Походження імені Ідель та його вплив на долю хлопчика

Про людину завжди згадують на його ім'я. Воно містить усі риси характеру, властиві власнику від народження. Знаючи історію виникнення імені та його особливість, можна мати владу над особистістю.

Чоловіче ім'я Ідель: давнє походження та значення

Коріння зародження імені сягає середньовіччя. Йому відповідає давня назва річки Волги – Ітіль. Так називали річку «булгари» (нинішні татари), які проживали в ту епоху на її берегах.

Походження імені Ідель та його вплив на долю хлопчика

Вони ж заснували державу Ідель – Ітіль тюркською мовою, яку через кілька століть перейменують на Булгарію. А Ідель перейде у назви найвеличнішої російської річки Волги та її приток.

Інші старовинні назви Волги – Атіль, Асіль, Ісиль, Астиль – мають місце і в наш час у чувашів, татар, башкир, калмиків та монголів (на їхньому прислівнику). У перекладі з давньотюркської мови має два корені: Іде/Іді – “господар”, і Елга – “річка”. Таким чином, у тюркських народів (башкирів, татар, чувашів) ім'я Ідель означає, що чоловік має владу над річкою.

Але й у російській мові простежується запозичення кореня Іди: з аккадської мови idu та арамейського йад – “рука”, щодо людини – “керівник”.

У стародавніх греків існувала легенда про гору Іда – найвищої на острові Крит. У сказанні йшлося про Зевсе, вигодованого козою Амалфеєю на схилах цієї гори. Почасти ім'я Ідель давалося на честь бога-громовержця Зевса і перекладалося у греків як «володіючи всім світом».

У арабів у Середньовіччі назва річки Ітиль пов'язувалася не з Волгою в цілому, а лише з її частиною: у злиття Ак-Іделі та Кара-Іделі (річка Уфа), де зараз побудовано однойменне сучасне місто.

З перерахованого вище видно, що ім'я Ідель досить поширене серед народів багатьох національностей, а не тільки серед тюркських (татар і мусульман).

Походження імені Ідель та його вплив на долю хлопчика

Легенда про людину з Ітіля – Аттіле

У ній розповідається про хана Урака та його сина Ітіла. Палац хана стояв на Ураковому пагорбі на річці Ітіль. Коли повз нього пропливали торгові судна, то водяний цар нещадно топив і човни, і людей на них.

Натомість на милість до торговців водяний цар зажадав у хана віддавати йому щороку дочки. Протягом 15 років хан так і робив. Але дочки скінчилися, і залишився один син Ітіль.

Цар води зажадав спуститися Ітілю у його володіння і одружитися з русалкою. Але син хана мав свій план.

Ітіль домовився з рибалками, щоб ті допомогли йому зловити водяного царя в сіті. Спочатку ханів син разом із візиром і скринькою зі скарбами виїхав у човні на середину річки і викликав царя води. Але візир зрадив його, спокусившись на коштовності, і всадив ніж у спину свого пана. Рибалки поспішили на допомогу господареві. Ітиля врятувала кольчуга під одягом – ніж не завдав йому жодної шкоди. Але водяний цар розлютився на хана та його сина за обман і змив усе ханське царство великою хвилею.

Хан Урак перетворився на бугор – з того часу існує Ураков бугор у Волгоградському водосховищі. А Ітіль пішов завойовувати західні землі, де його прозвали Аттілем – безстрашною людиною, яка не побоялася самого водяного царя.

Походження імені Ідель та його вплив на долю хлопчика

З того часу значення імені Ідель пов'язують з вольовим і бойовим чоловічим характером, що йде напролом людиною. На Заході Іделя характеризували як безжального завойовника, оскільки саме там він захопив багато земель.

Німецьке походження імені – Едель, Едель

Ім'я Ідель у перекладі з німецької Edel означає “шляхетний, хоробрий, волелюбний і дуже розумний”. У суспільстві часто поводиться лідером. Але коло спілкування вибирає з подібних до себе – таких же рішучих і кмітливих. Підтримувати слабких не вважає за потрібне. Тут проявляється у ньому якийсь егоїзм.

Ідель стежить за своєю зовнішністю, завжди бездоганно одягнений. Тому як професія юнакові підійде модельєр, дизайнер або спортивний тренер.

Залежність від думки оточуючих може зробити Іделя замкнутим чи дратівливим. Через почуття самотності багато осіб брешуть, вихваляються тим, чого немає, щоб привернути до себе увагу. У цьому випадку хлопчику необхідне правильне оточення з підтримкою та гарне виховання. Тільки так Ідель зможе загартувати свою волю і виявити дані йому від природи шляхетні риси.

Незважаючи на любов до свободи, Ідель – домашня людина, любить спілкуватися з рідними та близькими. Цінує комфорт та смачну їжу.

Через складнощі у взаєморозумінні з друзями та колегами по роботі може впасти у депресію. Іделю дуже важливо навчитися відпускати образи, навіть на шкоду своєму самолюбству.

Робота та кар'єра в житті Іделя

Носій цього імені – категоричний індивідуаліст. Саме такі люди стають новаторами у втіленні ідей, пробираючись невідомими нікому стежками. І майже завжди Ідель досягає успіху і більше того, веде за собою решту. Більше дипломатичної натури складно знайти у діловому суспільстві.

Ідель безперечний авторитет у своєму оточенні. І це обґрунтовано – він ніколи не дозволить собі звинуватити у своїх помилках інших. Впевненість у своїх здібностях не дозволяє засумніватися у ньому.

Який Ідель у коханні

Чоловік із холодним серцем, але трепетною душею. Любить щиро і самовіддано, віддаючи себе всього без залишку. Але лише якщо партнер відповідає взаємністю. Бігати за занозою Ідель не буде принципово. Для протилежної статі іноді важко зрозуміти справжні почуття. Але якщо полюбити таку людину, турбота та забезпеченість будуть поряд все життя.

Кому підходить ім'я за датою народження

Астрологи пов'язують це ім'я із знаком зодіаку Лев. Саме цій зодіакальній тварині притаманні ті характерні риси, що й імені Ідель.

Походження імені Ідель та його вплив на долю хлопчика

Головним талісманом для чоловіка-Лева є камінь гранат. Оскільки у значенні імені Ідель для хлопчика є схильність до агресії, то гранат допоможе йому зняти роздратування та негативний настрій.

Походження імені Ідель та його вплив на долю хлопчика

В особистому житті збереже аквамарин – дозволить уникнути конфліктних ситуацій, а також малахіт – зробить його більш товариським та доброзичливим.

У бізнесі чоловіка з таким ім'ям підтримає камінь діамант – убереже хазяїна від необдуманих рішень.

Вибираючи ім'я синові, мамі малюка дуже важливо знати, що означає ім'я Ідель для хлопчиків. Так буде простіше зрозуміти дитину, а в майбутньому вже дорослого чоловіка. У якихось моментах та життєвих ситуаціях саме знання характеристики імені дозволяє уникнути серйозних розбіжностей. Також це основа для самоаналізу чоловіка, якому дали ім'я Ідель.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua