Що означає ім'я Єлизавета: походження та доля для дівчинки

Гарне, мелодійне та величне ім'я Єлизавета завжди було популярне на вітчизняному просторі. Але вирішуючи, як назвати дитину, потрібно керуватися не лише естетичними міркуваннями. Адже ім'я – це не просто набір букв. Це енергетичний код, який визначає характер людини та може вплинути на її долю. Що означає ім'я Єлизавета?

Що означає ім'я Єлизавета: походження та доля для дівчинки

Походження

Коріння імені багато в чому визначає його значення. Походження імені Єлизавета пов'язане з Давньою Юдеєю. Спочатку воно звучало як Елішева, що в перекладі на російську означає “Божа клятва” або “шанує Бога”. Раніше це ім'я вважалося королівським, а тому його носили лише дівчата з почесних шляхетних сімей.

Свята покровителька

Якщо батьки обирають для дівчинки ім'я Єлизавета, їй опікуватиметься свята ігуменя Константинопольська. За те, що вона вела праведне життя в монастирі, виявляючи сильну віру і смирення, Бог нагородив її цілительським даром. Єлизавета могла лікувати як тілесні, а й душевні хвороби. Все життя ігуменя безкорисливо допомагала людям. Навіть після смерті вона не втратила свій цілительський дар. Вважається, що ікони з цією святою мають чудодійну силу, яка допомагає подолати недуги. Зокрема їй моляться люди, які мріють вилікуватися від сліпоти.

Крім Єлизавети Константинопольської, володарки цього імені мають ще кілька святих покровительок. Це Єлизавета Андріанопольська, Свята праведна Єлизавета та інші. Іменини припадають на:

 • 1 та 7 травня;
 • 18 липня;
 • 5, 15 та 18 вересня;
 • 21 та 23 жовтня;
 • 4 та 14 листопада;
 • 31 грудня.

Що означає ім'я Єлизавета: походження та доля для дівчинки

Гороскоп

В астрології значення імені Єлизавета для дівчинки характеризується так:

 1. Планета-покровитель – Юпітер.
 2. Відповідні знаки зодіаку – Водолій та Діва.
 3. Знак зі східного гороскопу – Тигр.
 4. Відповідні кольори – блакитний, зелений, фіолетовий, помаранчевий.
 5. Тотемна тварина – лисиця, як символ підступності, хитрості та жіночності.
 6. Рослина-талісман – бузок, як символ натхнення.
 7. Камінь талісман – аметист, як символ щирості та добросердечності.
 8. Вдалий день тижня – середа.
 9. Щаслива пора року – літо.

Дитинство

З самого раннього віку можна помітити вплив на людину походження та значення імені. Ліза росте справжньою непосидю, її витівкам немає кінця. Вона пустує сама і підбиває на це однолітків, адже вона – справжній лідер. Але, як правило, Лізі все сходить з рук. Адже її пустощі – це не зі зла, а від веселої і невгамовної вдачі.

Шкільні роки даються Єлизаветі непросто. Вона моторошно непосидюча і не вміє концентруватися на якійсь одній справі. Висидіти на уроці 45 хвилин, а потім корпіти над домашніми завданнями – це справжнє випробування для неї. Проте Лізу не можна дорікнути за погану успішність. Розвинений аналітичний розум і хороша пам'ять допомагають дівчинці легко освоювати шкільні дисципліни без якихось особливих зусиль.

Підлітковий період

Що означає ім'я Єлизавета для дівчинки-підлітка? Маленька принцеса залишається такою ж веселою та непередбачуваною, як у дитинстві. Але вона стає більш працьовитою. У Лізи з'являються інтереси та захоплення, які змушують її забути про витівки та сконцентруватися. Якщо вона чогось справді захоче, то обов'язково досягне цього.

Емоційність та запальність – ось що означає ім'я Єлизавета (Ліза) для дівчинки-підлітка. Це її головний недолік. Не розібравшись у ситуації, вона буквально вибухає і може несправедливо образити оточуючих. Але навіть якщо Ліза зрозуміє, що неправа, гордість не дасть їй визнати цього публічно і вибачитись. Напевно, саме тому у підлітковому віці володарка цього імені не так багато друзів, як у ранньому дитинстві.

Що означає ім'я Єлизавета: походження та доля для дівчинки

Ключові риси дорослої дівчини

Що означає ім'я Єлизавета найкраще помітно характером. Так, дівчині властиві такі основні риси:

 • дуже амбітна, прагне мати все найкраще і бути переможницею в будь-якій справі;
 • дуже примхлива;
 • прагне підкоряти собі оточуючих та керувати ними у своїх інтересах;
 • добре розуміється на людях і вміє розгадувати їх справжні наміри;
 • вміє легко підлаштовуватися під обставини, що змінюються, може отримати вигоду з будь-якої ситуації;
 • має гострий розум і вроджену хитрість, завдяки яким легко маніпулює людьми;
 • любить плести інтриги і пліткувати;
 • вміє лестити і лицемірити, якщо це може принести їй користь;
 • не піддається чужому впливу, сміливо протистоїть тиску;
 • ніколи не втрачає впевненості в собі, навіть якщо удача не на її боці;
 • добре знає собі ціну і не розмінюється на дрібниці;
 • має аналітичний склад розуму;
 • вміє терпляче чекати на вдалий момент;
 • вміє тримати себе в руках, незважаючи на внутрішню емоційність;
 • відрізняється запальністю та відходливістю;
 • вміє справляти хороше враження на оточуючих;
 • має відмінне почуття гумору;
 • прагне завжди і в усьому бути першою, зовсім не має програвати;
 • не звертає уваги громадську думку;
 • не боїться змін, вміє ризикувати;
 • активна та наполеглива;
 • м'якість, доброту і чуйність виявляє лише стосовно близьких людей.

Нумерологія

Зверніться до нумерології, щоб зрозуміти, що означає ім'я Єлизавета. Значення імені визначається цифрою 6. “Шістка” наділяє людину такими основними рисами:

 • позитивний настрій та оптимістичні погляди на життя;
 • винахідливість та підприємливість;
 • гострий розум та розвинена інтуїція;
 • мінливість поглядів та уподобань;
 • гіперактивність та непосидючість;
 • схильність до впливу ззовні;
 • чутливість та вразливість;
 • прагнення оточити близьких увагою та турботою;
 • вміння співпереживати чужим проблемам;
 • непослідовність дій.

Розшифровка за літерами

У кожній окремій літері є значення імені. Що означає ім'я Єлизавета (Ліза)? Ось основні моменти:

 1. Е – наполегливість у досягненні цілей, впевненість у собі, прагнення влади.
 2. Л – творча обдарованість, артистичний талант, нестандартне мислення.
 3. І – багата фантазія, яскрава уява, уміння радіти дрібницям та легко долати труднощі.
 4. З – доброта і чуйність по відношенню до оточуючих, строгість і вимогливість до себе.
 5. А – активна життєва позиція, прагнення змін і залежність від громадської думки.
 6. В – високі комунікаційні навички, реалістичні погляди життя, розвинена інтуїція.
 7. Т – натхненність і витонченість, прагнення недосяжного.

Вплив пори року

Що означає ім'я Ліза? Тлумачення може дещо змінюватись, залежно від того, на який сезон припадає дата народження дівчинки. А саме:

 1. Літня Єлизавета – приємна і позитивна людина в усіх відношеннях. Вона стримана і серйозна на роботі, але весела та відкрита у дружній компанії. Вона – добрий друг, на якого можна покластися у будь-якій ситуації. Має нестандартне творче мислення, яке допомагає легко вирішувати складні питання.
 2. Весняна Єлизавета – це гіперактивна людина, яка не може стояти на місці. Досягаючи однієї мети, вона негайно вигадує собі іншу, складнішу. Незважаючи на зовнішню силу та витримку, така Ліза дуже вразлива та чутлива до критики. Легко ображається через дрібниці.
 3. Зимова Єлизавета – це товариська і добродушна дівчина, яка має виняткове почуття гумору. Але незважаючи на відкритість, що здається, вона дуже підозріла і недовірлива. Вона може довго тримати людину на відстані, доки не переконається в її щирості та чесності.
 4. Осіння Єлизавета – це практична та розважлива особистість, яка з будь-якої справи прагне отримати вигоду. Але якщо хтось близький потребує допомоги, вона підтримає його навіть на шкоду собі.

Що означає ім'я Єлизавета: походження та доля для дівчинки

Характер по знаку зодіаку

Значення імені Єлизавета для дівчаток може дещо відрізнятись залежно від знака зодіаку. А саме:

 1. Овен – авантюрна особистість, схильна до необдуманого ризику. Сенс її життя – це постійний рух змін.
 2. Телець – зосереджена та розважлива дівчина, яка вміє тримати емоції під контролем та справлятися з будь-якими труднощами. Незважаючи на твердість характеру, є деяке кокетство.
 3. Близнюки – емоційна і безглузда натура, яка демонструє бурхливу реакцію на будь-які подразники. Дівчина трохи легковажна, але в екстрених ситуаціях вміє мислити здорово.
 4. Рак – скромна, м'яка та жіночна дівчина, яка легко потрапляє під чужий вплив. Вона не любить відповідальності, тому рідко виявляє якусь ініціативу.
 5. Лев – природжений лідер та гарний організатор. Дівчина у всьому керується здоровим глуздом, ретельно обмірковує кожен вчинок.
 6. Діва – відрізняється вихованістю, інтелігентністю та врівноваженістю. Здається холодною і пихатою, але, насправді, дуже добра і щира.
 7. Терези – талановита та всебічно розвинена дівчина, з якою цікаво поспілкуватися на будь-яку тему. Може досягти успіху в будь-якій сфері, якщо справді цього захоче.
 8. Скорпіон – дотепна та весела особистість. Має досить легкий погляд на життя, тому легко знаходить вирішення проблем, які непідвладні іншим.
 9. Стрілець – енергійна та вольова особистість, яка швидко та впевнено рухається до своєї мети. Вона не любить зволікати чи стояти на місці.
 10. Козеріг – уперта і наполеглива дівчина, яка йде до бажаного напролом. Заради власного блага нерідко нехтує чужими інтересами.
 11. Водолій – реалістка, для якої не властиво мріяти та фантазувати. Дивиться на речі здорово.
 12. Риби – примхлива натура, яка терпить протиріч. Категорично відмовляється приймати чужу думку. Але за пихатістю ховається ранима душа.

Кохання та сім'я

Що означає ім'я Ліза для особистого життя? Воно визначає серйозне ставлення до сім'ї. Для Єлизавети – це головна цінність у житті. Більше того, дівчина може відмовитися від кар'єрних амбіцій та захоплень, щоб підтримувати сімейне вогнище та порядок у будинку. Від яскравої та експресивної Єлизавети цього мало хто очікує.

Власниця цього імені веде досить активний, емоційний і навіть трохи навіжений спосіб життя. Але в сім'ї вона хоче відчувати спокій та умиротворення. Тому вона відкидає залицяння нахалів та хуліганів, а також самовпевнених мачо. Для спільного життя Ліза шукає інтелігентну, розумну і виховану людину, яка стане для неї не тільки чоловіком, але також другом і соратником.

Єлизавета – однолюб. Вона ніколи не дозволить собі подивитися у бік іншого чоловіка. І вона вимагає до себе такого ж відношення. Але як не дивно, зрада кавалера не обов'язково буде причиною розриву стосунків. Вона не так просто відмовлятиметься від свого щастя. Вона зможе вибачити коханого і отримати вигоду з його почуття провини.

Спочатку сімейне життя Єлизавети складається не найкращим чином. Але вона вміє визнавати та виправляти свої помилки. Тому, якщо чоловік Лізи гідно переживе кризовий період, то буде винагороджений сторицею. Дівчина зможе створити атмосферу кохання та взаєморозуміння. З появою дітей Єлизавета стає ще спокійнішою і умиротворенішою.

Найкраща сумісність відзначається з чоловіками на ім'я Олександр, Андрій, Володимир, Іван, Михайло, Ярослав.

Що означає ім'я Єлизавета: походження та доля для дівчинки

Кар'єрні перспективи

Для дівчинки значення імені Ліза є визначальним чинником того, як розвиватиметься її кар'єра в майбутньому. Дивно, але амбітність володарки цього імені не поширюється на кар'єру. Вона не прагне керівних посад. Адже, крім пошани, вони супроводжуються ще й величезною відповідальністю. А цього Ліза не любить.

Для Єлизавети найголовніше у роботі – це матеріальна вигода. Дівчина прагне хорошого життя, а тому готова працювати, не шкодуючи себе. Причому вона однаково добре подолає як творчу, так і монотонну механічну роботу. Вона може працювати як у вільному графіку, і у суворо встановлених рамках. Можливо, така витримка пов'язана з тим, що Ліза сприймає роботу як тимчасовий етап до заміжжя.

Незважаючи на те, що Єлизавета – “універсальний солдат”, який може впоратися з будь-якою роботою, деякі речі даються їй особливо добре. Вона – природжений оратор, тому може стати гарним журналістом чи викладачем. Вона має дар переконання, тому може знайти себе у сфері торгівлі. Емоційність та експресивність визначають схильність до творчих професій.

Що означає ім'я Єлизавета: походження та доля для дівчинки

Стан здоров'я

Це дивно, але ім'я може впливати як формування особистості, а й у внутрішні процеси в організмі. Тому важливо і це враховувати під час вибору відповідного варіанту. Ось що означає ім'я Єлизавета для здоров'я своєї володарки:

 1. З дитинства у дівчинки слабкий імунітет, вона дуже часто страждає на простудні захворювання. На жаль, у старшому віці вона не стає менш уразливою до інфекцій, а тому їй потрібно берегтися від холоду та приймати вітаміни.
 2. Є схильність до порушення метаболізму, через що можуть бути проблеми із зайвою вагою. таким чином, Лізі варто ретельно стежити за харчуванням та не нехтувати фізичними навантаженнями.
 3. Ще одне слабке місце Лізи – вестибулярний апарат. У дитинстві вона може захитуватися у транспорті. Але, з віком ця проблема поступово йде.
 4. У досить ранньому віці у Єлизавети може погіршитися зір. Тому їй потрібно якнайменше часу проводити за комп'ютером і перед телевізором. Не завадить робити гімнастику для очей.
 5. Є ризик розвитку варикозу. Тому слід мінімізувати носіння незручного вузького одягу та туфель на підборах.
 6. Єлизавета схильна до неврозів. Понад те, її загальне самопочуття залежить від емоційного стану. Тому їй варто триматися подалі від стресів, частіше балувати себе.

Що означає ім'я Єлизавета: походження та доля для дівчинки

Відомі носії форми

Щоб зрозуміти, що означає ім'я Єлизавета (Ліза) та якими рисами воно наділяє свою володарку, слід трохи дізнатися про відомих жінок, яких так звали. Ось лише деякі з них:

 1. Елізабет Тейлор – знаменита англо-американська кіноактриса.
 2. Єлизавета Тюгринська – християнська подвижниця, яку шанують у Німеччині.
 3. Ліза Марі Преслі – відома американська співачка, дочка Елвіса Преслі.
 4. Єлизавета Хитрово – дочка полководця Кутузова, близький друг А. З. Пушкіна, господиня світського салону Санкт-Петербурзі.
 5. Єлизавета Бикова – чемпіонка світу з шахів.
 6. Єлизавета Дмитрієва – відома російська поетеса, що друкувалося під псевдонімом Черубіна де Габріак.
 7. Єлизавета Кульман – перекладачка, яка знала мов поетеса.
 8. Єлизавета Боярська – дочка Михайла Боярська актриса театру та кіно.

Також варто зазначити, що ім'я Єлизавета належить багатьом царським особам. Мабуть, найвідоміші їх – це російська імператриця Єлизавета Петрівна, і навіть британська королева Єлизавета II.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua