Значення імені Іларій, походження, характер та доля для хлопчика

Ім'я Іларій прийшло до нас із Стародавньої Греції в епоху становлення християнства. Користувалося попитом у духовенства, так і не набуло широкого поширення серед простого народу. Сьогодні, як і раніше, відноситься до категорії рідкісних іменоформ.

Носіїв імені Іларій поєднує життєва сила, міць, шляхетність, щирість. Це чоловіки, які трудяться на благо інших, часто нехтуючи власними інтересами. Їхня місія та покликання – допомагати оточуючим.

Походження та значення

Лінгвісти, які вивчали етимологію цієї чоловічої іменоформи, дійшли висновку, що його тлумачення повністю збігається з тим, що означає ім'я Іларія (тобто з жіночим варіантом). Обидва імені мають грецьке походження та є похідними від слова Hilarius. Дослівний переклад: «веселий, життєрадісний, радісний, веселун».

Ця іменофрма присутня у православних святцях, тому при хрещенні залишається незмінною. Іменини носіїв імені випадають на 15 березня, 12 червня, 25 та 27 липня. Головним святим покровителем є мученик Іларій, який жив у другому столітті. Він був убитий язичниками через те, що проповідував християнство.

Зменшувально-пестливі звернення: Ілаша, Іларя, Ларік, Іларчик, Іларік. Похідні по-батькові: Іларієвіч/Іларівна або Іларієвич/Іларівна. Жіночі аналоги: Іларія, Іларія, Елларія.

Значення імені для хлопчика

Значення імені Іларій, походження, характер та доля для хлопчика

Маленький Іларій – активна та життєрадісна дитина, яка з цікавістю досліджує навколишній світ. Він ненавидить самотність, спокійному відпочинку воліє ігри з хлопцями. Легко знаходить спільну мову з однолітками. Добрий і чуйний, але хоче, щоб увесь світ крутився довкола нього.

Вже в дитинстві стає дуже честолюбним та пихатим. Може виконати доручення тільки якщо дуже попросити і похвалити. Подібна гра на публіку має негативні наслідки. Дитина робить не те, що подобається їй, а лише намагається догодити іншим. Система цінностей через це спотворюється, тож батькам слід звернути увагу на цей важливий аспект.

Вчиться хлопчик непогано, але прагне не отримання знань, а лише відмінних позначок. Завдяки гострому аналітичному розуму та проникливості може освоїти навіть найскладніший предмет.

Характер та доля

Значення імені Іларій, походження, характер та доля для хлопчика

Яким є значення імені Іларій для дорослого власника? Чоловік наділений прекрасними артистичними даними, тому нерідко приміряє він різні ролі. Його мета – завоювати увагу публіки, здобути славу та визнання. Він почувається нещасним і пригніченим, коли не чує похвали на свою адресу.

Носій імені має життєву силу, потужну енергетику, а тому в будь-якій компанії стає негласним лідером. До його думки завжди прислухаються, він має авторитет і пошану у колег і друзів.

Іларій не звик скаржитися на життя або показувати свою слабкість та безпорадність. Навіть у важкій ситуації він вдасться, що в нього все добре. Часом і близькі не підозрюють про те, що діється на серці у чоловіка.

Любов

Значення імені Іларій, походження, характер та доля для хлопчика

Іларій, значення імені якого ми з'ясували, не мислить життя без кохання. Стан закоханості окрилює його, надає сил та натхнення. Заради обраниці він готовий згорнути гори, дістати зірку з неба. Щоправда, ейфорія триває недовго. Щойно пристрасть у стосунках минає, хлопець втрачає інтерес до партнерки. Довгий час після розлучення він може жити приємними спогадами.

Простіше кажучи, носієві імені потрібна Муза, яка постійно його дивуватиме, вноситиме новизну у стосунки. Рутина та одноманітність уб'ють кохання.

Кар'єра та робота

Напевно, батьків цікавить не тільки значення імені Іларій, а й сфери, в яких він зможе реалізуватися найкраще. Носій імені зазвичай не прагне кар'єрного зростання, слави та популярності: популярність і підвищення приходять до нього власними силами. З нього виходить як добрий начальник, так і добрий підлеглий.

Найбільш підходящі професії для чоловіка:

 • архітектор;
 • письменник;
 • режисер;
 • актор;
 • музикант;
 • медичний працівник;
 • дизайнер;
 • скульптор.

Значення імені Іларій, походження, характер та доля для хлопчика

Також він може стати мудрим духовним наставником.

Талісмани та астрологічні характеристики

До талісманів та астрологічним символам відносяться:

 • планета-покровитель – Нептун;
 • стихія – Вода;
 • метал – платина;
 • день тижня – четвер, п'ятниця;
 • тотемні тварини – дельфін, чайка, кит;
 • тотемні рослини – верба, латаття, виноград, шафран, троянда;
 • каміння-талісмани – аквамарин, топаз.

Астрологи, ознайомившись зі значенням і походженням імені Іларій, дійшли висновку, що цією іменоформою краще називати дітей, які народилися в період з 20 лютого по 20 березня. Саме знак зодіаку Риби найкраще відповідає внутрішньому світу хлопчика. Саме представники цього сузір'я відрізняються вмінням оцінювати себе з боку, бачити переваги та недоліки, працювати над самовдосконаленням. З іншого боку, їм іноді не вистачає сміливості та рішучості.

Батьки, які хочуть, щоб їх дитина була більш заповзятливою і навіть авантюрною, можуть назвати даною іменоформою малюка, який народився в період з 23 листопада по 22 грудня. Стрільці більш прямолінійні, наполегливі у досягненні бажаного, до того ж, вміють постояти за себе.

Значення імені Іларій, походження, характер та доля для хлопчика

Аналіз за кількістю літер та їх інтерпретації

Дізнатися більше про значення імені Іларій допоможе аналіз кількості літер та їх інтерпретації. Наявність шести букв у імені характеризує чоловіка як людину впевнену в собі, самодостатню. Він буквально обожнює жінок, через що нерідко стикається із розчаруваннями.

Літерне розшифрування:

 • І – Посилення якостей за рахунок подвійного повтору літери в імені.
 • Л – артистичність, дріб'язковість, логіка.
 • А – активність, діяльність, прагнення до фізичного та духовного комфорту.
 • Р – самовпевненість, авантюрність, хоробрість.
 • Й – пристрасність, запальність, імпульсивність.

Нумерологія імені

Значення імені Іларій, походження, характер та доля для хлопчика

Значення імені Іларій у нумерології визначається числом дев'ять, що символізує всепрощення. Чоловік-дев'ятка відрізняється високою моральністю, великодушністю, шляхетністю. Він шанує традиції, дотримується загальноприйнятих норм моралі, терпимо ставиться до людських слабкостей. Є борцем за справедливість, вміє визнавати власні помилки.

Знамениті тезки

Незважаючи на те, що значення імені Іларій – «веселун», серед відомих носіїв імені не можна побачити жодної людини, хто б вів пустий спосіб життя. Навпаки, майже всі знамениті тезки присвятили життя Богові служінню. В історії відомо чимало представників духовенства, таких як:

 • єпископ Російської православної церкви, архієпископ Чебоксарський та Чуваський Іларій Ільїн;
 • політичний та церковний діяч Іларій Арелатський;
 • архімандрит задонського Богородицького монастиря Іларій Іродіонов;
 • єпископ та вчитель церкви Іларій Піктавійський;
 • архієрей Української православної церкви Московського Патріархату Іларій (Шишковський).

Єдині носії імені, які реалізувалися у творчості – це оперний композитор Іларій Бріке та середньовічний письменник віршів та п'єс Іларій Орлеанський.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua