Діана: значення імені для дівчинки, походження, характер та доля

Красиве ім'я Діана, яке є одним із найпопулярніших в англомовних країнах, останнім часом стає популярним і в Україні. Воно було завжди, але вважалося вкрай рідкісним і незвичайним. Яке значення має для долі дівчинки ім'я Діана? Які в імені талісмани, характер та покровителі? Усі таємниці імені Діана – далі у цій статті.

Значення та походження

Походження та значення імені Діана для дівчинки-носійки мають колосальне значення. Це ім'я бере своє коріння з латині і перекладається як “божественна”. Слово deus з латинського перекладається як “бог”. Першою володаркою імені була давньоримська богиня Діана, покровителька полювання та Місяця, аналогічна давньогрецькій Артеміді.

Форми імені

Далі у списку всі скорочення та зменшувально-пестливі форми імен для дівчинки Діани:

 • Діанка.
 • Діаночка.
 • Діна.
 • Діночка.
 • Дінуся.
 • Дінуля.
 • Дінок.
 • Динчик.
 • Діанчик.
 • Дано.
 • Дануся.
 • Діді.
 • Ана.
 • Анюта.

Іменини та покровителі

У православних святцях ім'я Діана відсутнє, тому святкувати іменини володарка імені може лише за католицьким календарем – 9 червня. У православ'ї за значенням імені Діана для дівчинки буде обрано ім'я Анна (рідше Дар'я). Тоді їй потрібно буде святкувати іменини відповідно до обраного імені.

Покровителькою всіх Діан є давньоримська богиня Діана, про яку вже йшлося вище.

Діана: значення імені для дівчинки, походження, характер та доля

Талісмани

Для жінок і дівчаток з ім'ям Діана значення має безліч різних символів і предметів. Насамперед для підопічної богині Діани талісманом є місяць. Місячний камінь, зображення місяця в інтер'єрі або одязі, прикраси у вигляді півмісяця – все це неодмінно принесе успіх своїй володарці. Щасливими квітами є золотий та коричневий, часом доби – ніч, часом року – осінь, а найбільш вдалим місяцем – жовтень. Стихії імені – вогонь та земля. Природними талісманами для власниць імені Діана є клен, запашний тютюн, місяцецвіт, ценер. Щасливі металу – срібло з позолотою, щасливі ювелірні камені – місячний, цитрин, жовтий агат, аметист. Тварина-покровитель – сова. Для жінок і дівчаток з ім'ям Діана значення матимуть числа 3, 8, 9, 16, 18, 21. На фото нижче один з варіантів щасливих талісманів.

Діана: значення імені для дівчинки, походження, характер та доля

Характер імені Діана

Значення для дівчинки обране ім'я матиме від народження. Батьки відразу помітять, наскільки їхня дочка відрізняється від інших дітей, не виключено, що вона виявлятиме здібності вундеркінда. Маленька Діаночка рано навчиться читати, самостійно буде напам'ять заучувати вірші. На самоті їй завжди гратиме веселіше, ніж з кимось. Поспостерігавши тишком-нишком за грою дочки, батьки можуть побачити цілу лялькову виставу зі справжнім сюжетом. Діана ростиме дуже здібною, розумною дівчинкою з незвичайною красою. У ній неодмінно буде щось загадкове та місячне, вона любитиме секрети, таємниці та загадки. Однак це не означає, що в дитинстві Діана буде тихою і замкненою дитиною – розум і загадковість чудово вживуться в ній з рухливістю та безпосередньою веселістю. Весь цей вплив богині Діани, місячної мисливиці.

Діана: значення імені для дівчинки, походження, характер та доля

У підлітковому віці Діана може звернутися до неформальних субкультур – нею рухатиме бажання максимально виділятись, оскільки вона вже усвідомлює всю свою місячну силу унікальності. Але навіть будучи неформалкою, Діана не стане проблемним підлітком – любов до сім'ї буде в ній найсильніша, і вона завжди буде рада залишитися вдома з мамою та татом замість прогулянки з друзями, якщо батьки попросять (але не варто цим зловживати).

Ставши дорослою жінкою, Діана, як і раніше, цінуватиме свою індивідуальність. Для щастя їй не буде потрібно постійне спілкування з людьми, а близько вона й поготів підпустить лише обраних. У цій жінці буде укладено настільки величезний та цікавий світ, що часом вона зможе відчувати насолоду від самотності. Головною її життєвою радістю буде постійне прагнення будь-якої мети, при досягненні якої вона вже рухатиметься до наступного пункту.

Діана: значення імені для дівчинки, походження, характер та доля

Професія та кар'єра

У творчому середовищі ім'я Діана вже давно зарекомендувало себе – володарки імені, схильні до творчості, є здатними та цілеспрямованими. Так що для творчого портфоліо для дівчинки Діани значення ім'я може надати найкраще. А вона, найімовірніше, зв'яже себе з творчістю – це може бути поезія, живопис, танці, акторство, музика чи навіть вишивання бісером. А може все одразу. Такі всі натури, що знаходяться під заступництвом місяця. Якщо ж шлях Діани не буде пов'язаний із творчістю, вона може присвятити своє життя тваринам – стати дресирувальником чи професійним заводчиком. Найважче для Діани робота у великому колективі – за своєю природою вона поодинока, тому прагнутиме до професії, яка потребує самостійної роботи.

Діана: значення імені для дівчинки, походження, характер та доля

Кохання та шлюб

Значення імені Діана для дівчинки несе безліч ранніх закоханостей, але повна відсутність потреби у коханні для дорослої жінки. І це не означає, що Діани не вміють любити – вони вміють, але їм це не потрібне. Тож до кохання Діани ніколи не прагнуть, і спеціально її не шукають. Якщо ж жінка з цим ім'ям захоче зв'язати своє життя узами шлюбу, то тільки з нестерпно великого кохання – її ідеалом буде гарний чоловік, який любить свободу і самотність так само, як вона. Їй потрібно, щоб ніхто не обмежував її особистого простору, а у відповідь вона забезпечить те саме для свого обранця. Успішним для неї стане союз із представником того ж виду мистецтва, яке вона обрала для себе. Ці люди будуть вірні один одному, хоч із боку і може здатися, що їхні стосунки дещо холодні. Залишаючись наодинці, вони відчуватимуть справжнє щастя.

Діана може мати одну або дві дитини (більше вона не захоче). На них вона обрушить усі сили свого кохання, яке таїться аж до материнства. Для них вона прибере навіть межі особистого простору і підлаштовуватиме свій графік під них, щоб проводити з улюбленими чадами якнайбільше часу. У старості Діана справлятиме враження такої собі дивачки, а тому сумно, якщо в неї не буде онуків. З ними вона зможе знову відчути себе молодою, проживаючи життя заново, впізнаючи нове і поділяючись із онуками своїми секретами, які зберігала ще з дитинства.

Діана: значення імені для дівчинки, походження, характер та доля

Відомі носії

Зрозуміло, найвідомішою володаркою імені та його символом є леді Діана Спенсер, принцеса Уельська. Вважається найвідомішою жінкою 20 століття і посідає третє місце у списку найбільших англійців в історії. Роки життя Діани – 1961-1997. Протягом 15 років леді Діана була дружиною принца Чарльза Уельського. Є матір'ю принців Вільяма та Генрі Уельських. Зрозуміло, Діана Спенсер не була б така знаменита, залишаючись просто принцесою. Вона дуже активно займалася благодійністю, підтримувала боротьбу зі СНІДом та виступала проти виробництва протипіхотних мін. Вона регулярно відвідувала лікарні, виділяла величезні кошти на благодійні цілі, а одного разу навіть пройшлася мінним полем, щоб показати на власному прикладі, чим ризикують військові. Принцеса Діана загинула в автокатастрофі вже після розлучення із принцом Чарльзом. Її недолюблювала королівська родина, і тому багато хто вважає, що відповідальність за смерть Діани лежить на їхніх плечах.

Діана: значення імені для дівчинки, походження, характер та доля

Інші відомі володарки імені Діана:

 • Діана Арбус (роки життя – 1923-1971), американський фотограф російського походження, є найвпливовішою документальною фотохудожницею.
 • Діана Рігг (народилася 1938 року) – британська актриса, яка прославилася в ролі однієї з дівчат Джеймса Бонда. Наразі популярність повернулася до неї після участі у серіалі “Гра престолів”.
 • Діана (Даяна) Росс (рік народження – 1944) – американська співачка жанрів соул, диско, рок-н-рол.
 • Діана Арбеніна (1974 року народження) – російська рок-співачка, поет і композитор, відома як лідер гурту “Нічні снайпери”.
 • Діана Крюгер (рік народження 1976) – німецька модель та актриса, відома за фільмами “Безславні виродки” та “Пан Ніхто”.
 • Діана Вишнева (народилася 1976 року) – російська балерина, прима Маріїнського театру та Американського театру балету.
 • Діана Гурцька (народилася 1978 року) – російська естрадна співачка та громадський діяч, відома тим, що від народження є незрячою.
 • Діана Морозова (1982 року народження) – російська актриса театру та кіно.

Діана: значення імені для дівчинки, походження, характер та доля

Ім'я у культурі

Найвідомішою літературною Діаною є головна героїня комедії Лопе де Вега “Собака на сіні” Діана де Бельфлор. Перша публікація твору відбулася 1618 року. Діани тричі ставали героїнями романів Олександра Дюма-батька, причому в тому самому 1846 році. Спочатку світ побачила книга Графіня де Монсоро, що розповідає про життя Діани де Монсоро за часів гугенотських воєн. Потім був опублікований історичний роман “Дві Діани”, що оповідає про реальних Діанах – фаворитку Генріха Другого Діану де Пуатьє, і його дочки Діану де Кастро.

У живопису та скульптурі існує безліч творів, присвячених богині Діані. Це мармурова скульптура Діани Версальської невідомого скульптора, а також кілька картин Тіціана, Гандольфі, Рубенса, Буше та багатьох інших.

Діана: значення імені для дівчинки, походження, характер та доля

У сучасній культурі найвідомішою Діаною є Чудо-жінка, героїня коміксів та знятих за ними фільмів та мультфільмів. Також відомі Діана Трой із серіалу та фільмів “Зоряний Шлях” та кішка Діана з культового мультсеріалу “Сейлор Мун”.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua