Єрмолай: значення імені, походження, характер, доля

Ім'я Єрмолай виникло багато століть тому на території Стародавньої Греції. На Русь прийшло з Візантії після становлення християнства та швидко завоювало популярність серед усіх верств населення. У минулому столітті стало поступово виходити з моди, але сьогодні знову актуально. Усіх володарів імені поєднує неймовірна харизма, доброта, чуйність та оптимізм. Такі чоловіки завжди домагаються поставленої мети, але ніколи не підуть на підлість чи зраду заради того, щоб отримати бажане.

Значення та походження

Лінгвісти схиляються до версії, що чоловіче ім'я має грецьке коріння і походить від словосполучення Ἑρμόλαος (Гермолаос). Перша частина є похідною від імені бога торгівлі Гермеса, а друга – “лаос” перекладається російською як “народ”. Відповідно до цієї інтерпретації значення імені Єрмолай – “народ Гермеса”, “армія Гермеса”. Ще одне тлумачення – “народомовник”, “вісник народу”.

Похідні по-батькові: Єрмолаєвич, Єрмолаєвна, Єрмакович, Єрмаківна. Короткі форми: Єрмак, Єря, Єрма. Зменшувально-пестливі звернення: Єрмоша, Єрмолайка, Єрмоха, Єрмола.

Головним покровителем володарів імені є священномученик Єрмолай, який жив у IV столітті н. Він проповідував християнську віру, за що був схоплений язичниками та обезголовлений. День пам'яті святого (і іменини Єрмолаєв) – 8 серпня.

Дитинство

Єрмолай: значення імені, походження, характер, доля

Значення імені Єрмолай наділяє свого маленького володаря врівноваженістю, дружелюбністю, відкритістю, щирістю, чуйністю. У хлопчика спокійна вдача, тому він не завдає батькам особливого клопоту. Навпаки, вони не можуть натішитися, який розумник їхній синок: він і по господарству допоможе, і сам уроки зробить, і в кімнаті забере. Зазвичай є у сім'ї другою чи третьою дитиною. Старші брати та сестри, як і батьки, його балують, проте це ніяк не позначається на характері хлопчика.

Єрмолай – дуже товариська дитина, до якої тягнуться однолітки. Він має авторитет і пошану в будь-якій компанії, має безліч друзів і приятелів. У школі навчається добре, бере участь у громадському житті. Однаково любить як гуманітарні, і точні науки.

Доля та характер

Ім'я Єрмолай наділяє свого володаря самостійністю, незалежністю, надійністю, силою волі. Цей товариський та харизматичний чоловік ненавидить самотність: увесь вільний час він проводить із приятелями чи домочадцями. Єрмолай ніколи не відмовить у допомозі: вислухає, дасть слушну пораду, тому на неї можна покластися в будь-якій ситуації. Однак сам вважає за краще тримати свої думки та почуття потай від усіх. Незважаючи на м'якість, чоловік не дає собою маніпулювати і не любить, коли вторгаються в його особистий простір.

Позитивних якостей у Єрмолаю набагато більше, ніж негативних. Загалом це веселий, добрий, чуйний чоловік, що випромінює спокій та умиротворення. Проте є деякі недоліки. Наприклад, марнославство, надмірна впевненість у собі та самолюбство. Він педантичний і прискіпливий, може розлютитися, якщо хтось чинить не так, як йому хотілося б.

Єрмолай: значення імені, походження, характер, доля

Здоров'я

Загалом у володаря імені міцне здоров'я. Однак через сильні стреси і внутрішні переживання може сильно постраждати нервова система. Не виключено ризик інсульту у зрілому віці. Чоловікові потрібно навчитися позбавлятися негативних емоцій, уникати розумових та фізичних перенапруг.

Кар'єра та робота

Значення імені Єрмолай безпосередньо впливає на кар'єру та реалізацію в професії. Вже в ранній юності хлопець прагне фінансової незалежності, тому не гребує жодної роботи. Згодом він розуміє, що може бути або керівником, або працювати поодинці. Причина полягає в тому, що власник імені не може підкорятися будь-кому: чи рано пізно виникають конфлікти з начальством, які призводять до звільнення.

З Єрмолая виходить добрий, справедливий бос. Йому вистачає лідерських якостей та організаторських здібностей, щоб керувати колективом та надихати співробітників. Кар'єра чоловіка складається вдало, що також відбивається на його фінансовому становищі: до зрілого віку він стає дуже заможною людиною, але в старості, на жаль, на нього можуть чекати великі втрати.

Найбільш підходящі професії для власника імені:

 • лікар;
 • педагог;
 • адміністратор магазину чи ресторану;
 • дипломат;
 • чиновник. Єрмолай: значення імені, походження, характер, доля

Особисте життя

Значення імені Єрмолай обіцяє своєму носію щастя в особистому житті. Сім'я для нього стоїть на першому місці, тому він душі не сподівається у дружині та дітях. У подружжя зазвичай вибирає більш авторитарну жінку. Самостійність і волелюбність більше виявляються у кар'єрі, ніж у любовних відносинах: тут чоловік готовий поступитися обраниці пальмою першості.

Його з упевненістю можна назвати зразковим сім'янином. Єрмолай дуже любить дітей, багато вкладає у їхнє виховання. Оточує дружину увагою, любов'ю та турботою, допомагає по домашньому господарству, часто бере із собою на світські заходи.

Єрмолай: значення імені, походження, характер, доля

Літерне розшифрування

Інтерпретація літер у імені дозволить скласти точніший психологічний портрет особистості:

 • Е – проникливість, товариськість, потреба у самовираженні.
 • Р – хоробрість, самовпевненість, авантюрність.
 • М – чуйність, сором'язливість, турбота про близьких.
 • О – добре розвинена інтуїція, глибокий внутрішній світ, вміння поводитися з грошима.
 • Л – артистизм, лідерські задатки.
 • А – прагнення до духовного та фізичного розвитку.
 • Й – імпульсивність, запальність, пристрасність.

Нумерологія

Єрмолай: значення імені, походження, характер, доля

Не лише значення та походження імені Єрмолай, а й нумерологія впливає на особливості характеру його носія. Числом долі чоловіка є сімка, що втілює незалежність та волелюбність. Така людина прагне самовдосконалення і саморозвитку. Є новатором та генератором ідей, але не любить втілювати задумане у життя. Чоловікові більше до вподоби, коли цю роботу виконують інші люди.

Хлопці-«сімки» мають неабиякий інтелект, творчі здібності. Їхня філософія не завжди зрозуміла оточуючим, через що вони нерідко стають самітниками. Це замкнуті і не дуже товариські люди, яким комфортно наодинці із собою та зі своїми думками.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua