Ім'я Аббас: значення, національність, характер, доля

Вас звуть Аббас чи у вашому оточенні є знайомі з таким ім'ям? Тоді ця стаття є для вас. Адже кожне ім'я — це не просто набір літер та звуків, а найперше, що з'являється у нас своє. Втратити його практично неможливо, а після смерті на табличці разом із прізвищем буде написано воно і дати. Кажуть, що, даючи ім'я дитині, батьки визначають і її долю. Отже, ім'я Аббас…

Походження та переклад

Найвідоміша людина, яка колись носила ім'я Аббас, був Аббас ібн Абд аль-Мутталібі. Нічого не каже це ім'я? Адже так звали дядька пророка Мухаммеда. Засновник династії Аббасидів, що зайняла багдадський трон у 750 році. Носити це ім'я почесно, але воно накладає свої обов'язки.

Ім'я Аббас: значення, національність, характер, доля

Походить воно від арабського слова عباس(аббас) – значення імені дослівно можна перекласти як “дуже похмурий”, “суворий”. Але є у слова ще одне значення. Так називають найсильнішого і найблагороднішого звіра — лева. Взагалі, з арабської мови “левиних” імен прийшло найбільше. Більше 500 арабських слів потім перетворилися на арабські імена, тією чи іншою мірою пов'язані з царем звірів.

Як пов'язана суворість і похмурість з левом? А так! Адже Аббас – значення імені цього ми зараз розглядаємо – перекладається ще й як “лев, від якого тікають інші леви.” Доля його – самотність, а йому іншого не потрібно.

Транскрипція та форми

Історію своє ім'я веде ще з доісламських, язичницьких часів. Тоді кожне кочуюче плем'я мало свій діалект. І на кожному діалекті ім'я Аббас звучало по-іншому. Звідси виникли інші форми цього імені: Габбас, Капбас, Каббас, Аб, Абба, Аббос, у татар Аббяс.

Стає зрозумілим, що ім'я Аббас національності не має, але найбільшого поширення набуло у країнах, де основна релігія — Іслам.

Англійською, французькою, німецькою мовами транскрипція імені однакова – Abbas.

Що закладає у характер

Як мовилося раніше, ім'я накладає на дитину певну карму. Адже багато рис характеру в людині з'являються саме через це, з ім'ям людина отримує ще щось ледь відчутне. “Весь у собі” – визначення, яке найбільше підходить до імені Аббас. Ще в дитинстві хлопчик не відрізняється особливою комунікабельністю. Навчання цікавить його лише як дзеркало внутрішнього я. Тільки ті предмети, які Аббас вважатиме за себе необхідними, вивчатимуться.

Ім'я Аббас: значення, національність, характер, доля

Підсумком такого внутрішнього пошуку у дев'яти випадках із десяти стане “фахівцем, про якого говоритимуть”, але лише в одній області. Самозадоволення – ось основа життя хлопчика, що носить це ім'я.

Покровителі та захисники

Чоловіку з ім'ям Аббас опікується така планета, як Меркурій. Планета, наближена до Сонця, швидка і гаряча. Чи впливає вона на риторику, торгівлю, музику та астрономію. Все те, що потребує особливої майстерності та індивідуальних здібностей, підпорядковане Меркурію. Заступництвом своїм він робить людину великим оратором, наділяє математичним складом розуму. І водночас за неправильного виховання та оточення Аббас може зв'язатися з криміналом.

Ім'я Аббас: значення, національність, характер, доля

Стихією того, хто володіє цим ім'ям, є холодне і сухе Повітря. Як і планета-покровитель, ця стихія надає допомогу в оволодінні будь-якою майстерністю, тільки цього разу це навчання, розвиток здатності міркувати, мислити, творити.

Немає чіткого кольору, який допомагає Аббасу в житті, тому найкраще і найвпевненіше носій імені почувається в строкатому одязі, змішуючи різні кольори. Прагнучи виглядати завжди стильно, відповідаючи віянням моди, Аббас іноді переборщує. Не варто робити з одягу культ, а прагнення бути в тренді — життєвий пріоритет.

Метал, з якого рекомендується робити амулети та обереги, – вісмут.

Камені та мінерали, що охороняють “суворого”: гірський кришталь, смарагд, топаз та агат.

Рослини: горіхове дерево, валеріана, базилік.

Число імені

Число 7 вважається одним із найбільш щасливих чисел. І це число імені Аббас. Чинить життя чоловіків з таким ім'ям динамічним, яскравим, неоднозначним, але такі постійні зміни призводять до перевтоми. І якщо не навчиться людина правильно комбінувати роботу та відпочинок, життя стане нудним, новизна зникне. Це призведе до депресії.

Які вони у стосунках?

Давши дитині ім'я Аббас, характер її батьки трохи змінюють, прирікають самотність. А хлопчик і не проти. Але він росте, перетворюється на підлітка, а потім і на юнака. І в цей момент його скритність і мовчазність стають проблемою для дівчат, ставлячи в глухий кут. А він з радістю віддає ініціативу в жіночі руки як за знайомства, так і надалі. Але лише запахне розставанням, чоловік на ім'я Аббас включить усю свою логіку та красномовство, щоб переконати її продовжувати стосунки. І якщо не опустить руки та, яку він підпустить, то спосіб показати, як потрібне йому кохання, він знайде.

Ім'я Аббас: значення, національність, характер, доля

Просто необхідне чоловікові на ім'я Аббас любов, тому іноді він стає обтяжливим і нав'язливим, а турбота його межує з догідливістю. Натомість потрібні “дуже похмурому” подяка та захоплення. Не отримуючи її, він ставати дратівливим і уразливим. Відсутність коханої поруч довгий час селить у душу почуття невпевненості та занедбаності, роблячи нещасним. Якщо дівчина не готова приймати таке нав'язливе кохання, краще стосунки і не починати!

Приховувати емоції Аббас не вміє і ніколи не буде. Якщо щось не до душі, він скаже про це щиро та відкрито. Хочете дізнатися його думку про себе просто запитайте прямо.

У сімейних стосунках неоднозначний. Маму свою любитиме до кінця життя, обожнюючи її. У дружині шукає ідеал жіночності, але душу свою не розкриває навіть найближчим. Прекрасний батько, він завжди із задоволенням возитиметься з малюками, розповідаючи різні історії чи збираючи конструктор. Але вимагати від нього ухвалення рішення марно. Ви втомитеся чекати на нього, поки чоловік з ім'ям Аббас зважить усі “за” і “проти”.

Відомі люди

Багато відомих людей були правителями чи творчими людьми. Тож людині на ім'я Аббас доля готує дві дороги — стати лідером чи дарувати людям красу. Назвемо лише деяких, але історія їхнього життя цікава та пізнавальна.

Правителі з ім'ям Аббас: шах Ірану з 1587 року і ще один з 1642 року, Абас – цар Вірменії з роду Багратідів (правління 984-1029 рр.), державний діяч в Алжирі – Аббас Ферхат, азербайджанський намісник і спадкоємець іранського .

Ім'я Аббас: значення, національність, характер, доля

А також один із біїв Золотої Орди — Аббас-бій, президент Палестини Аббас Махмуд та багато інших.

З творчих людей відомі:

  • арабський поет Аббас ібн аль-Ахнаф;
  • поет із Персії Аббас Марвазі;
  • поет із Азербайджану Аббас Сиххат;
  • письменник, сценарист та режисер з Індії Аббас Ходжа.

Аббас ібн Фірнас – лікар і філософ, поет і винахідник, бербер за національністю. Саме про нього поговоримо насамкінець. Адже він перший здійснив мрію багатьох. І, можливо, без його винаходів історія авіації була б зовсім іншою. Але завдяки йому було випробувано перший парашут (звичайний плащ, натягнутий на каркас) та перший літальний апарат — дерев'яні крила, обшиті тканиною та оброблені пір'ям. Політ тривав понад десять секунд і закінчився жорсткою посадкою. Сталося це у 875 році, за 1025 років до польоту братів Райт.

Ім'я Аббас: значення, національність, характер, доля

На згадку про заслуги цієї людини названо міст у Кордобі та багдадський аеропорт. Ось така жила колись людина, яка носить одне з арабських імен — Аббас.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua