Чоловічі красиві імена: список, значення імен, характеристика та вплив на долю

Чоловічими красивими іменами люди цікавилися завжди, їхній перелік часто миготить у пошукових системах мережі Інтернет у наші дні, їх з цікавістю вивчатимуть ще й у майбутньому. Чому ця тема викликає такий інтерес? Прийнято вважати, що ім'я дає як гарне «звання» людині, а й визначає її подальшу долю, управляє характером, може дати поштовх освоєння професії чи навіть дати необхідну впевненість у завтрашньому дні. Інформацією цікавляться в першу чергу майбутні мами, багато з яких воліють вибирати ім'я своєму малюкові, що ще не народився, виходячи не тільки з краси поєднання літер і звуків, а враховуючи характерні особливості, дату народження, рік, країну, релігію та інші супутні зовнішні фактори. Тож які чоловічі імена гарні, які рідкісні? Яке краще вибрати: російське чи неросійське, популярне чи забуте, сучасне та старовинне?

Чоловічі красиві імена: список, значення імен, характеристика та вплив на долю

Визначення характеру

Є думка, що ім'я робить вагомий внесок у формування характеру людини з дитинства. Взагалі, на ім'я можна визначити навіть певні схильності та здібності аналізованого представника сильної статі. Якщо мама продумала поєднання імені та по батькові, то це принесе лише позитивні моменти. А якщо немає такої тотожності, то вплив на долю може бути негативним. Ім'я – це свого роду особистий портрет людини, яка, враховуючи дані гороскопа та зовнішні особливості особистості, може розповісти дуже багато.

Чоловічі красиві імена: список, значення імен, характеристика та вплив на долю

Гарні імена для чоловіків – це як невеликий прояв гордості за себе, за те, як вас назвали. Але цей параметр суто суб'єктивний, може лише виражатися у відсотковому співвідношенні і у тому випадку, якщо опитування проводилося серед величезної кількості людей. Кожне ім'я індивідуальне, і нехай воно не має шаленої популярності і не є найчастішим у вживанні, воно може бути настільки красивим та «сильним» за всіма описами, що люди просто бояться давати його своєму синові, думаючи, що разом із ним “нагородять” його складним життєвим напрямом.

Поширені

Фахівці та лінгвісти, ґрунтуючись на своїх численних спостереженнях, вважають, що варто розділяти імена на м'які та жорсткі. Власник жорсткого типу проходитиме більш складний життєвий нехай, ніж той, хто не має твердої артикуляції і його ініціали вимовлятимуться м'яко. Ім'я хлопчику, гарне та рідкісне російське ім'я не так легко підібрати, але, можна вибрати з наведеного нижче списку, що набагато спростить поставлене завдання.

Чоловічі красиві імена: список, значення імен, характеристика та вплив на долю

Вважаються «жорсткими»: Олександр, Альберт, Валерій, Владислав, Геннадій, Єгор, Ігор, Леонід, Олег, Микита, Роман та Павло. Характер вище перерахованих красивих чоловічих імен відрізняється твердістю та імпульсивністю, люди з такими іменами схожі за своїми поглядами, але кожне має свої відмінні риси.

Олександр

Людина з ім'ям, коротка форма якої звучить як ” Саша ” , відрізняється неспокійним характером, ця особистість амбітна, неспроможна всидіти одному місці, практикує частию зміну занять і захоплень. Олександр – романтик, метальник і казкар, його легко поранити в саме серце, легко образити чи роздратувати. Великою позитивною якістю його є швидка відходливість, щоб забути навіть найсильнішу образу йому знадобиться час, який стає виправдовуючим фактором. Доброзичливість Сашка передбачає відсутність нестачі уваги з боку. Якщо це ім'я фігурує по батькові, то кар'єра таких людей йде вгору, про яку б сферу діяльності не йшлося. Такі люди відстоюватимуть свою думку, проявлятимуть свій талант, але загалом доля у них важка, вони завжди перебувають у стані роботи над собою, у боротьбі за гідне місце в цьому житті. Це найпопулярніше ім'я.

Чоловічі красиві імена: список, значення імен, характеристика та вплив на долю

Аналоги у ближньому зарубіжжі

Таке ім'я грецького походження в перекладі означає «захисник» і може по праву очолювати перелік, де зібрані найпопулярніші неросійські чоловічі імена. Воно завжди в моді, має аналоги в інших мовах, де звучить не менш красиво. Італійською мовою можна почути Alessandro (Алессандро), скорочена форма Sandro. В англійській – Alexander, іспанській – Alejandro (Алехандро), французькою Олександр звучить практично так само, як і російською Alexandre.

Рідкісні російські імена

У минулі часи в ім'я дитини спочатку вкладали смисловий підтекст і підходили до цього вибору з усією серйозністю. Все нове – це добре забуте старе. Нині не рідко зустрінеш батьків, які хочуть дати малечі унікальне ім'я.

Чоловічі дуже рідкісні імена:

 • Фотій, означає «освіта», його життя буде присвячено розвитку культури та освіти, в інших сферах також досягне поставленої мети.
 • Каліст за своєю природою привабливий. Це можна сказати як про саме ім'я, так і про особистість, яку назвали “красою” та “чарівністю”.
 • Досифей – це «дар Бога», людина з таким ім'ям буде освіченою, відкритою, розуміючої.
 • Малахій – «посланець Всевишнього», його доля найчастіше переплітається з богослужінням, самітництвом, але за інших інтересах людина досягає значних результатів, які відіграють значної ролі у суспільстві.
 • Олімпій – «промінь сонця», індивідуальність зі світлою душею, дарує всім усмішки, його часто називають «сонячним чоловічком».
 • Арій характеризується сміливістю, мужністю і відвагою, людина може стати знаменитою фігурою військового суспільства і домогтися на цьому терені великих висот.
 • Євтихій. З ним не доведеться нудьгувати, чоловік веселун по життю, таке ім'я привнесе в його життя багато впевненості, друзів та корисні зв'язки.
 • Боніфатій подарує коханим благодать, любить порядок і прагне влаштувати для своєї коханої рай землі.
 • Ліверій не зможе тримати себе в рамках сімейних зв'язків, ніколи не відмовиться від свободи.

Не можна стверджувати, що старовинні красиві чоловічі імена, перераховані вище, популярні серед людей сучасності, але можна відзначити, що вони унікальні, незвичайні і з закладеним глибоким змістом. Якщо правильно підібрати до по-батькові малюка співзвучне рідкісне ім'я зі щасливою долею, то він уже з народження отримуватиме всі привілеї, захист, дитині будуть притаманні риси характеру, закладені в обраному імені.

Чоловічі красиві імена: список, значення імен, характеристика та вплив на долю

Закордонний погляд

Іншомовними іменами сьогодні часто називають російських хлопчиків. Таким чином, молоді батьки віддають данину сучасності тому, що сьогодні модно, красиво, популярно, незвичайно і «не так, як у всіх». Іноземні красиві імена для хлопчиків відрізняються від споконвічно російських чи звичних для російської людини імен за своїм звучанням, акцентом, значенням. У суспільство люблять зарубіжні імена, які такі приємні на слух, і часом здається, що російський варіант аналога звучить грубіше, неотесано або не так модно, як іноземна його версія. Наприклад, Андрій англійською вимовляється як «Ендрю», Італії – Адріано, а французи називають своїх дітей Андре. При порівнянні всіх версій не можна не помітити, що така схожість одного імені у різних мовах обумовлена етнографічними європейськими особливостями. Тимчасовий фактор сильно вплинув на асиміляцію і змінив його за стилістичним, фонетичним, морфологічним образом тієї місцевості, на якій було взято у вжиток.

Чоловічі красиві імена: список, значення імен, характеристика та вплив на долю

Іноземні імена

Іноземні рідкісні чоловічі імена для хлопчиків складаються в основному з одного або кількох слів. Список подібних імен можна скласти довгий, але, хотілося б виділити наймелодійніші та найприємніші на слух:

 • Алан (добродушний ельф);
 • Вільям (сміливий захисник);
 • Давид (найулюбленіший);
 • Крістіан (вірний християнин);
 • Максиміліан (найбільший);
 • Нейтон (подарований долею);
 • Альберт (шляхетний);
 • Даніель (судити його може лише Господь);
 • Ахмед (який висловлює подяку Всевишньому);
 • Джейсон (лікар);
 • Людвіг (хоробрий воїн).

Чоловічі красиві імена: список, значення імен, характеристика та вплив на долю

Кожне з них несе в собі доленосний напрямок, поштовх до свого призначення у цьому світі. Даруючи своїй дитині ім'я, кожна мати називає її бути або великою, або войовничою, або шляхетною, або велелюбною, або просто вірною Богові і своїй мрії.

Нічого звичайного

У дивних і рідкісних іменах немає нічого поганого, іноземні імена для хлопчиків рідкісні й гарні унікальні, ніж, відповідно, і допоможуть стати дитині ще більш помітною та несхожою ні на кого людиною. Хочете, щоб малюк виріс коханим? Тоді варто його назвати Агап чи Агапіон. Благородним і добрим буде Агафон, а щедрим та багатим Афоній. Мужність і хоробрість стане відмінними рисами Арсенія, Арія, Максиміана, Нікандра та Никодима. Леститиме Емілій, щасливим призначено бути Феліксу, розкішно жити не заборониш Трифону. Коли хочеться вибрати ім'я хлопчику, рідкісне російське та гарне ім'я знайти не так складно. Але й зважитися на те, щоб дитина прийняла її і не стала в майбутньому об'єктом нерозуміння з боку однолітків не так легко. У гонитві за модними тенденціями батьки забувають, що ім'я несе сенс, що воно має поєднуватися з по-батькові, що треба робити вибір виходячи з територіального розташування.

Рідкісне красиве ім'я вибирати рекомендується так, щоб у майбутньому не пошкодувати, тобто з огляду на всі зовнішні та внутрішні чинники. Яке дитині ім'я даси, так вона, відповідно до неї, поводитиметься, будуватиме своє життя.

Чоловічі красиві імена: список, значення імен, характеристика та вплив на долю

Подаровані Європою

Іноземні чоловічі імена – варіант для тих мам, які хочуть виділити свого хлопчика на тлі інших дітей. Зараз незвичайні імена в моді, особливо коли вимовляють його із закордонним акцентом: американським, англійським, італійським чи французьким. Ніхто вже в суспільстві не дивується, коли в слові «тато» акцент падає на останній склад, і коли багато звичайних слів говорять англійською мовою: «комон», «фіфті-фіфті», «фуд-корд» тощо. Таким чином, ніхто не дивується, коли при знайомстві називають імена на іноземний манер, наприклад: Ніколя, Ендрю, Еліс, Ден і т.д.

Рідкісні із змістом

У ближньому та далекому зарубіжжі також існують найбільш популярні імена, а також старовинні та рідкісні, які практично вийшли з вжитку. Розглянемо незвичайні красиві чоловічі імена. Вони представлені як таблиці.

Історична батьківщина

Ім'я

Значення

Англо-саксонські

Годфрід

Спокій Всевишнього

Дрого

Примара

Вино

Друг

Один

Безумство

Фреодерік

Мирний правитель

Еофорхерд

Сильний як вепр

Іспанські

Августин

Поважний

Ауреліано

Золотий

Буенавентура

Успіх

Вінсенте

Завоювання

Гуалтієро

Правитель армії

Джеронімо

Свята назва

Німецькі

Аделхард

Могутня сила

Амалірікус

Влада роботи

Дідріч

Король нації

Єреміас

Призначений Господом

Олдрік

Старий правитель

Рупрехт

Відомий

Французькі

Аполлінер

Руйнівник

Жоффруа

Світ Бога

Але

Відпочинок

Сача

Захисник людства

Тьєрі

Король нації

Еймері

Домашній правитель

Чоловічі красиві імена можуть бути як незвичайними, так і без натяку на щось унікальне, можуть бути схожими на аналогічні в інших мовах, а також мати зовсім несподіване значення. Щоб не помилитися з вибором для своєї дитини, варто проаналізувати вище подану інформацію, переконатися в тому, що ім'я забезпечить малюка лише позитивними рисами характеру, і стане помічником у створенні кращого майбутнього ще для маленького чоловічка.

Чоловічі красиві імена: список, значення імен, характеристика та вплив на долю

Давні часи подарували суспільству багато красивих чоловічих імен. І навіть забуті рідкісні імена, такі як Амвросій, Вахтісій, Дорофій, Євкарпій, Капітон, Лука та інші, мають право на те, щоб їх згадали і дали можливість знову відродитися в мовній лексиці.

По-батькові

Багато хто боїться, що такі імена буде складно поєднувати з більш простими по-батькові. Але не варто турбуватися, дитині буде комфортно з по-батькові Капітонович, Дорофійович, Амвросійович. Зараз ніхто вже не дивується дивним, рідкісним чи незвичайним на слух іменам, навпаки, всі захоплюються і хвалять за те, що людина згадує предків і наважується назвати подібним ім'ям свого малюка.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua