Іменини 24 липня: жіночі імена

Майже щодня за православним церковним календарем люди відзначають іменини. Чиї треба відзначати іменини 24 липня? Жіноче це свято чи чоловіче?

Цей літній день “належить” святій на ім'я Ольга. Саме Ольги відзначають іменини 24 липня за церковним календарем. Жіночими імена Олена, Генрієтта, Юхимія також згадані цього дня у православному календарі. Останні два варіанти зустрічають дуже рідко, їх ми не розглядатимемо. Зосередимо свою увагу на серпневих іменинницях Ользі та Олені.

Іменини 24 липня: жіночі імена

Ольга

За православним календарем у святої Ольги Страдниці відзначають іменини 24 липня. Жіноче ім'я Ольга походить від скандинавського Хельга, що означає свята. Існує ще одна версія походження імені, але менш поширена. Вважається, що ім'я має давньослов'янське коріння і походить від “волх” або “вольга”. Ці слова можна перекласти як “велика”, “хороша”, “сонячна”.

Іменини 24 липня: жіночі імена

Наприкінці серпня завжди був розпал сіножаті, тому люди молилися святою, щоб вона вберегла їх від поганої погоди та допомогла зберегти врожай. У цей день не прийнято було сидіти вдома, тому навіть якщо не потрібно було косити сіно та збирати зернові, люди вирушали до лісу для збирання грибів та ягід.

У наші дні в цей день слід дякувати святому, який покровительствує людині. Також слід відвідати храм, сповідатися та причаститися. Готуватись до цих подій потрібно заздалегідь. Можна в день іменин влаштувати скромний обід, він має бути тихим, спокійним, проводити його потрібно лише у колі близьких родичів чи друзів.

Олена

Як уже було сказано вище, 24 липня – іменини Ольги та Олени, але день пам'яті відзначається лише у однієї святої – Ольги. Справа в тому, що у жінок із цими іменами одна й та сама покровителька – свята рівноапостольна княгиня Ольга. Коли київська княгиня приймала християнство, її імені ще не було в православ'ї, тому при хрещенні вона прийняла ім'я Олена. Після смерті княгиня Ольга була зарахована до святих, і дітей почали хрестити цим ім'ям.

Основні риси характеру

Дівчата, які відзначають свої іменини 24 липня (з жіночими іменами Ольга та Олена) виділяються своєю вдумливістю, серйозністю та деякою уразливістю. Найчастіше дівчата сльозливі та вперті. Вони часто дуже горді, і це не найкраща їх риса. При цьому і Ольга, і Олена відрізняються відповідальністю та високими моральними якостями. Вони завжди вірні своєму чоловікові, причому вибирають чоловіків надійних, сильних та розумних. Для дітей і Ольги, і Олени стануть дбайливими та ніжними матерями. Друзі можуть на них покластися у скрутній ситуації. Ці дівчата добрі господині, вони дуже охайні. Ольги та Олена привабливі, завжди стежать за своїм зовнішнім виглядом.

Іменини 24 липня: жіночі імена

Народні прикмети

У день іменин 24 липня (жіночі імена – Ольга та Олена, Генрієтта, Єфімія) здавна прийнято гадати по грому. Наші пращури помітили, якщо у цей день мороз, то весна буде холодною. А якщо ж гуркіт грому глухий – скоро настане тривалий період негоди. Гучний грім провіщає сильну зливу. Якщо 24 липня була хороша сонячна погода, це віщує, що буде зібрано багатий урожай хліба.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua