Ім'я Іоланта: значення та походження, вплив на характер та долю дівчинки

Гарне та звучне ім'я Іоланта рідко зустрічається на вітчизняних теренах. Саме тому не дивно, що його володарки завжди стають об'єктами пильної уваги з боку оточуючих. Усіх цих дівчат поєднує наполегливість, цілеспрямованість, незалежність суджень. Вони енергійні та активні, живуть сьогоднішнім днем, беруть від життя максимум. Такий підхід дозволяє їм реалізуватися і в кар'єрі, і в особистому житті.

Походження та значення

Лінгвісти, які шукали відповідь на питання, що означає ім'я Іоланта, дійшли висновку, що воно є похідним від латинського слова, яке перекладається російською мовою як «фіалка».

Ім'я Іоланта: значення та походження, вплив на характер та долю дівчинки

Ця іменоформа була дуже поширена в Європі (особливо в Італії) кілька століть тому. На вітчизняних теренах ім'я не прижилося. Сьогодні, коли повернулася мода на рідкісні імена, інтерес до нього зріс.

Зменшувально-пестливі звернення: Іола, Лана, Ланочка, Іолушка, Іолантушка.

Серед відомих носіїв імені:

 • принцеса будинку Арпадів, блаженна Римо-католицькій церкві Іоланта Польська;
 • королева Єрусалима Іоланта Єрусалимська.

Талісмани та астрологічні характеристики

Отже, ми розібралися з походженням та значенням імені Йоланта. Тепер настав час прислухатися до порад астрологів. Фахівці рекомендують називати цією іменоформою малюків, які з'явилися на світ у період з 21 березня по 20 квітня. Знак зодіаку Овен повністю відповідає світовідчуттю дівчинки, що допомагає активізувати позитивні сторони характеру. Під його впливом носійка імені стане активною, енергійною, діяльною особою, яка легко впорається з будь-якими труднощами на життєвому шляху.

До талісманів та астрологічним символам відносяться:

 • планета-покровитель – Юпітер;
 • стихія – Повітря;
 • метал – олово;
 • день тижня – четвер;
 • тотемні тварини – олень, пелікан, дельфін;
 • тотемні рослини – фіалка, каштан, жасмин;
 • каміння-талісмани – сапфір, гіацинт, берил;
 • кольори – синій, малиновий.

Нумерологія

Ім'я Іоланта: значення та походження, вплив на характер та долю дівчинки

Значення імені Іоланта у нумерології визначається числом чотири. Дівчина-«четвірка» відрізняється порядністю, надійністю, стабільністю. Вона дотримується консервативних поглядів на життя, не любить змін, воліє жити за чітким планом. Не схильна до необдуманих та імпульсивних дій.

Дівчина-«четвірка» не є генератором ідей, але може бути добрим виконавцем. Вона відповідальна, працьовита, дисциплінована. Дуже цінує дружбу, ненавидить самотність. Вільний час проводить у компанії друзів та близьких.

Здоров'я

При виборі іменоформ батьків цікавить не тільки походження імені Іоланта, але і здоров'я малюка. На щастя, дівчинка не має схильностей до якихось серйозних захворювань. Вона має міцний імунітет, тому рідко захворює або застуджується. Єдине слабке місце – це нервова система. Носниця імені схильна до нервових зривів, депресій, тому їй слід уникати стресів і перенапруги.

Дитинство і юність

Ім'я Іоланта: значення та походження, вплив на характер та долю дівчинки

Маленька володарка імені Іоланта завдає батькам чимало клопоту. Вона вперта і норовлива, не піддається вихованню, не слухає дорослих. Завжди надходить наперекір. Їй важливо довести свою правоту будь-яким способом. Батьки намагаються виховувати малу в суворості, але, на жаль, це ще більше посилює ситуацію. Дитина віддаляється від них, втрачаючи емоційний зв'язок.

Вчитися Іоланта не любить, хоча завдяки розуму та кмітливості могла б поповнити ряди відмінників. Тільки в юності, у старших класах або після закінчення школи вона усвідомлює всю важливість здобуття хорошої освіти. Тоді дівчина береться за розум і починає самотужки гризти граніт науки.

Характер та доля

Доросла жінка на ім'я Іоланта – товариська та енергійна особа. Вона має безліч знайомих і приятелів, але справжніх друзів може перерахувати на пальцях. Незважаючи на комунікабельність, жінка досить закрита і дуже вибіркова у зв'язках. Вона воліє тримати оточуючих з відривом.

Ім'я Іоланта: значення та походження, вплив на характер та долю дівчинки

Носителька імені рано стає самостійною, цінує свою свободу та незалежність. Любить нові емоції та враження, а тому нерідко вплутується у сумнівні авантюри. На щастя, завдяки гарній інтуїції та уяві їй вдається знайти правильний вихід із найскладнішого становища. Жінка вміє контролювати свої емоції, завжди досягає поставленої мети. На шляху до реалізації задуманого вона не має жодних перешкод.

Ужитися з носієм імені непросто. Її захоплення та уподобання змінюються практично щодня. Вона дуже непостійна у своїх поглядах та судженнях: сьогодні пропагує одне, завтра – зовсім інше. Це двояка натура з глибоким і незрозумілим для оточуючих внутрішнім світом. Іоланта уразлива і запальна, може надовго замкнутися в собі навіть через невинний жарт.

Кохання та шлюб

Знаючи, що означає ім'я Іоланта, неважко припустити, що його володарка має оглушливий успіх у протилежної статі.

Ім'я Іоланта: значення та походження, вплив на характер та долю дівчинки

Вона зворушлива і беззахисна, немов гарна тендітна квітка, тому чоловіки прагнуть оточувати її увагою та турботою. Дівчина в принципі вважає за краще мати справу з хлопцями: подруг у неї практично немає, адже вона не виносить конкуренції.

До майбутнього чоловіка Іоланта висуває високі вимоги, тому заміж виходить пізно. Їй складно розлучитися зі свободою і незалежністю, але після одруження вона усвідомлює всі принади сімейного життя. Жінка стає прекрасною дружиною, матір'ю та господаркою. Єдине, що може зруйнувати шлюб – це зрада чоловіка. Такої зради дівчина вибачити не зможе. Вона подасть на розлучення і намагатиметься назавжди викреслити кривдника зі свого життя.

Кар'єра та робота

Носителька імені Іоланта – натура подвійна. З одного боку, вона працьовита і наполеглива, з іншого – досить вітряна і розсіяна, тому часто забуває виконувати доручення начальства. Звісно, такий підхід не сприяє кар'єрному зростанню. Якщо ж дівчина справді захоплена своєю справою, то вона докладе всіх зусиль, щоб отримати підвищення та досягти успіху.

Придатні для Іоланти професії:

 • журналіст;
 • страховий агент;
 • медичний працівник;
 • співробітник банку;
 • адвокат;
 • юрист;
 • суддя. Ім'я Іоланта: значення та походження, вплив на характер та долю дівчинки

З носительки імені виходить строгий, вимогливий та важливий керівник. Своїм підлеглим вона не дає спуску, тож працівники її відверто побоюються. Потрапляючи у складну ситуацію, яка потребує прийняття важливого та відповідального рішення, Іоланта відчуває паніку. Вона замикається у собі і відчуває своє безсилля. Вийти з глухого становища допомагають довгі роздуми. Жінці не займати винахідливості та кмітливості, тому вона завжди знаходить вихід із складних ситуацій.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua