Ім'я Ліна: походження та значення, характер та доля

Усіх носительок імені Ліна поєднує доброта, життєрадісність, комунікабельність. Це яскраві та харизматичні персони, які завжди привертають до себе увагу оточуючих. Створюють враження впевнених у собі і навіть холоднокровних осіб, але в душі є дуже вразливими та чутливими. Такі дівчата послідовні в діях та вчинках, надійні, але запальність часом заважає їм побудувати гармонійні стосунки з оточуючими.

Ім'я Ліна: походження та значення, характер та доля

Походження та значення

Лінгвісти, які шукали відповідь на питання, що означає ім'я Ліна, висунули кілька гіпотез щодо його тлумачення та походження:

 1. Дана іменоформа має грецьке коріння і є похідною від іншого жіночого імені Eline. Воно асоціюється зі словом Еллада. Саме так у давнину називалася країна Греція. Відповідно інтерпретація іменоформи – «та, що з Греції», «гречанка».
 2. У грецькій міфології є бог світла Аполлон. За легендою, він мав син на ім'я Лін, який заснував місто Лінос. Деякі лінгвісти припускають, що жіноче ім'я може бути похідним від цього чоловічого варіанта. Основа іменоформи Λῖνος вживалася у значенні «льон».
 3. Експерти з'ясували, що аналізоване жіноче ім'я є у багатьох мовах, але має різне тлумачення. Дослівний переклад з італійської – «сонячне світло», з датської – «чиста», з арабської – «прекрасна, наче пальма».
 4. На біблійне походження вказує той факт, що у Новому Завіті згадується християнин на ім'я Лін. Він був сподвижником апостола Павла. Є думка, що Ліна – це похідний варіант від цього чоловічого імені.

Інтерес до жіночої іменоформ сильно зріс після Першої світової війни. Причиною всього стало створення Ліги Націй. Тоді молоді, революційно налаштовані батьки вкладали в це ім'я інший зміст, розглядаючи його як абревіатуру, утворену від перших складів двох слів у назві організації.

Повне ім'я – Ліна. Зменшувально-пестливі звернення: Ліночка, Лінуся, Ліночок, Лінчик, Лінка, Лінуша, Лінушка, Лінетта, Лінуча. Короткі форми імені: Лін, Ліна, Ліно. До синонімів належать: Ангеліна, Поліна, Евеліна, Анжеліна, Василина, Акуліна, Еліна, Пауліна, Капітоліна, Галина, Аліна, Аделіна, Магдалина.

Співзвучні та найбільш підходящі по батькові: Сергіївна, Леонідівна, Володимирівна.

Знамениті тезки

В історії відомо чимало видатних носіїв імені. В тому числі:

 • актриса Державного театру кіноактора Ліна Іванова;
 • італійський кінорежисер Ліна Вертмюллер;
 • виконавиця пісень у жанрі бард-фолка Ліна Воробйова;
 • італійська оперна співачка Ліна Кавальєрі;
 • актриса радянського кіно Ліна Бракніте;
 • українська письменниця, поетеса Ліна Костенко;
 • шведська фотомодель Ліна Седерберг;
 • радянський біохімік, фізіолог Ліна Штерн;
 • литовська спортсменка Ліна Качюшіте;
 • іспанська актриса Ліна Ромей;
 • спеціаліст у галузі анімаційної педагогіки Ліна Курдюкова;
 • російська професійна тенісистка Ліна Красноруцька.

Ім'я Ліна: походження та значення, характер та доля

Іменини та святі покровителі

У православних святцях існує чоловіче ім'я Лін, але жіночого варіанта немає. Саме тому при хрещенні малюків називають співзвучними іменоформами. Найчастіше батьки зупиняють свій вибір на ім'я Ангеліна.

Головною святою покровителькою всіх носительок імені є свята блаженна Ангеліна Сербська, яка жила у XV-XVI століттях. Після смерті чоловіка, сербського короля Стефана, жінка прийняла чернечий постриг, присвятила життя Богові служінню. Вона займалася благодійністю, проповідувала християнство, будувала церкви та монастирі. Дні пам'яті святої та іменини всіх Ангелін – 1 та 30 липня, 10 грудня.

Вплив пори року

Ім'я Ліна: походження та значення, характер та доля

Отже, ми розібралися зі значенням та походженням імені Ліна. Тепер настав час дізнатися про особливості характеру дівчини в залежності від пори року, коли вона з'явилася на світ:

 1. «Зимова» носійниця імені має м'який поступливий характер. Вона товариська, комунікабельна, життєрадісна, з нею завжди є про що поговорити. Добре реалізується і в професійній діяльності, і в особистому житті.
 2. «Весняна» Ліна – впевнена у собі і працьовита жінка. Боїться виявляти лідерські задатки, буває надто імпульсивною.
 3. Літня дівчина – натура чутлива і суперечлива. Мріє про сильного та надійного обранця, який стане її опорою та підтримкою.
 4. «Осіння» носійка імені – велика сперечальниця. Це наполеглива і рішуча особа, яка не бачить жодних перешкод на шляху до бажаної мети.

Здоров'я

При виборі іменоформи батькам важливо дізнатися не лише тлумачення та походження імені Ліна, а й здоров'я дівчинки. Малятко росте слабкою, тому її з дитинства слід привчати до занять спортом. Бажано, щоб дитина займалася плаванням, оскільки цей вид спорту допоможе зміцнити імунітет та підвищити загальний тонус організму. Якщо Ліна вестиме здоровий спосіб життя, то жодних серйозних захворювань не виникне.

Носниці імені потрібно берегти нервову систему, яка є її слабким місцем. Необхідно уникати стресів, перенапруги, вчасно виплескувати негативні емоції, а не збирати їх у собі.

Дитинство

Ім'я Ліна: походження та значення, характер та доля

Маленька Ліна, походження імені якої ми з'ясували, вирізняється дипломатичністю, комунікабельністю. Незважаючи на юний вік, дівчинка вміє підтримати будь-яку розмову, яка на рівних спілкується з дорослими. Її інтелект розвинений за роки. Малятко має прекрасну інтуїцію, тому легко обчислює, яка людина перед нею: хороша чи погана, які у неї помисли, чого від неї можна очікувати.

Шумним іграм з хлопцями Ліна воліє спокійне домашнє проведення часу. Ні в дитячому садку, ні в школі не любить виділятися із спільного натовпу. Її цілком влаштовує роль стороннього спостерігача. Вона дивиться, аналізує, робить свої висновки. Не зважає на думку оточуючих. Вчиться добре завдяки гарним інтелектуальним здібностям та цілеспрямованості.

Ім'я Ліна: походження та значення, характер та доля

Доля та значення імені Ліна для дорослої жінки

У зрілому віці Ліна справляє враження самодостатньої, успішної жінки. Вона знає собі ціну, не женеться за славою чи грошима. Визнання приходить до неї саме собою, як нагорода за цілеспрямованість, діяльність і наполегливість.

За маскою неупередженості, неприступності ховається м'яка та чуйна натура. Носителька імені безуспішно бореться зі своєю сором'язливістю, уразливістю та замкненістю, але їй не завжди це вдається. Вона сильно переживає через дрібниці (наприклад, через невдалий жарти співрозмовника), буквально зводить себе, через що впадає в смуток і депресію. Якщо жінка не навчиться позбавлятися негативних думок і почуттів, то може стати досить дратівливою та агресивною.

Як правило, Ліна щаслива в особистому житті. Вона має люблячий чоловік, діти. Жінка вміє зберігати пристрасть у стосунках із чоловіком довгі роки. У професійній діяльності носійка імені може досягти небувалих висот у творчій сфері: стати видатною художницею, актрисою, співачкою, письменницею.

Ім'я Ліна: походження та значення, характер та доля

Аналіз за кількістю літер та їх інтерпретації

Оскільки повне жіноче ім'я Ліна складається з чотирьох літер, це говорить про те, що його носійка – дама практична, прагматична, розважлива. Кожен свій крок вона вважає за краще планувати наперед, щоб убезпечити себе від помилок та поразок. Така дівчина ніколи не вплутається в сумнівну авантюру заради легкої наживи, не змінить своїх принципів. На її допомогу можна розраховувати. Стане дбайливою матір'ю і дружиною, що любить.

Літерне розшифрування:

 1. Л – художній смак, творчі задатки, тонке почуття прекрасного, вміння бачити справжню красу.
 2. І – глибокий внутрішній світ, чутливість, вишуканість, вразливість, поверховість.
 3. Н – критичність, скептицизм, прискіпливість, старанність, працьовитість.
 4. А – лідерські задатки, діяльність, активність, енергійність, прагнення до фізичного та духовного комфорту.

Талісмани та астрологічні характеристики

До талісманів та астрологічним символам відносяться:

 • планета-покровитель – Сатурн;
 • стихія – Земля;
 • День тижня середа;
 • тотемні тварини – кріт, удод;
 • тотемні рослини – кмин, чемериця;
 • камінь-талісман – онікс;
 • кольори – зелений, помаранчевий.

Ім'я Ліна: походження та значення, характер та доля

Астрологи рекомендують називати цією іменоформою дітей, які з'явилися на світ у період з 22 грудня по 20 січня. Знак зодіаку Козеріг повною мірою відповідає світовідчуттю дівчинки, що допомагає активізувати позитивні риси характеру.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua