Значення імені Дар'я: походження, характер та доля

До революції в Україні Дар'ями називали дівчаток лише з купецького чи селянського стану. Але часи змінилися, і з роками це ім'я стало одним із найпопулярніших і широко використовуваних серед жіночого населення країни.

Ім'я Дар'я: значення та походження

Це ім'я, на думку лінгвістів, має кілька версій походження. Найпоширеніша говорить про те, що в імені Дар'я перське коріння і перекладається воно як «має добро», «має благо».

За іншою версією, це слов'янський варіант одного з найдавніших імен — Дарена, Дароміла — і означає «подарунок» або «обдарований». Також серед слов'ян використовувався інший варіант імені – Дар'яна.

Відомий лінгвіст Макс Фасмер, упорядник словника з російської мови, стверджував, що ім'я Дар'я – похідне від Дорофеї.

Значення імені Дар'я: походження, характер та доля

Астрологічне значення

Астрологічна та езотерична характеристика імені Дар'я така:

 • Знак зодіаку – Овен.
 • Стихія – Вогонь.
 • Планета управитель – Марс.
 • Відповідний колір – червоний.
 • Камінь-талісман – кривавик.
 • Дерево – горобина.
 • Рослина – анемон.
 • Тварина – жираф.
 • Комаха – комар.
 • Пора року – літо.

За православними святцями Дар'я святкує іменини 1 квітня, 4 квітня, 14 березня та 18 серпня.

Значення імені в залежності від пори року

Дарина, народжена навесні – приваблива жінка. Вона має багато друзів, яких приваблює її шарм. Вона ніколи не ділиться з людьми своїми проблемами, приховуючи почуття за життєрадісністю та оптимізмом. На вигляд вона здається дуже простою, але враження це оманливе. Має високі вимоги до чоловіків.

Літня Дарина – активна, жвава та рухлива. Вона обожнює подорожі та авантюри. Її неможливо застати вдома. Дарина часто мріє і фантазує, причому їй не важливо, чи здійсняться її мрії чи ні. У молодості може поводитися безшабашно і безрозсудно, але, подорослішавши, стає пристойною і поважною людиною.

Осіння Дарина – владна жінка. У неї яскраво виражені задатки лідера, але вона намагається командувати усіма. Для неї немає перешкод та проблем. З роками вона стає великодушною.

Дарина, народжена взимку, — спокійна, розмірена та задумлива. Не любить брати участь у суперечках і намагається вирішити будь-які розбіжності мирним шляхом. Дуже близько до серця сприймає неприємності. Створює враження злегка відстороненої особи.

Значення імені Дар'я: походження, характер та доля

Дитинство

Яке значення має ім'я Даша для дівчинки? У дитинстві Дар'я – дуже активна дитина, яка схоплює на льоту нову інформацію. Їй важко всидіти на місці, тому вона віддає перевагу гучним, рухливим іграм.

Дівчинка дуже товариська і потребує колективу, тому із задоволенням відвідує дитячий садок, а потім школу. Вдома із задоволенням допомагає матері по господарству, а от від громадських робіт намагається ухилятися.

Нестримна і прямолінійна, Дар'я не роздумуючи, може кинутися в бійку з хлопчиками, якщо ті її ображатимуть. Даша розумна і винахідлива, але багато її вчинків рвучкі й продиктовані миттєвим настроєм.

У школі вчиться непогано, але й зірок із неба не вистачає. Дівчинці бракує уважності та посидючості, але її рятує її неймовірна винахідливість. Отримувати погані оцінки їй заважає почуття відповідальності та обов'язку. Має потяг до іноземних мов, музики та гуманітарних наук.

Юна Даша має досконалий смак, вміє справляти в суспільстві гарне враження і запам'ятовується іншим, як яскрава і самостійна дівчина.

Характеристика особистості

Значення імені Дар'я наділило свою володарку високою пристосовністю до будь-яких обставин. Вона любить вести активний спосіб життя та велике оточення, тому навколо неї завжди багато друзів та просто знайомих.

Жінка на ім'я Дар'я не любить довгих роздумів і швидко ухвалює рішення. Буває різання у судженнях і часто спочатку говорить, а потім думає про сказане. Все про ім'я Дар'я можна дізнатися з опису її характеру.

Даша любить нав'язувати оточуючим свою думку. Має слабку інтуїцію, і їй доводиться спиратися тільки на свій інтелект. Свої розумові здібності вона оцінює вище за середнє, хоча іноді їй не вистачає розсудливості.

Дівчина, що носить ім'я Даша, терпіти не може зауважень та критики на свою адресу. Вона намагається уникати таких ситуацій, а якщо цього не виходить, то може досить брутально відповісти на висловлювання на свою адресу.

Значення імені Дар'я: походження, характер та доля

У Дарії весела вдача, вона завжди в центрі будь-якої компанії, і з нею приємно проводити час. Ця жінка – справжня кокетка і згодом це стає її звичкою. Одягається Даша з великим смаком, але не любить користуватися косметикою, віддаючи перевагу природності.

Значення імені Дар'я наділило свою володарку такими позитивними якостями, як самовіддача, бурхливий темперамент, гарна кмітливість та швидка реакція. Здатність до адаптації, відсутність почуття страху та велика впевненість у собі – особливості дівчини.

Значення імені Дар'я наділило свою носійницю такими негативними якостями, як жорсткість та зайва прямолінійність, відсутністю інтуїції, нав'язуванням своєї думки, владністю. Відстоюючи свої інтереси, може кинутися на кривдника з кулаками.

Захоплення та хобі

Дарина має гарні творчі здібності, але їй заважає імпульсивність і непосидючість. Вона здатна виявляти інтерес до заняття, тільки якщо у неї все виходить добре.

Будь-яка дрібниця може назавжди відбити у Дар'ї бажання займатися своїм захопленням, чи то випадково спущена петля у в'язанні, чи нерівно виконаний стібок у вишиванні.

Любить брати участь у художній самодіяльності та театральних постановках. Віддає перевагу активному відпочинку на природі. У її квартирі можуть одночасно перебувати одразу кілька різних тварин.

Значення імені Дар'я: походження, характер та доля

Професія та бізнес

У пошуках свого покликання Дарина може змінити не одне місце роботи. Її приваблює діяльність, пов'язана з подорожами та спілкуванням з людьми. Це може бути професія журналіста, психолога, екскурсовода.

Жінка комфортно почувається на публіці і її не турбують телекамери. У будь-якому колективі Дарія користується повагою. Вона з успіхом може обійняти керівну посаду і завжди доведе до кінця будь-яку складну справу.

Із власним бізнесом у жінки стосунки неоднозначні. Дарина здатна організувати свою справу, вкласти в неї багато коштів, часу та сил. А потім, втративши до нього будь-який інтерес, продати чи просто закинути.

А буває так, що схильність домінувати та панувати, штовхає її на нечесні вчинки та брудні інтриги. Тоді вона починає використовувати людей у своїх меркантильних цілях.

Психіка та здоров'я

Жінка на ім'я Дарина має темперамент холерика. Вона оточує себе лише тими людьми, хто їй приємний. Велике задоволення їй приносять компліменти та захоплення, але й сама Дар'я не скупиться на похвалу.

Її ставлення з навколишнім світом не завжди гармонійне, і виною всьому її невгамовний темперамент і нездатність контролювати настрій.

Значення імені Дар'я наділило її добрим здоров'ям. Її слабкі місця – бронхи та легені. У дитинстві вона часто схильна до частих застуд і захворювань дихальних шляхів.

Значення імені Дар'я: походження, характер та доля

Ім'я Дар'я: значення імені у коханні та сексі

У пошуку коханого Дарина не особливо вибаглива. Вона не висуває до чоловіка великих вимог — головне, щоб він був порядною людиною.

Велике значення Дар'я надає власним почуттям. Полюбивши чоловіка, вона піде заради нього на будь-які жертви. У відносинах вона непередбачувана та інстинктивна. На початку відносин вона звикла приховувати свої емоції, але в міру зближення з партнером Дар'я почувається все більш розкутою і навіть здатна на безсоромні вчинки.

У сексі вона різноманітна і має багату фантазію, чим вражає і вражає свого обранця.

Сім'я та шлюб

Велике значення Даша надає своїй родині. Шлюб є для неї початком нового етапу життя. Після заміжжя вона починає по-новому розглядати своє ставлення до життя та людей. У неї відбувається повна переоцінка цінностей.

До заміжжя Дарина готує себе заздалегідь, ретельно продумуючи, якою вона хоче бачити в ньому. Для неї важливо, щоб члени сім'ї почувалися однією згуртованою командою.

Незважаючи на те, що Дарина намагається домінувати над чоловіком, її шлюб міцний і благополучний. Як господиня вона лінива, але уважна до побутових дрібниць чоловіка.

З родичами чоловіка Дарина завжди перебуває у добрих стосунках. Ніколи не виносить подружні стосунки на обговорення у суспільстві. Члени її сім'ї почуваються поруч із Дар'єю затишно та надійно.

Значення імені Дар'я: походження, характер та доля

Вона вміє чудово організовувати урочистості. До її будинку із задоволенням приходять гості. Вийшовши заміж, вона може стати домосідкою та почати займатися рукоділлям. Чоловік Дар'я цінує і поважає, хоча за кожної можливі нагадує, що він повинен якнайкраще забезпечувати сім'ю.

Діти для Дарії завжди на першому місці. Вона ніжна і любляча мати, яка вкладає багато коштів та сил у виховання дітей.

Сумісність

Найкраща сумісність у Дар'ї з чоловіками на ім'я Олександр, Андрій, Іван, Максим, Денис, Павло, Роман та Валерій.

Найгірша сумісність у Дар'ї з чоловіками на ім'я Дмитро, Сергій, Олексій, Євген, Микола, Юрій та Єгор.

З рештою імен у Дар'ї нейтральна сумісність. Характер відносин між ними залежить від індивідуальних особливостей особистості та життєвих обставин.

Гороскоп імені та доля

Що означає Дар'я (ім'я) залежно від знаку зодіаку її володарки? Астрологічне тлумачення таке:

 • Овен – ця Даша переконана, що світ належить їй цілком і повністю. Через це вона робить імпульсивні вчинки, що призводять до зайвих проблем.
 • Телець – видна і представницька, яка вміє привернути до себе будь-яку людину. Дуже вперта і здатна завдяки цьому багато чого досягти. Оточена великою кількістю шанувальників.
 • Близнюки – активна і життєлюбна жінка, яку тяжить одноманітність. У пошуках ідеалу часто змінює роботу і чоловіків, через що їй не вдається реалізовувати себе належним чином.
 • Рак – апатична жінка. Ця Дарина схильна плисти за течією, не виявляючи жодної ініціативи. У неї немає особливих мрій та цілей. Вона знаходить щастя, тільки став матір'ю.
 • Лев – зуміє постояти за себе за будь-яких обставин. Дар'я-Лев здатна поодинці згорнути гори і досягти великих висот. Ніколи не допустить, щоб командували.
 • Діва дуже скрупульозна особа. Будь-яка справа вона розгляне і вивчить з усіх боків, а потім неспішно і педантично прийметься його виконувати. Таке саме ставлення у неї і до чоловіків, яким з нею надійно, але беземоційно.
 • Терези — дуже азартна особистість. Береться одразу за кілька справ і завжди успішно їх реалізовує. Добра та великодушна до близьких. Чоловікові здатна подарувати палке кохання та вірність.
 • Скорпіон дуже любить сюрпризи. Любить змінювати імідж, роботу та місце проживання. Її чуттєва натура приваблює різних шанувальників, але перевагу вона віддасть інтелігентному чоловікові.
 • Стрілець – енергійна особистість, яка має дар переконання. З легкістю підкоряє собі людей. Не виносить тимчасових пауз і віддає перевагу стрімкому темпу життя. Це взірець ділової жінки.
 • Козеріг – потайлива і стримана жінка, що приховує за маскою холодності гарячу вдачу. Сприйнятлива до думки оточуючих та тонко переживає будь-які невдачі.
 • Водолій – щира жінка, що ідеалізує людей, звідси і постійне розчарування. Вона перебуває у мріях і далека від реального життя.
 • Риби – у цій Дар'ї є все – розум, краса і жіночність. Не виносить нахабства та невігластва. Є об'єктом мрій багатьох чоловіків. Заміж виходить за подібну за характером із нею людину.

Значення імені Дар'я: походження, характер та доля

Найбільш відповідним ім'я Дар'я буде для дівчинки, народженої під знаком Близнюків, Терезів та Риб.

Її доля складається благополучно, якщо їй вдається гармонізувати свою особистість. З одного боку, їй потрібно стримати свій запал і велику зарозумілість, з іншого — не допускати апатію, що її відвідує час від часу, і бажання пустити все на самоплив.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua