Сучасні китайські імена та їх значення

Для більшості жителів заходу китайські імена є загадкою – нам часто досить важко правильно їх вимовляти, і багато хто з нас не може добре читати китайською, щоб підбирати імена. Метою цієї статті є допомогти вам дізнатись, які є китайські імена. Їхні значення також будуть наведені нижче.

Китайські імена є унікальними і іноді трохи дивно звучать для іноземця. Саме тому китайці часто мають як китайське, і англійське ім'я. Вони самі обирають своє англійське ім'я чи обирають їх у школі завдяки допомозі товаришів.

Непроста частка знаменитостей

У голлівудських фільмах ми бачимо і чуємо про акторів із такими іменами, як Джекі Чан та Джет Лі. Їхні імена красиві і легко запам'ятовуються. Але лише кілька людей знають їхні справжні імена. А ви знаєте їхні справжні китайські імена та їх значення? Джекі Чана та Джета Лі насправді звуть Чен Лун (成龙) та Лі Ляньцзе (李连杰).

Сучасні китайські імена та їх значення

Щоб стати голлівудською зіркою або відомим бізнесменом, таким як Джек Ма (китайське ім'я Mǎ Yún), потрібне прозахідніше ім'я. Джек Ма є співзасновником та виконавчим головою Alibaba Group. Останнім часом стало популярнішими зберігати свої китайські імена, і іноземці просто змушені намагатися запам'ятати їх. Китайські імена та їх значення мають велику важливість, і батьки витрачають на їхній вибір час. Значення завжди дуже обмірковані. Діти названі на честь атрибутів, таких як вогонь, або якостей, як вірність.

Спробуємо разом розібратися в історії та значенні китайських імен.

Китайські імена: у чому їх особливості?

Насамперед, коли китайці вимовляють своє ім'я, спочатку вони вимовляють прізвище, а потім ім'я, тому, якщо ми візьмемо як приклад Джекі Чана (Chéng Long), то Чен – його прізвище, Лун – ім'я.

Поміняйте місцями своє ім'я та прізвище, і у вас буде структура китайського імені!

Китайські прізвища посідають перше місце, тому що вони цінніші. Ви носите своє прізвище гордо і передаєте його наступним поколінням. Китайське ім'я найчастіше складається з трьох символів і, отже, трьох складів: один – для прізвища та два – для імені. Китайською мовою немає еквівалента по батькові. Приблизно кожна сьома людина в Китаї має ім'я, що складається тільки з двох складів, і мало хто має імена, що складаються з чотирьох або більше складів. Ці довгі імена зазвичай зустрічаються серед етнічних меншин та дуже рідко ханьців.

Сучасні китайські імена та їх значення

Прізвища були в китайській культурі ще до нашої ери, але тільки привілейовані люди мали прізвище. Лише через багато років у всіх простих китайців з'явилися прізвища. Подібно до багатьох популярних англійських імен, таких як Сміт, прізвища були б видані відповідно до їхньої професії. При народженні батьки дають дитині ім'я та «маленьке ім'я». Це «мале ім'я» зазвичай використовується в ранньому дитинстві. Коли дитина вступає до школи, їй чи їй дають «шкільне ім'я». Крім того, популярно використовувати псевдоніми.

Зміна прізвища після одруження є звичайною практикою в усьому світі. Але лише не в Китаї. Що китайці роблять натомість? Іноді дівчатка зберігають своє первісне прізвище або можуть поєднувати його з прізвищем чоловіка. Діти мають взяти прізвище батька у будь-якому разі.

Китайські імена: що вони означають?

Ім'я легендарної войовниці Му Лань китайською означає “магнолія”.

Китайські імена завжди мають значення, і це завжди щось гарне та приємне. Імена дівчаток зазвичай відносяться до краси, квітів чи чистоти. Китайські імена хлопчиків зазвичай пов'язані з владою та хоробрістю. Тим не менш, давним-давно вважалося, що, якщо дати вашій дитині ім'я з поганим значенням, це може утримати злих духів.

Це призводить до деяких цікавих виборів імені: Гоу Шен (“останки собаки”) та Те Дан (“залізне яйце”) – лише два приклади.

Інша цікава традиція включає візит батьків до вороже після народження дитини. Тут вони запитують провидицю, яка доля призначена для їхньої дитини. Якщо існувала загроза життю чи здоров'ю дитини, батьки давали ім'я зі значенням, протилежним до загрози. Якщо доля дитини говорить про те, що дитина страждатиме від вогню, їй буде надано ім'я, пов'язане з водою. Традиція давати «маленьке ім'я» все ще популярна в наші дні, а використання псевдоніму дуже популярне серед знаменитостей. “Маленьке ім'я” зазвичай звучить як основне, тільки трохи змінене. Наприклад, якщо повне ім'я дитини – Ма Ян, маленьке ім'я буде Ян-Ян.

Сучасні китайські імена та їх значення

Вибір китайського імені складний навіть для китайців. Багато речей повинні бути взяті до уваги при назві дитини, і це може стати досить складним. Ось чому багато людей раді заплатити ворожці, щоб вона допомогла їм вибрати ім'я.

Китайці дуже цінують свої імена та прізвища. Китайська культура є однією з найстаріших і найбагатших у світі, і здобуття імені є її частиною.

Краса, що ховається у простоті символів

Є багато способів, якими китайці обирають імена. Деякі китайські імена та їх значення включають посилання на місце або час народження (Чен – “ранок”, Донг – “схід”), тоді як інші висловлюють добрі побажання для життя дитини (Фу – “щастя”, Цзянь – “здоров'я”). ). На відміну від західної культури, китайці рідко називають своїх дітей на честь себе чи інших родичів. Підлога часто вступає в гру при виборі імені, так як хлопчики отримають імена, які мають на увазі силу, а дівчатка – красивіші імена.

На завершення наведемо список китайських імен, чоловічих та жіночих.

Китайські чоловічі імена

Сучасні китайські імена та їх значення

Ось типові китайські чоловічі імена та їх значення:

  • 伟 祺Wei qí – це означає «щасливий».
  • 念 真 Niàn zhēn – це ім'я відомого тайванського письменника, що означає «читайте правду».
  • Ó Hong tāo – Hong у цьому імені означає “успішувати” або “процвітати”.
  • 博 博 Yuan bó – Бо в цьому імені означає “бути вченим/дослідником”.
  • Í Míng jié – це ім'я означає “мудрий” і “видатний”.

Китайські жіночі імена

Сучасні китайські імена та їх значення

А ось типові жіночі китайські імена зі значенням:

  • 徽 因Huī yīn – це просто ім'я китаянки, яке, на думку багатьох китайців, добре звучить. Це ім'я відомого жіночого архітектора та поета.
  • 兰 兰Shū лан – у цьому китайському іменуванні Shū означає “книга”, а лан – “орхідея”.
  • Ǎ Hǎi yún – це ім'я має гарні образи, hǎi відноситься до моря, а yún – до хмар.
  • 平安Ping'an – символи у цьому китайському імені означають світ.
  • Ǎ Yǎ qín – Yǎ означає “елегантний”, а qín означає “музичний інструмент”, це китайське ім'я підійде для креативної особистості.
Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua