Зінаїда: значення імені, походження та доля

Ім'я Зінаїда мало особливий попит у другій половині XIX-першої половини ХХ століття. Згодом популярність стала згасати. На зміну прийшли більш екзотичні та незвичайні імена. Сьогодні в рейтингу найбільш затребуваних імен на вітчизняних просторах Зінаїда займає лише 215-й рядок.

Фоносемантично самобутнє жіноче ім'я справляє враження чогось світлого, ніжного, маленького, шорсткого. Подібний опис має схожість із характером Зінаїди. Жінка справляє враження милої, спокійної та врівноваженої особи. Мало хто підозрює, який вулкан емоцій насправді таїться у неї в душі.

Походження та значення

Лінгвісти, які шукали відповідь на питання, що означає ім'я Зінаїда, не змогли дійти єдиної думки щодо його перекладу та походження. За однією версією, воно має арабське коріння і означає «прекрасна, красива». Інша – ім'я є похідним від латинського слова «дбайлива».

Також є припущення, що Зінаїда – це найсучасніший жіночий варіант грецького імені Зенаїс. До речі, у Стародавній Греції його володарями могли бути як дівчата, і представники сильної половини людства. Ця версія походження імені Зінаїда є найпоширенішою. Згідно з цим тлумаченням, його значення – «належить Зевсу, з роду Зевсова, божественна, народжена богом».

Повна форма – Зінаїда. Скорочені варіанти: Зіша, Зіня, Іда, Іна. Зменшувально-пестливі звернення: Зінуля, Зінуська, Зіночка, Зіночок.

Відомі люди

В історії є чимало видатних та знаменитих носіїв імені. До них належать:

 • відомий радянський вчений-історик Зінаїда Удальцова;
 • радянська та російська актриса театру та кіно, Народна артистка РРФСР Зінаїда Шарко;
 • поетеса, прозаїк, драматург Зінаїда Бітарова;
 • радянська письменниця Зінаїда Тулуб;
 • російський лінгвіст та філолог Зінаїда Тудвасєва;
 • радянська осетинська поетеса Зінаїда Хостікоєва;
 • радянська та російська актриса театру та кіно, народна артистка РРФСР Зінаїда Славіна;
 • російська художниця Зінаїда Серебрякова;
 • російська поетеса та письменниця Зінаїда Гіппіус;
 • княгиня, письменниця, поетеса, співачка та композитор Зінаїда Волконська;
 • радянська та російська актриса театру та кіно Зінаїда Кирієнко.

Зінаїда: значення імені, походження та доля

Дитинство

Значення імені Зіна наділяє свою маленьку володарку невгамовною енергією, яка б'є через край. Така гіперактивна дитина завдає батькам чимало клопоту, адже привчити її до дисципліни досить проблематично. Незважаючи на витівки та величезну кількість провин, ображатися чи суворо карати Зіночку просто неможливо, адже вона така мила і безпосередня.

У дівчинки дуже бурхлива уява і оптимістична весела вдача, за що її люблять однолітки. Водночас вона прагне бути лідером і не завжди звертає увагу на чужу думку. У школі володарка імені Зіна намагається налагодити контакт із вчителями, завоювати їхню довіру, щоб підвищити успішність. Безперечно, така поведінка нерідко призводить до конфліктів з іншими амбітними однокласниками.

Юність

Відмінні риси Зіни у підлітковому віці – егоїзм та впертість. З боку вона справляє враження досить зарозумілої особи, яку не цікавить думка оточуючих. Однак це оманливе судження: з потрібними людьми дівчина дуже привітна, дружелюбна, намагається у всьому догодити. Значення імені Зіна приховує подвійну, але цілеспрямовану натуру своєї володарки, яка вміє пристосовуватись і заводити потрібні зв'язки.

Зінаїда: значення імені, походження та доля

Навчання дається дівчині легко, школу вона нерідко закінчує із золотою медаллю. Подальша доля може скластися по-різному залежно від того, який шлях вибере Зіна. Вона може приєднатися до «золотої молоді» і поринути у світ вечірок, розкоші та нерозсудливості, забувши про все. Якщо ж батькам вдасться взяти над нею контроль, то дівчина може стати старанною студенткою.

Характер та доля

Значення імені Зінаїда у зрілі роки обіцяє своїй володарці неймовірну трансформацію. З егоїстичної примхливої особи вона перетворюється на жіночну, харизматичну, порядну та моральну жінку. Не можна сказати, що Зінаїда зовсім позбавляється недоліків: вона просто їх знає і вміло маскує. Жінка дуже цінує дружбу, але у виборі приятелів вибіркова. Іноді любить поскандалити. З віком стає все більш м'якою та поступливою.

Власниця імені – приємна співрозмовниця, вміє піднести себе у вигідному світлі. Вона, як і раніше, прагне розкішного життя і оточує себе впливовими людьми. Водночас значення імені Зінаїда не дозволяє своїй носійці «йти головами» задля досягнення поставленої мети. Вона не здатна на підлість, зраду та низькі вчинки.

Вплив пори року

Характер володарки імені багато в чому залежить від пори року, коли вона з'явилася на світ:

 1. Літня Зінаїда активна, заповзятлива, амбітна, любить бути в центрі уваги. У житті є лідером.
 2. Дівчина, народжена взимку, навпаки, відрізняється поступливістю та м'яким характером. Вона м'яка, жіночна, легко пристосовується до нових умов.
 3. Осіння власниця імені Зінаїда дуже практична, скупа і розважлива. Її непокоїть матеріальний добробут.
 4. Дівчина, народжена навесні, авантюрна, безрозсудна, егоїстична. На першому місці у неї – особистий комфорт та потурання власним забаганкам, а вже потім – турбота про близьких та рідних.

Зінаїда: значення імені, походження та доля

Здоров'я

Природа нагородила володарку імені чудовим здоров'ям. Якщо вона вестиме здоровий спосіб життя, уникати стресів, то проживе довге та щасливе життя. Недуги можуть виникнути через сильні навантаження, перевтоми і потрясіння. Вони можуть послабити нервову систему, призвести до артритів та хвороб статевої системи.

І ще важливий момент: Зінаїді в жодному разі не можна зловживати алкоголем. А ще краще – зовсім від нього відмовитись, оскільки спиртні напої викликають швидке звикання і, як наслідок, залежність. Також слід поберегти легені та забути про цигарки.

Хобі та захоплення

У власниць імені добре розвинена інтуїція, тому їх з дитинства приваблює все незвідане та містичне. Нерідко вони самі мають екстрасенсорні здібності і намагаються розвивати свої таланти в цьому напрямку. Магія, окультизм – головні хобі.

Також носії імені мають відмінні творчі здібності, цікавляться живописом і мистецтвом, люблять читати книги та відвідувати виставки. У вільний час дівчата пишуть вірші та малюють.

Зінаїда: значення імені, походження та доля

Кар'єра та робота

Характер Зінаїди, значення імені якої наділяє дівчину завзятістю та цілеспрямованістю, повною мірою розкривається у професійній сфері. Жінка не шукає легких шляхів, всього домагається самотужки. На роботі вимагає від себе та інших повної самовіддачі. З неї вийде дуже строгий, прискіпливий і важливий начальник.

Незважаючи на працьовитість, старанність, дівчина рідко досягає кар'єрних висот, оскільки ставить перед собою незначні завдання. Значення імені Зінаїда позбавляє свою володарку здорових амбіцій, необхідні реалізації у професійній сфері. Однак якщо жінці дійсно подобатиметься те, чим вона займається, то з неї вийде висококваліфікований фахівець.

Зінаїді підійдуть такі професії:

 • журналіст;
 • політик;
 • бухгалтер;
 • банківський працівник;
 • секретар;
 • юрист;
 • продавець;
 • товарознавець;
 • нотаріус.

Зінаїда: значення імені, походження та доля

Вчитель, вихователь чи викладач – професії, які протипоказані надто вимогливій та зарозумілій Зіні.

Бізнес

Власниця імені має гарну підприємницьку жилку, тому їй рекомендується спробувати свої сили в бізнесі. Немає жодних сумнівів, що вона зможе розкрутити проект навіть сама. Особливих успіхів вона зможе досягти у сфері продажу.

Як бізнес-партнер Зінаїді краще вибирати чоловіків з іменами В'ячеслав, Юрій, Василь, Лев, Григорій, Артемій, Костянтин, Владислав, Федір, Ярослав, Роман, Олексій, Кирило, Микита. Можливий непоганий тандем із Петром, Володимиром, Максимом, Дмитром, Давидом, Леонідом, Вадимом, Тимофієм Єлисеєм, але лише за умови, що партнери навчаться знаходити компромісні рішення.

Любов

Значення імені Зінаїда наділяє свою володарку неймовірною харизмою, чарівністю, жіночністю та граціозністю. Не дивно, що дівчина має так багато шанувальників. Причому її зовнішність не відіграє жодної ролі. Чоловіки мліють перед такою зворушливою, тендітною, милою особою, яку хочеться захищати та оберігати. Вони просто не знають, що насправді Зіна не така наївна і безпорадна.

Зінаїда: значення імені, походження та доля

Коли кавалер потрапляє в мережу «фатальної жінки», володарка імені показує своє справжнє обличчя. З зворушливої дівчини вона перетворюється на деспотичну та різку даму. Вона знає всі «слабкі місця» обранця і при необхідності користується цим, щоб змусити його вчинити так, як хоче саме вона.

Шлюб та сім'я

Значення імені Зінаїда впливає особисте життя своєї власниці. У молодості, будучи натурою пристрасною та влюбливою, дівчина рано виходить заміж, але перший шлюб зазвичай триває недовго. Не кожен чоловік може витримати таку авторитарну дружину, тому розлучення найчастіше відбувається за ініціативою чоловіка. Втекти від Зіни не так просто, якщо вона сама не захоче розлучитися або не отримає «компенсацію» у вигляді аліментів, майна тощо.

До вибору другого чоловіка жінка підходить більш усвідомлено і вибирає поступливого і добродушного чоловіка, який одразу стає «підкаблучником». Власниця імені стає главою сім'ї та головним здобувачем, залишаючи за собою право розпоряджатися всіма фінансами. Матеріальне благополуччя для Зіни понад усе.

Зінаїда: значення імені, походження та доля

Дітей вона любить, але не надто балує. Через суворість і вимогливість матері хлопці більше тягнуться до поступливого батька. Зінаїда – хороша господиня, не боїться домашнього клопоту. Смачно готує, займається консервацією, рукоділлям, дизайном інтер'єру. На ремонт і меблі не шкодує грошей (любить справляти враження на гостей). У той же час вона досить скупа і не потерпить у будинку непотрібних речей.

Значення та походження імені Зінаїда передбачає відмінну сумісність із наступними чоловічими іменами: Артем, Максим, Дмитро, Микита, Георгій, Денис, Владислав, Микола, Петро, Семен, Ігор, Макар, Вадим, Віктор, Руслан, Давид, Гліб, Григорій, Євген , Роман, Сергій, Матвій. Можливий щасливий шлюб із Левом, Марком, Антоном, Олегом, Леонідом, Василем, В'ячеславом, Федором, Костянтином, Тимуром, Іваном, Данилом, але за умови, що чоловік віддасть кермо влади дружині.

Літерне розшифрування

Інтерпретація імені по літерах допоможе краще зрозуміти характер власниць імені:

 1. З – багата уява, хороша інтуїція, іноді боягузтво, прагнення втекти від проблем.
 2. І – миролюбність, доброта, чутливість, тонка душевна організація. Посилення якостей за рахунок подвійного повтору літери на ім'я.
 3. Н – працьовитість, гострий критичний розум, розбірливість, внутрішня сила.
 4. А – прагнення до духовного та фізичного комфорту, активність, цілеспрямованість. Посилення якостей за рахунок подвійного повтору літери на ім'я.
 5. Д – чуйність, схильність до роздумів, задумливість, іноді примхливість, наявність екстрасенсорних здібностей.

Талісмани та астрологічні характеристики

До талісманів та астрологічним символам власниць імені належать:

 • планета-покровитель – Плутон, Марс;
 • знак зодіаку – Скорпіон, Овен;
 • стихія – Вогонь;
 • метал – залізо;
 • вдалий день тижня – вівторок;
 • пора року – весна;
 • тотемні рослини – хризантема, кропива;
 • відповідні кольори – зелений смарагдовий;
 • дерево – сосна;
 • тварина – собака, вовк;
 • мінерал – магнетит, аметист.

На думку астрологів, найбільш значущі події очікують носительок імені у 24 та 37 років.

Нумерологія імені

Значення імені Зінаїда у нумерології залежить від кількості долі. В даному випадку це шістка, яка асоціюється зі спокоєм та розсудливістю.

Зінаїда: значення імені, походження та доля

Дівчата-«шістки» вшановують традиції, цінують сімейний затишок. Вони не здатні на безрозсудні вчинки, оскільки хороша репутація для них є понад усе. Власниці імені дуже моральні, прив'язані до близьких та родичів, не здатні на підлість та зраду. Іноді бувають дещо зарозумілими і зарозумілими. Для реалізації у професійній сфері їм не вистачає організаторських здібностей та лідерських задатків.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua