінь.

Не сподівайтеся на чудо. Є таке ємне слово – авось. Авось обійдеться, пронесе, владнається, вляжеться як-небудь. Але від життя не втечеш. Проблеми – це одна з властивостей життя. Ні у кого і ніколи все не може бути абсолютно гладко. Але проблеми треба сприймати як двері нових можливостей, як засіб боротьби з лінню. При їх вирішенні кожен стає сильнішою, рішучіше, досвідченіше, мудріше.

Давайте собі відпочинок. Дуже часто лінь або апатія – це зовнішній прояв надмірної втоми. Повноцінний відпочинок – запорука повноцінної роботи. Чергуйте діяльність з відпочинком, не будете робити, на шкоду сну. Підтримувати тіло, розум і психіку в тонусі допомагають як активний, так і пасивний відпочинок. Для збільшення працездатності і витривалості є спорт, ранкова зарядка, контрастний душ.

Як боротися з лінню: ТОП корисних порад

Фото: pexels.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Раніше Zmorshki.in.ua розповідав, як викидати сміття з розумом.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua