Красиві італійські жіночі імена та їх значення

Ні для кого не секрет, що більшість сучасних імен, популярних по всьому світу, сягають корінням у давньоримську історію та латинську мову. Отже, вони є “корінними італійцями”. Познайомитись із двадцятьма найцікавішими італійськими жіночими іменами та їх значеннями можна у цій статті.

Абель

Відкриває список красиве ім'я Абель, у дослівному перекладі з сучасної італійської мови означає “біла тополя”. У світі воно не набуло широкого поширення, швидше за все, через відсутність популярних персон із цим ім'ям. Однак італійцям це не заважає протягом багатьох років називати своїх дочок Абель і сподіватися, що вони виростуть тонкими, світлими та витонченими, як біла тополя.

Августина

Одне з найкрасивіших жіночих італійських імен, Августина, походить від аналогічного чоловічого – Августин – і в перекладі означає величну, сповнену гідності жінку або навіть королівську особу. В даний час в Італії та інших країнах батьки рідко пов'язують назва дочки Августиної з благородством крові. Набагато частіше так називають дівчаток, що народилися у серпні.

На фото нижче італійська актриса Августіна Беллі.

Красиві італійські жіночі імена та їх значення

Альбіна

Це споконвічно італійське ім'я останнім часом поширене в Україні, Вірменії та Казахстані, але не на батьківщині. Походить воно від латинського когномену “альбус” – “білий”, що застосовувався до сімейств з найбільш чистою, “білою” кров'ю. У контексті сучасності ім'я Альбіна є дзеркальним для іншого італійського імені — Б'янка.

На фото нижче російська співачка Альбіна Джанабаєва, колишня солістка гурту “ВІА Гра”.

Красиві італійські жіночі імена та їх значення

Беатріс

Гарне і благородне ім'я Беатріс, яке також зустрічає в італійських регіонах як Беатріче, є одним з найпоширеніших у Великій Британії. Початковий варіант записувався латиною як Viatrix, означаючи в перекладі любительку змін або мандрівницю. Однак звукова схожість зі словом “беатус”, що означає “благословення”, поступово змінила написання імені на Beatrix, залишивши звучання, але замінивши зміст. Тепер ім'я Беатріс перекладається як “щаслива”, “благословенна” або “приносить щастя”.

На фото нижче (ліворуч) Беатріс Поттер, англійська дитяча письменниця, найвідоміша як авторка книг про пригоди кролика Пітера.

Красиві італійські жіночі імена та їх значення

Белла / Белла

“Красуня” або “красива” італійське жіноче ім'я Белла означає в буквальному перекладі. Це ім'я особливо було поширене у простих італійських селищах, де мало не кожну дівчину звали Беллою: а які батьки не вважають свою доньку красунею? На даний момент ім'я Белла, а також його варіація, Белла, є одним із найпоширеніших у всьому світі серед імен італійського походження.

На фото вище (праворуч) російська та радянська поетеса Белла Ахмадуліна.

Валентина

Таке звичне і рідне для російської людини ім'я Валентина, виявляється, теж сягає корінням вглиб італійської історії. Утворене від чоловічого латинського імені Валентин, воно має у своїй основі слово valeo, що в перекладі означає “сила”, “сильний”. Таким чином, значенням імені Валентина можна вважати епітети “сильна”, “здорова”, “витривала”.

Перша у світі жінка-космонавт Валентина Терешкова, фото якої представлено нижче, абсолютно виправдовує внутрішній зміст свого імені.

Красиві італійські жіночі імена та їх значення

Віолетта

Ім'я Віолетта, що означає у перекладі “маленька фіалка” або “фіалочка”, теж є одним із найкрасивіших творів італійської іменної творчості. Варто зауважити, що спочатку ім'я Віолетта було лише зменшувально-пестливою формою іншого латинського імені – Віола. Але згодом воно відокремилося і стало самостійним. На сьогоднішній день воно є набагато популярнішим за свого “прабатька”. У сучасній Україні ім'я дуже поширене і, до речі, тільки тут воно вимовляється італійською мовою, в інших же країнах звичнішим слуху є англомовний аналог імені Вайолетт.

Діана

Прекрасне і повсюдно використовуване ім'я Діана сягає своїм корінням вглиб давньоримської міфології, де означає богиню юності, полювання і родючості, еквівалентну давньогрецькій Артеміді. Перекладна характеристика ім'я Діана – “божественна”.

На фото нижче найзнаменитіша володарка імені леді Діана, принцеса Уельська.

Красиві італійські жіночі імена та їх значення

Джулія

До цього дня одним із найпоширеніших імен для італійських дівчат є Джулія. Як і багато латинських імен, Джулія походить від родового когномена, в даному випадку це Julianus, що означає прихильність до роду Юлієв. Поширене з легкої руки Вільяма Шекспіра, ім'я Джульєтта є лагідною формою Джулії.

На фото нижче американська актриса Джулія Робертс.

Красиві італійські жіночі імена та їх значення

Олівія

Значення цього красивого, ніжного та теплого імені вкрай просте – “олива” або “оливкове дерево”. Набагато частіше, ніж у Італії, Олівії зустрічаються біля Англії та.

На фото нижче володарка імені Олівія де Хевілленд, британська та американська актриса, довгожитель (торік відзначила свій 102-й день народження).

Красиві італійські жіночі імена та їх значення

Камілла

Ще одне ім'я, що походить від когномену, — Камілла. Давньоримське родове прізвисько camillus означало “людину бездоганного походження” або “служителя храму”.

На фото нижче є англійська герцогиня Камілла Корнуольська, друга дружина принца Чарльза Уельського.

Красиві італійські жіночі імена та їх значення

Клавдія/Клаудія

У перекладі слово claudus, від якого походить ім'я Клавдія (або Клаудія), означає “кульгава людина”. І якому ж італійцеві спало на думку називати свою дочку кульгавою? Справа в тому, що ім'я, як і чоловічий аналог Клавдій, походить від дуже благородного родового імені, яке саме звучало як claudus.

Знаменита італійська актриса Клаудія Кардінале на фото нижче.

Красиві італійські жіночі імена та їх значення

Лаура

Вкрай поширеним і дуже гарним італійським жіночим ім'ям є Лаура, в буквальному перекладі – “увінчана лавром”.

На фото нижче володарка імені італійська актриса Лаура Антонеллі, секс символ Італії 70-х років.

Красиві італійські жіночі імена та їх значення

Ліна

Ім'я Ліна з'явилося у Греції та Римській імперії майже одночасно, але незалежно один від одного. Італійський варіант означає міфологічну сирену, жінку-птаху, яка зачаровує мандрівників своїм містичним співом. Грецький варіант перекладається менш поетично і означає “льон”, маючи на увазі жіночу форму імені Лінос.

Якнайкраще ім'я міфічної сирени підходить видатній італійській оперній співачці Ліні Кавальєрі, зірці “прекрасної епохи”.

Красиві італійські жіночі імена та їх значення

Марина

Ще одне “обрусіле” ім'я італійського походження – Марина. Перекладається воно як “морська”. Спочатку воно було епітетом до імені богині Венери “Венера Марина” та перекладалося як “морська Венера”. Ім'я Марина, що не втрачає популярності для України протягом багатьох років, в іншому світі звучить досить екзотично.

На фото нижче (ліворуч) російська поетеса Срібного віку Марина Цвєтаєва.

Красиві італійські жіночі імена та їх значення

Наталія/Наталі

Для багатьох може бути дивно, що є італійським і гарне жіноче ім'я Наталія (Наталя, Наталі), яке вже давно стало одним із найпопулярніших в Україні.

Слово natalis перекладається як “рідний”, але саме ім'я, що з'явилося в перші століття християнства, традиційно перекладається “різдвяна”, “народжена на Різдво”.

На фото вище (праворуч) американська актриса Наталі Портман.

Нона/Нонна

У період багатодітності імена для італійських дівчаток часто давалися за порядковим номером їх народження. Так, дев'яту дочку в сім'ї називали Нона – “дев'ята”. Згодом гарне дзвінке ім'я прижилося як самостійне, а для відокремлення від чисельного контексту до нього додали ще одну літеру “н” – Нонна.

Російська комедійна актриса Нонна Гришаєва на фото нижче (ліворуч).

Красиві італійські жіночі імена та їх значення

Патриція

Від латинського слова patricius (“благородний”), з'явилося чоловіче ім'я Патрицій та аналогічне йому жіноче – Патриція. Перекласти це ім'я грамотніше можна словом “аристократка”, “жінка шляхетних кровей”.

Французька співачка Патрісія Каас на фото вище (праворуч).

Сабіна

Дуже популярне не тільки в італійців, а й у французів, росіян, вірмен та грузинів. Походить воно від деяких “сабінян” – стародавнього народу північної Італії, що відрізнявся силою, витривалістю та природною красою. Сабіна – це те саме, що “сабінянка”. Але за регіональною приналежністю Сабінами нікого вже давно не називають, обираючи ім'я лише за красою та ніжним звучанням.

Сільвія

Красиві італійські жіночі імена та їх значення

Завершує список жіночих італійських імен Сільвія, ніжна та витончена. Варто зазначити, що перекладається воно як “лісова”. За змістом ім'я повністю відповідає слов'янському імені Олеся. Варто зауважити, що, за легендою, мати Рема та Ромула, засновників Риму, звали Сільвія Рея. В даний час в Італії ім'я зустрічається досить рідко, чого не скажеш про Велику Британію та Сполучені Штати.

На фото вище можна побачити чудову володарку імені, американську актрису Сільвію Сідні.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua