27 червня іменини за православним календарем.

27 червня у календарі православних християн відзначено кількома святами та днями пам'яті святих. Він виділяє такі дати, як шанування святого пророка Єлисея, спогади житія святителя Мефодія та благоговійного князя Мстислава. 27 червня іменини відзначають і носії імен Георгій, Єгор, Йосип, Микола, Володимир та Павло. Варто зазначити, що іменини Георгія, Єгора та Мстислава пов'язані з ім'ям одного святого – князя Мстислава. Важливо знати, що серед імен, наведених у цей день у православних святцях, відсутні жіночі. Іменини 27 червня церковним календарем представниці прекрасної статі не відзначають.

День пам'яті святого пророка Єлисея

27 червня іменини за православним календарем.

27 червня день Ангела у всіх Єлисеїв на згадку про святого тезку.

Життя пророка Єлисея відзначено чудодійними справами святого. Жив і ніс він християнську віру в ІХ столітті. Понад 60 років Єлисей передбачав різні події у житті людей. Під час правління Йоса, пророк передбачив царству перемогу у війні. Неодноразово він рятував людей від смерті. А за переказами, воскресив дівчинку однієї бідної жінки.

Чудеса, описані в житіє Єлисея, вражають. Він розсунув води Йордану, збільшив кількість олії в посудині вмираючої від голоду жінки, видобував води для ізраїльських військових у пустелі. Про Єлисея говорили так: «І за життя свого творив він дива, і по смерті дивні були справи його».

Єлисей – давньоєврейське ім'я, яке означає “порятунок”.

Головні риси Єлисея: позитивний, розумний, харизматичний, обережний, акуратний та вразливий.

Відомі Єлисеї: Єлисей Бобров (актор), Єлисей Колбасін (критик).

Святитель Мефодій та його день

27 червня іменини за православним календарем.

Святий Мефодій родом із острова Сицилія. Служив у церкві на острові Хіос. Деякий час обіймав посаду апокрисарію (посол, адвокат при церкві) при патріарху. У воєнні часи правління імператора Феофіла було заарештовано і відправлено на острів Антігон у печеру до ув'язнених. Там святий провів близько семи років, проповідуючи християнську віру. В середині 840 року Мефодій був звільнений Імператрицею Феодорою, яка вела діяльність проти єретиків. Наприкінці свого земного шляху святитель Мефодій жив спокійним православним життям при монастирі.

27 червня іменини відзначають всі Мефодії, давньогрецьке ім'я яких означає “пізнання, вчення”.

Основні їх якості: дисциплінованість, розвинена інтуїція, аналітичний розум.

Знаменитий Мефодій став фундатором слов'янської абетки.

Благоговійний князь Мстислав

27 червня іменини за православним календарем.

27 червня іменини відзначають також Єгори, Георгії та Мстислави на згадку про Мстислава Новгородського.

Цей святий був князем Новгородським у 1132 році. У народі Мстислава прозвали Хоробрим за його силу та мужність. Святий брав участь у різних війнах, виходячи з них переможцем. У часи чвар він приїхав у Новгород і звільнив його, ставши князем Новгородським. Щиро люблячи вітчизну, Мстислав захищав свої землі від німців, половців та угорців. Князь відновив порядок у Новгороді та Пскові, намагався помирити братів і дуже страждав, бачачи несправедливість. У розквіті років Мстислав захворів і помер.

Про великого хороброго князя написано в літописі так: «Він був зростання середнього, обличчям красень, а душа його була ще краща. Щедро марнував він милостиню, допомагав обителям. Був хоробрий і мужній. Він хотів померти за землю Руську”.

Головні риси Мстислава: допитливий розум, строгість, терпіння.

Відомі Мстислави: Мстислав Ростропович (композитор), Мстислав Добужинський (літератор).

Єгор, Георгій з давньогрецької перекладається як “ораць, землероб”. Головні риси: розсудливість, відповідальність, педантичність.

Знамениті Єгори та Георгії: Єгор Сіверс (генерал), Єгор Орлов (хімік), Єгор Ісаєв (письменник), Єгор Гайдар (політик).

27 червня іменини за православним календарем.

Іменини 27 червня у чоловіків

Цього дня відзначають іменини та носії ще кількох імен. Докладніше про них ви можете дізнатися з наведеної нижче таблиці.

ім'я

святий покровитель

життя

значення імені та характер

Йосип

Священномученик Йосип Сіков, пресвітер

Йосип Фоміч Сіков народився наприкінці IXX століття, у XX столітті пройшов шлях від диякона до священика і служив у церкві на Уралі. Був скромною і доброю людиною. Розстріляний більшовиками у 1918 році.

ін Євр. “Бог примножить”

Основні риси: твердість, спокій, сила.

Знамениті носії імені: Йосип Бродський (письменник), Йосип Кобзон (співак), Йосип Рапопорт (генетик).

Павло

Священномученик Павло Іванов, пресвітер

Доля священика схожа на життя багатьох святих за часів революції. Спочатку він навчався у духовному училищі. Після смерті отця служив у церкві. Був полковим священиком. Під час громадянської війни переїхав до Москви, а там у 1938 році був заарештований за хибним доносом. Свою провину священик не визнав. Але все одно було розстріляно 27 червня 1938 року.

від латів. “малий”

Основні риси: м'якість, поступливість, надійність.

Знамениті носії: Павло Бажов (письменник), Павло 1 (імператор), Павло Буре (хокеїст).

Микола

Священномученик Микола Запольський, диякон

Народився у сім'ї священика, закінчив духовне училище. 1925 року служив у селі Великі Вязьми. Був кілька разів заарештований: за вирубку лісу та за невиконання плану деревозаготівель. 1938 року знову заарештований за антирадянську пропаганду (яку батько Микола не вів). Був розстріляний та похований у невідомій могилі на полігоні Бутове.

ін грец. “переможець народ”

Головні риси: кмітливість, хитрість, розум.

Знамениті Миколаї: Микола Угодник (святий), Микола Лобачевський (математик), Микола Гоголь (письменник), Микола Пирогов (хірург), Микола Дроздов (зоолог).

Володимир

Священномученик Володимир (Богоявленський), Київський митрополит

Життя і віру святого Володимира характеризують так: «Він був вірний канонам Святої Православної Церкви, переказам батьківським і безбоязно і сміливо, чесно і благородно сповідував цю ревнощі, що його знижує, перед усіма, якими б наслідками це не супроводжувалося». Його ім'я було Василь, Володимиром названий при посвяченні у сан. Як і багато інших священиків у громадянську війну був розстріляний більшовиками і прийняв мученицьку смерть.

ст. слав. “володіючий світом”

Головні риси: лідер, дипломат.

Знамениті Володимири: Володимир Путін (президент), Володимир Висоцький (співак, поет), Володимир Даль (лексикограф), Володимир Маяковський (письменник).

Іменини 27 червня за церковним календарем

Жіночі імена, на жаль, не значаться цього дня в іменинниках. Для представниць прекрасної половини нашого людства 27 червня нічим не помітно.

27 червня іменини за православним календарем.

У православному календарі не вказані жіночі імена цієї дати. Це означає, що іменини 27 червня дівчатка не наголошують. Народжені ж цього дня обирають собі ім'я за святцями пізнішого числа.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua