Іменини 11 вересня за церковним календарем

Вибирати ім’я для дітей – нелегка робота. Люблячі батьки в цьому слові намагаються втілити все найпотаємніше і ніжніше, подбати про дарування малюкові щасливої долі. У цій статті подано інформацію про іменинників вересня. У день 11 вересня іменини святкують лише люди із чоловічими іменами. Якщо ж на світ з’явилася дівчинка, її можна назвати, використовуючи жіночу форму чоловічого імені або ім’ям святої, чиї іменини святкують в один із ближніх до 11 вересня днів.

Чому ім’я таке важливе

11 вересня іменини відзначають чоловіки, яким судилося називатися Іваном. Здавна вважається, що ім’я не лише ідентифікує окрему людину, а й забезпечує свого носія певними рисами характеру.

У минулі століття місія вибору імені покладалася на батьків новонародженого. Назвати малюка мав священик, який звершував над дитиною обряд хрещення.

Поява химерних імен у простих селянських сім’ях – результат використання даних православного календаря. У цій книзі вказані імена святих щодня. Звідси й витягувалося ім’я в залежності від того, коли дитина з’явилася на світ. Вважалося, що краса чи хитромудрість імені, обраного священиком, залежить від щедрості милостині, яку члени сім’ї новонародженого приносили до церкви.

Іменини 11 вересня за церковним календарем

Іванна

Ваня, Ванюшка, Іванко, Ванек – це та людина, якій відзначають іменини 11 вересня. У старовинному варіанті ім’я звучить як Іван. Переклад з давньоєврейської мови каже – це людина, яку помилував Господь. Формою чоловічого імені – Іванна – можна назвати дівчинку, у якої іменини 11 вересня.

Іван – ім’я вважається найпоширенішим на російській землі. У дитинстві його володар – ніжний пайка, який радує батьків своєю тямущістю. В імені об’єдналися суперечливі характеристики доброти, душевної простоти та підступності, ніжності та люті. Маючи наполегливий характер, носій імені піде напролом, аби отримати бажане.

Але Іван може зупинитися на півдорозі, зазнавши розчарування у своєму занятті. У хлопця широка натура, тому він може успішно реалізуватися в будь-якій професії, яка його зацікавить. Він дуже щедрий, любить накритий стіл та гостинність, для Івана важливо дотримуватися сімейних традицій.

Якщо дівчинку буде названо Іванною, вона втілить у собі характеристики чоловічого імені.

Іменини 11 вересня за церковним календарем

Особливості дня 11 вересня

Жіночі іменини 11 вересня не наголошують. Але до подій цього дня, описаних у Біблії, жінка мала пряме відношення. Саме танцівниця Саломія виявила бажання, щоб цар Ірод відрубав голову Іоанну Хрестителю та підніс їй на блюді. Незважаючи на страх царя прогнівити Господа, правитель виконав волю жінки, що догодила йому. Мати Саломії знущалася з відрубаної голови, колола мову пророка голкою, після чого віднесла і поховала в нечистому місці. З того часу 11 вересня – день шанування пам’яті цього святого мученика.

Іменини 11 вересня за церковним календарем

Вибір жіночого імені

Як назвати дівчинку, якщо її іменини – 11 вересня? Жіночих імен для цього дня у православному календарі не вказано. Як же вчинити батькам, дочка яких з’явилася на світ саме цього дня? Крім вибору жіночої форми Івана – Іванни, можна використовувати імена святих, які шануються в дні, що йдуть поруч.

Ганна та Саломія

10 вересня – день Анни, в перекладі з давньоєврейської «мілостівої, яка приносить благо». Власниця імені відрізняється правдолюбством та наполегливістю, м’якістю у поєднанні з завзятістю. Це лідер, який знає, чого хоче в житті. Ганна стає дбайливою матір’ю та господаркою в сім’ї. Таке ім’я – чудовий варіант для дівчинки, яка відзначає іменини 11 вересня.

Іменини 11 вересня за церковним календарем

За церковним календарем 10 вересня шанують також Сусанну, яка у перекладі з давньоєврейської називається лілеєю. Ця дівчина буде відрізнятися запальністю та самозакоханістю, вразливістю та добротою дбайливого серця. Завдяки розважливості та обачності, Сусанна не робить необачних вчинків. Це холерик у чистому вигляді, що відрізняється чудовими здібностями до комунікації. Ім’я також можна підібрати для дівчинки, яка з’явилася на світ 11 вересня.

12 вересня іменинниками вважають:

  • Ангелину – «вісницю, посланницю, подібну до ангела»;
  • Євгенію – «шляхетну»;
  • Єфросинью – «радісну, веселу»;
  • Єлизавету – «шанує Господа»;
  • Мілену – “милу”;
  • Парасковію – у перекладі ім’я звучить «приготування напередодні свята»;
  • Вікторію – «переможницю».

Такий багатий асортимент жіночих імен точно дозволяє вибрати один із варіантів на свій смак.

Підведемо підсумки

11 вересня – сумний день для православ’я, коли був страчений Іоанн Хреститель. Жіночих імен цього дня православний календар не передбачає. Але якщо саме в цей час на світ з’явилася дівчинка, вона може бути названа Іванною, Ганною, Вікторією чи Парасковією, Міленою чи Єлизаветою, Єфросинією, Євгенією, Ангеліною. Ці імена стоять поряд щодня календаря. Допускається їх використання, щоб назвати малечу відповідно до традицій православ’я. Тоді дитину захищатиме її ангел-охоронець.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua