Єврейські жіночі імена та їх значення

Єврейські жіночі імена красиві та мелодійні. Цей список поєднує спільні імена з біблійних, талмудичних та постталмудичних епох. Єврейські батьки, називаючи своїх дітей, обирають будь-яке ім'я, яке вважають красивим. Примітно, що ім'я хлопчику дається при обрізанні, а ім'я дівчинки зазвичай присвоюється в процесі читання Тори незабаром після її народження.

Розглянемо значення єврейських імен з погляду їхнього біблійного трактування.

Єврейські жіночі імена та їх значення

Белла

Біблійне ім'я. Першою Білою була служниця Рахілі, дружина Якова, прародителька племені. Іспанське та італійське ім'я Белла («прекрасна») не має жодного відношення до біблійного Білха, значення якого — «плутанина».

Просто фонетична схожість та значення «красиве» зробили його популярним ім'ям. Прізвище Бейлін походить від цієї форми імені. Саме воно має латинське коріння. Сучасний варіант повного імені звучить як Ізабелла.

Ханна

Це єврейське жіноче ім'я теж біблійне. Він був обраний для Ханни, матері Самуїла Пророка (Самуїл I 1: 2) та дружини Елькана.

Це ім'я означає «благодать», «храбрость» та «сила». Її володарка відрізняється безкомпромісністю. У неї складний та непоступливий характер. Але з віком дівчина схильна змінюватися на краще. Тому буде більш поступливою та спокійною.

Єврейські жіночі імена та їх значення

Дебора

Це єврейське жіноче ім'я також сягає корінням у Біблію. Перша Дебора – медсестра Ребеки, дружина Ісаака.

Власниці імені властива суперечливість натури, доброта і здатність боляче жалити, подібно до бджоли. Дебора любить мовчки трудитися, що також уподібнює дівчину до цієї працьовитої комахи. Стане чудовою господаркою в будинку, зможе навести лад і в сім'ї, і у відносинах з рідними.

Естер

Розглядаючи єврейські жіночі імена та їх значення, не можна не згадати ім'я Естер. Текст Талмуду каже, що вона така прекрасна, як Місяць.

Пріоритетами володарки цього імені вважаються сім'я, діти та робота. Естер відрізняється високими інтелектуальними здібностями. Також вона дуже віддана та ніжна. Незважаючи на те, що романтика — не її коник, ніжності цієї жінки зможе вистачити на всіх рідних.

Фріда

Виведене з німецького слова “фрейда”, ім'я означає “мир” та “спокій”. Дівчина з твердим характером, рішуча та цілеспрямована. Вона наполегливо сягає мети, знає, чого хоче від життя.

Фріда не поступиться своїм. Навіть якщо намагається бути спокійною, іноді під цією маскою таїть бурю внутрішньої напруги.

Єврейські жіночі імена та їх значення

Фредеріка

Фредеріка вважається повною оригінальною формою єврейського жіночого імені. Скорочено дівчину також можна звати Фріда. Вказане німецьке слово у перекладі означає «світ».

Власницям цього імені вдається все. Немає такої складної справи, яку вони не зможуть вирішити. Дівчатам Фредерікам властива об'єктивність суджень впевненість у своїх силах. Подібно до чоловіків, вони можуть керувати людьми і управляти великими компаніями.

Голда

У списку єврейських жіночих імен є варіант, який перекладається як золото. Йдеться про чудове ім'я Голда.

Його володарці властива наявність творчих задатків із найменших років. Вона зможе їх реалізувати, але часом дівчина намагається бути гарною для всіх, що заважає їй досягти мети. Тому наявність сім'ї або навіть чоловіка буде для цієї творчої натури занадто обтяжливою.

Єврейські жіночі імена та їх значення

Груня

Деякі дослідники стверджують, що це жіноче ім'я походить від грецької назви Geronimus і що від нього виникло прізвище Groner. Geronimus грецькою означає «старий». Це означало б, що ім'я належить амулетної групи. Але воно використовується і для назви єврейських дівчаток.

Формою імені Груня може бути Груша, як ласкаво називають дитину в дитинстві. За характером володарка імені дбає про збереження власної гідності. Але настільки прагне допомогти всім, що часто не бачить людей, які реально потребують допомоги більше за інших.

Міріам

Гарним єврейським ім'ям для дівчаток є Міріам. Біблійна Міріам – сестра Аарона та Мойсея.

У перекладі значення цього імені – “сильна волею”. Тому його володарка здатна на великі вчинки. Вона впевнена і рішуча, любить справедливість і не терпить бездіяльності. Міріам завжди зможе досягти задуманого завдяки силі свого характеру.

Рахіль

Це біблійне жіноче ім'я єврейського походження означає «ніжність».

Рахіль у дитячому віці спокійна і слухняна, подібно до ягня. Подорослішавши, стає працелюбною, стриманою та терплячою. Відрізняється лагідністю характеру.

Єврейські жіночі імена та їх значення

Троянда

Більшість дослідників стверджують, що цей варіант відноситься до різновидів «квіткових імен», що прийшли з Візантії. Як самостійне, його було прийнято використовувати його серед єврейських жінок, але спочатку не як переклад з івриту. Форма імені Роза дуже популярна серед жінок.

Люблячі батьки прагнуть плекати Розу подібно до квітки. Але коли вона виростає, то здатна показати шипи своєї вдачі. Незважаючи на вихованість та стриманість, дівчина здатна дати відсіч кривднику.

Навіть при виборі чоловіка Роза не буде робити поспішних вчинків. Вона ретельно проаналізує ситуацію, обмірковує кожну деталь. Роза знає собі ціну і вимагає від людей відповідного шанобливого ставлення.

Рут

Серед сучасних єврейських імен для дівчаток, які мають біблійне коріння, необхідно згадати і варіант Рут. Воно має значення “дружба”.

Характер дівчини штовхає її на постійну активність. Рут не здатна всидіти на місці. Вона багато разів змінює житло, роботу, друзів. Дівчині не страшно виїхати в іншу країну і почати там життя з нуля.

Рут не страждатиме від відсутності постійного партнера. Вона завжди знайде собі друзів та шанувальників. Навіть якщо в старості жінка залишиться сама, вона вважатиме, що заслужила на щастя бути незалежною.

Сара

Це ім'я також є біблійним. Воно перекладається як “моя принцеса”. Сара була прообразом єврейського народу. Перша з чотирьох Матріархів, вона похована у Могилі Патріархів у Хевроні.

Власницю імені важко назвати сучасною. У неї спокійний і замкнутий характер, який не приймає галасливих компаній. Дівчина вирізняється високими здібностями відчувати інтуїтивно. Тому вона завжди зможе дізнатися, що людина має на душі.

Прониклива домосідка стане чудовим другом і вірною дружиною.

Єврейські жіночі імена та їх значення

Тамар

Дружина Ера, народжена від Юди. Її ім'я у перекладі – «фінікова пальма». У дитячому віці дитина дуже рухлива і активна. Подорослішавши, Тамар (Тамара) вимагає від людей розуміння та врахування її думки. У стосунках з батьками дівчина завжди виявляє любов та ласку.

Джуді

Це єврейське ім'я – жіноча форма Іудея. Власниці імені – дівчата з живим розумом, комунікабельні та дуже відкриті за характером. Їм добре підійдуть професії викладача чи психолога. Джуді зможе принести людям багато користі.

Усі перелічені імена гідні вибору люблячих батьків, які шукають ім'я новонародженої дочки.

Підведемо підсумки

Вибираючи ім'я для єврейської дівчинки, батьки мають вивчити як давні, і сучасні варіанти. Одне з них чудово підійде дитині. У статті було запропоновано кілька варіантів жіночих єврейських імен для ознайомлення з позиції їх опису в Талмуді.

Усі мають свої індивідуальні особливості. Але за значенням імені можна судити про деякі загальні риси людини. До вибору імені треба підходити ґрунтовно, щоб дитині не довелося замислюватися про її заміну.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua