Іменини 8 серпня за православним календарем.

8 серпня календар православної церкви відзначено кількома святами. Вони приурочені до дати пам'яті великих мучеників. Цього дня моляться і згадують життєписи кількох святих: Мойсея Угрина, Сергія Стрельникова, Ігнатія Стріоніта, Параскеви Римської та священномучеників Єрмолая, Ерміппа та Єрмократта.

Іменини 8 серпня у чоловіків

Ім'я святий покровитель Життєписи Значення імені
Мойсей Мойсей Угрін Мойсей був ченцем Києво-Печерської лаври. Він був справжнім служителем християнської віри. Святий переніс багато мук. Він служив у війську, потрапив у полон до поляків і був куплений жінкою, яка хотіла схилити його до блудних пристрастей, але Мойсей не піддався навіть під страхом голодної смерті на вмовляння господині. За це його щодня висікали 100 разів. Звільнився святий з Божої милості під час повстання, коли його господиню вбили. Останні 16 років свого життя Мойсей жив у Києво-Печерському монастирі. Жив він богоугодно, залишившись чистим перед Богом.

Давньоєврейське ім'я. Перекладається як “взятий від Бога”. Головні якості: спокій, незалежність, доброта.

Поширення імені: Ізраїль та єврейські громади різних країн.

Знамениті люди: Мойсей (пророк старого заповіту у християнстві), Мойсей Гінзбург (архітектор).

Ігнат Ігнатій Стироніт Згадки про це святе дуже мізерні. Про нього йдеться у писаннях Константинопольської православної церкви. Святий Ігнатій значиться там у лику преподобних. Вказується, що святий “спочив у світі”. У деяких описах згадується, що він помер мученицькою смертю – від “усічення мечем”.

Давньоримське ім'я, що в перекладі означає “вогняний”. Основні якості: практичність, пунктуальність, амбітність. Розповсюдження імені: східна Європа, країни колишнього СНД. Знамениті люди: Ігнат Солженіцин (піаніст), Ігнат Дзялошинський (фізик).

Сергій Сергій Стрільников

Час життя святого кінець XIX – початок XX століття. Отець Сергій близько 20 років прослужив у церкві у селі Оршанка. У роки радянської влади був схильний до гонінь, але з лагідністю виносив усі поневіряння. Влітку 1937 був заарештований за контрреволюційні дії. Святий Сергій не визнав провини. Розстріляно 8 серпня 1937 року. У 2005 році отець Сергій Стрельников був зарахований до лику святих. Новомученик і сповідник Сергій з цього часу вказано в місяцеслові Російської православної церкви.

Латинське ім'я, що у перекладі означає “поважний”, “ясний”. Головні якості: чутливість, добродушність, розважливість. Розповсюдження імені: Україна, країни колишнього СНД, східна Європа.

Знамениті люди: Сергій Боткін (лікар), Сергій Рахманінов (композитор), Сергій Єсенін (поет), Сергій Ожегов (лінгвіст), Сергій Капіца (фізик), Сергій Лавров (міністр ін.справ України).

Єрмолаєв день

8 серпня день ангела відзначає і Єрмолай. Цей день названо на честь Никодимійських мучеників Єрмолая, Ерміппа та Єрмократа. Вони жили за часів гонінь на християн.

Іменини 8 серпня за православним календарем.

Святі ієреї не згоріли у Никодимійській церкві, яку підпалили слуги язичницького імператора Максимеліана. Єрмолай, незважаючи на всі страждання, що випали на християн, звертав до Христа багатьох людей. Серед них і святий Пантелеймон, який прийняв обряд хрещення від Єрмолая. Коли святий та його брати були схоплені слугами імператора, їх сильно катували, схиляючи змінити віру та вклонитися язичницьким ідолам. Але священномученики не відмовилися від своєї віри. Єрмолай, Ерміпп та Єрмократ були обезголовлені 8 серпня 305 року. Надалі цей день вважався днем пам'яті святих у православній церкві.

Іменини 8 серпня за православним календарем.

Декілька років тому зустріти чоловіка з ім'ям Єрмолай було практично неможливо. У XXI столітті ж, у гонитві за рідкістю та ексклюзивністю, до числа популярних імен потрапило ім'я Єрмолай. Дуже часто воно пов'язане із датою 8 серпня.

Єрмолай у перекладі з давньогрецької означає “вісник народу”. Головними якостями всіх Єрмолаїв є впевненість у собі і разюче самовладання.

День янгола 8 серпня. Жіночі імена

8 серпня іменини відзначають і жінки. Цього дня православні віруючі вшановують пам'ять преподобної мучениці Параскеви Римської. Ця свята присвятила себе служінню Богові. Коли померли її батьки, вона роздала все, що в неї було, і пішла мандрувати, проповідуючи християнську віру. Вона звернула багатьох язичників до неї. У життєписі Параскеви говориться, що кілька язичницьких імператорів хотіли її стратити, але Господь врятував її, а імператори увірували в Христа. Але проповідуючи в місті, де правителем був ідолопоклонник Тарасій, Параскеву заарештували, катували та стратили. Їй відтяли голову. Прийняла вона мученицьку смерть в ім'я Христа. На місці загибелі Параскеви стало бити джерело, яке і зараз вважається цілющим.

Іменини 8 серпня за православним календарем.

В даний час ім'я Параскева видозмінилося, сучасне звучить як «Прасков'я». Параска у перекладі з давньогрецької означає “п'ятниця”. Головна особливість характеру Параски – принциповість.

Імена для хлопчиків та дівчаток, народжених 8 серпня

8 серпня іменини Сергія, Єрмолая, Мойсея, Гната та Параски. Саме такими іменами за рекомендацією православного священика називають дітей, народжених цього дня. І тоді, звичайно, за православною традицією у людини з'являється святий покровитель-тезка.

Іменини 8 серпня за православним календарем.

У деяких джерелах зазначено, що 8 серпня іменини відзначають ще й Федір та Сільва. Але в сучасному церковному календарі згадки про ці імена, а відповідно й дня пам'яті святих немає.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua