Значення імені Дамір – походження, характеристики та особливості

Є кілька версій походження імені Дамір. За національністю може бути арабським, слов'янським чи татарським. Згідно з іншою версією, воно має радянське походження.

З'ясовуючи, чиє ім'я Дамір за національністю, дослідники приходили до висновку, що в перекладі з арабського слово означає «чесний», а в слов'янській культурі було ім'я Далімір. У радянські часи воно утворювалося при скороченні гасла «Хай живе світ!». А хтось походження імені Дамір пояснює видозміною татарського імені Тимур, що перекладається як «залізний».

Опис

Хоча ім'я не надто поширене, останніми роками дедалі частіше в Україні саме так називають дітей. Визначаючи значення імені Дамір для чоловіка, тлумачі наголошують, що, швидше за все, хлопчик буде добрим. Йому властива врівноваженість, енергійність, він самостійний і любить постійно контролювати.

Вплив імені Дамір, значення імені таке, що хлопчик у ранні роки буде відрізнятися спокоєм. Він ввічливий і допитливий. Зазвичай Дамір – прекрасний син, який все життя дбає про своїх батьків. Він вважає, що багатьом їм завдячує, намагається домогтися того, щоб вони могли їм пишатися.

Значення імені Дамір - походження, характеристики та особливості

В описі імені, долі та значення імені Дамір значиться, що він буде добрим учнем. Він буде рішучим, із сильною волею. Якщо він що-небудь собі вирішив, то відмовляти його не потрібно – це буде безглуздо. Чоловік, названий таким чином, матиме чудову інтуїцію. Вона допоможе йому у багатьох життєвих сферах приймати правильні рішення.

Найчастіше життя його складатиметься вдало, приводів для скарг не буде. Значення імені Дамір таке, що найбільше ім'я підійде хлопчикам, які народилися під знаками зодіаку Тельця чи Діви. Вся справа в тому, що Тельці нагадують Даміра своєю рішучістю та надійністю, проте знак пом'якшить та спростить його характер. А знак Діви наділятиме Даміра працьовитістю та проникливістю. Він додасть йому комунікативні навички.

Недоліки та переваги

Описуючи походження імені Дамір і значення імені, тлумачі відзначають, що названий так хлопчик матиме гарну вдачу. Ім'я це красиве та яскраве, воно чудово поєднується з російськими прізвищами, по-батькові.

Але головний недолік імені – у нього немає зменшувально-пестливої форми. Зазвичай скорочують його в такий спосіб: Дамік, Дамірушка.

Про здоров'я

Згідно з значенням імені Дамір, володар його не матиме проблем зі здоров'ям. Він займатиметься спортом, напевно, почне бігати вранці. Скарг на здоров'я від нього ніколи не почути.

У шлюбі

Сімейні стосунки нареченого так чоловіки складаються вдало. У своїй обраниці він цінує самостійність. Йому важливо, щоб вона була схожа на нього самим темпераментом. Він прив'язується до будинку, любить проводити час із дітьми, допомагати їм. З Даміра вийде чудовий сім'янин.

Про професійну сферу

Значення імені Дамір передбачає його честолюбство. Він прагнутиме просунутися вгору кар'єрними сходами. Швидше за все Дамір віддасть перевагу точним наукам, але може стати і підприємцем, аудитором, страховим агентом. Серед них трапляються перекладачі, пожежники.

Докладніше про походження

Визначаючи, що означає ім'я Дамір, походження, значення, історію цього слова, багато хто звертається до слов'янської культури. Слов'янське ім'я Далімир складається з двох слів – “дав”, що перекладається як “давати” та “імір”, що означає “великий”. “Імір” трактують і як “спокій”, що і призвело до такого тлумачення значення імені Дамір, як “що дає світ”.

Цікаво, що у скандинавських міфах є істота Імір. Воно стало першим живим створінням, велетнем, із якого створили світ. Ймовірно, вікінги в давнину передали слов'янам частину своїх казок, міфів, відомості про свої божества, і це позначилося на слов'янській культурі.

У радянські часи також використовувалось ім'я Дамір. Вважалося, що це скорочення від гасла «Хай живе світ». Ймовірно, що на той час радянські люди надали старому імені нового значення. Таке вже було в історії – наприклад, з іменами Кім та Рада.

Про характер

З юних років Дамір любить отримувати нові знання, він тягнеться до тварин, любить доглядати їх, знаючи, як це робиться. Нерідко він спочатку заводить рибок, а потім починає вивчати, як їх потрібно утримувати.

Навряд чи йому знадобиться допомога батьків, оскільки відрізнятиме його самостійність. Допитливий, захоплений хлопчик, напевно, збере навколо себе однолітків.

Значення імені Дамір - походження, характеристики та особливості

Він швидко виявить лідерські якості, захоплюючи їх своїми ідеями. При цьому не зловживатиме чужим розташуванням, йому всі захочуть допомагати самі. І прагнення лідерства залишиться з ним на все життя. Його чекатиме успіх на професійній ниві, він допомагатиме своїм друзям досягти того ж.

Дамір виявляє інтерес до старих друзів, буде вірним помічником і їм, і їхнім родичам. На роботі чоловік, названий так, буде рішучим та вольовим. Завдяки своїм різнобічним знанням, він багато чого досягне. Це вроджений керівник. З нього вийде чудовий підприємець, начальник. Якщо сфері його інтересів виявиться наука, то яскраво поводиться й у цій галузі.

Дружиною його найчастіше стає весела, активна дівчина. Вона самостійна, прагне реалізувати себе у житті. Дамір стане вірним чоловіком, який любитиме дітей. Він буде рідко їх виховувати. Але при цьому – ретельно відстежувати рівень їхньої освіти, духовного розвитку. Зазвичай дітям подобається проводити з ним час, він часто з ними гратиме.

Значення імені Дамір - походження, характеристики та особливості

Дамір докладе зусиль, щоб сімейне життя було активним та яскравим. У холодну пору року він любить кататися на лижах, а в теплу – ходити на полювання, рибалити.

Він ніколи не засмучує батьків, але завжди чинить по-своєму, не сприймаючи чужих порад. Він легкий у спілкуванні, добре відчуває людей. Дамір користується загальною повагою завдяки своїй тактовності. Він завжди має цікаві ідеї, якими він готовий поділитися з кожним. І допомагатиме їх втілювати в життя. Його відрізняють доброзичливість та щедрість.

Докладніше про значення

Найчастіше Дамір виростає відповідальною людиною. Він із ранніх років оцінюватиме правильність своїх рішень. Нерідко його турбує питання: «що добре і що погано». Дитина слухняна, але найчастіше вимагає, щоб до неї ставилися серйозно. І треба, щоби дорослі пояснювали йому свої вчинки, прохання.

Дамір має чудову пам'ять, він більше любить займатися практикою, ніж теорією. Йому подобається працювати руками. З цієї причини, в дитинстві Дамір, напевно, цікавитиметься секціями юних техніків.

Значення імені Дамір - походження, характеристики та особливості

Зазвичай Дамір має міцне здоров'я. Він добре складний, займатиметься спортом, але в міру. Великих досягнень у цій галузі його цікавити не будуть. Він має міцну нервову систему, завдяки якій він витримуватиме серйозні нервові навантаження. Особливість: у імені Дамір немає іменин.

Про дорослішання

Чим старший ставатиме наречений таким ім'ям чоловік, тим серйозніше ставитиметься до світу. Допитливість перетвориться на інтелектуальність. Найчастіше, Дамір начитаний, має великі знання у багатьох життєвих сферах.

З нього виходить чудовий лідер, але часом йому не вистачає віри у себе. Але, як правило, він усвідомлює свої сили після якогось особливого випадку. Дамір дуже сприйнятливий. Йому доступні дуже глибокі емоції, він здатний насолоджуватися класичною музикою, високохудожніми творами. Спеціальність названий таким ім'ям чоловік вибере таку, щоб він міг задіяти всі отримані знання. Йому приносить задоволення бачити результат своєї діяльності, і цим обмежуватиметься його вибір.

Його лідерські якості повністю відкриються з часом. І він зможе стати успішним підприємцем. Але це станеться не одразу. Дамір зазвичай не думає про свою справу у молоді роки. Найчастіше така думка опановує його після 25-30 років. У цей час він починає глибоко розуміти науку, переймається повагою до теорії.

Значення імені Дамір - походження, характеристики та особливості

Сім'я – найголовніше, що є у житті Даміра. Він дуже серйозно ставиться до протилежної статі. Якщо він вирушив проводжати обраницю додому – можна бути впевненим у тому, що він готовий завести з нею серйозні стосунки.

Велике значення для людини, названої цим ім'ям, мають діти. Він багато часу приділятиме їм. Його обраниця зазвичай вирізняється веселим характером. Вона працьовита. Дамір організовуватиме дозвілля для близьких, при цьому смачно готуватиме.

Чоловік з таким ім'ям має наполегливий характер. Він легко організовуватиме колег, розподілятиме обов'язки, виокремлюватиме найважливіші завдання. Йому властиві чесність та відвертість.

Дамір веселий, легкий на підйом. І завжди готовий простягнути руку допомоги. Він любить природних людей, а у відносинах дуже серйозний. Дамір не з тих, хто довго «вішатиме на вуха локшину» дівчині, щоб із нею переспати.

Виділяється і його управління. Багато підлеглих просто не помічають, як ними хтось керує, оскільки Дамір вдається вибудувати довірчі відносини в колективі. Він уроджений психолог. Як тільки бачить людину – миттєво визначає, що то за особистість. Якщо ж хтось бреше, Дамір швидко розпізнає це.

Значення імені Дамір - походження, характеристики та особливості

Він рідко змінює шлюб, тому що занадто цінує свою сім'ю. Близьких не проміняє ні на кого. У сексуальному житті він скоріше гурман. Він поєднує у собі консервативність із бажанням привнести у інтимну сферу щось нове. Якщо партнерка йому підходить, йому це блискуче вдається. Доля Даміра складається чудово та яскраво. У житті його завжди багато нових вражень, і він сповна насолоджується ними.

Таємниця імені

Головна таємниця імені Дамір полягає у його внутрішньому світі. Він дуже багато зберігає в ньому, ніколи не випускаючи це на поверхню. Рідко можна зустріти Даміра, який ділиться глибинними своїми переживаннями з будь-ким. Якщо таке і відбувається, то лише у колі найближчих людей. Йому не подобається відкривати свої таємниці.

Значення імені Дамір - походження, характеристики та особливості

Завдяки такій особливості для оточуючих він нерідко залишається загадкою. Багато його рішень здаються безглуздими, незрозумілими, але насправді вони були прийняті, виходячи з його логіки. Він просто нікому не розповідає, у чому вона полягає.

І останнє

Таким чином, легко передбачити долю людини на ім'я Дамір. Дізнавшись, який відбиток накладає на чоловіка це ім'я, багато батьків захочуть саме так назвати свого сина. І це цілком виправданий вибір.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua