Іноземні імена: переклад, значення, тлумачення

Батьки, обираючи імена, іноземні, особливо, для своєї дитини, цікавляться їх перекладом і тлумаченням. Вони намагаються якнайбільше дізнатися про значення імені, щоб знати, як воно позначиться на майбутній долі дитини. Зарубіжні імена набули великої популярності.

Походження та популярність імен

Найперші імена були похідними від слів, які давні люди використовували визначення природних явищ, тварин, рослин, богів. Згодом імена почали даватися людині з урахуванням її зовнішності, поведінки, способу життя. Імена, як правило, вихваляли богів, людські якості, військові та мисливські здобутки. Розвиток християнства в Європі призвело до того, що імена давалися за церковними книгами. Католики давали імена дітям на свята. Протестанти брали імена зі Старого та Нового Завіту. Розвиток літератури, кіномистецтва та телебачення призводять до виникнення та популярності іноземних імен. Відомі книги та серіали, чемпіонати світу з футболу та хокею, співаки та музиканти є причиною популярності окремих європейських та східних імен.

Іноземні імена: переклад, значення, тлумачення

Популярні європейські чоловічі імена

Найпопулярнішим чоловічим ім'ям у Європі залишається Алекс чи Алессандро – здебільшого Олександр. Це ім'я з'явилося в Стародавній Греції. Спочатку воно звучало як Олександрос. Перекладається як «захисник людей». Історія свідчить, що Олександр Македонський розгромив персів і забрав захоплені ними території. Серед підкорених персами територій опинилася Іудея. Щоб не порушувати релігійних правил (навіть на честь перемоги вони не могли поставити статую Македонського в храмі) і в той же час не розгнівати переможця, євреї пообіцяли, що назвуть хлопчиків Олександрами, які народилися цього року. Так легенда пояснює популярність цього імені.

Популярні також такі іноземні імена, як:

 • Аристарх, давньогрецьке ім'я, походить від двох основ: «найкращий» та «правитель». Зазвичай його переводять як «найкращий вождь», «вищий начальник».
 • Генріх, німецьке ім'я, перекладається з давньонімецької мови як “багатий” або “могутній”. Інтерпретації цього імені звучать в Англії як Гаррі, у Франції – Анрі, а Італії – Енріко. Значення цього імені – глава будинку.
 • Данило або Даніель, вважається одним з біблійних імен, має єврейське коріння, зустрічається і у мусульман, перекладається як «суд мій – Бог». Може трактуватися як справедливий.
 • Джек, англійська назва. У Англії Джек є зменшувальною формою імені Джон. Це ім'я вважається однією з форм імені Іоанн. Його значення – благословення Боже.
 • Людвіг, ім'я німецького походження, перекладається з давньонімецької мови як «знаменитий у бою». Значення цього імені – слава у боротьбі.
 • Роберт, німецьке ім'я, у перекладі російською звучить як «нев'януча слава». Означає людину-оптиміста. Добрий, щирий та щедрий. Не прагне слави і багатства.

Популярні європейські жіночі імена

Серед жіночих можна виділити такі іноземні імена, як:

 • Агнія можуть бути такі варіанти імені, як Агнеса, Інесса. Це ім'я походить від давньогрецького імені Хагне, що в перекладі означає «непорочна». Існує також версія, що це ім'я латинське та його значення – «жертовне ягня».
 • Анастасія, давньогрецьке ім'я, яке означає «повернена до життя».
 • Вікторія ім'я латинського походження. Початок бере від римської богині перемоги Вікторії. Це ім'я тлумачиться як «переможниця».
 • Віолетта, також латинське ім'я, перекладається як “фіалка”.
 • Джулія. Є два варіанти походження та значення даного імені. Перший варіант – це ім'я походить від англійського імені Юлія і означає “кучерява, пухнаста”. Другий варіант – це латинське ім'я, що походить від назви місяця, перекладається як “народжена в липні”. Це ім'я тлумачиться як «хранителька домашнього вогнища».
 • Христина, грецьке ім'я, що означає християнку, що належить Христові.

Іноземні імена: переклад, значення, тлумачення

Часто європейці виявляють винахідливість під час виборів імен. Нині часто називають дітей іменами героїв серіалу «Гра престолів». Зустрічаються також зовсім незвичайні іноземні імена, такі як Ріглі (дівчинка названа на честь жуйки), Харизма, Вічність, Ківі та Фантазія.

Популярні східні імена

На Сході дуже серйозно підходять до вибору імені дитини. Імена мають бути милозвучними і нести добрий, добрий зміст, свідчити про покірність людини волі Аллаха, відповідати духовним цінностям мусульманського світу. Хлопчикам дають імена, що визначають силу та мужність. Дівчаткам дають імена, що підкреслюють красу та жіночність.

Розглянемо іноземні імена, що прийшли зі Сходу, та їх значення:

 • Алі – піднесений, старший, гордовитий.
 • Амін – надійний, правдивий, вірний, чесний, безпечний, зберігач.
 • Амір – принц, командир, наказуючий, правитель.
 • Ібрагім, ім'я тюркської та арабської версії походження, має значення «пророк».
 • Шаміль, арабське ім'я, у перекладі означає «який увібрав у собі всі позитивні якості».

Іноземні жіночі імена та їх значення:

 • Азіза, арабське ім'я. Має значення “мила”, “рідкісна”, “цінна”.
 • Лейла, перське ім'я. Має значення «темрява», «ніч», «темрява».
 • Фаріда, арабське ім'я. Має значення «діамант», «перлина». Це ім'я говорить про те, що жінка не має собі рівних за красою.

Іноземні імена: переклад, значення, тлумачення

Красиві жіночі імена

Найкрасивіші іноземні імена – це французькі. Вони мелодійні, мають особливий шарм і звучання. Французькі імена сповнені романтики та пристрасті. Мелодійна французька мова робить жіночі та чоловічі імена особливо витонченими та аристократичними.

Іноземні імена: переклад, значення, тлумачення

Найкрасивіші та найвідоміші у світі жіночі французькі імена:

 • Антуанетта перекладається як «неоціненна».
 • Вів'єн перекладається як «жива».
 • Жозефіна перекладається як «Бог віддасть».
 • Констанція – “стабільна”.
 • Марго – «перли».

Аналоги іноземних імен

Великому поширенню на Русі таких імен сприяло прийняття християнства. Дітей почали називати за святками, і тому в Україні багато імен, що мають грецьке та римське коріння. Згодом вони адаптувалися до особливостей російської культури. Так, Джон став Іваном, Майкл – Михайлом, Джулія – Юлією. Тому часто російські та іноземні імена мають різницю лише у звучанні.

Іноземні імена: переклад, значення, тлумачення

Даючи немовляті ім'я, важливо пам'ятати, що він житиме з ним все своє життя. Вибране ім'я має бути милозвучним і поєднуватися з по батькові та прізвищем, мати позитивне значення. Вибираючи ім'я, обов'язково треба проаналізувати всі варіанти вимови, щоб воно красиво звучало і в дитинстві, і старшому віці.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua