Гортензія: значення імені, походження, характер та доля

Гарне жіноче ім'я Гортензія, дуже популярне в англомовних та франкомовних країнах, нещодавно стало зрідка зустрічатися в Україні. Тому багатьох почало цікавити — які у імені Гортензія значення, характер та доля? Все про це ім'я – далі у статті.

Значення та походження

Гортензія як ім'я завжди було поширене на території Франції, Англії та Америки. Отже, значення самого імені — квітка гортензії. Але яке значення гортензії в перекладі? Латиною слово «гортус» означає «сад». Отже, значенням Гортензії в перекладі можна вважати «садова», «садівниця», або, в контекстному значенні, «квітуча».

Форми імені

Оскільки ім'я донедавна не існувало в Україні, багато хто задається питанням, як це ім'я скорочувати чи називати ласкаво. У англомовних країнах скороченим значенням імені Гортензії є Езі чи Ізі. Ось варіанти того, як можна звертатися до дівчини з цим ім'ям у російській мові:

 • Грета.
 • Грецька.
 • Мрія.
 • Гора (наголос на перший склад).
 • Грозя.
 • Гірка.
 • Гортензюшка.
 • Гортензочка.
 • Тенза.
 • Тося.
 • Гося.
 • Гозя.
 • Езя.
 • Ізя.
 • Зіна.
 • І я.

Гортензія: значення імені, походження, характер та доля

Талісмани

Насамперед щасливе значення для Гортензії матиме однойменна квітка. Його наявність, або будь-які зображення – в інтер'єрі, на одязі, у вигляді прикраси, обов'язково принесуть своїй володарці удачу. Щасливі кольори для імені – фіолетовий, бордовий, бузковий, бузковий, блакитний. З металів талісманом для Гортензії є срібло, а з ювелірного каміння — турмалін, шпинель, аметист, альмандин, танзаніт. Крім гортензії, рослини, що заступають, — бузок, материнка, шавлія, каштан. Заступні тварини – колібрі, їжак, ведмідь. Стихією імені є повітря, часом року — весна, а найщасливішим місяцем — квітень. Для Гортензії значення можуть мати числа – 3, 4, 9, 17.

Гортензія: значення імені, походження, характер та доля

Характер імені

Мовою квітів значення гортензії — «холодне серце» чи «байдужість». Вважається, що якщо хтось хотів натякнути про любов, що закінчилася, то подавав у подарунок саме квітка гортензії. Це знайшло відображення і в значенні характеру Гортензії — з дитинства вона проявлятиме себе як самозакохана, примхлива дівчинка, байдужа до почуттів інших. Щоб з неї не виросло чудовисько, батькам слід брати виховання дочки в залізні лещата — тільки при напрямі цих негативних якостей у потрібне русло, з віком можна перетворити самозакоханість на самодостатність, примхи — на почуття справедливості, а байдужість — на вміння бути стійкою. У такому разі для дорослої Гортензії ці якості стануть дуже корисними — вона вже не буде байдужою до близьких, але ніхто ніколи не зможе їй маніпулювати чи грати її почуттями.

Гортензія: значення імені, походження, характер та доля

Взагалі, вже з юного віку Гортензія буде досить сильною особистістю. Особиста вигода супроводжуватиме абсолютно всі її вчинки — без зиску для себе дівчина і пальцем не ворухне. Зрозуміло, йдеться не лише про матеріальну вигоду, а й про наближення до будь-якої з намічених нею мети. Для дорослої Гортензії значення матимуть лише ті люди, які зможуть виявитися сильнішими за неї. На них вона спиратиметься, до їхнього суспільства прагнутиме. Людей менш сильних характером, менш розумних чи менш забезпечених володарка імені просто не помічатиме. Це ім'я королів, і Гортензія неодмінно намагатиметься бути абсолютною королевою у всьому, що її стосується. Доля Гортензії може бути щасливою, головне для неї — навчитися керувати своєю гордістю та зрозуміти, що не все на світі обертається навколо неї.

Гортензія: значення імені, походження, характер та доля

Професія та кар'єра

Що означає Гортензія у професійному плані? Вольова, сильна і цілеспрямована жінка із задатками королеви, зрозуміло, прагнутиме керівників. Вибираючи професію, її може залучати політика, фінанси, банківська справа. Вона могла б стати і успішним директором школи, і ректором вишу, але, найімовірніше, їй не захочеться зв'язуватися з дітьми, виховною роботою та навчанням. Ще однією сферою, де Гортензія здатна себе проявити, може стати спорт. Завдяки величезній стійкості та природній витривалості, вона цілком зможе стати гімнасткою, легкоатлеткою, плавчиною.

Кар'єрними сходами Гортензія, швидше за все, підніметься легко. Завдяки своїй серйозності, спокою та інтелекту, вона завжди викликатиме у оточуючих повагу та легке трепет. Ставши директором великої фірми, Гортензія легко зможе пропрацювати на одному місці до самої пенсії, оскільки вона консерватор і не любить змін. Сходження та подальше перебування на вершині здається їй головною метою життя, вона ніколи не зможе зрозуміти людей, які часто змінюють роботу або можуть взагалі кардинально змінити сферу діяльності.

Гортензія: значення імені, походження, характер та доля

Кохання та шлюб

При виборі супутника життя для Гортензії значення насамперед матиме його статус. Щиро закохатися ця жінка зможе лише у дуже сильного, стійкого, розумного, ділового та забезпеченого чоловіка. І тут справа не в пошуку вигоди — просто чоловіків, менш успішних, ніж вона сама, Гортензія просто не помітить — вони для неї не існують. Постійно зайнята, ця жінка вийде заміж досить пізно — тільки після 30 років. У сім'ї вона буде головною, тому що їй потрібно буде «перемогти» того сильного чоловіка, якого вона сама і вибере. Будучи самодостатнім і люблячим, чоловік дозволить дружині командувати. Можливо, у сім'ї Гортензія дещо відтане і хоча б для чоловіка зможе іноді бути простіше та ніжніше. Але це лише іноді — у відносинах Гортензії суворі та холодні, хоч і по-справжньому відчувають почуття.

Гортензія: значення імені, походження, характер та доля

Дітей Гортензія не хоче, і погодитись народити одну дитину, тільки якщо цього захоче чоловік. Вона спілкуватиметься з малюком з позиції «начальник-підлеглий», особливо не балуючи їх ласкою. Усі турботи з виховання, швидше за все, будуть перекладені на няню чи бабусь. Гортензія вважатиме, що дітям вона дає забезпечене майбутнє і цього достатньо. До домашніх справ володарка імені теж не матиме жодного відношення, для цього неодмінно буде домробітниця. Сама Гортензія для прибирання та готування не матиме не лише бажання, а й часу.

Відомі носії

 • Гортензія Гортал (жила в 1 столітті до н.е.), давньоримська жінка-оратор, дочка знаменитого оратора Квінта Гортензія Гортала. Знаменита своєю промовою перед другим тріумвіратом, домоглася скасування військового податку для жінок, оскільки вони не мали ті ж права, що чоловіки.
 • Гортензія Манчіні (роки життя 1646-1699) французька аристократка італійського походження, фаворитка Людовіка Чотирнадцятого та Карла Другого. Закінчила життя самогубством.
 • Королева Гортензія де Богарне Бонапарт (роки життя 1783–1837), дочка Жозефіни де Богарне та Віконт Олександра де Богарне, дружина Луї Бонапарта (брат Наполеона Першого). З 1806 по 1810 була королевою Голландії.
 • Гортензія Кореня (роки життя 1812–1875), французька письменниця, дружина художника Себастьяна Кореня, хрещениця королеви Гортензії.
 • Гортензія Лапп (точні роки життя невідомі, народилася приблизно у 20-х роках 19 століття, померла у 90-х роках), остання кохана Федора Івановича Тютчева, мати його позашлюбних синів Миколи та Дмитра.

Нижче представлені портрети Гортензії Манчіні та Гортензії де Богарне.

Гортензія: значення імені, походження, характер та доля

Ім'я у культурі

Існують і вигадані персонажі на ім'я Гортензія. Найвідомішою є Гортензія Брігс, самозакохана модниця з роману Теодора Драйзера «Американська трагедія». Також у літературі відомі її тезки з творів «Королева Гортензія» Гі де Мопассана та «Грек Зорба» Нікоса Казандзакіса. Завдяки екранізації останнього мадам з таким ім'ям стала й персонажем фільму – її роль у цій культовій картині виконала актриса Ліля Кедрова, за що здобула премію «Оскар». Але це не єдина жінка з цим ім'ям у кіно — вони є персонажами фільмів «З чорного ходу» (Гортензія Рівс, роль виконує Гретруда Астор), «Земля кохання» (серіал, роль Гортензії виконує Клаудіа Райа) та «Маленький острів» (Гортензія. Робертс, роль виконує Наомі Харріс). Також у серії диснеївських мультфільмів про Скруджа Макдака з'являється Гортензія Макдак – сестра Скруджа.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua