Значення імені Іраклій, характер та доля володаря

Іраклій – це насамперед особистість, наділена незвичайними творчими здібностями. Тому серед людей, які носять це ім'я, багато акторів, журналістів і художників. Також Іраклій може досягти великих успіхів у сфері точних наук, програмування, філософії чи музики.

Здавалося б, це успішна у багатьох областях людина, якій все досить легко дається. Але не поспішайте з висновками. Життєвий шлях Іраклія зовсім не посипаний трояндами. Щоб досягти певних висот, йому доводиться чимало трудитися. Хоча збоку здається, що все просто «пливе» до нього до рук: і гарна робота, і гарні дівчата, і вірні друзі.

Значення імені Іраклій, характер та доля володаря

Що стосується фінансів, то Іраклія не можна назвати марнотратом. Він вважає за краще економити. Іраклій – досить прагматична людина, якій часом не вистачає уяви. Він зовсім не любить галасливі компанії, а воліє спокійний і тихий відпочинок десь на природі.

Власнику імені Іраклія доля пророкує наявність власного бізнесу, можливо, сімейного. Це може бути ресторан або торгова точка. У будь-якому випадку він впорається з поставленим завданням і матиме успіх. Крім цього, Іраклій може з головою поринути у банківську справу або просунутися держслужбою.

Іраклій завжди одягнений “з голочки” і, як правило, стежить за модними тенденціями. Він пропагує здоровий спосіб життя і сам його дотримується. Це дозволяє Іраклію завжди бути у чудовій фізичній формі (на заздрість своїм хейтерам).

Походження

Історія імені Іраклій говорить, що воно веде свій початок від давньогрецького Геракла, яке в перекладі означає «Слава Гери» (богині кохання, своєрідного аналога Юнони, що символізує собою подружню вірність). Спочатку ім'я складалося з двох частин: «хера» та «клеос» та виходило Хераклейос. Надалі воно трансформувалося на Іраклія і далі вже закріпилося саме в такому вигляді.

З історичних документів відомо, що жителі Стародавньої Греції часто називали своїх немовлят на честь міфічного героя, коханого багатьма. Тому питання, якої національності ім'я Іраклій, відпадає саме собою. Сьогодні це ім'я дуже популярне у Грузії. Саме в цій країні часто можна зустріти хлопчиків із подібним ім'ям.

Значення імені Іраклій, характер та доля володаря

Походження імені Іраклій свідчить, що його можна побачити як у святцях православного характеру, так і католицького (воно значиться в них як Еркюль).

Відомі люди, які носили ім'я Іраклій

Крім того, що в історії існувало кілька історичних особистостей, наречених Іраклієм (візантійський імператор, який правив протягом 30 років; грузинський цар, у якого в пріоритеті були внутрішні державні справи ніж зовнішня політика; ще один правитель гілки Багратіонів, що сприяв утворенню Картлійсько-К і зближення грузинів з російськими та вірменами), відомі й інші індивідууми з подібним ім'ям. Ось кілька із них:

 • Іраклій Гамрекелі (1894–1943) – відомий грузинський художник, якому було присуджено звання Заслуженого діяча мистецтв СРСР. Він працював не лише у Тбілісі (театр імені Шота Руставелі), а й у Баку, Москві та Києві. Також було залучено до роботи на кіностудії «Арсен».
 • Іраклій Андронніков (1908-1990) – відомий літературознавець і письменник, який 1982 року отримав звання Народного артиста. Він був і відмінним телеведучим, і чудовим оповідачем, який імітував голоси.
 • Іраклій Окруашвілі – військова людина, а також грузинський політичний діяч, який народився у Південній Осетії.
 • Іраклій Геперидзе – російський футболіст.
 • Іраклій Пірцхалава (йому 42 роки, а місце народження – Москва) – російський співак (грузинського походження) та телеведучий, відомий під ім'ям Іраклі. Артист тричі ставав володарем премії “Золотий грамофон”. Пробував себе на терені бізнесу: так 2012 року відбулося відкриття його ресторану VinoGrad. Щоправда, він проіснував недовго. 2015 року Іраклій Пірцхалава організував клуб Andy's Restobar.

Значення імені Іраклій, характер та доля володаря

 • Іраклій Логуа – російський футболіст клубу «Зоркий», який грає нападником. Дебютував у 2014 році у складі команди «Динамо» проти «Рубі».
 • Іраклій Месхія – український футболіст.

Загальні позитивні риси характеру

Значення імені Іраклій свідчить, що людина це непересічна, якій притаманні такі якості, як активність, наполегливість і твердість. Його вирізняє не просто велика, а фантастична працездатність. Про Іраклія можна сказати, що він встає з «першими півнями» і лягає далеко за північ. Він не боїться “звалювати” на себе відповідальність, успішно з цим справляється і завжди доводить розпочату справу до логічного кінця.

Характер Іраклія, ім'я якого накладає відбиток долю власника, передбачає наявність в нього величезного інтересу до того, що відбувається у його життя. Він відрізняється енергійністю і відкритістю: ось чому його численні друзі прощають йому деякі недоліки, що є в нього. Іраклій має кмітливість, яка не раз його рятувала в складних ситуаціях. У нього аналітичний склад розуму: тому він швидко приймає рішення, єдине вірне у тій чи іншій ситуації.

Значення імені Іраклій, характер та доля володаря

Іраклія можна сміливо назвати грамотним стратегом: часом, зустрічаючи опір на своєму шляху, він тверезо оцінює свої сили і, переконавшись, що їх недостатньо для досягнення мети, може на якийсь час відступити і дочекатися вигідного моменту для «настання».

Загальні негативні риси характеру

Значення імені Іраклій передбачає як наявність позитивних якостей, а й те, що зовсім імпонує іншим людям. Про що ми? Та про жорсткість, зарозумілість і безпринципність Іраклія. Адже він щиро вважає, що для досягнення наміченої мети всі способи хороші. Подібна поведінка загрожує тим, що енергетика людини на ім'я Іраклій може змінити свій знак із плюсу на мінус. В результаті цього з лідера він може на «миттєвість» перетворитися на закомплексовану особу, з якою навряд чи знайдеться багато «мисливців» спілкуватися. Ось такі метаморфози.

Трохи про емоційність власника

Значення імені Іраклій говорить, що його власник часом досить бурхливо реагує будь-які прояви несправедливості. При цьому людина з подібним ім'ям може розплакатися від радості за когось іншого. Такі якості, як емоційність і вразливість, навряд помітні при першому знайомстві з Іраклієм. Людина, яка носить це ім'я, схильна до підвищеного рівня тривожності і занепокоєння, оскільки вона більш песиміст і скептик, ніж оптиміст.

Інтуїція Іраклія

Значення імені свідчить, що людина частіше покладається на розум, ніж на інтуїцію. Він вважає (можливо, справедливо), що успіх у житті будь-якого індивідуума – це результат копіткої та довгої роботи, а не якась випадковість. Іраклій вирішує всі ділові питання з «холодною головою», він має свої принципи, від яких він рідко відступає. Так, часом, йому не вистачає гнучкості, і він починає без жодного приводу впертись. Іноді це лише шкодить у вирішенні того чи іншого питання, але загалом Іраклій здатний вести справи інтелігентно та грамотно.

Значення імені Іраклій, характер та доля володаря

Іраклій у дитинстві та підлітковому віці

Для хлопчика значення імені Іраклія передбачає наявність такої якості в характері, як вразливість. Тобто будь-яка незначна подія може її легко вивести з душевної рівноваги. При цьому він не поспішає поділитися своїми переживаннями з будь-ким, хто може йому допомогти порадою або дією. Тому батькам такого хлопчика слід бути більш чуйними по відношенню до свого сина і частіше цікавитися як у нього справи, а також підбадьорювати його.

У дитинстві Іраклій не дуже товариський і досить закритий. Йому більше подобається перебувати у своїй кімнаті на самоті, ніж грати у футбол зі своїми друзями у дворі. Саме вдома, у камерній обстановці він почувається у безпеці.

З часом, стаючи старшим, Іраклій дедалі більше відрізняється від своїх однолітків неабиякими творчими здібностями (наприклад, на терені літератури чи музики). Хлопчик проводить багато часу за прочитанням книг та заучуванням віршів напам'ять. У нього непогано виходить і самому писати оповідання та складати рими. Та й у школі його улюбленим предметом є література. Незважаючи на це він не стає домосідом, у нього з'являється багато товаришів, які одразу визнають за ним роль лідера (не дарма переклад імені Іраклій з давньогрецької мови – це «уславлений герой»). Як правило, у своїй компанії Іраклій має авторитет і саме за ним завжди залишається «останнє слово».

У підлітковому віці хлопчик відрізняється довірливістю та наївністю. Саме через це він часто потрапляє у неприємні ситуації, спровоковані його не зовсім сумлінними товаришами. Стаючи старшим, він вчиться розбиратися в людях і не допускати тих помилок, які були раніше.

Значення імені Іраклій, характер та доля володаря

Іраклій у дружбі та коханні

Хлопцеві щастить у всьому: і в навчанні (він один із найкращих учнів), і в дружбі (у нього багато справжніх друзів), і в коханні (гарні дівчата не залишають його поза увагою). Щоправда, людей з таким ім'ям назвати романтиками можна з великою натяжкою. Іраклій здатний на сильну прихильність і навіть кохання.

Друзі поважають його насамперед через те, що він «людина слова» і ніколи не обіцяє того, чого не може зробити. Це дуже цінно. Іраклій дуже обов'язковий і пунктуальний, того ж вимагає і від інших (хоча багатьом це не подобається). Не любить порожніх розмов

Іраклій у сімейних відносинах

Його не можна дорікнути подружній невірності. Часом він навіть може пожертвувати своїми особистими інтересами заради коханої дівчини. Якщо у пари народжуються дочки, то Іраклій у них душі не чує. Що ж до побутових обов'язків, то тут він не помічник своїй дружині. Їй все доводиться робити самій: адже Іраклій – головний «добувач» у сім'ї. Комфорт, тиша, безпека, краса, естетика та спокій – це те, що він дуже цінує у своєму будинку. Іраклій буквально маніакально одержимий порядком і чистотою в оселі.

Причиною можливих конфліктів у сім'ї може стати егоїзм та впертість Іраклія. Пізніше він про це дуже шкодує, але, як правило, вибачатися не поспішає. Тому не кожна жінка може з ним ужитися.

Значення імені Іраклій, характер та доля володаря

Іраклій у роботі

Він досягає успіху виключно завдяки своїм природним здібностям та талантам. Іраклій надзвичайно працьовитий, цілеспрямований, уважно ставиться до критики і намагається постійно проводити роботу над помилками.

Як можна інтерпретувати ім'я Іраклій

 • І – єдність, доброта та чутливість.
 • Р – хоробрість і самовпевненість.
 • А – символізує початок, спрага душевної рівноваги та фізичної досконалості.
 • К – сила духу і, як наслідок, витривалість.
 • Л – артистизм та тонке розуміння краси.
 • І – миролюбність та духовність.
 • Й – досконалість.
Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua