Ім'я Аза: значення, характеристика, доля, національність

Сьогодні все більше батьків забувають слов'янські традиції та називають своїх дітей іменами, що прийшли до нас від інших народів, з інших мов та релігій. Але ім'я — це не лише поєднання літер, воно впливає на особливості характеру, темпераменту та долю, зрештою. Що означає ім'я Аза? Яку долю ми вибираємо своїй дитині, називаючи так дівчинку? На ці та інші питання ви знайдете відповіді у статті.

Походження та значення

Існує кілька теорій походження названого імені. Розглянемо ті, що зустрічаються частіше:

  1. Воно прийшло до нас з арабських країн, як і багато інших красивих мусульманських імен для дівчаток. У цьому випадку ім'я عزاء (Аза) означає “підтримка та втіха”. Може бути скороченою формою як чоловічих імен Азат, Азадан, Азарій, так і жіночих Азалія, Азель.
  2. Надійшло до нас ім'я від євреїв. На давньоєврейському עז (Аза) значення імені виглядає як “хоробра”, “смілива”, “міцна” та “тверда”.
  3. Цигани надають великого значення своїм дочкам, і називають їх словами, що означають велику цінність. Ім'я Аза: значення, характеристика, доля, національність Камінь лазурить у ромале – азур, а якщо слово скоротити, виходить ім'я Аза. Буквальний переклад: “Бог допоміг” або “осяяння”.
  4. Але не можна сказати, що ім'я, що описується, чисто мусульманське, адже в християнстві відома свята мучениця Аза, яка була спалена за віру ще в II столітті. А 3 листопада – іменини цієї святої.

Батьки мають знати

З цією маленькою дівчинкою буде складно, адже з раннього дитинства малятко має норовливий характер, самолюбна і вперта. Якщо готові дорослі терпіти імпульсивність і норовливість Ази (характеристика імені заздалегідь попереджає про це), можуть сміливо так називати дочку.

Ім'я Аза: значення, характеристика, доля, національність

Вказане ім'я обдаровує дитину гарною пам'яттю, аналітичним розумом та схильністю до навчання. Але дитина має бажати вчитися, інакше усі дари потраплять. Здоров'ям володіє дівчинка середнім, нервова система у неї слабка, і маля дуже схильна до стресів. Заняття спортом допоможуть знайти вихід зайвої енергії та заспокоїтися.

Що закладає у характер?

Дівчина з ім'ям Аза живе, постійно приміряючи він то одну, то іншу роль. Одна з життєвих цілей — лідерство у близькій сфері. Нелегко в дитинстві та юності сприймати несерйозне ставлення дорослих до себе, а однолітки просто не цікаві, звідси й конфлікти з оточуючими в Аза, що носить ім'я. А ті вважають її зарозумілою зазнайкою.

Звідки береться у цієї дитини впевненість, що все в житті має даватись їй просто так? Через це виходить дитина у життя з поверхневими знаннями. Але варто тільки дівчині поставити собі за мету — досягне її за всяку ціну! А інтуїція, яка розвинена чудово, допоможе у прийнятті та реалізації задуманого.

Зовсім інший характер у володарки імені Аза, має повну форму Азалія. Спокій і працьовитість, наполегливість та терплячість властиві її характеру. Труднощі переносить дівчина спокійно, скарг і голосень від неї не почуєш. Але й брехати Азі не рекомендується, відчуває одразу. На конфлікт вона йде лише в крайньому випадку, воліючи відмовчуватися. А зрада та обман простити не може. Зайва прямолінійність часто відлякує оточуючих.

Ім'я Аза: значення, характеристика, доля, національність

Чи є у вашому оточенні дівчина Аза? Спілкуйтеся з нею весело, розкуто, і ви подружитеся. Не бійтеся давати Азі складні доручення, вона впорається з ними легко.

Якщо ви – Аза, доля імені благоволить вам з матеріального погляду. Будете працелюбні, і фінансове благополуччя забезпечене, тільки уникайте сумнівних угод та азартних ігор. Покладатися на щасливий випадок та фарт не рекомендується.

Покровителі та захисники

Ім'я Аза допомагає Місяць, який допомагає пристосуватися до змін. Робить людей ніжними та чуттєвими, мрійливими та романтичними. Особливим умінням обдаровує вона тих, кому опікується, — почуттям пера та схильністю до гуманітарних наук. Письменники та публіцисти, актриси та журналісти виходять з Аз чудові.

Тотемна тварина — лань чи коза. Обдаровує фантазією та привабливою зовнішністю.

Колір імені – сріблястий або малиновий (залежно від сезону року, коли вона народилася).

Рослина – огірок і, звичайно ж, азалія.

Камінь – берил (допомагає заспокоювати нервову систему і позбавляє головного болю) і аквамарин (з ним складно сваритися, конфлікти згасають самі собою).

Число імені

Народжені люди з ім'ям Аза під двійкою, а значить легко заводять друзів і громадське визнання не обходить їхньою стороною. Довіртеся своїй інтуїції, яка допомагає розбиратися в людях, будьте старанними і працелюбними, і успіх вам забезпечений.

Двійкам чужа грубість, неприйнятне насильство. Тільки доброзичливість та розуміння. Такі люди стають прекрасними наставниками, друзями та супутниками у житті. Але пам'ятайте – те, що знаходиться всередині, відкриється не всім і не одразу.

Які вони?

У коханні Аза прагне спочатку закохатися, стати душевно близькою, довіряти. Секс та любов для цієї чуттєвої натури невіддільні. Тільки коли поряд знаходиться кохана людина, Аза може бути щасливою. Незадоволеність дівчини переносять дуже важко, почуваючи себе пригнобленими. Незважаючи на свою збудливість та сексуальність, мораль та занепокоєння про пристойність не дають їй повністю розкритися.

Ім'я Аза: значення, характеристика, доля, національність

Уразлива натура, що носять ім'я Аза, важко переносить критику, сильно ображаючись. І не прощає вона своїм кривдникам. Мстивість – таємна риса, з якою вам навряд чи захочеться познайомитися.

У сім'ї прагне зайняти чільну роль. Відмінна господиня, яка носить ім'я Аза, — максималістка, і якщо наводить лад, то це бездоганно, але й від близьких вимагає багато чого. Через непростий характер, вимогливість і нетерпіння брехні часто залишаються з невлаштованим особистим життям.

Хто носив це ім'я?

Даючи красиві мусульманські імена для дівчаток, батьки закладають і долю. Аза – рідкісне ім'я, яке не часто зустрінеш, але жінки з таким ім'ям стають відомими завдяки розвиненій інтуїції, наприклад, ворожка Аза Петренко, учасниця “Битви екстрасенсів”. Інші використовують свою схильність до артистизму: народна артистка РРФСР, ведуча програми “Час” Азалія Ліхітченко, Аза Батаєва — співачка, яка виконує пісні чеченською.

Ім'я Аза: значення, характеристика, доля, національність

Аза Цгоєва – осетинська співачка, Аза Луньова – виконавиця пісень.

Є й ті, кого прославило сильне захоплення. Тут варто згадати відомого філолога, професора Азу Тахо-Годі, та Азу Рахманову (її фото ви можете бачити у статті), лікаря-інфекціоніста, яка все життя поклала на вивчення страшної хвороби – СНІДу.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua