5 ефективних способів побороти апатію

Ці прості, але дієві методи допоможуть впоратися з смутком і нудьгою, швидко прийти в тонус і повернути працездатність.

5 ефективних способів побороти апатію

Фото: pixabay.com

Спробуйте виговоритися

Можна вилити душу близькій людині або психотерапевта. В крайньому випадку, якщо не налаштовані на діалог, згодиться дзеркало і бесіда з людиною, якій ви точно довіряєте – з самим собою.

З ким би не вирішили поговорити, обов'язково щиро розкажіть про свої почуття на даний момент, спробуйте з'ясувати, чим викликане ваше поганий стан. Фахівці стверджують, що саме у відвертій бесіді вдається визначити причину апатії – а це вже половина успіху.

Не бійтеся проявляти емоції, плакати, можливо навіть кричати. Психологічне розвантаження ще нікому не зашкодила.

Рухайтеся – навіть через силу

Якщо будете сидіти склавши руки, вас будуть долати погані думки, що тільки посилить апатію. Тому змусьте себе піднятися з дивана і зайнятися чимось корисним. Наведіть порядок у житло, приготуйте обід, прогуляйтеся, сходіть в тренажерний зал або басейн.

Ще можна зануритися в улюблене хобі – за умови, що там присутній хоча б мінімальна рухова активність.

Змініть режим дня і звички

Якщо звикли починати ранок з кави і сигарети – замініть їх на корисний сніданок і ранкову зарядку. Ішли на обід о першій годині дня і трапезували в кафе – спробуйте змістити обідню перерву на годину і перекушувати в парку на лавці.

Сенс в тому, щоб змінити усталений роками звичний графік. Можливо, причина вашого пригніченого стану криється саме в щоденних одноманітності і рутини.

Частіше бувайте на свіжому повітрі

У кожної людини є улюблені місця – наприклад, фонтан на площі, набережна річки, альтанка в сквері. Намагайтеся хоча б пару разів на тиждень бувати в милих вашому серцю куточках. Перебування на свіжому повітрі і сонячні промені здатні творити чудеса з душевним станом.

5 ефективних способів побороти апатію

Фото: pixabay.com

У вихідні можна вибиратися на природу – на дачу, в ліс, на водойму. Побудьте на самоті з природою – це допоможе позбутися від гнітючих думок і налаштуватися на позитив.

Якнайбільше спілкуйтеся з людьми

Замкнутість – один з найбільш частих ознак апатії і депресії. Але, як не крути, людина – істота соціальна, і без контактів з іншими людьми йому погано.

Для початку зустріньтеся з рідними або друзями – сходіть в кіно, кафе або просто погуляйте. Поступово розширюйте коло спілкування: включіть в нього колег, далеких знайомих.

Коли психологічний стан трохи відновиться, спробуйте знайомитися з людьми на вулиці, спілкуйтеся, стоячи в черзі в магазин або банківську касу. Це допоможе вам не боятися людей, відновити соціальні контакти і поліпшити емоційний тонус.

Раніше Zmorshki.in.ua розповідав, як розпізнати чоловіка-інфанта.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua