Ім'я Вартан: походження, характер та доля, сумісність

Ім'я Вартан або Вардан – версія одного й того ж вірменського імені.

Камінь імені – смарагд.

Планета – Сатурн.

Число імені – 4.

Знак зодіаку – Скорпіон.

Колір імені – зелений.

Форми імені – Вартан, Вардан, Варда, Вара.

Версії походження

Безперечно, Вартан (або аналог імені Вардан) має вірменське коріння. Існує кілька трактувань його походження.

1. Найпоширеніше значення імені призводить до чоловічого різновиду вірменського Вардануша, що в перекладі позначає “солодка пристрасна троянда, що дарує троянди”.

2. Другою за популярністю версією походження імені є наближення звучання до назви ченців у давній Вірменії: вардапети. Відповідно до цього, значення імені Вардан вказано як “нагорода”.

Ім'я Вартан: походження, характер та доля, сумісність

3. Арабське ім'я Варда означає “троянда”. Це найрідкісніша версія появи імені Вартан, яку вважають родичем арабської назви квітки.

Суперечливе ім'я

Значення імені Вартан – суперечлива і непередбачувана людина. З одного боку, він є носієм або навіть зберігачем традицій та звичаїв минулого, а з іншого – прагне не втрачати сучасних тенденцій у різних сферах життя. Незважаючи на свою скромність і цнотливість, користується успіхом у протилежної статі, чим дуже гордий. Захоплюючись старовиною, віддає перевагу сучасності.

Вартан домашній та успішний

Рано одружившись, Вартан оточує теплом і турботою свою другу половинку, навіть якщо її обрано батьками. Приймаючи це як даність, він закохується у дружину. З появою дітей Вардан віддається батьківським турботам з такою ж завзятістю, як і дружина. Незважаючи на це, він не забуває про кар'єру та просування по службі. Допитливий розум та творчий підхід до рутинних справ дозволяють креативно вирішувати робочі моменти. Ці якості виділяють Вартана серед інших працівників, завдяки чому кар'єрного зростання не уникнути.

Вартан та пори року

Ім'я Вартан: походження, характер та доля, сумісність

Незважаючи на те, що Вартан має кілька незаперечних якостей, що належать тільки йому, рідкісні особливості характеру виявляються у народжених у різні пори року. Іноді деякі з них протилежні один одному:

 • Вартан-зима. Народжені носії імені в холодну пору року відрізняються стійкістю характеру. Вони непохитні у своїх поглядах. Головні позитивні якості зимових Вартанів – гнучкий розум, уміння слухати та чудове почуття гумору. З негативних рис треба відзначити настирливість і бажання нав'язати свою думку.
 • Вартан-Весна. Весняні іменинники Вартани, навпаки, дуже ніжні та вразливі. Вони сприймають близько до серця як свої невдачі, а й промахи близьких їм людей. Звичайно, найпозитивнішою рисою таких носіїв є взаємовиручка. Щоб уникнути переживань з приводу друзів, Вартан докладе колосальних зусиль для вирішення їх проблеми. На жаль, це стосується близьких людей Вартана. З рештою ж він грубий і неосвічений.
 • Вартан-Літо. Найспекотніші та пристрасніші Вартани народжені в літній період. Їхній темперамент гарячий і рухливий. Чоловіки дуже кохають і, зустрівши вподобану особу, зроблять все для її завоювання. Незважаючи на це, Вартан не розпущений, а навіть скромний. Але природна цікавість дозволяє вести розкутий спосіб життя. Найчастіше це відбувається до одруження. Адже вірність так само властива таким чоловікам.
 • Вартан-Осінь. Осінні Вартани основою свого життя вважають матеріальні блага. Тому їх особливістю є працездатність та працьовитість. Народжені восени чоловіки з раннього дитинства показують себе, як чудові стратеги та політики. Вони швидко навчаються і також швидко знаходять відповідний вид діяльності. Найчастіше у ньому їм немає рівних.

Вартан та знаки Зодіаку

Ім'я Вартан: походження, характер та доля, сумісність

Вірменське ім'я Вартан та його носії мають низку особливостей, властивих лише їм. Так і для кожного знака Зодіаку та даного імені виділяють 3 основні якості, що характеризують особистість чоловіків:

 • Овен: добрий, розумний, цікавий.
 • Телець: скромний, вразливий, мовчазний.
 • Близнюки: веселий, начитаний, балакучий.
 • Рак: глибокий, безкорисливий, нав'язливий.
 • Лев: благородний, романтичний, довірливий.
 • Діва: сильний, мужній, різкий.
 • Терези: непередбачуваний, різнобічний, швидкий.
 • Скорпіон: доброзичливий, винахідливий, замкнутий.
 • Стрілець: благородний, безтурботний, акуратний.
 • Козеріг: сміливий, щедрий, лінивий.
 • Водолій: працьовитий, чуйний, обережний.
 • Риби: дотепний, вдумливий, делікатний.

Вартан та цифри

Ім'я Вартан: походження, характер та доля, сумісність

Залежно від числа народження можуть змінюватись характеристики особистості людини. Магія цифр вивчається давно і завдяки ній можна передбачити деякі особливості людей.

Якщо Вартан народжений у день, число якого містить цифри 1, 3 або 8, йому притаманні скромність та спокій. Такі чоловіки найчастіше присвячують своє життя будинку та близьким. Вони чудово справляються зі статусом господаря сім'ї. В їхньому будинку завжди все працює, і кожна кімната нагадує маленький палац. Дуже багато Вартан робить самостійно.

Якщо в даті народження присутні цифри 5 і 9, то характерною рисою Вартанов стає творча лінія поведінки. Такі люди чудові актори. Вони можуть стати знаменитими. Вартани завжди знаходяться в центрі уваги завдяки природній чарівності.

Для народжених у дату з числами 2 та 6 характерна працьовитість. Ці Вартани з юності знають, що робота на “дядька” не для них. Вони складають план свого життя і чітко дотримуються кожного його пункту. Незважаючи на амбітність їхніх поглядів, найчастіше Вартани домагаються задуманого. Вони відкривають свій бізнес, роблячи за короткий час дуже успішним.

Але головними цифрами імені Вартан чи Вардан стали 4 та 7. Цифра 4 для носіїв імені є магічною. Успіх, успіх завжди супроводжують цих людей. Ніхто і нічого не зможе їх зламати. Це з тих історій, у якій зібрані всі позитивні моменти життя. Ложкою дьогтю у разі стає тривалість життя Вартанов з четвіркою. Вона за статистикою досить коротка. Протилежні характеристики мають Вартани, в даті народження яких є цифра 7. Вони докладають величезних зусиль для гідного життя, але досягають великих перемог вкрай рідко.

Вартан та кохання

Ім'я Вартан: походження, характер та доля, сумісність

Сумісність Вартана з протилежною статтю незаперечна. Вони чудові чоловіки та батьки. Існують другі половинки для Вартана та жінки, які не дуже підходять їм. Все ж таки, основою всього є почуття чоловіка, завдяки яким жінка йому або підходить, або ні. За даними статистичних досліджень, закономірності в сумісності Вардана з певним ім'ям все ж таки виявлено:

 • Найкращою парою для Вартана стане Ганна. Її темперамент та особливості поведінки здатні розбудити у чоловікові незвідані глибини душі. Вона стане для нього не тільки дружиною, а й коханкою, і другом, і чудовою колегою.
 • Другою за популярністю супутницею для Вартана може стати Ксенія. У даному випадку чоловік знайде у дружині однодумця, який завжди прийме його бік.
 • На третьому місці за сумісністю стоїть названа іменем Тамара. Ця супутниця у житті Вартана зможе стати його оплотом та незамінною помічницею як в особистому, так і громадському житті.

На думку дослідників, несумісний Вардан із Тетяною, Милою та Анжелою.

Знамениті Вартани

Ім'я Вартан: походження, характер та доля, сумісність

Більшою мірою ім'я Вартан або Вардан поширене у Вірменії, тому й знамениті носії імені – вірмени:

 • Вардан Петросян – футболіст;
 • Вардан Айгекці – байкар і проповідник;
 • Вардан Бостанджян – політичний діяч;
 • Вардан Мкртчян – політичний діяч;
 • Вардан Мінасян – колишній радянський футболіст, тренер;
 • Вардан Кушнір – керівник «Центру розмовної англійської»;
 • Вардан Хачатрян – радянський футболіст, захисник;
 • Вартан Аджемян – вірменський радянський актор, народний артист СРСР;
 • Вартан Мазалов – російський футболіст, нападник.
Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua