Значення букв у імені людини

Своє ім'я – саме те, що людина чує щодня. Однак багато хто з нас навіть не замислюється над тим, що воно означає. Але ще давні мудреці були впевнені в тому, що між ім'ям людини, її долею, а також характером існує прихований зв'язок. При цьому вона настільки міцна, що впливає на події, що трапляються у житті людей.

Значення букв у імені людини

Як відомо, будь-яке слово, зокрема ім'я, складається з букв. Кожна з них також несе в собі певний сенс. І у цьому немає нічого дивного. Якщо розглядати давньослов'янську мову, то в ній слова «літери» та «боги» були однокорінними. Причому кожна літера для древніх слов'ян мала ще й власний символ-образ. У цьому значення літер імені розглядалося з тієї позиції, що у них можна було передбачити як характер, і долю людини. Який сакральний зміст цих складових елементів алфавіту?

Літери на ім'я

Вплив голосних і приголосних знаків (складають у своїй сукупності алфавіт) життя людини було доведено людством давно. Першими на особливе значення букв на ім'я людини вказували язичники. На сьогоднішній день дослідникам вдалося визначити зв'язок цих знань із системою грецького листа.

Значення букв у імені людини

Цікаво, що про значення букв у імені було відомо у всіх країнах Європи. Саме тоді народи цього континенту паралельно латиниці використовували ще й грецьку абетку. Свого часу ці два на перший погляд зовсім різні види написання букв були об'єднані між собою. Результатом такої роботи стала вдосконалена латиниця. Її окремі елементи виявилися запозиченими із грецької. На сьогоднішній день наші імена складаються з букв саме цього алфавіту, несучи в собі, як вважають прихильники езотерики, особливе значення.

Характеризуючи те чи інше ім'я, необхідно враховувати рівень впливу літер один на одного. Але це ще не все. Розглядаючи значення букв у імені людини, необхідно мати на увазі деякі особливості розшифровки. Так:

 • найбільшу роль імені грають перші сім літер, вплив інших долю і характер людини досить слабке;
 • трактувати голосні та приголосні можна як у повних, так і в скорочених випадках імен;
 • найголовнішою літерою є перша.

До речі, велика (або червона) буква була в особливій пошані і у слов'ян. Причому наші предки вважали, що вона і несе у собі основну інформацію про конкретну людину.

Ця важлива перша літера

На жаль, більшість людей досі недооцінюють значення, яке несуть у собі знаки алфавіту, що становлять імена. Роль їх, без жодного сумніву, величезна. Але особливий сенс має саме «червона літера». Вона більшою мірою і визначає спосіб мислення та схильності людини, її напрямок діяльності та прагнення. У цій же букві міститься і прихований сакральний зміст, та особлива першорядна задача, після вирішення якої можна буде сміливо продовжувати свій життєвий шлях.

Значення букв у імені людини

На думку магів, важливим при розшифровці імені є, крім значення літери, ще й вібрація, яка характерна для її вимови. При її правильному тлумаченні можна уточнити, притягує себе ім'я людини позитивну енергію чи, навпаки, неспроможна цього.

Важливим є значення імені літер, що є першому і останньому місці, за її збігу. При визначенні долі подібне розташування вказує на те, що в житті людини, незалежно від обставин, що складаються, все неодмінно повернеться на круги своя. Крім цього, така особливість може вказувати і на те, що люди з такими іменами постійно повертатимуться до своїх колишніх проблем до того моменту, поки ті не будуть остаточно вирішені. Це Анна та Владислав, Алла та Аліса, а також Максим. Враховуються при розшифровці імен та інші характеристики літер. Адже деякі з них часом нейтралізують силу та вплив один одного.

Про що говорять букви?

Власне ім'я людини відноситься до тих слів, які неодмінно пестять його слух. Але також важливо розуміти, що кожна літера, що вимовляється при цьому, несе в собі певну інформацію, що впливає на долю свого господаря.

Значення букв у імені людини

Багато при її розшифровці залежатиме від порядкового номера конкретного знака алфавіту, від його розташування та ударності. Важливим є також поєднання приголосних і голосних букв імені. Тож якщо перших їх більше, це вказує на скритність характеру людини. Більш позитивними для сприйняття світу є ті люди, в іменах яких міститься більше голосних.

Стержневі букви

Що мається на увазі під цим поняттям? Наприклад, якщо розглянути значення за літерами імені Ірина, можна дізнатися наступне:

 1. Перша літера “І” означає прагнення до ідеалів або пошук мети. Причому якість це у зв'язку з повторенням цього символу посилено.
 2. Літера «Р» надає величезної сили.
 3. Літера «Н» означає сумніви.
 4. “А” є символом бажання показувати свої якості.

Записати це ім'я можна і в наступному вигляді – «Ір-і-на». Як бачимо, у середині знаходиться лише одна літера. Подібне вказує на хорошу концентрацію та центрованість людини. Жінки з цим ім'ям мають свої внутрішні принципи, а часом і жорсткість, що супроводжує небажання йти на компроміси.

Середня буква є життєвим стрижнем людини. Носії імен із двома такими літерами здатні відчувати сумніви та коливання, а також мати мінливий характер.

Значення букв у імені людини

Що ще можна сказати про значення імені за літерами? У чоловічих варіантів за наявності лише однієї стрижневої літери представник сильної статі неодмінно дотримуватиметься у своєму житті певних принципів і добиватиметься поставленої мети.

Жінкам це часом приносить певні труднощі. Наявність однієї стрижневої літери позбавляє їхньої гнучкості, а також вміння пристосовуватися залежно від ситуації, що склалася. Саме тому власниць імен, у яких налічується непарна кількість букв, бажано називати, використовуючи зменшувальну форму (Тетяна – Таня). Це дозволить надати їм більше жіночності та м'якості.

Значення букв у імені людини

Займаючись тлумаченням імен, особливу увагу слід звертати на заголовну, середню, останню, а також ударну літери. Перша з них вкаже на основну життєву мету людини, яка пов'язана з пошуком себе та самовираженням. Остання літера визначить найвразливіше і найслабше місце володаря імені. Це стане тим, з чим знадобиться або боротися, або миритися. Ударна літера виступить потенціалом, закладеним у людині, а також вкаже на можливі досягнення. Причому що ближче ударна літера розташовується на початок імені, то швидше його господар зрозуміє власне призначення. Якщо ж вона стоїть першою, то розповість про те, що така людина не здатна зволікати.

Значення букв у імені людини

Розглянемо значення букв, з їх астрологічних принципів, застосовуваних під час розгляду планет, які входять у Сонячну систему. Знаючи характеристики кожної літери, можна усвідомити ті завдання, які несе у собі конкретне ім'я та які якості характеру людини, якою вона володіє.

Приголосні букви

Які якості має людина, ім'я якої починається з наступних літер:

 1. “Б”. Ця літера вказує на цілісність і ґрунтовність натури, вміння досягати мети навіть у тих випадках, коли це пов'язано з ризиком, а також на стабільність поведінки людини. У характері того, хто володіє таким ім'ям, присутня велелюбність, що є проявом потреби в незвичайних, яскравих і гострих відчуттях.
 2. “В”. Ця буква говорить про оптимізм і життєлюбність, скрупульозність і чесність людини. З усього цього і складається образ, який є вкрай привабливим для оточуючих. Людина, ім'я якої починається на літеру “В”, досить пристрасна, але при цьому зазвичай однолюб.
 3. “Г”. Така літера вказує на сумлінність та увагу до дрібниць, педантизм та прагнення до отримання абсолютного знання. Така людина є володарем уродженої інтелігентності. Однак за нею ховається гидливість, яка виникає за будь-якого прояву людської недосконалості.
 4. “Д”. Такі люди нерідко роблять помилки. Проте визнавати вони їх не поспішають. Розглядаючи значення імені на букву «Д», можна сказати, що у таких людей почуття міри перебуває у постійному конфлікті з недостатньою обачністю та рвучкістю. Крім цього, така людина незакомплексована, чарівна і романтична.
 5. “Ж”. Такі люди люблять зовнішні ефекти та досить артистичні. Вони є володарями своєрідного внутрішнього світу, через що й дещо замкнуті. Людина, ім'я якої починається з літери «Ж», чесна, віддана і сентиментальна. Вияву цих якостей він вимагає і від свого партнера. Нерідко такі люди бувають прискіпливі та дріб'язкові.
 6. “З”. Ця буква вказує на безмежну фантазію, самодостатність та інтуїцію. Все це призводить до того, що людина прагне замкнутися у собі. Спілкуючись із оточуючими такі люди в'їдливі до занудства. Проте вони ніколи не виявлятимуть байдужості до чужих проблем.
 7. “Й”. З цієї літери зазвичай починаються латинські імена. Основними рисами такої особистості є імпульсивність, темперамент, непостійність, пристрасність та рвучкість.
 8. “К”. Люди, ім'я яких починається з цієї літери, проникливі і дипломатичні, мають силу духу і максималізм. Завдяки своїй природній витонченості вони дуже привабливі для оточуючих. При цьому вони ще сексуальні.
 9. “Л”. Цих людей природа наділила творчими здібностями, вираженим художнім смаком та вмінням цінувати красу. Саме тому така людина може перебувати у вічному пошуку великого кохання, виявляючи при цьому постійну потребу в задоволенні своїх фізичних бажань. Крім цього, ці люди нерідко сластолюбці та гурмани.
 10. “М”. Вони здатні миритися з чужими вадами і в будь-якому віці виявляють цікавість до всього нового. Яке значення імен на літеру «М»? Ці люди людинолюбні, а також дбайливі без зайвої нав'язливості. При цьому вони дуже привабливі.
 11. “Н”. Люди з ім'ям, що починається на цю літеру, дуже критичні. До того ж вони ще й прискіпливі у виборі контактів. Їх характерна постійна турбота про своє здоров'я, причому як фізичному, а й моральному. Як працівники вони виявляють старанність та чесні з оточуючими.
 12. “П”. Такі люди стійкі у своїх судженнях та відрізняються вмінням бачити будь-яку ситуацію загалом. Вони наполегливі, прагнучи самоствердження, і дбають про враження, що виробляється на оточуючих. Людина з ім'ям на букву «П» азарта, але при цьому бережлива і педантична у грошових питаннях.
 13. “Р”. Ці люди здатні поринути у суть речей. Вони схильні до догматизму, але зовсім не до того, що носить релігійний характер. Що означає в імені буква “Р”? Здатність до різних ремесел. Такі люди поступливі та терплячі. Але подібне має місце лише в тому випадку, якщо не зачеплене почуття їхньої власної гідності.
 14. “С”. Власники цих імен прагнуть матеріального благополуччя, вважаючи його способом отримання задоволення. Це, своєю чергою, призводить до нерозбірливості у засобах. Не позбавлена така людина і здорового глузду. Такі люди є чудовими працівниками. В особистих відносинах для них характерна надмірна вимогливість до своєї другої половинки.
 15. “Т”. Власник такого імені винахідливий, має неординарне мислення та не обділений творчими здібностями. Він пристрасний і закоханий. Завжди прагне різноманітності. Постійний правдошукач. Нерідко має проблеми із здоров'ям.
 16. “Ф”. Для цих людей характерна стійкість, впевненість у собі та ініціативність. Вони приваблюють оточуючих завдяки своїй оригінальності та дружелюбності. Ніколи не розкриваються повністю, тому що вірять у те, що існує «брехня на спасіння».
 17. “Х”. Ці люди завжди співчутливі та делікатні. Вони поважають чужі судження, але при цьому піклуються про власну незалежність.
 18. “Ц”. Такі люди мають нетерпимість і впертість. У цьому вони дотримуються традиційних поглядів. Наявні у них лідерські якості часом перетворюються на нічим не виправдану амбітність.
 19. “Ч”. Що можна сказати про таку людину? Він великодушний і романтичний, готовий боротися за свої принципи, але при цьому безкорисливий і здатний допомогти будь-кому, навіть всупереч логіці.
 20. “Ш”. Може дивитися на багато речей з гумором. Це дозволяє такій людині виявляти холоднокровність у будь-якій ситуації.
 21. “Щ”. З такої літери, як правило, починаються прізвиська. Вони вказують на широту душі, відкритість та щедрість їхнього власника.
 22. “Ъ”. Ця задоволена рідкісна буква говорить про зайву м'якість та абсолютну нездатність людини відстоювати свою думку.
 23. “Ь”. Для таких людей характерна миролюбність та відхідливість. Вони проявляються навіть при спілкуванні з неприємною для них людиною.

Голосні літери

Розглянемо значення в іменах цих символів:

 1. “А”. Це знак початку, сили та бажання щось здійснити. Символізує він і прагнення комфортного фізичного та духовного стану.
 2. “Е”. Люди, в імені яких є ця літера, прагнуть самовираження і мають потребу до взаємного обміну з навколишніми ідеями.
 3. “Е”. Це дуже емоційні натури, які завжди здатні стримати бурхливі пристрасті, котрим характерне багатство внутрішньої злагоди і деяка скритність.
 4. “І”. Ця буква вказує на м'яку романтичну натуру, доброту, витонченість та чутливість.
 5. “О”. Такі люди вміють поводитися з грошима та виявляти глибокі та сильні почуття. У них висока потреба у самопізнанні та до розуміння власного призначення.
 6. “У”. Люди з такою літерою у своєму імені великодушні і мають активну та багату уяву. Їх характерне постійне прагнення підняти свій духовний рівень більш високу щабель розвитку.
 7. “И”. Ця людина тяжіє до матеріального. Для нього характерна практична кмітливість та приземленість духовного початку.
 8. “Е”. Ці люди мають здатність бачити виворот людей і приховану суть подій.
 9. “Ю”. Така людина завжди прагнутиме істини і пропагування ідеалів загального братерства і рівності.
 10. “Я”. У цих людей добре розвинене почуття власної гідності. Вони прагнуть добиватися поваги та любові та здатні отримати бажане.

Анастасія

Розглянемо значення імені Анастасія за літерами:

 • А – старанність і працьовитість.
 • Н – вибірковість у своїх вчинках, словах та серцевих уподобаннях.
 • С – прагнення матеріальної забезпеченості та стабільності.
 • Т – чуттєвість натури.
 • І – дипломатичність.
 • Я – бажання завоювати повагу та любов.

Микита

Яке значення імені Микита за літерами? Його можна розшифрувати так:

 • Н – висока працездатність та наявність внутрішнього протесту.
 • І – романтизм та сентиментальність.
 • К – сила духу.
 • Т – винахідливість та творчі здібності.
 • А – старанність і працьовитість.

Кирило

Розглянемо значення імені Кирило за літерами:

 • К – прозорливість та слабкість нервів.
 • І – практичність та приземленість.
 • Р – самовпевненість та догматичність.
 • Л – артистичність, логіка та винахідливість.

Ігор

Яке значення імені Ігор за літерами? Відкриємо завісу таємниці:

 • І – одухотвореність та тонке почуття гармонії.
 • Г – сумлінність та педантизм.
 • О – багатство внутрішнього світу.
 • Р – професіоналізм.
 • Ь – миролюбність та відхідливість.

Вміння розшифровувати значення імені може допомогти вам налагодити контакт із людьми та уникнути непорозуміння з оточуючими.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua