Я закоханий у ваше тонке ім'я, Ірено

У статті розглянуто життя знаменитих Ірен та Ірин, описано значення, походження, звучання імені. Порушено питання про вплив імені на долю і характер жінок, які його носять. Розказано, як ставилися і ставляться до Іренам, Іренам, Іринам та Арінам чоловіки: прості смертні, письменники, поети.

Я закоханий у ваше тонке ім'я, Ірено

Справжній артист, закоханий і тонкий поціновувач жінок і всього прекрасного Олександр Вертинський залишив нам напрочуд ніжну пісню про пані Ірен. Після її прослуховування через неймовірну кількість вишуканих компліментів ім'я дійсно здається витончено-прекрасним.

Життя знаменитих Ірен та Ірин у давнину та в наші дні

Перша Ірен, або Ірина, про яку нам відомо, – це Ейрена, давньогрецька богиня мирного життя (грецькою – εἰρήνη), тому значення імені Ірен – “мир”, “спокой”.

Далі йдуть Ірини-великомучениці. Перша – Ірина Македонська. Проповідями та чудесами вона привела до християнства спочатку своїх батьків, а потім ще тисячі людей. За святу віру в Христа була живцем спалена язичниками.

Ірина має й інші ангели-охоронці, такі як мучениці Ірина Аквілейська, Ірина Єгипетська, Ірина Корінфська. Тому носителька імені має обрати одну зі святих і молитися їй. День цієї мучениці буде днем ангела для православної Ірени, Ірини чи Арини.

Знамениті принцеси з цим ім'ям

Якщо імена Марія, Ганна, Єлизавета вважаються королівськими, ім'я Ірена (Iren) має пряме відношення до принцес. Це ім'я носили у 20 столітті:

  • Принцеса Ірена Гессен-Дармштадтська, сестра російської імператриці Олександри Федорівни, при хрещенні Ірена Луїза Марія Анна Гессен-Дармштадтська (1866 – 1953).
  • Принцеса Ірена Нідерландська, при хрещенні Ірена Емма Елізавета Нідерландська, народилася в 1939 році.

Я закоханий у ваше тонке ім'я, Ірено

До принцес легко можна віднести і відомого в Україні політика та громадського діяча Ірину Хакамаду. 2004 року вона балотувалася на пост президента України, посівши 4-е місце. Це найкращий результат кандидата-жінки на всіх президентських виборах в Україні. Її батько походить із самурайського роду з півночі Японії (ніж не князь!), дядько — член політбюро японської компартії. А ще вона гарна і доглянута жінка, яка чотири рази виходила заміж.

Яким характером наділяє своїх носіїв це ім'я

Я закоханий у ваше тонке ім'я, Ірено

Мудрі казали: посієш звичку – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю. Давайте до них приєднаємось і подивимося, який характер і доля приготовані тим, хто носить ім'я Ірен.

Носії цього імені дуже ніжні і жіночні, м'які у користуванні, що не заважає їм перетворитися на повну протилежність, якщо торкнуться їхніх інтересів. Тоді твердіше Ірин, Ірен, Арін не знайти. Маленьких дівчаток із цим ім'ям називають «шкідливими» та «упертими» за їхню здатність раптово почати відстоювати свою думку. Оскільки Ірини дуже потайливі, вони рідко розповідають про свої почуття, емоції. Саме тому зачепити їх можна зовсім ненароком, хоча самі Ірини іноді можуть бути різкі і навіть грубі в спілкуванні.

Ці жінки відмінні матері та господині, любов до когось для них свята, і це почуття здатне затьмарити всі інші. Особливо важливе для них перше кохання, яке вони здатні пронести через все життя. Але у почуттях Ірен зазвичай закрита навіть для свого чоловіка. Як би вона його не любила, вона залишається для нього таємницею, але водночас вірною дружиною.

У роботі Ірен завжди дуже вимоглива, вкрай наполеглива та категорична. Сама — відчайдушний трудоголік, що вкладає у справу всю себе без решти. Справа при цьому може бути будь-якою: від приготування пиріжків до політики. Є якась таємниця і в тому, де і як ці ніжні, часто пухкі дівчатка (дівчата, жінки) знаходять раптом стільки енергії при необхідності допомогти коханим, виконати свій обов'язок, закінчити розпочату справу.

Я закоханий у ваше тонке ім'я, Ірено

Яка доля чекає на тих, кого назвали Ірен

Що ж обіцяє майбутнє жінкам з ім'ям Ірен? Їх непохитна впевненість і приваблює, і відштовхує оточуючих. Для справи та сім'ї вони просто незамінні, а от мати у друзях таку людину складно. Хоча Ірини та Ірени дружелюбні та товариські, справжніх друзів у них мало, що нерідко призводить до самотності, яку Ірини переносять погано.

Про характер і долю імені Ірен, Ірина чи Аріна красномовно говорить той факт, що ім'я досить рідкісне. Значить, і долі їхніх власниць нестандартні. У кирилиці та латиниці «І» стоїть посередині алфавіту. Ця «золота середина», здатність залишатися при своїй думці, завжди бути собою, не піддаючись загальному впливу, — одна з властивостей характеру Ірен. Ця здатність, а також сильна інтуїція, що часом з'являється, оцінюється оточуючими як мудрість, розум, інтелект.

Одне ім'я — два різні характери та дві долі

Я закоханий у ваше тонке ім'я, Ірено

Ім'я Ірен (Ерон, Форсайт по чоловіку) дав своєму персонажу автор відомого роману «Сага про Форсайти» Дж. Голсуорсі. Це ідеальна у всьому жінка: ніжна, любляча, нескінченно красива, завжди приємно пахне, чудово грає на фортепіано, чесна, беззахисна та зворушлива. Вона йде життям, роблячи всіх чоловіків своїми рабами.

Але є й інший персонаж із таким ім'ям. Це Ірен Адлер у британському серіалі «Шерлок» – така жорстока, підступна, підла і гарна, зрозуміло. Не зупиняючись ні перед чим, вона сміється з любові та чесності, зневажає весь рід людський.

Що ж загадкового у цьому імені

Я закоханий у ваше тонке ім'я, Ірено

Є ще Ірен Азер — найзагадковіша та найкрасивіша блондинка радянського кіноекрана, учасниця зйомок 31 художнього фільму та двох телепостановок: ролі другого плану та епізодичні. Ім'я Ірен їй дав батько-поляк, а прізвище – вітчим-іранець. З ним вона поїхала до Тегерану, але після військових подій повернулася до Росії, займалася дрібним бізнесом. Нині живе в Америці з дітьми та онуками.

Ще один носій цього імені — Ірен Неррі, автор любовно-фантастичних романів (наприклад «Принцеса-рись»).

А ще в інтернеті є ігри «Коштовності принцеси Ірен» та «Принцеса Ірен» із драконами, вбивцями драконів та іншими атрибутами казок сьогоднішнього дня.

Можливо, існує якась дивна та приваблива таємниця імені Ірен, хто знає.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua