Ім’я Юда: значення, історія, таємниця, характер та доля

Юда – це зрадник, відступник. У християнстві це ім’я набуло негативного забарвлення, бо асоціюється з людиною, яка зрадила Христа. Насправді, окрім Іуди Іскаріота існував святий апостол, який носить це ім’я. Апостол Юда прийняв мученицьку кончину, проте мало хто знає про це.

Ім'я Юда: значення, історія, таємниця, характер та доля

У полоні стереотипів

Ім’я Юда зустрічається дуже рідко. Вся справа у стереотипах, пов’язаних з ним. Юда – зрадник, який продав Христа за 30 срібняків. Ось так через одну “паршиву вівцю” зроблено висновки про всіх носіїв цього імені.

Ім'я Юда: значення, історія, таємниця, характер та доля

А тим часом, Юдою звали старозавітного Патріарха, сина Якова. До цього племени належав цар Давид. І, звичайно, святий апостол Іуда Фаддей або Леввей, який прийняв мученицьку кончину у Вірменії, у місті Араті. Апостола, як затятого проповідника Євангелія, розіп’яли на хресті. Як колись вчинили і з Христом, про чиє вчення розповідав апостол.

Ім'я Юда: значення, історія, таємниця, характер та доля

Походження та значення

Ім’я Юда єврейського походження. В оригіналі звучить як Єхуда, часто зустрічається в Біблії. Біблія каже, що Юдине коліно було найчисленнішим в Ізраїлі, звідси й назва єврейського народу – юдеї.

Ім’я перекладається як “благодать Божа”.

Дитинство

Зі значенням імені Юда розібралися. Тепер поговоримо про простих хлопчиків, яких батьки назвали так. Насправді серед чоловіків ім’я зустрічається дуже і дуже рідко, хоча в православному середовищі можна знайти ченців – носіїв імені Юда.

Ім'я Юда: значення, історія, таємниця, характер та доля

Маленький Юда відрізняється цікавістю та прагненням до лідерства. Хлопчик добре вчиться, хоча не має достатньої посидючості. Вся справа у гарній пам’яті, бажанні виділитися серед однолітків та вмінні схоплювати на льоту цікаву інформацію.

Дитина в міру активна, з однолітками дружить, проте вважає за краще тримати їх трохи на відстані. Це безумовний лідер, ровесники охоче підкоряються тямущому хлопчику, а вчителі люблять за сміливість та яскравість.

Юність

Таємниця імені Юда приховує надзвичайну гидливість і величезну силу волі. Юний володар імені відрізняється від хлопчиків – ровесників своєю старомодною поведінкою. Поки ті зачаровують дівчат усіма можливими способами, наш герой вважає за краще гризти граніт науки. Хлопець твердо розуміє, для чого це необхідно, який фундамент для подальшого життя закладається тут і зараз.

Дорослі роки

Позаду університет, попереду – доросле життя. Доля імені Іуда нерівнозначна, його носію доводиться несолодко. Проте труднощі не лякають молодого, впевненого у собі чоловіка. Той йде по життю з високо піднятою головою, стискає зуби, за потреби, і демонструє неабияке терпіння. Де інша людина зламається, дорослий Юда вибереться практично цілим і неушкодженим.

Кар’єра

Історія імені Юда практично невідома. Ім’я згадується в Біблії неодноразово, але ми відволіклися. У підрозділі йдеться про кар’єру людини, названої так.

Особливість характеру – сила волі у величезній кількості. Чоловікові просто судилося обійняти керівну посаду. Частіше так і буває, володар імені Юда відкриває свою компанію, є засновником великого проекту чи великим керівником.

Найбільш відповідні спеціальності пов’язані з економікою, фінансами, логікою. Щодо професій, які потребують гуманітарного підходу, Юда особливо не любив ці дисципліни у школі. Тому й обрав технічний напрямок ВНЗ.

Здоров’я

Людина досить здорова. До літнього віку може страждати від проблем із ШКТ та суглобами, як і багато ровесників. У молоді роки із задоволенням займається спортом, відвідує тренажерний зал. Іуді слід стежити за своїм психічним здоров’ям, уникати вживання алкогольних напоїв, куріння. На чоловіка з цим ім’ям лягає дуже велике розумове навантаження.

Сімейне життя

Юда – зразковий сім’янин. Але його надмірна гидливість здатна привести дружину до ухвалення рішення про розлучення. А ще носії цього імені люблять, щоб у будинку завжди було чисто, чашки стояли по струнці, а дружина зустрічала гарячою вечерею будь-коли. Подружжя часто не витримує всіх вимог і йде, прихопивши дітей.

Щодо останніх, Іуду складно назвати фанатичним батьком. Чад любить, але без трепету. Батьківські обов’язки виконує, навряд чи виховуватиме дитину шляхом фізичного насильства. Проте посадити чадо на шию – це не про нашого героя. Чоловік здатний поставити на місце занадто нахабного нащадка. Зазвичай тривалої розмови буває достатньо, щоб дитина зрозуміла, у чому виявився неправий.

Ім'я Юда: значення, історія, таємниця, характер та доля

Захоплення

Носії імені Іуда дуже люблять модний одяг. Іноді таке полум’яне кохання призводить до казусів, бо чоловіки одягаються надто дивно, випереджаючи моду. Якщо Юда – сам собі начальник і керівник, то підлеглі почнуть шепотіти за його спиною про обраний одяг.

Мода – не єдине захоплення нашого героя. Маючи художній смак і відмінний музичний слух, Юда може полюбити гру на будь-якому музичному інструменті. Найчастіше перевага надається гітарі.

Спробувати себе у ролі “бога” фотошопу? Чому ні, коли час та навички дозволяють.

Іуда любить тварин, проте через власну гидливість воліє милуватися ними на відстані. До речі, цей факт часто є наріжним каменем у відносинах між дітьми та татом, що носить це ім’я. Малята просять якесь звірятко, Юда категорично проти.

Про Іскаріот

А тепер варто згадати про Іуда Іскаріота, який зрадив Христа за тридцять срібняків. Цю особистість засуджують, бо вчинок – мерзенний з погляду нормальної людини.

Ім'я Юда: значення, історія, таємниця, характер та доля

Але чи так поганий Юда? Зачекайте обурюватися, спочатку з’ясуємо один момент. Христос, вмираючи на хресті, чекав на покаяння від учня-зрадника. Тільки той вирішив вчинити інакше, вчинивши самогубство. Чи була в Юди совість? Так і ні. Так – тому, що зрадник каявся у скоєному. Замість того, щоб витратити отримані гроші або вкласти кудись, Юда повернувся і кинув їх в обличчя тим, від кого отримав. Але Іскаріот змалодушився, маючи можливість принести покаяння перед Спасителем. Юда не зміг переступити через страх і сором, а совість сильно мучила зрадника. І в той момент, коли Іскаріот поліз у петлю, гілка надламалася. Бог давав зраднику шанс покаятися, але той вважав за краще підібгати ноги і вдавитися.

А взагалі, ім’я Юда – досить непогане. Особливо з огляду на його значення. Не можна судити про всіх Юдах тільки по одній персони, що виявилася боягузливою і малодушною.

Висновок

Ось така характеристика імені Юда. Його носії – люди вольові, цілеспрямовані, але дуже гидливі. Крім того, Юди досить прохолодно ставляться до власних дітей, що здатне викликати роздратування у дружин.

Варто так називати дитину чи ні – особиста справа батьків. У статті розказано про основні якості, які притаманні імені.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua