Ім'я Дана: значення, походження та характеристики

Ім'я Дана, (повне жіноче Богдана) несе у собі великий успіх у житті. Воно оповите загадкою та таємницею, володарки цього імені зовсім не схожі на інших жінок. Вони більш щирі та прямолінійні, постояти за себе зможуть у будь-яких життєвих ситуаціях. Докладніше про переклад, долю, характер і значення ім'я Дана – далі.

Ім'я Дана: значення, походження та характеристики

Походження імені

Основна версія виникнення імені Дана має історичне коріння пов'язане з давньоєврейським народом. Ім'я сталося як похідне від чоловічого імені Данило, що означає Божий суд. Відповідно вважають, що жіноче ім'я Дана несе у собі значення “дарована Богом”.

Слов'янська версія цього імені також означає слова “дана” або “дарована”. Прибалтійські народи вважають, що значення імені Дана можна витлумачити як “Дочка неба”. Багато істориків стверджують, що ім'я має лише слов'янське коріння і походить від стародавніх імен Дениця чи Даниця. Наші пращури називали так дочок, прагнучи підкреслити, що діти дано їм богами.

Що означає ім'я Дана?

У давній Греції ім'я означало слово “богиня”. Поляки вважають, що ім'я походить від чоловічого Богдана, тобто богом дана. Всі ці версії доводять, що ім'я Дана не є самостійним, лише похідним від чоловічих імен. Навіть у православних святцях немає іменин Дани, є лише іменини Данила.

Ім'я Дана: значення, походження та характеристики

Значення

Вивчаючи ім'я та його значення, можна зрозуміти, що ім'я несе у собі позитивні та негативні якості. Значення імені Дана для дівчинки та жінки досить своєрідне. Жінки і дівчата з таким ім'ям мають величезну силу волі, велику інтуїцію і непереборне бажання все знати. Завжди вважають себе лідерами, а події, що відбуваються навколо, обертають на свою користь. До цього вони дуже щирі і відкриті всім оточуючих людей.

Негативні сторони значення жіночого імені Дана – це конфліктність та можливість здійснювати необдумані вчинки. Носії імені можуть стрімголов йти на ризиковану справу, щоб досягти бажаної мети. Якщо Дана щось задумала, може легко переступити навіть через рідних людей.

Ім'я Дана: значення, походження та характеристики

Характеристика

Якщо взяти до уваги маленьку дівчинку з ім'ям Дана і простежити за її поведінкою, то кожен помітить, що дитина має якості лідера серед своїх однолітків. Дівчинка – непосида і велика витівка. Завжди вигадує нові ігри, що подобаються всім дітям. З нею весело та цікаво кожній дитині. Сама ставиться до однолітків щиро і дуже дивується, коли хтось не хоче віддати їй свою іграшку. Це її сильно дивує, а іноді призводить до засмучених почуттів. Це призводить до дитячих конфліктів, адже дівчинка все одно намагається взяти те, що хоче попри опір інших дітей. Від маленької Дани в таких ситуаціях можна чекати всього, вона в скривджених почуттях може надавати тумаків ворогові. На шляху до досягнення мети її ніщо не зупинить, битися вона чудово вміє.

Дитина дуже емоційна, дуже негативно ставиться до покарань з боку батьків. Якщо її за якусь витівку мати ляпає – вона запам'ятає і відповість. Дана може розлютитися і почати битися, а може просто плюнути чи вкусити. Бійцівський характер у Дани з самих пелюшок, їй дуже комфортно грати з хлопчиками. З ними їй цікавіше проводити час, ніж грати з дівчатами у ляльки. Ігри у космонавтів чи у війну її більше залучають.

Здоров'я

Здоров'я дівчинки непогане, але батькам краще звернути увагу Дані на заняття плаванням, тому що дівчинка схильна до розвитку хвороб хребта. Якщо і хворіє, то лише застудними захворюваннями, які трапляються досить часто в осінній та зимовий період.

Характер та звички

Підростаючи дівчинка стає власницею, вона цінує свої речі і не бажає ділитися ними ні з ким. Якщо їй щось подобається, вона може спокійно забрати річ у братів чи сестер. Але ніколи не зазнає такого ставлення до себе. Вона вважає, що весь світ має крутитися довкола неї, однієї коханої.

За вдачею молода дівчина має дуже ревнивий характер. Вона ревнує всіх, хто її оточує, і хоче завжди бути на першому місці. Якщо подруга, то вона має бути для неї єдиною і не дружити з іншими дівчатками, тому що з нею. Таке саме ставлення і до коханої людини. Він повинен звертати увагу лише на неї і робити все заради коханої. Від нього вона вимагає повну свою свободу дій.

Любить робити все, що забажає. Крім цього, вона не любить бути залежною, це її дуже дратує. Дуже сприйнятлива і волелюбна особистість.

Дівчина за характером – ідеалістка, любить мати свій ідеал і наслідує його у всьому. Вірить у прекрасні людські якості та думає, що всі люди ними наділені. Зустрічаючись із життєвою реальністю, вона просто дивується, що може бути інакше. Зневажливе ставлення до неї може закінчитися плачевно для людини, яка собі це дозволила. Таке ставлення довго не продовжується, вона різко його припиняє своїми досить жорсткими заходами. Адже ще з дитинства Дана завжди могла за себе постояти.

Коли дівчина намагається приготувати обід і після подачі на стіл, помітить зневагу у вигляді читання газети, це може її дуже образити. Що призведе до втрати доброї прихильності до цієї людини назавжди. Вона ніколи не прощає неуважності та образи.

Дана звикла завжди бути у центрі уваги. Зате дозволяє собі всілякі витівки часто, вона навіть не помічає, що ображає оточуючих та близьких людей. Цілком не замислюється про свої висловлювання. У спілкуванні з друзями не підбирає слова, чим може глибоко поранити співрозмовника. Потім таке становище її дивує, вона не розуміє, за що на неї образилися.

Дана ніколи не приймає близько до серця різні історії з сумним кінцем, вона не схильна до співпереживання. У різні прикмети, магію та забобони зовсім не вірить. Ніколи не тримає себе в рамках, може спокійно перебити співрозмовника, до кінця не вислухавши його. Якщо їй не цікава тема розмови у компанії чи сім'ї, вона обов'язково переведе розмову на іншу тему. Більше їй цікаву тему вона підбирає миттєво, причому, на її думку, всі мають підтримати її в розмові.

Дружба

Ім'я Дана: значення, походження та характеристики

З іншого боку, вона завжди допоможе другу чи подрузі у хворобі чи інших неприємностях. Вона і за ліками зганяє, і хорошого лікаря знайде, і допоможе забратися у квартирі, і їсти приготує, і проблеми допоможе вирішити. Хоч і не наділена дипломатичним умінням вести розмови, Дана абсолютно відверта та нехитра за своїм характером. Якщо вона чимось засмучена, це відразу видно, на вигляд і негативний настрій. Вона може впасти в якусь прострацію, можна сказати, депресивний стан. Побачити її в такому стані – велика рідкість. За вдачею вона людина життєрадісна, довго сумувати Дана не буде. Завжди бере себе в руки і вважає, що будь-які проблеми не варті її засмученого почуття та сліз.

Робота

Ім'я Дана: значення, походження та характеристики

Вона завжди почувається лідером і на роботі, і в сім'ї. Сумувати довго не вміє, бо вважає, що без неї все стоїть на місці. Тільки під її чуйним керівництвом може все змінитись, вся ініціатива завжди переходить до неї, бо вона любить і вміє керувати. Дана вважає себе незамінним працівником.

сім'я

Ім'я Дана: значення, походження та характеристики

У сім'ї Дана поводиться так само. Улюблений чоловік повинен підкорятися її забаганкам і вказівкам. Якщо вона щось вирішила, то це повинно виконуватися беззаперечно. Одним словом, чоловіка тримає у їжакових рукавицях. Ще в молодості Дана могла сама запросити хлопця на побачення, перший поцілунок міг бути з її ініціативи. Навіть зробити пропозицію створити сім'ю дівчина може спокійно і не роздумуючи, якщо їй справді подобається хлопець. Вона у житті звикла вирішувати все сама. Коли хлопець не відповість на її почуття, вона тяжко це переносить, тому що все робить щиро і без брехні. Критику Дана органічно не виносить, і сама намагається нікого не принижувати своїми враженнями.

Яка вона мати?

Жінка Дана – прекрасна мати та дружина. Вона готова все зробити та віддати заради своєї родини. У важкі хвилини життя ніколи не опускає рук, а завжди знаходить вихід із ситуацій, що склалися. Будь-якими шляхами досягає благополуччя в сім'ї, хоч би як важко довелося. Якщо у сім'ї не вистачає грошей, вона завжди знайде додаткову роботу, де добре оплачують працю. Причому може знайти вакансію не тільки для себе, а й для чоловіка. Діти такої жінки завжди забезпечені необхідним.

Ім'я Дана: значення, походження та характеристики

Любов до дитини – це неймовірно величезне почуття, і Дана завжди вдячна чоловікові за його підтримку в її починаннях. Хоча вона може витворити і зовсім нерозважливі вчинки, які можуть призвести до небажаних наслідків. Якщо спитати у неї, навіщо вона так вчинила, вона дасть просту відповідь, що була безвихідна ситуація.

Ім'я Дана належить до рідкісних, але дивовижно красивих імен. Його використовують у багатьох країнах. Широка його популярність допомагає жінці почуватися комфортно в будь-якій точці земної кулі. Ім'я дуже легко запам'ятовується, а його витоки належать відразу до кількох народних культур. Але в кожному джерелі походження присутня одна ланка, яка говорить, що жінка з таким ім'ям – Богом дана, а це багато про що говорить.

Як видно, ім'я Дана значення має досить цікаве. Тому дівчинці воно принесе лише успіх у житті та починаннях.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua