Значення імені Анрі: походження, характер та доля

“Жив-був Анрі IV,

Він славний був король,

Любив вино до біса,

Але тверезий бував часом…”.

Ця пісенька з Гусарської балади з дитинства знайома всім нам. Однак мало хто знає, що означає ім'я Анрі, яке фігурує в ній, звідки воно прийшло і що обіцяє своєму власнику. Давайте знайдемо відповіді на ці питання, а також дізнаємося, про якого государя йдеться у вищезгаданому чотиривірші.

Який національності ім'я Анрі

Батьківщиною аналізованого слова є Франція. Саме в цій країні і понині нерідко при народженні хлопчиків називають Анрі.

Ім'я це має свій аналог – це Генрі чи Генріх. До речі, у такому вигляді воно було запозичене зі старофранцузької англійської, як і звичка, так називати монархів.

Значення імені Анрі: походження, характер та доля

Цікаво, що часто сьогодні у підручниках історії імена багатьох правителів із різних країн пишуться однаково – “Генріх” і далі відповідний номер. При цьому багатьох французьких монархів, яких ми називаємо Генріхами, у себе на батьківщині називали Анрі.

Походження імені

Як вже було сказано вище, в англійську мову цей термін прийшов із французької. Але для нього він також не був рідним. Ще раніше ім'я Анрі було запозичене з мови франків. Його “прабатьком” вважається Heimeric або Ermerijc.

У свою чергу, це слово прийшло із загальнонімецької мови та еволюціонувало від Hainariks.

Однак і це ще не початок. Коріння цього імені можна знайти у старо-високо-німецькому. Тут його предком є Haginrich та його варіації: Haimirich, Haimerich, Heimerich, а також Hemirih.

Перші письмові згадки цього слова датуються XVIII ст.

Значення імені Анрі: походження, характер та доля

Цікаво, що у Середньовічній Англії народі з'явилася розмовна форма імені Генрі/Генріх. Це Гаррі.

Значення імені Анрі: походження, характер та доля

Вона збереглася і досі. Причому застосовується як скорочення, і як окреме ім'я.

Значення

Розібравшись із етимологією, варто дізнатися значення імені Анрі (Генрі). Для цього потрібно повернутись до однієї з початкових форм цього слова, а саме до загальнонімецького Hainariks. Цей термін утворений від злиття двох іменників: “влада”/”правитель” (rik) та “будинок” (haim). Виходить, що буквально ім'я Анрі (Генрі) означає “правитель будинку”.

З цього можна дійти невтішного висновку, що з періоду свого виникнення аналізований термін призначався від використання правлячої елітою. Чи варто дивуватися, що добра половина європейських монархів мала це ім'я або його варіації?

Характер та доля Анрі

Багато століть точаться суперечки про те, чи правда, що ім'я людини визначає її подальшу долю. Чи це так, ми не з'ясовуватимемо. Однак розглянемо, який характер і життя повинні бути у людини, названої Анрі або Генрі.

Значення імені Анрі: походження, характер та доля

Нумерологи вважають, що власнику цього імені властиві такі риси характеру як: владність, прагнення комфорту, сила, вразливість, миролюбність, тонка духовність, гострий розум, творчі амбіції і, звісно ж, самовпевненість.

Такі люди відрізняються неспокійним і цілеспрямованим характером, рідко зупиняються на досягнутому і завжди шукають щось нове. Як наслідок, їм рідко вдається зазнати задоволення від виконаної роботи та радість перемоги.

Сутність Анрі – будувати грандіозні плани, а потім журитися тим, що все виходить не зовсім так, як їм мріялося або зовсім не виходить.

У відносини з іншими людьми вони не бояться брати на себе відповідальність і непогано ладнають із оточуючими. Анрі схильні оточувати себе чесними та розумними друзями та підлеглими, з відмінним почуттям гумору. У той же час підлабузники, брехуни та невігласи навряд чи зможуть довго насолоджуватися розташуванням осіб з таким ім'ям.

Що стосується подружніх стосунків, то без постійного супутника життя Анрі почувається дискомфортно. Їх шлюб зазвичай благополучний, хоча не завжди в ньому присутні пристрасть або справжня глибока прихильність.

Носії такого імені люблять мистецтво і часто досягають визначних успіхів у цій сфері. Нерідко вони захоплюються містичними практиками. Причому можуть настільки сильно піти у це небезпечне хобі, що втрачають зв'язок із реальністю.

Жіночий варіант

Вивчивши походження та значення імені Анрі, а також його можливий вплив на долю свого носія, варто дізнатися про жіночий аналог. Виробляти такі було властиво у всі часи, і використання такого гордого імені – не виняток. Це імена: Анрієтта (Генрієтта).

В інших європейських мов у різні періоди виникали власні жіночі варіанти від Анрі (Генрі).

  • У загальнонімецькому – Хенріке, Хендріку, Хендріна та Хенріка.
  • В іспанському – Енрікет, Енрікет, Енрікет.
  • В італійському – Енріка та Енрікуа.
  • В англійській від короткої форми “Гаррі” утворені такі імена: Харрієт, Харрієт та Харрієтта. Так як британці дуже люблять скорочувати, то і від цих варіацій пізніше виникли більш короткі форми. До них відносяться: Хетті, Хетті, Етта, Етті. А також незвичніші: Хена, Хна, Хені, Хеня, Хенні та Хенка.
  • У данській мові є такі жіночі варіанти імені Анрі (Генрі): Джет, Джетта, Іна.
  • У польському – Генріка, Хеніа, Хенінія, Хенка, Хенрічка, Хенрісія та ласкаве скорочення Рися.

Хто ж він такий, славетний король Анрі IV?

На завершення дізнаємося про долю героя веселої пісеньки з “Гусарської балади”. Анрі IV найбільш відомий усім під ім'ям французького короля-протестанта Генріха IV Наварського.

Значення імені Анрі: походження, характер та доля

Саме він був чоловіком тієї самої королеви Марго, оспіваної Олександром Дюма в однойменному романі.

Крім любові до випивки та жінок, цей монарх запам'ятався історикам своєю феноменальною живучістю. Він був одним із небагатьох гугенотів у Парижі, хто пережив Варфоломіївську ніч. Так само йому дивом вдалося уникнути численних замахів, що так щедро організовуються Катериною Медічі.

Ставши правителем Франції, Наваррський поклав край війнам католиків і протестантів. Таким чином, у його державі вперше за багато років встановився хоч і проблемний, але все ж таки світ. Серед деяких віруючих існує легенда, що Господь навмисно зберігав Генріха від усіх замахів, поки той не приніс світ Франції і дарував їй хоч якусь свободу віросповідання.

Отака непроста доля випала на частку одного з носія імені Анрі. Можливо тому деякі батьки (натхненні кількістю правителів Генріхів в історії) прагнуть так назвати свою дитину. В надії, що це ім'я у майбутньому допоможе йому зробити кар'єру. Якщо ви одні з них, перш ніж бажати такого свого чаду, не забувайте мудрих слів стародавніх: “Королівське походження передбачає королівський обов'язок”.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua