Чоловічі іменини 18 серпня

Іменини, або День ангела – це релігійне свято. Оскільки більшість минулого століття православ'я вважалося «опіумом для народу», суть спотворили і пристосували під святкування днів народження. Чому саме «іменини» і як вибирається дата, це усвідомлюють православні та не розуміють агностики.

Що таке іменини?

У християн є правила наречення новонароджених за Святцями. Навіщо така консервативність? За два тисячоліття християнства страждали і гинули істинно віруючі, котрі оголошувалися посмертно святими. Вони заносилися до спеціального календаря для подальшого шанування. Найчастіше вибиралася дата смерті, живих не звеличували. Святці – це дні шанування таких християн.

Чоловічі іменини 18 серпня

Щодо цих релігійних історій простим російським громадянам? Виявляється, якщо при народженні дитини назвати Святцями, після хрещення у неї з'являється Ангел-охоронець, що носить таке ж ім'я. Мученик, у день якого з'явилося дитя, супроводжуватиме його по життю, оберігатиме, допомагатиме, зберігатиме. День фізичного народження людини збігатиметься з днем ангела. А може й не збігтися з різних причин.

Треба розуміти, що у Марії, наприклад, 37 разів на рік день імені, але це всі різні особи. Одного разу будуть справжні іменини на честь конкретної хранительки, решта – малі дні імені.

Іменинники 18 серпня

18 серпня іменини за церковним правилом відзначають Юхим, Іван, Максиміліан, Симон, Марія, Нонна, Христина, Дар'я та Євдокія. Є православні спеціальні книги, де зібрано набагато більше інформації. 18 серпня іменини за церковним календарем у Агапіта, Анфіра, Вікентія, Євдокія, Євстигнея, Євфимія, Іова, Іринея, Лавра, Максиміліана, Понтія, Симона, Фавія (Фабій), Феоктиста, Флора. Ці святі готові стати Ангелами-охоронцями новонародженим, названим і хрещеним на їхню честь.

Помічено, що вибрати ім'я хлопчику набагато простіше, а ось жіночих у Святцях небагато, звідси перетворення Олександр-Олександра, Іриній-Ірина. Поговоримо докладніше про чоловічі іменини 18 серпня.

Ім'я – це доля

Не дарма кажуть, як човен назвеш, так і плаватиме. Ім'я має сенс. Його значення наділяє людину певними властивостями характеру. Яскравий приклад: після війни 1941-1945 р.р. носії імені Адольф зазнавали гонінь та принижень. В епоху європеїзації “Ваньками” називали простодушних дурнів. Але знаючим Івана, що стоїть за спиною, жодні нападки були не страшні.

Отже, іменини 18 серпня дають простір вибору наречення немовляти. Щоправда, більшість імен дуже давні, настільки, що самі священнослужителі не знають життя їхніх носіїв. Достеменно відомо, що на зорі становлення християнства вони місіонерствували або постраждали за віру.

Проповідники християнських ідей, які прийняли муки та смерть за віру:

 • Іриней (Іриній) – грец. “Мирний”;
 • Євдокий (Євдоким) – русявий. «благоволення»;
 • Максиміліан – лат. “найвеличніший”;
 • Вікентій – лат. «переможець»;
 • Кантідіан – лат. “нащадок, син”;
 • Євстигней – грец. «добрий родич».

Євстигней прожив 110 років, був обезголовлений, коли викрив у відступі від віри імператора Юліана. Люди, народжені 18 серпня, можуть отримати будь-якого з цих Ангелів-охоронців, зарахованих до лику святих. Розмови про повторення долі безглузді, навпаки, що більше страждав за життя християнин, то легше буде життя в нареченого його ім'ям.

Є серед тих, хто відзначає іменини 18 серпня, представники найвищого духовенства. У когось написано житіє, у деяких – тільки ім'я та сан залишилися, але захист від тяганини та мирської бісівщини слабше не буде.

 • Анфір – грец. “квітучий”. Фавій – лат. “вирощує боби”. Святі Фавій та Анфір жили у III столітті, обидва недовго були римськими папами. Анфір «папував» три місяці, замучений за сповідання християнства. Фавій зайняв його місце, за кілька років обезголовлений. Мощі священномучеників перебувають у Римі, творять чудеса.
 • Понтій – грецьк. “морський”. Мученик Понтій Римлянин – римський сенатор, звернений у християнство Фавієм. Обезголовлений за віру.

Чоловічі іменини 18 серпня

 • Феоктист – грецьк. “Богом створений”. Святитель, єпископ Чернігівський. Служив у Києво-Печерському монастирі, там і покійний.
 • Юхим – грец. «доброзичливий». Патріарх Константинопольський, святитель. Більше нічого невідомо.
 • Симон – євр. “почутий”. Єпископ Уфимський служив у Санкт-Петербурзі. Священномученика визнано 2000 року.

Чоловічі іменини 18 серпня

У всіх вищезгаданих християн іменини 18 серпня – день пам'яті та шанування. Вони претендують на звання Ангела-хранителя, що народилися цього дня.

Вибір є завжди

Мало хто сьогодні називає хлопчиків давньогрецькими іменами. З прийнятних іменинників 18 серпня зустрічаються хіба що Юхим, Вікентій, Максиміліан.

Чоловічі іменини 18 серпня

Якщо ці імена не подобаються, набирає чинності інше правило – можна переглянути список восьмого дня від народження – 26 серпня. Можна вибирати конкретного Ангела-хранителя, який багато поколінь захищає рід (у роді всі Івани та Андрії, наприклад).

Коли батьки обирають ім'я малюкові, потрібно думати не лише про красу звучання з по-батькові, а й про Ангела-охоронця, який супроводжує дитину через все життя. Не відмовляйте новонародженому в такій дрібниці.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua