Характеристика імені Олексій: значення, походження, впливом геть характер і долю, іменини Олексія. Відомі люди з ім'ям Олексій

Ім'я Олексій є одночасно дуже мужнім та досить м'яким. Люди з таким світилом запрограмовані на досягнення великих успіхів практично у всіх сферах діяльності. Як правило, з таких чоловіків виходять чудові батьки, чоловіки, а їх схильність до постійного перебування в центрі уваги рано чи пізно призводить до великої популярності. У чому полягає характеристика імені Олексій і яка доля чекає на людину? Із задоволенням про це розповімо у наступних розділах.

Походження

Як правило, коли мова заходить про історію появи того чи іншого імені, люди просто розводять руками, оскільки можуть існувати різні теорії. Однак у цьому випадку все зовсім інакше. Історія імені Олексій відома практично кожній людині, яку так назвали. Щоб дізнатися про походження цього світила, необхідно звернутися до літописів Стародавньої Греції.

Олександрос – саме так люди з першої демократичної країни у світі називали своїх новонароджених хлопчиків. У перекладі з давньо-грецької Αλεξανδρος – означає “захисник”. Тобто вже на підставі цього можна робити висновок про те, які риси характеру матиме майбутній чоловік: стійкість, принциповість, мужність і таке інше.

Що стосується першої згадки про Олексія на Русі, то воно датується 1629 роком, коли таким ім'ям назвали престолонаслідника династії Романових – Олексія Михайловича. Другий російський цар виявив себе м'яким правителем, який здобув симпатію серед простих людей. Однак він до кінця обстоював інтереси держави та народу.

Загальні тлумачення

Задумалися про значення імені Олексій та його долю? Тоді вам слід спочатку ознайомитися із загальними тлумаченнями, які сходяться між собою в більшості джерел. Наприклад, багато експертів вважають, що для чоловіків з таким ім'ям характерна поступливість, яка проявляється як у колективі, так і в особистому житті. Завдяки цьому Олексію вдається підтримувати добрі стосунки з начальством та зі своєю другою половинкою.

Характеристика імені Олексій: значення, походження, впливом геть характер і долю, іменини Олексія. Відомі люди з ім'ям Олексій

Не можна не відзначити той факт, що чоловік з подібним світилом є трохи розсіяним та лінивим. У деяких випадках для нього характерна підвищена емоційність і пристрасть, які можуть призвести як до поліпшення, так і погіршення взаємин з оточуючими. Практично завжди Олексію властиве честолюбство, тому він приділяє величезну увагу своїй зовнішності. Іноді це може заважати досягати поставлених завдань.

Щодо натури такої особистості, то багато людей порівнюють Алексєєв із миротворцями. Чоловік прагнутиме приносити у цей світ справедливість, порядок та гармонію. Однак він навряд чи вступить із людиною у відкриту ворожнечу заради того, щоб відстояти свої принципи. Проте Олексій практично ідеально відкидає всі спроби, спрямовані на його підпорядкування. Такими чоловіками дуже важко маніпулювати, і вони цим дуже пишаються.

Загалом і загалом можна сказати, більшість особливостей характеру в Алексєєв виражена мізерно. Для таких особистостей характерний жіночий склад розуму, проте вони з усіх сил намагаються показати в суспільстві свій чоловічий початок. У деяких випадках відрізняються комунікабельністю, проте більшу частину часу проводять лежачи на дивані. Можуть бути доброзичливими та дуже злопам'ятними. Словом, такі чоловіки – ходяча протилежність.

Позитивні якості

Щоб визначити значення та характер імені Олексій, необхідно детально розібратися в особливостях поведінки чоловіка. Для початку давайте визначимо, які позитивні риси виділяються на загальному тлі:

 • ніжність – людина любитиме і захищатиме свою другу половинку;
 • справедливість – постійне прагнення вдосконалення світу;
 • практичність – Олексій не купує тих речей, які йому не потрібні;
 • врівноваженість – у конфліктах чоловік виявляє дипломатію;
 • щирість – практично не бреше своїм близьким та коханим.

Також не можна не відзначити симпатію, яку викликає чоловік у дівчат. Дуже часто за чоловіка боротимуться відразу кілька красунь, а він цим відкрито насолоджуватиметься.

Впевненість у собі дозволяє Олексію добиватися великих висот, проте вона може призвести до краху побудованих планів. Іноді чоловік переоцінює свої можливості, після чого дуже шкодує.

Незважаючи на м'який характер Олексія, його практично неможливо підкорити своїй волі. Навіть жінкам не вдається маніпулювати чоловіком у особистих цілях. Ніхто ніколи в житті не зможе змусити таку особистість підкорятися.

Негативні якості чоловіка

Значення та характеристика імені Олексій також нерозривно пов'язані з негативними сторонами такого світила. Ось лише деякі негативні якості, які властиві чоловікові:

Характеристика імені Олексій: значення, походження, впливом геть характер і долю, іменини Олексія. Відомі люди з ім'ям Олексій

 • зайве честолюбство – людина витрачає надто багато часу на зовнішність;
 • ліньки – головний ворог будь-якого Олексія, з яким він не може боротися;
 • довірливість може призводити до втрати матеріального стану;
 • надмірна м'якість – часто викликає проблеми у відносинах;
 • впертість – чоловік не бажає приймати чиюсь точку зору.

p align=”justify”> Особливу увагу слід звернути на те, що такі особистості намагаються показати себе в суспільстві тими людьми, ким вони насправді не є. Подібна особливість може призводити до недовіри з боку оточуючих.

Іноді чоловікам властива надмірна емоційність, яка у більшості випадків проявляється у спілкуванні з близькими людьми. Дуже часто представник сильної статі залишається віч-на-віч із самим собою і плаче без приводу.

Також у характері Олексія є ще одна неприємна риса – жіночий склад розуму. Хоча подібна якість дозволяє налагодити стосунки з представницями протилежної статі, серед чоловіків вона не вітається.

Раннє дитинство

Чи задумалися про значення імені Олексій для хлопчика? Тоді вам слід вивчити особливості характеру чоловіка, які проявляються на певних етапах життя. Наприклад, у ранньому дитинстві від Льоші (коротке ім'я Олексія) можна часто почути фразу: “Це несправедливо!” або “Так не чесно!” Тобто вже на початкових етапах розвитку малюк виявлятиме свою схильність до зміни світу на краще.

У чому ще полягають особливості маленького Олексія? Як правило, навіть у дитини почне виявлятись незвичайний склад розуму. Однак якщо батько не приділятиме належної уваги подібній особливості, то юне обдарування згодом втратить корисні навички. Тому необхідно відразу ж навчати Олексія правильно говорити та взаємодіяти з навколишнім світом. Дитина схоплюватиме нову інформацію дуже швидко.

З дитинства у малюка почне формуватися власне поняття того, що таке “добре”. Само собою, він буде всіляко прагне передачі свого світогляду іншим людям, завдяки чому може зіткнутися з нерозумінням з боку однолітків. Кілька років перед школою дадуться дитині дуже важко, оскільки в плані духовного розвитку вона на кілька кроків випереджатиме своїх однолітків.

Підлітковий період

Тепер ви знаєте про характеристику імені Олексія для дитини. Однак у період статевого дозрівання все може змінитися. Наприклад, у віці 12-14 років хлопчик почне піклуватися про близьких людей. У цей час батькам слід намагатися уникати скандалів, оскільки дитина може відчути, що всі її старання не дають жодних результатів. У деяких випадках він навіть жертвуватиме своїм особистим часом та інтересами тільки для того, щоб зробити приємно іншим.

Характеристика імені Олексій: значення, походження, впливом геть характер і долю, іменини Олексія. Відомі люди з ім'ям Олексій

Також варто відзначити, що в підлітковому періоді практично кожен Олексій дуже хворіє, проте ближче до повноліття його здоров'я стає значно міцнішим. Найголовніше до цього моменту – не допустити розвитку серйозного захворювання. Особливу увагу слід звернути на найбільш уразливі місця Олексія – голову та шлунок. Якщо підліток займатиметься профілактикою організму від грипу та отруєнь, то він зможе уникнути неприємних недуг.

Що стосується позитивних якостей, характерних Олексію в підлітковому періоді, то на загальному фоні прийнято виділяти величезну силу волі та витривалість. Хлопець здатний йти до поставленої мети навіть через перепони, які ставить йому суспільство чи близькі люди. Його навіть трохи бавить той факт, що він долає ці перешкоди. Таким чином, Олексій відчуває, що бореться за праву справу і приносить у цей світ частинку справедливості.

Зрілість

Характеристика імені Олексій та доля його носія починають найкраще виявлятися після досягнення повноліття. У цей час у молодого чоловіка як ніколи виявлятиметься почуття справедливості. Якщо до цього моменту йому вдасться влаштуватися на керівну посаду, життя принесе Олексію величезне задоволення. Він відчуватиме, що займається корисною справою та вдосконалює цей світ, вносячи до нього власні коригування.

Характеристика імені Олексій: значення, походження, впливом геть характер і долю, іменини Олексія. Відомі люди з ім'ям Олексій

Вважають, що носії цього імені отримують святе заступництво з боку самого Бога. Саме тому Олексій вкрай рідко стикається з жорстокими та негативними потрясіннями, а також вміє виходити вцілілим із будь-якого конфлікту. Практично ніхто з чоловіків не скаржиться на свою долю, оскільки вона рідко робить їм якісь неприємності. Якщо Олексій вірить у творця, то обов'язково досягне великих висот у житті.

Також дорослі чоловіки користуються величезною популярністю серед представниць протилежної статі. Це з манерою спілкування Олексія. Він вміє як гарно висловлювати свої думки, а й успішно підбирає теми розмови з жінками. Подібне вміння пов'язане з його аналітичним складом розуму та практично чудовим розумінням жіночої натури. Саме тому з таких особистостей виходять непогані письменники та поети.

Що ще має на увазі характер та значення імені Олексій? Мабуть, однією з головних особливостей таких чоловіків є те, що вони здатні притягувати у своє життя те, чого дуже бажають. Однак це палиця про два кінці, адже якщо Олексій весь час проклинатиме свою долю і думатиме лише про негативні наслідки своїх вчинків, то його життя наповниться низкою ракових випадковостей і невдач. Тому чоловік має вміти контролювати свої думки.

Вплив пори року

У чому полягає доля і значення імені Олексій для хлопчика? У деяких випадках коригування в тлумаченнях можуть залежати від того, коли саме народився представник сильної статі:

 1. Зима. У цей час року народжуються найсуперечливіші особи з усіх. Вони можуть бути дуже рішучими у своїх міркуваннях, проте йдуть назад, коли доводиться робити будь-які дії. Такі чоловіки люблять виконувати різну роботу по дому, проте можуть мати серйозні труднощі з працевлаштуванням.
 2. Весна. З приходом березня народжуються цілеспрямовані у світі особистості, які здатні втілити в життя навіть неймовірно складні плани. Такі чоловіки дуже дорожать відносинами з другою половинкою і витрачають усі зароблені кошти на сім'ю. Людині легко даються професії, які прямо чи опосередковано пов'язані з творчістю.
 3. Літо. У спеку року на світ з'являються дуже м'які особистості, які мають талант до дипломатії. Вони ретельно обмірковують кожен свій крок і зважують усі “за” та “проти”. Варто зазначити, що саме подібне ставлення і дозволяє їм досягати більших успіхів. Для роботи Олексію підійде будь-яка керівна посада, яка потребує відповідальності.
 4. Осінь. Ну а в період з вересня до кінця листопада на світ з'являються особи, які відчувають велику впевненість у власних силах. Це дозволяє досягати їм великих висот у професійній сфері діяльності та користуватися величезною популярністю серед красунь. Однак супутницю життя такий чоловік обиратиме з особливою обережністю.

Звісно ж, характер особистості також нерідко залежить від цього, як вона була вихована. Зрозуміло, кожна людина запрограмована самою природою на певну поведінку, проте в ці “налаштування” можуть вноситися зміни.

Кохання та шлюб

Долю та характер імені Олексій також можна інтерпретувати у певній сфері діяльності, якою займається чоловік. Наприклад, у коханні Льоша завжди прагнутиме догодити своїй другій половинці. Це буде у нього непогано виходити. Однак як супутниця життя він шукатиме не тільки красуню, а й споріднену душу, оскільки йому дуже важливо відчувати прихильність до іншої людини.

Характеристика імені Олексій: значення, походження, впливом геть характер і долю, іменини Олексія. Відомі люди з ім'ям Олексій

На початковому етапі у відносинах можуть виникнути деякі труднощі, які будуть пов'язані з лінощами чоловіка. Олексій – гарне ім'я, яке гарантує його носію увагу з боку красунь. Однак мало яка дівчина захоче будувати стосунки з людиною, яка замість заробітку грошей захоплюється комп'ютерними іграми чи переглядом телевізійних серіалів. З подібними проявами лінощів доведеться боротися дуже довго і вперто.

Натомість у шлюбному житті Олексій покаже себе вірним сім'янином, люблячим чоловіком та дбайливим батьком. Він ніколи в житті не зрадить кохану, оскільки розуміє, що такий вчинок є не лише безчесним, а й дуже дурним. Такі чоловіки ніколи не прагнуть отримати задоволення від тілесних утіх, а духовного зв'язку їм цілком вистачає і з коханою людиною. Саме тому підозрювати Олексія у зраді буде досить безглуздо.

Сумісність із жінками

Як правило, більшість чоловіків довго і наполегливо шукатимуть собі супутницю життя. Вся справа в тому, що Олексій має дуже специфічний характер і чудово це усвідомлює. Ужитися з такою людиною зможе далеко не кожна красуня. Однак якщо підібрати супутницю життя за певними правилами, то стосунки та шлюбне життя протікатимуть набагато простіше. Тому представляємо до вашої уваги список основних жіночих імен, які підходять Олексію:

 • Анастасія, Тетяна, Аліна, Оксана, Надія – вдалий шлюб та стосунки.
 • Варвара, Тамара, Юлія, Лариса, Любов – пристрасть та порозуміння.
 • Світлана, Клавдія, Марина, Олександра – найневдаліші стосунки.

Також Олексій не зможе ужитися з дівчиною, яка зачіпає гордість чи самолюбство чоловіка. Красуня не повинна ні в якому разі осудити партнера за те, що він доглядає, оскільки це може призвести до серйозного скандалу або навіть розриву відносин. Також дівчина має виконувати свої домашні обов'язки, оскільки Олексій дуже не любить “нахлібників” у будинку (хоча і сам частенько лінується і не ходить на роботу).

Як повинна поводитися красуня, щоб завоювати прихильність чоловіка? Насамперед їй слід виявляти інтерес до тієї діяльності, якою займається Олексій. Незважаючи на той факт, що чоловік здатний гарно ладнати з представницями протилежної статі, йому часто не вистачає уваги. Дівчина повинна захоплюватися будь-якими заслугами свого залицяльника, а також виявляти якнайбільше ніжних почуттів, оскільки сам Олексій у цьому плані дуже скупий.

Професія та бізнес

Чоловіче ім'я Олексій говорить про те, що на його носія очікує великий успіх у професійній сфері діяльності, але лише в тому випадку, якщо представнику сильної статі вдасться перебороти лінощі. Як професії рекомендується підбирати такі варіанти, пов'язані з творчістю чи керівництвом певною групою людей. Олексій повинен відчувати, що виконує дуже корисну справу, а робота на будівництві чи городі не принесуть йому задоволення.

Характеристика імені Олексій: значення, походження, впливом геть характер і долю, іменини Олексія. Відомі люди з ім'ям Олексій

До кожного чоловіка матеріальний достаток має значення. І Олексій у цьому плані не є винятком. Особа, названа подібним ім'ям, намагатиметься уникати участі у звичайній роботі, тому оптимальним варіантом для неї залишається розвиток власного бізнесу. І тут Льоша (коротке ім'я Олексія) виявить весь свій внутрішній потенціал. Навіть якщо він відчуватиме труднощі на шляху розвитку своєї справи, то нізащо не покине підприємство.

А яких сфер діяльності слід уникати Олексія? Усіх, які є йому просто нецікавими. У більшості випадків чоловік обходитиме стороною варіант роботи у сфері обслуговування, будівництва, клінінгу і так далі. Олексій нізащо в житті не влаштується на роботу таксистом, прибиральником, офіціантом чи будівельником. Ну а якщо це і станеться, то довго чоловік на новому місці не протримається.

Таланти

Люди з ім'ям Олексій зазвичай є творчими особистостями, яким під силу впоратися з будь-якою роботою, яка потребує духовного підходу. Наприклад, більшість чоловіків добре розвинене красномовство, тому їх виходять чудові поети і неперевершені письменники. Ще подібна навичка допомагає їм і у спілкуванні з іншими людьми. Хоча Олексій рідко прагне схилити співрозмовника на свій бік.

Також чоловіки можуть похвалитися чудовою пам'яттю, яка починає виявлятися ще у шкільний час. В університетах та коледжах підліткам дуже легко даються природничі науки, хоча особливої пристрасті хлопці до них не мають. Також практично будь-який Олексій може без проблем вивчити іноземну мову, оскільки запам'ятовує нові слова із хорошою швидкістю. Однак талант може втратитись, якщо їм довго не користуватися.

Ну і не варто забувати про добре виражену інтуїцію чоловіка. Шосте почуття допомагає приймати йому вірні рішення, навіть у найбільш заплутаних питаннях. Саме тому Олексій здатний вибратися навіть із найбезнадійнішої ситуації. Він часто дає людям справді корисні поради, проте сам ними рідко користується, оскільки не може перебороти почуття власної лінощів. Така особистість любить все аналізувати та планувати, але до дій переходить рідко.

Здоров'я та шкідливі звички

У плані фізичного стану серйозні проблеми можуть виникнути лише під час статевого дозрівання. Однак якщо хлопець займатиметься спортом і слідкуватиме за своїм здоров'ям, то йому вдасться позбутися всіх недуг. Що стосується здоров'я людей похилого віку, то воно залишається на досить високому рівні до 60 років. Після цього можуть виникнути проблеми з серцем або головний біль. Як правило, подібні захворювання не впливають на тривалість життя.

Характеристика імені Олексій: значення, походження, впливом геть характер і долю, іменини Олексія. Відомі люди з ім'ям Олексій

А ось у психологічному плані в Олексія все не так добре, як хотілося б. Надмірна емоційність може перерости у серйозні нервові розлади. Подібні симптоми почнуть виявлятися у віці 25-30 років і з роками лише погіршуватимуться. Якщо чоловік не хоче, щоб розлад позначився на тривалості або якості його життя, слід звернутися за допомогою до психотерапевта. Як правило, Олексій не нехтує подібними заходами.

Що стосується шкідливих звичок, то особливу увагу слід звернути на тютюнові вироби, оскільки Алкоголь Олексій досить байдужий. Саме сигарети дуже часто стають причиною виникнення серйозних та невиліковних захворювань. Як правило, курити чоловік починає після того, як йому виповниться 25 років. Якщо Олексій вживатиме тютюн протягом десятиліття або більше, то це найсильніше позначиться на тривалості його життя.

Історичні особистості

Крім вищезгаданого представника династії Романових, чоловіче ім'я Олексій також носили багато інших відомих людей, про яких можна знайти згадки в літописах. Давайте розглянемо їх досягнення, щоб краще розуміти, що чекає на чоловіка з таким світилом:

 1. Олексій Абрикосов (1824-1904) – відомий російський підприємець, який заснував кондитерську фабрику “Товариство А. І. Абрикосова та її синів”. Людина з небагатої родини змогла заробити не тільки величезний стан, а й добре ім'я – підприємець був постачальником цукерок для Його Імператорської Величності.
 2. Олексій Бєльський (1726-1796) – знаменитий російський художник кінця XVIII століття, який уславився своїми портретами відомих особистостей. Також чоловікові було надано звання академіка. Якщо вірити історикам і критикам, картини художника були недооцінені, оскільки він відмовлявся виставляти в Академії мистецтв.
 3. Олексій Бахрушин (1865-1929) – російський купець і збирач театральної старовини, який є творцем приватного літературного музею. Відома особа є братом російського колекціонера А.П. Бахрушина, який також зробив свій внесок у розвиток професійної справи свого родича.

І це лише невеликий список історичних особистостей, яких можна навести за приклад. Якщо вас цікавлять відомі люди з ім'ям Олексій із сучасного світу, то інформація з наступного розділу виявиться для вас дуже доречною. З її допомогою можна також уявити, що чекає на чоловіка в майбутньому.

Відомі люди з ім'ям Олексій

Цей список набагато перевищує той, який можна знайти в історичних підручниках, тому ми не стали вдаватися у великі подробиці про те, що являють собою ці особистості, адже більшість із них має бути широко відома:

Характеристика імені Олексій: значення, походження, впливом геть характер і долю, іменини Олексія. Відомі люди з ім'ям Олексій

 • Олексій Папін – відомий російський актор, який знявся у х/ф “Бумер”.
 • Олексій Лисенков – ведучий популярної програми “Сам собі режисер”.
 • Олексій Нілов – російський актор, який знявся в “Вулиці розбитих ліхтарів”.
 • Олексій Мішин – тренер російської збірної з фігурного катання.
 • Олексій Воробйов – відомий російський виконавець поп-музики.

Всі ці знаменитості набули своєї популярності не просто так. Імена є потужними магічними печатками. Саме тому чоловік, якого назвали Олексієм, завжди прагнутиме стати медійною особистістю. Так що якщо він обере цей шлях у житті, то на нього чекає величезний успіх.

Астрологічні прогнози

Залежно від дня народження, ім'я Олексій може принести своєму власнику велику популярність, матеріальний добробут та успіх серед жінок. Наприклад, ідеальним знаком Зодіаку для чоловіка вважається Водолій. А от якщо малюк народився в період з 22 червня по 22 липня, то називати його Олексієм вкрай не рекомендується. В іншому випадку чоловік не зможе поєднувати в собі чутливість Рака та надмірну емоційність Льоші.

Що стосується улюбленого кольору, то здебільшого хлопці зупиняють вибір на зеленому. Однак велику удачу принесе Олексію північно-синій відтінок. Особливо якщо він одягатиме одяг цього кольору або купуватиме улюблені предмети, матеріал яких на нього схожий. І тут астрологи віщують чоловікові як велику удачу, а й збільшення матеріального добробуту з допомогою участі у прибутковому підприємстві.

Деревом-талісманом в Олексія є тополя. Ця велична рослина слід обов'язково посадити у себе на подвір'ї або частіше ходити в парк, де вона знаходиться. Тополя здатна передавати енергію, що накопичила за довгі роки життя, іншим людям. Найбільш переважними одержувачами є чоловіки з ім'ям Олексій, оскільки вони володіють придатною для цього енергетикою.

Свята

Багато людей ставлять запитання щодо дня імені Олексія – воно й не дивно. Вся справа в тому, що як це свято можна вважати відразу дві дати, під час яких відбулися такі події:

 • 28 лютого – день, коли Св. Алексій зцілив за допомогою молитви дружину татарського хана, позбавивши тим самим Росію від різних бід (1378).
 • 28 березня – преподобний Олексій (людина Божа) був знайдений на ганку старої церкви (батькові зреклися дитини, яка потім стала святою).

Який із двох днів народження імені Олексій відзначати – індивідуальний вибір кожної людини (можна хоч одразу дві). А от якщо чоловік не знатиме своїх іменин, то розраховувати на благословення вищих сил не варто.

Сподіваємось, тепер ви краще розумієте, який день імені Олексію можна називати своїм. Якщо у вас досі залишилися питання на цю тему, то можете подивитися невеликий відеоролик. У ньому також знайдеться чимало корисної інформації про те, що є світилом для власника, а також якими рисами характеру володіє чоловік.

Характеристика імені Олексій: значення, походження, впливом геть характер і долю, іменини Олексія. Відомі люди з ім'ям Олексій

Імена – це своєрідні магічні печатки, які впливають як на риси характеру свого власника, а й його долю. Багато людей підходять до вибору імені для своєї дитини безвідповідально, після чого дивуються, коли їхній маленький Альоша, народжений зимою, відмовляється вивчати уроки чи допомагати по господарству. Щоб такого не відбувалося, необхідно називати малюка так, щоб це не вплинуло на його характер.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua