27 вересня: іменини за церковним календарем. Як назвати дитину, народжену 27 вересня

Останнім часом новонароджених все частіше називають старовинними і незвично звучать іменами. Кому і чому ми завдячуємо появі Миронов та Мирославів, Тихонов та Парасковій? Звертаючись до православних традицій, батьки нерідко керуються днями пам'яті святих, заглядаючи у святці. Ця стаття буде актуальна для тих, хто очікує на поповнення 27 вересня. Іменини у цей день важливі як для батьків хлопчиків, так і для дівчаток.

Підбір імені

Не всі дотримуються православних традицій. Для частини майбутніх тат і мам важливішими є інші переваги:

  • Віяння часу. Не можна заперечувати існування певної моди на дитячі імена. В одній групі дитячого садка чи навчальному класі освітнього закладу завжди можна зустріти кілька дівчаток та хлопчиків з однаковими іменами.
  • Сімейні традиції. З покоління до покоління прийнято називати хлопчиків на честь батька чи діда, наприклад. Існує певний набір імен, що використовується у сім'ї.
  • Гороскоп. Любителі астрології керуються не лише знаками Зодіаку, а й рекомендаціями залежно від точної дати та часу появи малюка на світ.

Але ми зупинимося на іменинах 27 вересня за церковним календарем, що важливо для тих, хто вшановує православні традиції. Отже, докладніше.

Для хлопчика

Здавалося б, що простіше, заглядай у святці та вибирай. Погляньмо, чиї іменини 27 вересня. Чоловічі імена навіть обирати не доведеться. Вказано лише одне – Іван. На честь Іоанна Златоуста. Докладніше про це святе ми розповімо нижче, а тепер перерахуємо похідні від Івана імена, якими також можна назвати хлопчиків. Це Ян, Ганс, Жан, Іоан, Йохан, Джон, Енс, Іен, Івен, Шон, Джованні, Янош, Юхані, Хуан. Все залежить від походження дитини.

27 вересня: іменини за церковним календарем. Як назвати дитину, народжену 27 вересня

Іван – ім'я слов'янське, а Іоанн – більш давнє, у нього єврейське коріння. У перекладі воно означає – “помилований Богом”. Які риси характеру притаманні власнику цього імені?

Найголовніше його якість – широта душі. А ще Іванові притаманні справжні чоловічі риси – стриманість, відвертість. У дитячі роки він здатний повністю віддаватися захопленню, яке захоплює його цілком. Але також легко охолоне, змінюючи свої уподобання.

Для дівчинки

Що робити батькам дівчаток, які хочуть суворо дотримуватися церковних канонів та враховувати іменини 27 вересня? Жіночі імена у святцях відсутні, проте є похідні від Івана, які з роками лише набирають популярності. Це Яна, Іванна, Іванка.

Вважається, що дівчата та жінки з такими іменами наділені чоловічими властивостями – умінням за себе постояти, цілеспрямованістю, терплячістю, з якою чекають свого часу.

27 вересня: іменини за церковним календарем. Як назвати дитину, народжену 27 вересня

Зупинимося докладніше на тому, на честь якого святого прийнято називати новонароджених 27 вересня.

Іменини на честь Іоанна Золотоуста

Майбутній святий народився в Антіохії (держава Селевкідів). Це сталося у IV ст. Відомо, що його мати на ім'я Анфуса рано залишилася вдовою і відповідно до Святого Письма присвятила своє подальше життя вихованню спадкоємця.

Хрестився Іван у 20-річному віці. Він захопився богослов'ям і незабаром став читцем. Коли матері не стало, хлопець захотів прийняти чернецтво. Два роки провів він на самоті, живучи в печері. Лише фізичне виснаження змусило Івана повернутися до людей і погодитися на сан диякона. У цей час він почав написання богословських творінь.

27 вересня: іменини за церковним календарем. Як назвати дитину, народжену 27 вересня

Своє знамените прізвисько Златоуст отримав, будучи пресвітером. З 397 року він очолив Константинопольську церкву, як і раніше ведучи аскетичний спосіб життя і спрямовуючи гроші на благо християн-прочан. Заступаючись за рідних опальних вельмож, Іоан впав у немилість імператриці Євдоксії і був засуджений до вигнання.

Цієї ночі в Константинополі стався землетрус, і покарання було скасовано. Однак після доносів недоброзичливців його все ж таки відправили до Піфіунта на околицю імперії. Іоанн не переніс тягар шляху, померши в Команах. Це сталося 14 вересня за старим стилем. Поминати ж святого заведено 27 вересня. Іменини його святкують саме цього дня.

Як церква рекомендує вибирати за місяцесловом

Є різні обставини, через які батьки не готові назвати малюка, народженого в зазначений день, Іваном. Наприклад, так звали близького родича, що тимчасово пішов з життя. Що ж робити?

Церква рекомендує заглядати у святці не тільки в день появи новонародженого на світ, але й через 8, а також через 40 днів від зазначеної дати. Чому? Ці дати є сакральними.

27 вересня: іменини за церковним календарем. Як назвати дитину, народжену 27 вересня

Так, у давні часи саме на восьмий день називали новонароджених. А на 40-й проводилося таїнство хрещення. Якщо малюк народився 27 вересня, іменини 5 жовтня та 6 листопада становлять для батьків особливий інтерес.

Подивимося на першу дату. Дитину можна назвати Олександром, Веніаміном, Ісааком, Кузьмою, Іоною, Мартіном, Макаром, Миколою, Фокою, Петром, Федором чи Феофаном. А що ж пропонується для дівчаток, народжених 27 вересня? Іменини жіночі в день 5 жовтня лише у Параски.

Багатшим є вибір, якщо орієнтуватися і на 6 листопада. Але не для дівчаток. Іменини у цей день лише у Секлетеї. Натомість хлопчиків можна назвати також Опанасом, Акакієм, Феофілом, Арефієм та Нердоном.

27 вересня: іменини за церковним календарем. Як назвати дитину, народжену 27 вересня

Місяць народження

Більшість священиків при виборі імені рекомендує орієнтуватися на місяць, в якому малюк з'явився на світ. 27 вересня іменини лише в Івана, але якщо зважати й на інші дні, то варіантів буде набагато більше. Проте церква не радить використовувати імена святих, чий день припадає на день народження дитини.

Таким чином, нам підійдуть лише 28, 29 та 30 вересня. Чиї іменини святкуються у ці дні? Вкажемо лише ті імена, які згадувалися раніше. Це Герасим, Йосип, Віссаріон, Макар, Леонід, Максим, Порфирій, Микита, Степан, Філофей, Федот, Віктор, Дорофій, Ренат, Прокопій, Ілля, Мирон, Ніл. Широким стає вибір і для дівчаток: Клементіна, Марія, Людмила, Віра, Любов, Софія, Феодотія.

Отже, незважаючи на те, що день 27 вересня пов'язаний із ім'ям лише одного святого, перелік імен досить різноманітний як для хлопчиків, так і для дівчаток.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua