11 серпня іменини за православним календарем

11 серпня іменинниками є як чоловіки, і жінки. Цього дня у православному світі відзначено днями пам'яті кількох святих. По-перше, 11 серпня день народження великого святого Миколая Чудотворця. Але іменини цього дня православні Миколаї не відзначають. По-друге, початок серпня ознаменувався в релігійному світі днем святої мучениці Серафими Римської. По-третє, в останній місяць літа згадують житія преподобних Косми та Костянтина, а також преподобномученика Анатолія. По-четверте, 11 серпня іменини у чоловіків, на згадку про мучеників Михайла та Калінніка. А також про мученика Євстафію.

Таким чином, іменинники 11 серпня:

  • Остап;
  • Серафима;
  • Кузьма, Косма;
  • Анатолій;
  • Михайло;
  • Калинник.

Анатолій

11 серпня іменини за православним календарем

11 серпня іменини у Анатолія, Толі. Святий покровитель – преподобномученик Анатолій (Смирнов), ієромонах. Отець Анатолій жив на початку XX століття, отримав священний сан у місті Алма-Ата. За правління більшовиків, ченці на чолі з отцем Серафимом та отцем Анатолієм пішли в гори, де влаштували скит. Святий Анатолій у 1921 році служив у соборі у місті Вірний, де керував церковним хором. 1925 року його було заарештовано і розстріляно за антирадянську пропаганду.

Значення імені – (грец.) “Східний, висхідний”. Особливості характеру: скромність, самокритичність, ощадливість.

Костянтин

11 серпня іменини за православним календарем

Святий покровитель – Преподобний Костянтин Косинський, Староросійський. Житіє святого Костянтина пов'язане з іменами Варлаама Хутинського та преподобного Антонія Димського. Він був їхнім учнем. До початку XIII століття святий жив у Хутинській обителі. У 1220 році він вирушив з проповіддю і зупинився на острові між двома річками, де надалі заснував монастир на честь святого Миколая. В обителі святий Костянтин служив до смерті.

Значення імені – (лат.) “постійний, стійкий”. Особливості темпераменту: мужність, шляхетність, педантизм.

Кузьма

11 серпня іменини за православним календарем

11 серпня іменини у Косьми, Кусьми та Кузьми. Святий покровитель – Преподобний Косма Косинський Староросійський, сподвижник святого Костянтина Косинського, приймач та його головний учень. Косьма став настоятелем храму святого Миколая після смерті Костянтина. Зробив значний внесок у розвиток християнства.

Значення імені – (грец.) “Мир”. Особливості темпераменту: чуттєвість, ініціативність, акуратність.

Михайло

11 серпня іменини за православним календарем

Святий покровитель – преподобномученик Михайло (Жук), ієромонах. Святий жив і служив християнській вірі на початку ХХ століття. Як і багато служителів церкви того часу, він постраждав від рук більшовиків. Був розстріляний 1937 року за агітацію проти радянської влади. Він не визнав своєї провини і не відмовився від Христа. Вирок був виконаний на початку липня. 2000 року Михайло був канонізований російською православною церквою.

Значення імені – (ін. Євр.) “Рівний, подібний Богу”. Особливості характеру: цілеспрямованість, амбітність та чесність.

Каллінік

Святий покровитель – Мученик Каллінік Кілікійський, Гангрський. Каллінік, який жив у IV столітті, постраждав за християнську віру за правління язичницького імператора. З раннього дитинства святий був вихований у християнстві і тому дуже страждав, бачачи велику кількість язичників. Досягши вісімнадцятирічного віку, мученик пішов містами, несучи слово Боже, вводячи у віру безліч людей. Коли Каллінік прибув до міста Анкір, його заарештували. Імператор закликав святого вклонитися ідолам, але не відмовився від віри. За це мученик був підданий катуванням. У взутті із залізними цвяхами Калинника привели в місто Гангр, де він був спалений.

Значення імені – (грец.) “добропереможний”. Особливості характеру: доброта, чуйність, велелюбність.

Остап

11 серпня іменини за православним календарем

11 серпня іменини у Євстахія, Євсхія, Остапа. Святий покровитель – Мученик Євстафій Мцхетський, Тифліський. Спочатку Євстафій був перським язичником на ім'я Бгробандав. У віці тридцяти років святий переїхав із Персії до грузинського міста Мцеху. Там він ходив до православного храму та слухав християнські проповіді. Помітивши язичника, архімандрит Самуїл розповів йому про християнську віру дуже докладно. Після цієї розмови святий прийняв християнство і був хрещений з ім'ям Євстафій.

Затаївши злість на святого, перси-язичники, що жили в Грузії, домоглися арешту та ув'язнення Євстафія. Лиходії протримали святого у в'язниці близько півроку. Але на прохання знати тих місць святий був звільнений та прожив спокійним доброчесним життям ще 3 роки. Коли до влади прийшов язичник Бежан-Бузміл, мученика заарештували знову, піддавши мукам. Не відмовившись від віри, Євстафія страчували. Святий став покровителем Остапів, народжених у серпні.

Значення імені – (грец.) “стійкий, твердий”. Особливості характеру: працьовитість, сентиментальність, шляхетність.

День Серафими Римської

11 серпня іменини за православним календарем

11 серпня жіночі іменини святкують носительки рідкісного, яскравого та ніжного імені Серафима. Цей день пов'язаний із пам'яттю про святу мученицю Серафима Римську. Історія її життя розповідає про те, що Серафима постраждала за часів переслідування християн. Імператор Берил хотів привернути святу на язичницьку сторону, наказавши принести жертву ідолам. Серафима відмовилася від жертвопринесення. За це свята була піддана тортурам. Діва була віддана двом юнакам. Молячись Богу, свята просила не допустити наруги її честі. Стався землетрус, юнаки загинули, а сам Берил осліпнув від тріски, що відлетіла з різки, якою били діву. За це розгніваний правитель стратив Серафиму.

Значення імені – (ін. Євр.) “пекуча, вогненна”. Особливості характеру: марнославство, проникливість, відповідальність.

Жіночі іменини за церковним календарем 11 серпня святкує лише носій імені Серафима.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua