Ярослава: значення імені, походження, вплив на характер та долю

Ім'я Ярослава належить до категорії найдавніших. Воно виникло ще задовго до становлення християнства на Русі, коли наші предки були язичниками. Перша згадка датується кінцем XII століття: так звали доньку великого князя Київського Ростислава Рюриковича. Довгий час подібна іменоформа була поширена переважно у знаті. Лише кілька століть тому вона почала поступово поширюватися серед усіх станів. Сьогодні в рейтингу популярності величне жіноче ім'я займає 68-й рядок.

Значення та походження

Лінгвісти, які шукали відповідь на питання, що означає ім'я Ярослава, дійшли висновку, що воно має слов'янське коріння і є жіночим варіантом аналогічного чоловічого імені. Ця іменоформа є двоскладовою. Перша частина «яр» на Русі вживалося у значенні “енергійний”, “сильний”, “гарячий”. Друга – «слав» – означала «слава». Відповідно до цієї інтерпретації тлумачення імені Ярослава – ” яскрава слава ” , ” що має яскравою славою ” .

Однак деякі вчені наполягають на тому, що слово “яр” мало інше значення – “родючість, сила, міць”. Якщо розглядати цю версію, то жіноче ім'я перекладається як “славна життєвою силою”, “сильна”, “яскрава”.

Повне ім'я Ярослава. Скорочені форми та зменшувально ласкаві звернення: Яся, Ярка, Слава, Яська, Рося, Славка, Ясюня, Ясочка, Ярилка, Ярославка, Ясонька, Славочка, Ярина, Яринка, Ярославочка.

Серед відомих носіїв імені:

 • український політичний та громадський діяч Ярослава Стецька;
 • чеський політик Ярослава Мозерова;
 • російський драматург Ярослав Пулінович;
 • російська актриса Ярослава Ніколаєва;
 • українська співачка та актриса Ярослава Красильникова;
 • російська письменниця Ярослава Лазарєва;
 • актриса Ярослава Базаєва;
 • співачка Ярослава Дегтярьова;
 • російська та казахстанська тенісистка Ярослава Шведова.

Ярослава: значення імені, походження, вплив на характер та долю

Вплив пори року

На особливості характеру впливає пора року, коли з'явилася світ володарка імені:

 • Осіння Яся – жінка розважлива, сувора, послідовна, пунктуальна. Кожен свій крок вона любить планувати наперед, не любить змін. Вважає за краще не спілкуватися з брехливими та лицемірними людьми, обман не прощає. З легкістю вирішує будь-які проблеми. Дівчина дуже любить тварин, веде здоровий спосіб життя, займається спортом.
 • Зимовий носій імені відрізняється амбітністю, витривалістю, цілеспрямованістю. Це справжня залізна леді, яка точно знає, чого хоче від життя. Лідерські задатки та організаторські здібності допомагають їй побудувати успішну кар'єру. Саме реалізація у професії має для дівчини особливе значення. Ярослава нерідко обіймає керівні посади. Дівчина, народжена в грудні, не виносить самотності і комфортно почувається в будинку, повному гостей.
 • Літня Яся має веселу вдачу, відмінне почуття гумору, який рятує її в складних ситуаціях. Це винахідлива та кмітлива дівчина з м'яким характером. Вона ніколи не сумує, не впадає в депресію, навіть коли стикається із серйозними труднощами. Носійка імені, народжена в липні, особливо вразлива і вважає цю якість своїм суттєвим недоліком.
 • Весняна Ярослава – натура творча, вразлива та сентиментальна. Природа наділила її безліччю талантів, але реалізуватися у професії їй заважає невміння налагоджувати контакти з людьми. Дівчина неймовірно уразлива і може будь-якої миті розлютитися через цілком невинний жарти. Вона прагне похвали та визнання.

Дитинство

Ярослава: значення імені, походження, вплив на характер та долю

Значення імені Ярослава для дівчинки наділяє свою юну володарку спокоєм, сміливістю, допитливістю. Ця дитина не завдає батькам особливого клопоту. На відміну від багатьох інших дітей, Яся слухається маму та тата (до речі, навіть коли виросте, у зрілому віці), виконує всі їхні вказівки. Ходити починає рано, а говорити – пізніше ровесників. Найчастіше посідає позицію стороннього спостерігача: мовчки слухає, робить власні висновки. Дуже важко переживає розлуку із близькими.

Навчання дається дівчинці легко завдяки її кмітливості, гарній пам'яті. Вчителі люблять Ясю за старанність, відповідальність, дисциплінованість. Нерідко вона стає старостою класу. У дівчинки гарні стосунки з однокласниками, оскільки вона контактна, комунікабельна, охоче допомагає учням, що відстають у навчанні.

Юність

Значення імені Ярослава наділяє дівчину самостійністю, незалежністю суджень, креативністю. При виборі того чи іншого вишу та майбутньої професії керується особистими уподобаннями, але може прислухатися до думки батьків. Носійка імені вміє постояти за себе та дати жорстку відсіч опонентам (якщо в цьому буде потреба). Жодні перепони не змусять дівчину звернути з наміченого шляху. Через труднощі вона проходить із гордо піднятою головою.

Яскрава харизма та індивідуальність не залишається непоміченою, тому Яся стає авторитетною персоною у своєму оточенні. Вона любить красиво та стильно одягатись, тому нерідко є законодавицею мод для подруг.

Ярослава: значення імені, походження, вплив на характер та долю

Доросле життя

Походження та значення імені Ярослава обумовлює особливості характеру своєї власниці у зрілі роки. Цю жінку з упевненістю можна назвати бійцем, який самостійно долає будь-які труднощі. Твердий характер, наполегливість, цілеспрямованість – це секрети її успіху. Яся планує своє життя наперед, є чудовим стратегом, тому заздалегідь прораховує можливі ризики, невдачі, думає, як мінімізувати втрати чи зовсім їх уникнути.

Носійка імені має неймовірне життєлюбство, оптимізм, своєю енергією заряджає оточуючих. Що б не сталося, ніхто ніколи не побачить Ясю пригнобленої та пригніченої. Єдиний недолік жінки – це несприйняття критики на свою адресу. Вона дуже болісно реагує на зауваження та довго ображається.

Любов

Ярослава: значення імені, походження, вплив на характер та долю

Значення імені Ярослава обіцяє своїй володарці підвищений інтерес із боку протилежної статі. З багатьох кандидатів дівчина зупиняє вибір на кавалері, який найбільше приділяє їй уваги. Спочатку все йде гладко: Яся повністю присвячує себе обранцеві, але цього вимагає і від чоловіка. Коли виникають підозри з приводу того, що кохання не взаємне, дівчина починає злитися і дратуватися. Вона може влаштувати істерику чи скандал на рівному місці без видимої причини. Щоб повернути її довіру і прихильність, хлопцю потрібно лише відкинути всі справи і оточити кохану увагою, ласкою та турботою. За найменшого охолодження з його боку схожа ситуація повториться знову.

Шлюб та сім'я

Ярослава: значення імені, походження, вплив на характер та долю

Значення імені Ярослава зазвичай не обіцяє своїй володарці раннє заміжжя, але зовсім не через дефіцит кандидатів. Просто дівчині потрібно бути на сто відсотків впевненою у своєму обранці, перш ніж офіційно узаконити стосунки. Після весілля на чоловіка чекає не надто приємний сюрприз, адже Яся не вміє вести домашнє господарство і не надто любить готувати. На щастя, сама дівчина охоче освоює ази кулінарії за допомогою свекрухи (з якою у неї встановлюються теплі та довірчі стосунки) та мами. Чоловікові потрібно просто набратися терпіння: через деякий час вона стане зразково-показовою дружиною.

Сім'я для володарки імені стоїть на першому місці. Заради неї вона може спокійно пожертвувати кар'єрою. Дітей дуже любить, але виховує у суворості. Зраду чоловікові ніколи не пробачить – відразу подасть на розлучення. Розставання переносить стійко, не впадає у депресію та розпач.

Кар'єра та робота

Ярослава: значення імені, походження, вплив на характер та долю

Значення імені Ярослава безпосередньо впливає на кар'єру своєї власниці. Дівчина неймовірно талановита, має безліч захоплень, тому перед нею відкрито всі дороги. Як правило, вона обирає професію за покликом серця, а не за розміром зарплати. Такий підхід дозволяє їй не лише реалізуватися в кар'єрі, а й стати забезпеченою та успішною жінкою.

Важливий нюанс: Яся є командним гравцем, тому їй необхідно працювати в колективі. Працюючи поодинці, дівчина не досягне успіху. Дисциплінованість, посидючість, гострий аналітичний розум стануть у нагоді у професії програміста, інженера, наукового співробітника. Також з Ясі може вийти добрий журналіст, перекладач, бухгалтер, хореограф.

Нумерологія імені

Ярослава: значення імені, походження, вплив на характер та долю

Значення імені Ярослава у нумерології визначається числом “сім”, яке асоціюється зі знаннями, творчим потенціалом. Дівчина з такою кількістю долі є генератором унікальних ідей, новатором. Ярослава може вигадати геніальний проект, але втілювати задумане в життя неодмінно довірить іншим людям. Завдяки цілеспрямованості, старанності, організованості досягає величезних успіхів у кар'єрі.

Це волелюбна та незалежна персона, яка прагне самовдосконалення та саморозвитку. Не завжди оточуючі позитивно сприймають її неординарність, тому Ярослава може почати вести самітний спосіб життя, стати самітницею. Щоб не втратити зв'язок із зовнішнім світом, жінці-«сімці» слід відкинути зайву критичність, прискіпливість, стати добрішими та поблажливішими до людей.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua