Омелян: значення імені, походження, сумісність. Відомі люди з ім'ям Омелян

Чоловіче ім'я з'явилося на Русі з приходом християнства, але довгий час не мало особливого попиту. Пік популярності припав на XVIII-XIX століття завдяки ватажку селянського повстання, донському козаку Омеляну Пугачову. Поступово ім'я втратило статусність і почало асоціюватися з нижчими станами, простим народом. Сьогодні, коли в моду повернулися старовинні, споконвічно російські імена, інтерес до нього знову відродився. У рейтингу популярності воно займає 288-й рядок.

Значення та походження

Існує кілька версій походження старовинного чоловічого імені. За однією з них, воно має латинське коріння і є похідним від римського родового імені Aemilius. Латинське слово aemulus має декілька варіантів перекладу:

 • суперник, конкурент;
 • ретельний;
 • пристрасний, ревний;
 • непоступливий.

Інша група лінгвістів, що вивчала таємницю імені Омелян, схиляється до версії, що ім'я має грецьке коріння і означає «улесливий». Жіночий варіант звучить як Емілія.

До синонімів імені належать: Еміліо, Емілій, Еміль, Еміліану, Омелян, Еміліан, Еміліан, Емільєн, Еміліано. Зменшувально-пестливі звернення: Ємельяша, Омелянка, Мелеша, Мелеха. Короткі форми: Емеля, Меля, Емя, Ема. Похідні по-батькові: Омелянович, Омелянівна.

Відомі люди

В історії відомо чимало визначних носіїв імені. До них належать:

 • революціонер, діяч Комуністичної партії Омелян Ярославський;
 • радянський, російський письменник Омелян Ярмагаєв;
 • російський учений-цивіліст Омелян Шешенін;
 • городничий міста Самара Омелян Шихобалов;
 • ветеран Великої Вітчизняної війни Омелян Михайлюк;
 • історик-сходознавець, засновник Гарвардського інституту україністики Омелян Пріцак;
 • румунський економіст та шаховий композитор Еміліан Добреску;
 • російський дипломат Омелян Українців;
 • український юрист, громадський діяч Омелян Антонович;
 • російський стольник та воєвода Омелян Бутурлін;
 • новатор сільгоспвиробництва, Герой Соціалістичної Праці Омелян Парубок;
 • російський офтальмолог Еміліан Адамюк;
 • ватажок Селянської війни, донський козак, що видавав себе за імператора Петра III, Омелян Пугачов.

Омелян: значення імені, походження, сумісність. Відомі люди з ім'ям Омелян

Талісмани та астрологічні характеристики

До талісманів та астрологічним символам власників імені належать:

 • планета-покровитель – Юпітер;
 • стихія – Вогонь;
 • метал – залізо;
 • камінь-талісман – гранат, магнетит, аметист, яшма;
 • вдалий день тижня – вівторок;
 • колір – жовтий, кривавий, вогненно-червоний;
 • дерево – ясен;
 • тварина – півень, ворон, гриф.

Щоб активізувати найпозитивніші риси характеру, астрологи радять називати Омелянами малюків, які народилися під знаком зодіаку Лев. Завдяки впливу сузір'я хлопчик стане більш рішучим та енергійним. Найбільш відповідає енергетиці імені знак зодіаку Терези: всі Омеляни такі ж дипломатичні, допитливі, заповзятливі.

Дитинство і юність

Омелян: значення імені, походження, сумісність. Відомі люди з ім'ям Омелян

Значення імені Омелян наділяє свого маленького володаря спокоєм, розважливістю, чутливістю. Цей ранимий малюк дуже переживає через глузування з боку однолітків, яким здається кумедним його ім'я. Хлопчик не надто любить гратися з хлопцями на вулиці – йому більше до вподоби домашнє проведення часу. Якщо у батьків є така можливість, краще не віддавати сина в дитячий садок. Через незміцнілі психіки у нього може виникнути багато комплексів.

Навчання дається власнику імені Ємеля легко завдяки кмітливості та гарній пам'яті. Однолітки тягнуться до простодушного та доброзичливого хлопця, тим більше, що він ніколи нікому не відмовляє у допомозі (наприклад, може дати списати на контрольній). Однак сам хлопець не прагне заводити тісну дружбу. За вдачею він інтроверт, якому комфортніше приховувати емоції, щоб не показати вразливість.

У підлітковому віці Ємеля стає прагматичнішим і недовірливішим. Він усвідомлює, що його використовують у корисливих цілях, а не прагнуть дружити. Через це юнак ще більше замикається у собі. Натомість тепер він розуміє важливість здобуття хорошої освіти, адже саме диплом може стати стартом для успішної кар'єри. Незважаючи на особисте життя та розваги, хлопець повністю занурюється у навчання.

Омелян: значення імені, походження, сумісність. Відомі люди з ім'ям Омелян

Доросле життя

Значення імені Омелян яскраво проявляється у характері дорослого чоловіка. Втомившись бути об'єктом глузування, він намагається довести всьому світу, що є дуже сильною і вольовою особистістю, яка може багато чого досягти в житті. Підозрілість і невпевненість у собі не дозволяють йому вибудувати гармонійні стосунки з оточуючими. Подвійна натура чоловіка бентежить навіть близьких: сьогодні він доброзичливий і люб'язний, а завтра – замкнутий і нелюдимий.

Все життя володар імені Омелян бореться з вітряками, намагаючись відвоювати своє місце під сонцем. Свою чутливість і вразливість він ховає під маскою практичності, прагматичності та неупередженості. Коло його друзів дуже обмежене: чоловік спілкується лише з тими, кому повністю довіряє (а чи не довіряє він майже нікому, навіть собі). Це вічно сумнівна натура, яка намагається досягти гармонії з собою та навколишнім світом.

Кар'єра та робота

Омелян: значення імені, походження, сумісність. Відомі люди з ім'ям Омелян

Чоловік справді одержимий ідеєю довести усьому світу, що він чогось вартий. Професійна діяльність – це саме та сфера, де можна повністю розкрити свої таланти, здобути впевненість у собі, завоювати повагу та авторитет. Не дарма список відомих людей з ім'ям Омелян рясніє фахівцями з різних областей: тут і політики, і військові діячі, і вчені, і лікарі, і письменники. Це говорить про те, що носії цієї іменоформи можуть досягти успіху в будь-якій сфері, тільки якщо самі цього захочуть.

Реалізації у кар'єрі допомагає наявність організаторських здібностей, дипломатичності, багатої уяви, креативності, комунікабельності. Будучи тонким психологом, Омелян вміє розташовувати себе людей. Він має пошану у колег. Начальство доручає йому виконання найскладніших завдань, знаючи, що чоловік ніколи не підведе та зробить усе на найвищому рівні.

Любов

Омелян: значення імені, походження, сумісність. Відомі люди з ім'ям Омелян

Значення та походження імені Омелян безпосередньо впливає на особисте життя свого власника. Оскільки в юності хлопець не має особливого успіху у протилежної статі, у зрілому віці він стає справжнім серцеїдом і ловеласом. Встояти перед чарівністю чоловіка неможливо, тим більше що він дуже любить похвалитися і перебільшити свої заслуги так, щоб вразити обраницю наповал. Досягши бажаного, нерідко кидає дівчину.

Така поведінка зумовлена дитячими комплексами та невпевненістю в собі. Омелян сам не знає, чого хоче. Поки він не реалізується в кар'єрі, він розглядає жінок виключно як інструмент підвищення самооцінки, а розбиті дівочі серця – як трофеї.

Сім'я та шлюб

Значення та походження імені Омелян обіцяють своєму власнику не один шлюб. Перші стосунки зазнають фіаско тому, що чоловікові здається, що дружина вторгається в його особистий простір, обмежує свободу і намагається контролювати у всьому. Слід зазначити, що це завжди відповідає дійсності: просто володар імені живе у своїй паралельної реальності і може об'єктивно оцінювати навколишню реальність.

Другий шлюб виявляється вдалим, оскільки до зрілого віку Омелян досягає певних кар'єрних висот. Тоді сім'я стає йому сенсом життя. Він не сподівається душі в дружині та дітях, завжди допомагає по господарству, оточує турботою, любов'ю та теплом. Дитині від першого шлюбу, якщо така є, обов'язково допомагає матеріально і бере участь у вихованні.

Омелян: значення імені, походження, сумісність. Відомі люди з ім'ям Омелян

Сумісність імені Омелян

Успішний шлюб можливий з Ангеліною, Еліною, Олесею, Маргаритою, Євою, Крістіною, Оленою, Камілою, Світланою, Іриною, Софією, Анастасією, Дар'єю, Єлизаветою, Олександрою, Веронікою, Поліною, Варварою, Міланою, Маргаритою, Аріною, Вероні. Можливість побудувати гармонійні відносини з Мирославою, Наталією, Мариною, Златою, Вікторією, Ксенією, Уляною, Надією, Оленою, Яною, Кірою, Таїсією, Валерією, Аліною, Ганною, Василісою, Катериною, але за умови, що партнери будуть готові йти на поступки .

Відмінна сумісність у бізнесі з Ольгою, Євою, Вірою, Маргаритою, Крістіною, Маргаритою, Олександрою, Анастасією, Дарією, Єлизаветою, Олесею, Ангеліною. Невдалий тандем із Тетяною, Софією, Валерією, Таїсією, Наталією.

Літерне розшифрування

Значення імені Омелян за літерами допоможе скласти точніший психологічний портрет чоловіка:

 • Е – комунікабельність, прагнення самовираження, незалежність суджень. Посилення якостей за рахунок подвійного повтору літери на ім'я.
 • М – гуманізм, здатність миритися з чужими вадами, турбота про близьких.
 • Л – творчі здібності, художній смак.
 • Ь – м'якість, миролюбність, відходливість.
 • Я почуття власної гідності, багатий внутрішній світ.
 • Н – чесність, працьовитість, вибірковість у виборі контактів.

Оскільки чоловіче ім'я складається із семи літер, це свідчить про впертість та консерватизм чоловіка. Він вимогливий до себе та оточуючих, уразливий і злопам'ятний, тому при спілкуванні з ним потрібно контролювати кожне слово. Це людина, яка знає собі ціну і не потерпить, щоб її контролювали та вказували, як жити. Може стати професіоналом у будь-якій галузі.

Нумерологія

Омелян: значення імені, походження, сумісність. Відомі люди з ім'ям Омелян

Значення імені Омелян у нумерології залежить від кількості долі. У цьому випадку це 9, символ успіху та досконалості. Чоловік-«дев'ятка» має гарну інтуїцію і багату уяву. Він розумний і проникливий, легко знаходить спільну мову з оточуючими. Завдяки видатним інтелектуальним здібностям може побудувати карколомну кар'єру. На роботі користується авторитетом та повагою у колег та начальства. Будучи керівником, буває вкрай вимогливим і жорстким стосовно підлеглих, але ніколи не викликає неприязні.

В особистому житті непостійний. Це закоханий чоловік, який швидко «загоряється» і так само швидко «остигає». Щоб утримати такого хлопця, потрібно його чимось дивувати. Будучи за вдачею романтиком, він ідеалізує свою кохану, а потім стикається з розчаруваннями.

Через багату уяву чоловік-«дев'ятка» нерідко втрачає зв'язок з реальністю і занурюється у світ мрій. Щоб цього не сталося, йому треба більше спілкуватися з людьми, ділитися думками, враженнями. З недоліків характеру можна виділити егоїзм, цинізм, погану фінансову дисципліну. Такий чоловік схильний до марнотратства.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua