Переклад та значення імені Абу Бакр

Ім'я – це те, що належить людині повністю та беззастережно. Цей ідентифікатор особистості містить сакральний зміст і його значенню присвячувалися цілі науки. Ще з давніх часів у соціумі на ім'я могли охарактеризувати людину, простежити її родовід, дізнатися про неї щось потаємне. Так і значення імені Абу Бакр сьогодні цікавить багатьох людей, які прямо чи опосередковано знайомі з арабською мовою та Ісламом.

Переклад з арабської

Незаперечний той факт, що Абу Бакр – арабське ім'я. У прямому перекладі з арабської мови воно означає «батько цнотливості».

Переклад та значення імені Абу Бакр

Другим перекладом імені Абу Бакра можна позначити поняття «батько Бакра». Однак для повного розуміння цієї теми потрібно розібратися кому і як даються такі імена.

Значення імені Абу Бакр

Як стверджують багато фахівців у галузі антропонімики, на ім'я людини можна багато про неї дізнатися і охарактеризувати її як особистість.

Щоб зрозуміти повне значення імені Абу Бакр, необхідно звернути погляд у далеке минуле. Тоді в арабських країнах зародилася традиція давати імена по куні.

Кунья – це з частин імені. Вона може складатися з двох варіантів:

  • Абу – батько;
  • Умм – мати.

Другою частиною є ім'я дитини. Наприклад: Абу Алі (батько Алі), Абу Таліб (батько Таліба), Умм Кульсум (мати Кульсум) тощо. буд. Ця традиція збереглася, і досі можна зустріти багатьох арабів, чиї імена починаються з Абу.

Альтернативний варіант

Також ім'я Абу Бакр може мати інше значення. Тобто може звучати як прізвисько. Залежно від того, що має, захоплюється та чи інша особистість. Або ж акцент робився над якоюсь відмінністю людини.

Наприклад, якщо чоловік був кучерявим, його могли назвати – Абу Нувас. Що означає у прямому перекладі «володар кучерів».

І в даному варіанті перша частина «абу» чи «умм» не означає батька чи матір. Сенс її полягає у володінні чимось. Наприклад: Абу Хурайра – власник кішки.

Для російської людини звичніше звучало б, як кошатник чи добра людина – Абу Хайр.

Зв'язок із Ісламом

Загальновідомий факт, що ім'я Абу Бакр вважається ще мусульманським. Більше того, це ім'я належало одному з найближчих сподвижників пророка Мухаммеда.

Переклад та значення імені Абу Бакр

Це був дорослий чоловік, один із перших, хто підтримав посланця Всевишнього і був йому вірним соратником.

Крім того, за історичними даними, йому належали інші імена. Це Абдулла та Атік.

Ім'я Абу Бакр він отримав від самого пророка. І воно не означало, що має сина Бакра. І тут кунья несла друге своє значення – приналежність чогось.

Абдулла мав славу справедливою людиною, до нього часто зверталися меканці за допомогою розсудити їхні суперечки. Він був чесним, добрим та щедрим чоловіком. Саме ці якості його особистості і стали підставою для близької дружби з посланцем Аллаха.

Абу Бакр був непоганим підприємцем, що дозволило надалі використовувати свої багатства на благо релігії та мусульманської громади.

Також чоловік мав величезний вплив на більшість людей зі свого оточення. І, завдяки своєму доброму ставленню до народу, спонукав багатьох із них до прийняття Ісламу. Згодом ці люди зробили багато корисного поширення релігії у суспільстві.

Немаловажним стало і те, що він поєднав себе з пророком родинним зв'язком, видавши за нього свою дочку Айшу.

Переклад та значення імені Абу Бакр

Зовні це був гарний чоловік, що й послужило основою імені Абу Бакр – батько цнотливості. Також відомий факт, що так покарав його називати сам Всевишній Аллах. А згадка про нього в Корані свідчить про те, що це була важлива особа в мусульманському світі.

Похований Абу Бакр поряд із посланцем у Медині. Помер у 63 роки.

Абу Бакр. Характеристика імені

А що сьогодні? Сучасне значення імені Абу Бакр несе у собі безліч характеристик, які широко розкривають особистість, що має це ім'я.

Так, можна сказати, що ім'я Абу Бакр належить дуже надійній людині, авторитет якої в суспільстві починає формуватися вже в ранньому віці. Свій статус він заслуговує завдяки чесності, справедливості, доброті, оптимізму та життєрадісності.

З таких людей вийшли б гідні правителі чи політичні діячі. Вони розуміють, що досягти пошани суспільства можна тільки правильними вчинками і всіма силами прагнуть заслужити його.

Люди, що носять це ім'я, відрізняються харизматичністю та дуже привабливою зовнішністю. Вони люблять гарний, добротний, елегантний одяг.

Вони дуже добрі і щедрі, що часом шкодить власному майну, але для них це не проблема. Готовність ділитися всім і з усіма властива людині з цим ім'ям.

Переклад та значення імені Абу Бакр

Така якість характеру, як самопожертва, може призвести до розчарування та зради. І це для Абу Бакра може стати справжнім ударом.

Також відповідаючи на запитання, що означає ім'я Абу Бакр, можна сказати, що це люди з великою відповідальністю та щирістю.

З негативних рис характеру відзначають: егоїзм, честолюбство, зайву емоційність та імпульсивність.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua