Іменини 23 серпня: чоловічі та жіночі імена за церковним календарем

При виборі імені для новонародженої дитини дбайливі батьки повинні враховувати важливу особливість. Якщо вони є православними християнами, то повинні пам'ятати, що в день появи їхнього малюка на світ у православ'ї шанується святий, який може стати для дитини Ангелом Охоронцем. Статтю присвячено тим людям, чиї іменини 23 серпня.

Іменини 23 серпня: чоловічі та жіночі імена за церковним календарем

Особливості вибору імені

Сучасні батьки мають доступ до вивчення різноманітних інформаційних джерел. Тому вони мають всі шанси благополучно підібрати ім'я для сина чи дочки, прочитавши його значення та особливості характеру представників цього імені. До такого питання необхідно поставитися з усією серйозністю, оскільки людина носитиме ім'я все своє життя. Незважаючи на випадки зміни імені, це не надто популярна процедура, яка потребує часу та фінансів. Тому краще відразу підібрати гідний варіант, з яким дитині буде комфортно.

Якщо батьки хочуть назвати дитину на честь відомої особи чи шановного родича, вони мають ретельно ознайомитись із значенням обраного імені. Адже характер людини визначається не тільки ім'ям, а й багатьма іншими особливостями: часом року, в який дитина з'явилася на світ, генетичними особливостями, характером батьків та інших близьких родичів.

Іменини 23 серпня: чоловічі та жіночі імена за церковним календарем

Важливо також враховувати співзвучність імені з по батькові та прізвищем. Вибір оригінального імені до поширеного по батькові та простого прізвища виглядатиме досить негармонійно і викликатиме іронію. Не варто ризикувати, щоб не зашкодити дитині. Це стосується й тих людей, які мають іменини 23 серпня.

Іменини 23 серпня: чоловічі та жіночі імена за церковним календарем

День ангела

23 серпня православна церква вшановує Саву Сторожевського. Тому цей день є важливим для всіх людей, названих Саввою. Ким був цей чоловік?

Сава Сторожевський у молодому віці прийшов до Сергія Радонезького і прийняв від нього постриг у ченці. Він став одним із послушників, які першими приєдналися до самітника. Преподобному Саві було властиво зберігати безмовність, дотримуватися традицій вегетаріанства, вести аскетичний спосіб життя. Носив грубі тканини, спав на твердій підлозі. Сава відрізнявся глибиною настанов. Він став духівником сина князя Юрія, хрещеним батьком якого був Сергій Радонезький. Святий Сава відзначає іменини 23 серпня.

Іменини 23 серпня: чоловічі та жіночі імена за церковним календарем

Давні традиції

Сьогодні батьки мають повну свободу вибору імені для свого малюка. До того, як на Русі встановилося християнство, дітей називали, як заманеться. Довгоочікуваних дітей називали Жданами, а тих, хто народжувався другим – Вторами. Якщо хотіли, щоб син виріс чудовим воїном, його називали Хоробром. Також було заведено давати до імен прізвиська залежно від вчинків людини. Так з'являлися Каліта та Злоба, Малюта та Невський.

Після прийняття християнства діти під час хрещення отримували імена на честь святих. Причому вибрати ім'я мав священик у процесі обряду хрещення, а не батьки дитини. Це таїнство відбувалося на сороковий день після появи дитини на світ. Звичні та поширені сьогодні імена Варвара та Федір дивували слух людей за часів Володимира Великого.

Іменини 23 серпня: чоловічі та жіночі імена за церковним календарем

У період XIV-XVI століть діти отримували при народженні два імені: громадське та церковне. Наприклад, у Івана Грозного було друге ім'я Тіт, Володимир Мономах був Василем, а Ярослав Мудрий – Георгієм.

Право носити по батькові подібно до знатних осіб прості люди отримали після того, як на Русі було скасовано кріпосне право. До цього часу людей звали, наприклад Петро, син Івана.

В епоху соціалізму з'явилися найбезглуздіші імена на честь процесів, що відбуваються в країні. Дітей називали Індустріалізацією та Інтернаціоналом, Енергією та Віленом (ініціали імені Леніна).

Іменини 23 серпня: чоловічі та жіночі імена за церковним календарем

Іменини чоловічих імен

Іменини 23 серпня святкують представники сильної статі, кому пощастило бути названими:

 • Опанасом – у Стародавній Греції це ім'я звучало як Атанасіос і означало “безсмертний”;
 • В'ячеславом – від давньоруського «найславніший»;
 • Лаврентієм – «Той, хто живе в Лавренті»;
 • Романом – латинською це ім'я означає «громадянин Риму»;
 • Савв – давньогрецький переклад імені звучить як Саббас – мудрець, мудрий старець.

Вибір одного з п'яти перелічених чоловічих імен буде чудовим варіантом, щоб назвати новонародженого сина.

Іменини 23 серпня: чоловічі та жіночі імена за церковним календарем

Інформація з церковних свят

Іменини 23 серпня у чоловічих імен:

 • Єфрема – «плодовитого, сильного життям, що може жити, життєздатного» – як свідчить переклад з єврейської мови;
 • Євтихія – “щасливого, що потрапляє в намічену мету” – з давньогрецької;
 • Іоанна – «прощеного Богом, Божої благодаті, помилованого Господом;
 • Іренея – «мирного»;
 • Каллініка (Каліни, Каленіка) – “доброго переможця, прекрасного переможця”;
 • Луппа – “вовка”;
 • Миколи – «що перемагає народ»;
 • Павла – “малого, маленького”;
 • Флорентія – “квітучого”.

Луппа Солунський

Вивчаючи іменини чоловічих імен 23 серпня, слід звернути увагу, що цього дня у православ'ї вшановують Луппу Солунського. Про це мученику відомо, що він жив наприкінці третього – на початку четвертого століття і служив великомученику Дмитру Солунському.

Коли померли батьки, Лупп віддав усі їхні статки на користь бідних. Коли стратили його пана Дмитра, Лупп змочив свій одяг кров'ю, зняв з пальця померлого перстень. Згодом ці речі допомогли Луппу творити чудеса зцілення, допомагаючи людям.

Ця людина проповідувала християнські істини, жила за цими законами, підтримувала простих людей. Він відкрито виступав проти язичництва. За свої діяння помер від меча імператора. Християнська церква зарахувала святого Лупу Солунського до лику святих. Вдень шанування цього мученика стало 23 серпня, за церковним календарем іменини Луппа відзначають саме тоді.

Жіночі імена

23 серпня жіночі іменини святкують усі представниці прекрасної статі, чиє ім'я Роза. Батьки, які назвали свою дочку цим ім'ям, поводитимуться з малюком, як із чудовою квіткою: оберігати, піклуватися, плекати. В імені спокійна енергетика, що сприятливо впливає на виховний процес. Основними рисами імені є твердий характер, відкрита душа та постійність у поведінці. Розі не бракуватиме таких властивостей, як жвавість і рухливість, вона не відрізняється кмітливістю.

Батьки повинні враховувати, що Розу треба привчити бути терплячою та стежити за порядком. Не виключено, що кривдникам Роза покаже шипи свого характеру, оскільки дівчина може захистити себе за потреби.

Якщо Роза буде добре вихована, вона стане успішною у житті. Дівчина не поспішатиме із заміжжям – вона все зважить і обдумає, порадиться з батьками.

Незважаючи на зовнішню стриманість, Роза зможе виявити пристрасність своєї натури. Ця особливість стане добрим помічником для кар'єрного зростання. Роза не терпить насильства, тому процес виховання батькам треба будувати іншими методами.

Іменини 23 серпня: чоловічі та жіночі імена за церковним календарем

Підведемо підсумки

23 серпня іменини чоловічих церковних імен відзначають Єфреми, Євтихії, Іоанни, Іренеї, Каллініки, Миколаї та Луппи, а також Павло та Флорентій. Більш сучасні імена, чий День Ангела випадає на 23 серпня – Опанас, В'ячеслав, Сава та Роман.

І існує єдиний варіант, як можна назвати по святцях дівчинку, яка з'явилася на світ цього серпневого дня.

23 серпня іменини з жіночих імен відзначає лише Роза.

Традиції вибору імені змінювалися у різні епохи. Були часи, коли до імен додавали прізвиська. Це відбувалося до прийняття християнства. Володимир Великий навчив народ називати дітей після обряду хрещення, користуючись даними православного календаря. Тоді з'явилися імена, які є популярними і сьогодні.

В епоху соціалізму люди необачно дарували дітям імена на честь процесів, що відбуваються в країні. На сьогоднішній день важко знайти людину з по-батькові Інтернаціоналович. Це доводить думку, що до вибору імені треба підходити без фанатизму, керуючись розсудливістю.

Дбайливі батьки обов'язково повинні враховувати ім'я святого, якого вшановують у день появи дитини на світ. Якщо назвати малюка його ім'ям, у дитини буде захист Ангела Зберігача, який підтримуватиме людину протягом усього її життєвого шляху.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua