Зевс: значення імені, походження та загальна характеристика

Більшість мам та тат підходять до вибору імені майбутньої дитини з величезною відповідальністю. На сьогоднішній день батьки намагаються підібрати оригінальне та унікальне ім'я для свого малюка. Нещодавно з'явився новий тренд – давати своїм дітям імена богів та інших міфологічних героїв.

Значення імені Зевс

Зевс: значення імені, походження та загальна характеристика

Зевс у давньогрецькій міфології є одним із головних богів-олімпійців, третім сином титаніди Реї та бога Кронуса. Це ім'я має грецьке походження, а римське ім'я Зевса – Юпітер. Верховний бог наділений потужною силою: віщує майбутнє, розподіляє добро і зло на землі, а також він вклав у людей совість і сором. У перекладі з грецького значення імені Зевса можна трактувати як “чисте небо”.

Історична довідка

У грецькій міфології носій цього імені вважається верховним божеством. Його батько є великим повелителем блискавки, грому та дощу, який не тільки викликав урагани та шторми, а й заспокоював силу природи. Легенда свідчить, що всемогутній батько богів, боячись бути повалений своїми ж дітьми, проковтнув усіх братів і сестер Зевса. Завдяки своїй матері Реї, він залишився живим, і через деякий час поборов свого батька і звільнив сестер і братів. Після чого брати розділили світ між собою: Посейдон вибрав море, Аїд – підземне царство мертвих, а Зевс став богом неба.

Як правило, Зевса зазвичай зображували могутнім, сильним, контролюючим та царственим. Відомий своєю мудрістю та лідерством над усіма богами. Він швидко лютував, якщо його не поважали, і в пориві злості кидав блискавки з небес. Говорячи про значення імені Зевс, варто відзначити, що воно несе в собі сильну сексуальну енергетику, оскільки відомо, що сам бог неба був хтивий. Вивчаючи грецьку міфологію, Зевс постає нам у образі бородатої, атлетичної статури чоловіка, якому характерні такі риси як рішучість і розважливість.

Характеристика

Зевс: значення імені, походження та загальна характеристика

Значення імені Зевса приділяється досить багато уваги не тільки з боку істориків, а й батьків, які бажають назвати свого майбутнього малюка незвичайним ім'ям. Чоловік, названий цим ім'ям, відрізняється вродженим благородством, чудовим почуттям гумору, непохитною силою та почуттям власної гідності. Він стане чудовим, надійним другом, приємним співрозмовником та гарним сім'янином. Вибравши певну жінку собі за дружину, він зробить усе, щоб та була щаслива. Йому не такі важливі зовнішні дані своєї обраниці, як внутрішня складова. Представнику імені Зевс не властиво говорити компліменти, показувати свої почуття, але за близьких відносин він може стати справжнім романтиком. У чоловіка сильно розвинене почуття дотику, тактильні відчуття та уяву. Він вміє надихати, заражати радістю та веселощами. Відрізняється своєю терплячістю у відносинах, але зрад не прощає. Утримати такого чоловіка можна тільки в тому випадку, якщо жінці вдасться зберігати в собі інтригу, загадку і таємничість, оскільки його вабить все нове і незвідане. Окрім іншого, в імені Зевс, значення якого уособлюється з богом, простежуються і негативні риси характеру: нерозумність, сентиментальність, агресивність. Деякі носії даного Імені відрізняються надмірною педантичністю: їх дратує недбалість, безладдя, а також безпринципність та вульгарна мова.

Сумісність

Зевс: значення імені, походження та загальна характеристика

Чоловік на ім'я Зевс вважається тонкою, одухотвореною натурою. Він намагається уникати невідповідного оточення та конфліктних ситуацій. Такий підхід може стати причиною проблем у подружньому житті. Фахівцями виявлено жіночі імена, сумісні з ім'ям Зевс. До них належить: Агафія, Аріана, Алла, Агнеса, Антипа, Арета, Мавра, Пенелопа, Олександра, Селіна, Камілла, Магдалина, Еллада, Діонісія, Мавра.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua