Значення імені Зоя, походження, характер та доля для дівчинки

Ім'я Зоя створює враження чогось ніжного, м'якого, мрійливого та виключає будь-яку агресію. Зараз молоді батьки часто звертаються до нього, тому цікаво дізнатися про значення імені Зоя та характер його власниці. Адже після деякого забуття воно знову стає популярним серед дівчаток.

Ім'я Зоя: походження та значення

Це ім'я прийшло до Європи з Візантії разом із прийняттям християнства. У перекладі з давньогрецької означає “життя”. Існує також думка, що Зоя — це грецький переклад єврейського імені Єва. Спочатку на Русі в цього імені був масового поширення. Воно використовувалося лише у православних монастирях. Їм називали жінок, які прийняли чернечий постриг.

Значення імені Зоя, походження, характер та доля для дівчинки

Астрологічне поєднання

Астрологічна та езотерична характеристика імені:

 • Знак зодіаку – Телець.
 • Стихія – Земля.
 • Планета управитель – Венера.
 • Камінь-талісман – мармур.
 • Відповідний колір – лимонно-жовтий.
 • Рослина – овес.
 • Дерево – горіх.
 • Птах – соловей.
 • День – п'ятниця.
 • Сприятлива пора року – зима.
 • Число – “4”.

Іменини та святі покровителі

Святі покровительки: мучениця Зоя Памфілійська, дружина Еспера Атталійського. Була спалена за віру Христову у II столітті. А також преподобна Зоя Вифлеємська, котра з блудниць була звернена до праведного життя.

День ангела святкує: 26 лютого, 15 травня, 31 грудня.

Значення імені Зоя, походження, характер та доля для дівчинки

Характеристика імені

Яка особистість дівчини з ім'ям Зоя, доля та значення імені загалом? У характері Зої дуже багато м'якості, але в потрібний момент вона вміє виявляти рішучість та непохитність. Часто воліє плисти за течією, ставлячись до труднощів як до чогось фатального та неминучого.

Що означає ім'я Зоя для дівчинки? У дитинстві це тиха та мила дитина. Дівчинка чесна, добродушна, наївна та довірлива. Дуже довго продовжує вірити в казки і буває дуже засмучена, коли дізнається, що чарівних героїв насправді не існує.

Маленька Зоя цурається хлопчаків, побоюючись їхньої задиристості. М'яка і поступлива, вона віддає перевагу справді дівочим захопленням – шиття, ляльки, читання і квіти.

Доросла Зоя – дуже енергійна натура. У оточуючих складається враження, що вона не змінюється з роками ні зовні, ні внутрішньо — настільки жінка активна, життєлюбна і завжди перебуває у центрі подій.

Зоя легка у спілкуванні. Вона вміє вловлювати настрій людини, розпізнавати нещирість і справляє враження розумного співрозмовника. Жінка вважає за краще дружити з усіма навколо і не має ворогів.

Значення імені Зоя наділяє свою володарку такими позитивними рисами: мрійливість, довірливість, вразливість, життєрадісність. Зоя — фантазерка та романтик. Любить вигадувати історії, які ніколи не трапляються в реальному житті, і сама готова вірити у них. Життєлюбна, порядна і схильна до релігії. Віддана своїм друзям, готова безкорисливо допомагати ближнім.

Виходячи зі значення імені, Зоя має такі негативні якості: схильність до депресії, надмірна уразливість, фанатизм. Не любить подорожі та зміну проживання. Її стомлюють зайві враження. Надмірна чутливість і закоханість часто приводять жінку до розчарування в житті та зміні світогляду. Зою може поранити будь-яке необережно сказане слово, після чого вона довго і болісно переживатиме образу.

Значення імені Зоя, походження, характер та доля для дівчинки

Вплив пори року

Яке значення імені Зоя для дівчинки в залежності від пори року?

Власниця цього імені, народжена навесні, – врівноважена та стримана натура. Не любить скандалів і ніколи не піде першим на конфлікт. Дуже недовірлива до людей. Навіть своєму чоловікові починає відкриватися лише після кількох років шлюбу.

Літня Зоя – розважлива та розважлива дівчина. Любить планувати і ніколи не ухвалить рішення, не обдумавши досконально всі аспекти справи. Не створена для побуту, але не відкине кохання та материнство. Вважатиме за краще присвятити себе кар'єрі та досягненню матеріальних благ.

Що означає ім'я Зоя для дівчини, яка народилася восени? Це добра, тактовна та товариська особистість. Може адаптуватися до будь-яких умов. Притягує людей, але не виносить великі компанії. З настороженістю ставиться до всього невідомого та непередбачуваного. Чутлива до компліментів та визнання своїх переваг.

Зимова Зоя – цілеспрямована, наполеглива і надміру вперта. Зовні справляє враження незворушної жінки, хоча в душі надто сприйнятлива до чужої думки. Любить ретельно аналізувати події, що відбуваються.

Значення імені Зоя, походження, характер та доля для дівчинки

Захоплення та хобі

Сердечна та чуйна Зоя любить доглядати тварин, розводити квіти, доглядати маленьких дітей. Вона володіє хорошими вокальними даними та пластикою.

Якщо дівчина вирішить розвивати свої здібності, це з простого захоплення може перерости в успішну роботу. Якщо у житті Зої станеться якась значуща подія, то вона може привести жінку до звернення до релігії.

Професія та бізнес

Що означає ім'я Зоя у професійній сфері? Зоя — людина, яка фанатично належить до роботи. Вона зможе стати успішною у більшості професій, причому багато хто з них випливає з її дитячих захоплень: біолог, зоолог, вихователь.

Зоя віддає перевагу соціальній роботі чи професіям, пов'язаним із тваринами. Добре впорається і з будь-якої праці в медичній сфері. Значення імені Зоя наділило жінку здатністю повністю розчинятися у роботі.

Часто трапляється так, що вона не має гідної плати за свою самовіддану працю. Це її мало турбує, бо головне для Зої – отримувати задоволення від своєї діяльності.

Командувати людьми чи йти чужими головами для досягнення мети не для Зої. Однак вона легко впорається з керівною посадою в маленькому колективі. Вона з тих, хто допомагає товаришам по службі у власні вихідні дні і любить ділитися знаннями та досвідом.

Колеги обожнюють Зою, а начальство цінує її як незамінного співробітника, готового взятися за будь-яку складну роботу. Відкритість жінки подобається далеко не всім, тому на службі у неї є заздрісники, але Зоя ніколи не йде на конфлікти з ними.

Значення імені Зоя, походження, характер та доля для дівчинки

Кохання та секс

Носійка імені Зоя романтична, вірить у справжнє кохання і мріє про принца. Дівчина товариська, має природну красу і здатна захопити багатьох чоловіків. Представники протилежної статі відчувають до неї непідробний інтерес і готові заради неї великі подвиги. Вона м'яка і сентиментальна, але не варто обманюватись на її рахунок – Зоя чудово вміє маніпулювати чоловіками, коли їй це потрібно.

Зустрівши свою кохану людину, дівчина ще більше перетворюється. У відносинах для неї дуже важливою є щирість. Зоя любить, коли нею захоплюються, але примітивна лестощі їй не до вподоби. Вона готова пробачити партнеру багато недоліків, але не лицемірство.

Значення імені Зоя визначає наявність у його носительки великої сексуальності. В інтимній близькості їй немає рівних. Жінка грайлива, винахідлива та уважна до партнера. Її приваблюють лише досвідчені чоловіки як у плані сексу, і у життєвому плані.

Значення імені Зоя, походження, характер та доля для дівчинки

Сім'я та шлюб

До шлюбу Зоя підходить дуже серйозно. Як чоловік вибирає чоловіка старшого за себе і обов'язково забезпеченого. Ніжна та чарівна дівчина м'яко і непомітно підводить партнера до шлюбу так, що він навіть не встигає зрозуміти, як опинився у “пастці”.

Зоя не завжди буває щасливою в подружньому житті, але дуже віддана чоловікові та дітям. Вона ощадлива і вміла господиня, любляча мати, а потім бабуся. У будинку Зої не завжди панує ідеальний порядок, але це обумовлено постійною зайнятістю на роботі володарки цього імені.

Значення імені Зої та доля жінки дуже сприятливі. Вона намагається підтримувати в сім'ї мир та злагоду. Прищеплює дітям любов до навколишнього світу і сприяє бажанню дітей мати домашній вихованець. Значення імені Зоя характером і долю його володарки дуже сприятливе. У її сім'ї протягом довгих років панує гармонія та взаєморозуміння. Між подружжям немає зрад і зрад. Вони чесні та відкриті один з одним.

Сумісність

Найбільш сприятливі стосунки у Зої складуться з чоловіком на ім'я Авраам, Олександр, Борис, Віктор, Гаврило, Дмитро, Іван, Кузьма, Марк, Мойсей, Олег, Фелікс.

Найменша ймовірність міцних відносин у Зої з Андрієм, Архіпом, Глібом, Єгором, Йосипом, Макаром, Митрофаном, Яковом.

З рештою чоловічих імен сумісність нейтральна.

Ім'я Зоя: значення імені для психіки та здоров'я

У Зої стійка психіка і незламна воля. Вона не пред'являє особливих вимог до життя і приймає її такою, якою вона є насправді. Жінка дуже кмітлива та товариська. Вона приємна співрозмовниця і вміє за допомогою милого жарту підняти настрій будь-якій людині. Зоя розумна і може миттєво вловлювати настрій інших людей і вгадувати їхній психологічний стан.

Здоров'я жінки не можна назвати міцним на всі сто відсотків. Їй слід приділяти особливу увагу стану внутрішніх органів. Найбільш уразливі нирки, серце та селезінка. Зої рекомендується підтримувати дієтичний раціон та своєчасно проходити медичні огляди.

Значення імені Зоя, походження, характер та доля для дівчинки

Гороскоп

Що означає ім'я Зоя залежно від знака зодіаку його володарки? Гороскоп цього імені наступний:

 • Овен – трохи наївна, але чарівна жінка. Завжди прагне йти вперед, дізнаватися про нове, не замислюючись про наслідки. Легко приймає на віру слова людей, через що постійно потрапляє у безглузді ситуації.
 • Телець – Зоя, яка народилася під цим знаком, має високу працездатність, далекоглядна і практична. Не обділена увагою чоловіків, але віддана лише одному партнеру. Ніжна, чуттєва та відкрита особистість.
 • Близнюки — рішуча та непосидюча натура. Прагне нових вражень та переживань. Її характер може змінюватись протягом життя. Часто заводить нетривалі романи із чоловіками. Розсуджується тільки після народження дітей.
 • Рак – емоційна і недовірлива жінка. Подобається чоловікам, але не вміє поводитися з ними. Балакуча, образлива і манірна. Потребує сильного і владного чоловіка.
 • Лев — наполеглива, винахідлива та безкомпромісна дівчина. Її завзятість та незалежність вражають: вона не зупиниться ні перед чим і не прийме допомоги збоку. Ніколи не поділиться своїм і ревно оберігає їй належне.
 • Діва — педантична та прискіплива особистість. Має підвищене почуття відповідальності, ніколи не змінює своїх рішень і нетерпима до чужих недоліків. Шукає чоловіка, яким зможе пишатися.
 • Терези – діяльна і рішуча натура. Дотримується золотої середини, не претендує на лідерство та схоплює на льоту будь-яку інформацію. На роботі ніколи не стане робити що-небудь понад належне.
 • Скорпіон – дуже владна жінка. Привертає увагу людей своєю екстравагантністю. Не цікавиться чужими проблемами та переживаннями. Здатна йти на будь-які хитрощі, щоб привернути увагу чоловіка, який сподобався, від якого чекатиме захоплення і пристрасті.
 • Стрілець – самостійна та незалежна дівчина. Перш ніж зупинитись на якійсь справі, пробує себе у багатьох сферах. Впевнено тримається у суспільстві, високо оцінює себе та є лідером у відносинах.
 • Козеріг – скромна і тямуща особистість. Відповідальна і акуратна, але вважає за краще перебувати в тіні. Ця Зоя безвідмовна, здатна виручити у важкій ситуації, втішити та підтримати. У подружжя обирає чоловіка, що відбувся.
 • Водолій – яскрава та оригінальна натура. Вважає за краще діяти, а не міркувати. Зайві роздуми наводять на неї тугу. Завжди чинить на власний розсуд, ігноруючи думку інших людей.
 • Риби – м'яка та сльозлива жінка. Має багатий внутрішній світ. Справжня мрійниця та фантазерка. Втрачається від грубості і не вміє давати відсіч кривднику. Дуже переживає з приводу.

Найбільше ім'я Зоя підходить дівчинці, яка народилася під знаком зодіаку Телець або Терези.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua