Ім'я Джуліан: походження, значення, національність

Ім'я Джуліан дуже поширене в латинській, грецькій та слов'янській культурі. Часто зустрічається воно й у мовах народів, чиє становлення вплинула Римська імперія. Тобто в Західній Європі воно не є рідкістю. У російській мові воно звучить як Юліан.

Через особливості вимови ім'я Джуліан часто плутають з іншою назвою, з Юлієм. Ці імена історично споріднені, але цілком самостійні. Походження, як і значення, у них різне.

Про походження імені

Латинське походження має ім'я Джуліан. Історія його починається в період світанку Імперії, за часів активних військових походів та розширення територіальних володінь Риму.

Ім'я утворене від «Юлій», але воно цілком самодостатнє і не є його формою. Оригінальний латинський варіант написання – Julianus. У буквальному перекладі воно означає – “послідовник Юлієв”.

Про значення імені

Даючи ім'я Джуліан дитині, треба добре подумати над його значенням. У буквальному значенні воно означає послідовник, прихильник Юлієва. Іншими словами, називаючи так малюка, батьки пророкують йому долю служителя, чийогось відданого прихильника. З іншого боку, серед людей, що носять це ім'я, не так і мало знаменитостей і цілком самостійних історичних постатей. Наприклад, так звали кількох імператорів Риму.

Загалом найпоширеніше у Європі значення імені Джуліан – «син громадянина Риму». Такий сенс у наречення виник невипадково. Для тих, хто жив на завойованих легіонерами територіях, слово «Юлій» взагалі не означало нічого. Для саксів, франків, угорців та інших народів, чиї землі завоювали імперські легіони, ім'я Джуліан означало лише одне – дитина була сином римлянина.

Тоді виникла і жіноча форма наречения. Сьогодні дівоча варіація імені зустрічається набагато частіше, ніж чоловіча назва. Однак те, що означає ім'я Джуліана, від сенсу чоловічого варіанта відмінностей немає.

Про національну належність імені

Історичне походження та національна приналежність імен збігаються далеко не завжди, хоч би як парадоксально це звучало. Досить часто трапляється так, що ім'я, що з'явилося в одній мовній культурі, укорінюється і стає затребуваним і популярним у іншого народу. Або ж взагалі втрачає національну приналежність, стаючи всесвітнім.

Наприклад, таке відоме ім'я як Сара давно вже не асоціюється виключно з єврейською нацією. Воно популярне у всьому світі, і якщо дівчинку їм назвали, то це зовсім не означає наявності в її роді ізраїльського коріння.

Ім'я Джуліан: походження, значення, національність

Також потрібно сприймати ім'я Джуліан. Воно набагато більш затребуване і популярне не на історичній батьківщині, в Італії, а за її межами. Найчастіше так називають дітей у Німеччині, Англії, США, Угорщині, Іспанії, Румунії та у Франції.

Що ж до нашої країни, то в Україні назва звучить як Юліан. І його скорочена, просторічна народна форма – це Уляна. Жіночий варіант імені, відповідно, це Уляна. Джуліанов у нас на вулицях зустріти практично неможливо, але Ульян – дуже багато. Таким чином, можна стверджувати, що в Україні ім'я теж затребуване та популярне.

Про характер імені

Кожне ім'я накладає свій відбиток на характер, поведінку та інші особливості людини. Зрозуміло, назва не є чимось на кшталт вироку, але певні риси воно своєму носієві все ж таки надає і вплив на склад людської натури надає.

Зрозуміло, впливає поведінка людини, сприйняття їм реальності, надає його емоціям деякі особливості та ім'я Джуліан. Характер того, кого так назвали, включає чимало хороших рис. Такі люди цінують ідеали та традиції, вони не схильні до авантюр та вірні близьким їм людям. Під вірністю слід розуміти як сталість у особистих відносинах, а й перевагу проводити час із старими друзями, пошук нових знайомств.

Ці люди консервативні і цінують стабільність найбільше. Навряд чи вдасться порадувати Джуліана екстравагантною стравою в Новорічну ніч, людина, яка носить це ім'я, віддасть перевагу традиційному салату «Олів'є», приготовленому за рецептом його бабусі.

Зрозуміло, це зовсім не означає, що Джуліана чуже все нове, зовсім ні. Вони не реакціонери, просто вважають за краще те, до чого вже звикли і в чому відчувають впевненість.

Ім'я Джуліан: походження, значення, національність

Джуліанов відрізняє і високий рівень залежності від думки оточуючих. Для людей, які носять це ім'я, вкрай важливим є те, що про них говорять і думають інші. Вони дуже потребують схвалення та підтримки.

Про популярність імені та його вплив на долю

Оскільки звучить ім'я незвичайно і красиво, нерідко його обирають як сценічні псевдоніми. Наприклад, так зробила Джуліана Стрейнджлав, справжнє ім'я якої «приховано за сімома печатками», як кажуть у народі. Ця дівчина народилася 1984 року в Москві і відома тим, що брала участь у першому сезоні телепроекту ГРТ під назвою «Голос».

Однак, після досить яскравих виступів, що запам'яталися, кар'єра її в гору не пішла. Це дивує багатьох, адже дівчина має рідкісний і неймовірно красивий тембр голосу – контральто. Крім нього, у неї приємна, помітна зовнішність, гарний зріст – 180 сантиметрів – і дуже розвинена артистичність. Однак, наживо почути Джуліану зараз можна лише в ресторанах столиці або на корпоративних заходах. Або ж задовольнятися відеозаписами та стежити за новинами, що з'являються на сторінках дівчини у соціальних мережах.

Чому так сталося? Цілком можливо, що роль відіграло значення імені. Адже сенс наречення «Джуліана» – бути веденим, слідувати за кимось, а не «блискати» самому. Про це варто поміркувати перед тим, як давати дитині таке ім'я або вибирати її як псевдонім для себе.

Ім'я Джуліан: походження, значення, національність

Іншим прикладом може бути біографія Джуліани Мур. Ця актриса зіграла не так багато ролей і отримала порівняно мало нагород, що дуже дивує, якщо взяти до уваги її талант та зовнішні дані.

Що мотивує людей із цим ім'ям?

Незважаючи на любов до стабільності, Джуліани зовсім не прагнуть «обростати мохом». Цим людям життєво необхідні простір та можливість самореалізації. Іншими словами, тим, хто названий ім'ям Джуліан, вкрай важливим є процес безперервного руху та розвитку в обраній ними професії.

Ім'я Джуліан: походження, значення, національність

Люди з цим ім'ям стабільні в самому занятті, вони не стануть «переучуватися» з льотчиків на інженерів. Однак рутина та відсутність перспектив – не для них. Відповідно, найкращим мотиватором для цих людей є можливість кар'єрного та особистісного зростання.

Як люди з цим ім'ям виявляють себе в коханні?

Джуліани сприймають шлюбні стосунки як партнерство і дуже серйозно ставляться до них. Чекати від цих людей бурхливої пристрасті не варто, їх переваги, як подружжя, виявляються в інших якостях.

Джуліани надійні, вони не здатні на зраду і загалом орієнтовані на довгострокові відносини. Ці люди цілком здатні на кохання, що описується в книгах і показується у фільмах. Однак для них надзвичайно важлива віддача, взаємність. Джуліани потребують підтримки, розуміння, схвалення та любові з боку близьких. Віддавати свої почуття просто так, отримуючи у відповідь пихатість, холодність і чуючи критику на свою адресу, ці люди не стануть.

Ім'я Джуліан: походження, значення, національність

Не можна і зазіхати на їхню внутрішню свободу. Спроби «загнати під каблук» викличуть протест та нерозуміння з боку Джуліанів. Ці люди дуже волелюбні і не приймають спроб розпоряджатися їх часом, фінансами та життям загалом. Зумовлена ця особливість тим, що для Джуліанів важливе значення має взаємна повага у партнерських відносинах, незалежно від того, подружніми чи дружніми вони є.

Як виглядають люди із цим ім'ям?

Джуліанам від народження притаманне бездоганне почуття стилю та часу. Незалежно від рівня матеріального достатку та соціального стану, вони незмінно виглядають сучасно, сильно та елегантно, а іноді й шикарно.

Зовнішній вигляд – один із пріоритетних життєвих напрямів для названих цим ім'ям людей. Вони ретельно стежать за собою і завжди опиняються в курсі модних новинок та тенденцій.

Ім'я Джуліан: походження, значення, національність

Їх одяг незмінно виявляється нестандартним, оригінальним і помітним. Але при цьому на павичів або Джуліани не бувають схожі ніколи. Ці люди чудово відчувають грань між епатажем, екстравагантністю та поганим смаком.

Що кажуть астрологи?

Небесним покровителем імені є Сонце. Це означає, що непоміченими Джуліани не залишаються, але при цьому дарують іншим світло та тепло, а не отримують. Сприятливим днем тижня для людей із цим ім'ям є неділя, а щасливими числами – 1, 5, 10, 23.

Зодіакальне сузір'я, що найбільше підходить за характеризуючими особливостями, енергетиці цього імені – Лев. Це потрібно враховувати, збираючись назвати дитину Джуліаном.

Ім'я Джуліан: походження, значення, національність

Метали, що підсилюють вплив імені – золото та мідь. Як талісмани ж людям, що носять ім'я Джуліан, підходять:

  • бірюза;
  • сапфір;
  • хризоліт;
  • аквамарин;
  • берил.

Є сенс взяти це до уваги, підбираючи подарунок для людини, яку звати Джуліан.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua