Ім'я Гліб: значення, походження, характер та доля

Ім'я Гліб наділяє свого власника спокійним, розважливим характером та впевненістю в собі. Він заповзятливий, м'який і добрий, за що його любить оточення. Доброзичливість поєднується у ньому разом із силою волі та твердим характером. Розберемо значення імені Гліб, походження та вплив на долю господаря на різних етапах життя.

Ім'я Гліб: значення, походження, характер та доля

Походження та значення імені

Значення та походження імені Гліб сягає корінням у культуру Стародавньої Скандинавії. Воно перекладається як “улюбленець богів”. Але й у слов'янській культурі є своє позначення. Якщо розглядати другу версію походження імені Гліба, то з давньослов'янського воно позначає “землероб”.

Легенда імені

Ім'я Гліб пов'язують із князем Глібом, братом князя Бориса. Брати охрестилися і стали першими, кого визнали святими православна та католицька церкви. Брати народилися сім'ї князя Володимира незадовго до прийняття християнства, тому виховувалися у традиціях православної віри. Вони вміли виявляти співчуття до бідних, хворих та озлоблених людей, і обидва хотіли служити Богу.

Справедливий Борис правив Ростовом і був майстерним воїном, тому Гліб звернувся до нього за допомогою у війні проти печенігів. Після смерті Володимира його старший син Святополк оголосив себе правителем замість Бориса. Борис розпустив військо та прийняв смерть від рук Святополка, як і Гліб.

Ім'я Гліб: значення, походження, характер та доля

Характер

Що означає ім'я Гліб для характеру, багато в чому залежить від сезону народження його власника:

  • Гліб, народжений взимку – веселий фантазер, чиє почуття гумору допомагає долати труднощі, що виникають, без зайвих емоцій і притягувати оточення. Дівчатам подобається його щирість та відкритість. Але “зимовий” Гліб дуже недовірливий, оскільки побоюється зради і його довіру доведеться заслужити.
  • “Весняний” Гліб – загадковий та таємничий чоловік. Своє справжнє обличчя він ховає під безліччю масок. Він звик грати, і іноді сам не розуміє, де закінчується образ та починається реальність. Жінок він підкуповує ввічливістю та галантністю. Але у відносинах він любить і цінує тільки себе, допоки не зустріне справжнє кохання і не захоче змінитися.
  • Невпевненість у собі – основна риса “літнього” Гліба. Ця якість позбавляє його можливості досягати поставленої мети. Нерішучість заважає йому побудувати гармонійні стосунки з дівчатами, і його почуття нерідко залишаються нерозділеними. Тяжко переживає з приводу невдач і звинувачує в них виключно себе, йому важко сприймати критику та робити роботу над помилками. Потребує сильної, владної супутниці, в іншому випадку – залишиться на самоті.
  • Що означає ім'я Гліб для чоловіка, народженого восени? Ім'я дає своєму власнику комунікабельність, відкритість та ерудицію. Він дуже позитивний, любить привертати себе увагу і не переносить самотності. Гліб дуже закоханий, відчуває почуття до кожної своєї обраниці, але досить короткий час. Результатом такої велелюбності стає пізній шлюб, заснований не на почутті любові, а на розумінні того, що настав час створювати сім'ю.

Ім'я Гліб: значення, походження, характер та доля

Колір імені

Таємниця імені Гліб прихована у його талісманах. Щасливі відтінки для власника імені:

  • “Блакитне” ім'я символізує довіру, спокій та почуття гармонії. Разом про те, відтінок дає прагнення пізнання й розширення своїх можливостей. “Блакитні” – відкриті, впевнені у собі й чутливі люди, здатні співпереживати. Інші люди часто користуються їхньою щирістю. Вони можуть досягти, якщо зуміють підкорити свої емоції розуму і дисципліні.
  • Другий колір імені Гліб – зелений. “Зелене ім'я” притягує матеріальні блага, але його власнику вони не надто цікаві. Набагато більше для нього означають моральні цінності та духовне зростання. Найголовніше для володаря “зеленого” імені – стан гармонії із собою та навколишнім світом.
  • У “коричневих” іменах криється добре серце і чуйність, яка поєднується з важким життям. В усьому виною надмірна емоційність. Це неврівноважені люди, які завжди впевнені у своїй правоті, це заважає їм сприймати раціональні поради.

Рослини-талісмани

Рослини-талісмани імені Гліб – яблуня та конюшина.

Яблуня – суперечливий символ, значення якого залежить від аналізованої культури. Яблуня – символ ніжного кохання та відродження, щасливого подружжя, пристрасті, магії, таємного знання та божевілля. У культурі слов'ян яблука – символ родючості та достатку.

Конюшина – символ удачі, віри, любові та надії. За легендою, конюшина з чотирма листками приносить у життя сильне кохання. Потрібно тільки з'їсти його навпіл з обранцем. У християнській вірі також символізує успіх і є образом хреста.

Камінь імені

Місячний камінь – талісман Гліба. Його вважають втіленням місяця. Він притягує кохання, розпалює пристрасть, допомагає розкрити екстрасенсорні здібності, допомагає своєму власнику долати труднощі, позбавляє стану депресії. Мрійливим та мінливим людям не рекомендується носити місячний камінь, він загострює ці якості.

Другий камінь-талісман Гліба – яшма. Вона допомагає розвивати розумові здібності, налагоджувати ділові зв'язки, дарує спокій, посилює концентрацію уваги, позбавляє безсоння. У східній культурі камінь символізує красу, справжню любов, владу та багатство.

Тваринний символ

Тварина-талісман імені Гліба – коник. У китайській культурі – це символ родючості, доблесті удачі та відваги. У європейців він висловлює легковажність та непостійність. У Греції коник символізує владу.

Число імені

Нумерологічне позначення імені Гліб – 7. “Сімка” відрізняє максималізм і прагнення до всього ідеального. Вони визнають лише власну думку, не бажають ні від кого залежати, тому уникають романтичних стосунків. Люблять бути лідерами в оточенні і демонструвати власний розум, але гучних компаній уникають, віддаючи перевагу самотності.

Ім'я Гліб: значення, походження, характер та доля

Дитинство Гліба

Розглянемо детально ім'я Гліб – значення імені для різного віку його господаря. У дитинстві маленького Гліба можна назвати похмурим, настільки він серйозний для своїх років. Він росте добрим і чуйним, не любить, коли на нього звертають надто багато уваги. Завдяки зібраності, наполегливості та цілеспрямованості він уміє все робити самостійно.

Лідерські якості та прагнення бути першим завжди і скрізь, допомагають йому з навчанням. Гліб намагається брати участь у всіх шкільних справах, долаючи так внутрішню невпевненість у собі. Він заробляє повагу педагогів та авторитет серед однолітків. Хлопчик справедливий та незалежний, стає захисником для друзів та близьких. Дуже чуйний та довірливий, що стає причиною його страждань. Маленький Гліб розмовляє на рівних із дорослими, його відрізняє недитяча практичність, обґрунтованість та розважливість. Це старанний хлопчик, який не любить порожніх розмов.

Гліб-підліток

Значення імені Гліб для підлітка робить хлопця справжнім лицарем, готовим на подвиги заради тих, хто цього потребує. Він також небагатослівний і ґрунтовний, уперто відстоює свої принципи та переконання. За вдачею це лідер, але командувати і керувати іншими він не любить, воліючи вибудовувати рівні відносини з оточуючими. Його зовнішність, серйозність і грунтовність робить його візуально старшим за свої роки. Він не дає порожніх обіцянок, до всього підходить дуже відповідально. Якщо Гліб щось пообіцяв – обов'язково зробить. За це його поважають та люблять друзі. Це довірливий і вразливий хлопець, образи сприймає близько до серця.

Він здатний без особливих зусиль пробачити обман і навіть зраду, вважаючи, що помилитися може кожен і обов'язково потрібно дати людям другий шанс. Не втрачає віри в людей, намагаючись бачити у них лише добре. Часті розчарування у людях роблять його потайливим. Гліб стає замкнутим та похмурим. Змінити стан справ може лише кохання близьких людей та сім'ї.

Ім'я Гліб: значення, походження, характер та доля

Дорослий Гліб

Ім'я Гліб дорослого чоловіка робить обережним та вибірковим щодо інших людей. В усьому винні пережиті біль і зрада, про які він не може забути. Щодня Гліб намагається працювати над собою, щоб виховати впевненість у собі, рішучість та вміння жити для самого себе. Цей дуже цілеспрямований і працьовитий чоловік виявляє нерішучість при серйозних труднощах через страх виглядати безглуздо в очах оточення.

Гліб стійко переносить всі тяготи, сприймаючи їх як щось природне, без зайвих драм та трагедій. Такий філософський погляд на речі дуже полегшує йому життя.

У спілкуванні з іншими людьми він тактовний, але хамства на свою адресу не терпітиме. Перед тим як відкритися іншій людині, буде ретельно до неї придивлятися. У своєму житті Гліб прагне гармонії та душевної рівноваги, а пафос і лиск його зовсім не цікавить.

Ім'я Гліб: значення, походження, характер та доля

Гліб у коханні та шлюбі

Розглянемо, що означає ім'я Гліб у питаннях кохання та стосунків. Чоловікові з цим ім'ям не властиво кидатися “у вир із головою”. Він повільно зближуватиметься з супутницею, довго придивлятиметься. Він нерішучий, дуже боїться зради, тому його коханій дівчині доведеться пройти жодну перевірку на міцність. Він ввічливий і галантний, але жінкам мало романтики, вони чекають на дії з його боку. Але сам Гліб вважає, що з жінками потрібно бути ввічливим та делікатним.

Гліб буває пристрасним, закоханим та темпераментним. Це дозволяє йому заводити бурхливі короткострокові романи. Для того, щоб він захотів розвивати стосунки, він повинен бачити серйозність намірів своєї жінки та віддачу від неї. Інакше, він дуже швидко вирушить на пошуки нової коханої. За своєю натурою Гліб – однолюб, але його обраниця має бути не просто красивою, вона повинна розділяти всі його захоплення, погляди, прагнення та переживання.

А ось перейти до сімейних відносин Гліба часто змушує порив, імпульс. З великою ймовірністю він вибере дівчину спокійну і поступливу, яку поступово підкорятиме собі. Сильні та темпераментні дівчата його відлякують, Гліб боїться не впорається з таким характером. Дружині треба врахувати, що Глібу потрібна певна частка свободи у відносинах, а контроль та обмеження з часом збудують між подружжям стіну. Чоловік стає зразковим сім'янином, допомагає дружині вести та облаштовувати будинок, любить дітей. Не прагне бути першим, віддаючи перевагу рівноправності над жорстким авторитетом.

Ім'я Гліб: значення, походження, характер та доля

У статті зібрано загальні відомості про ім'я Гліб. Для повного аналізу потрібно знати точну дату та час народження.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua