Значення імені Дмитро: походження, характер та доля

Значення імені Дмитра нерозривно пов'язане з давньогрецькою богинею родючості та землі Деметрою. На Русь воно прийшло разом із поширенням християнства з Візантії і досить швидко набуло популярності серед простого люду та знаті. Існує чимало відомих особистостей, які прославилися завдяки цьому імені, адже всім відомо, що імена – це не просто набір літер та звуків, а потужні магічні печатки, які мають величезний вплив на долю людини.

Походження

Ім'я Дмитро бере свій початок із давньогрецької міфології. Крім теорії про те, що воно зародилося від імені богині родючості та землі, також існує думка, що Дмитро – це скорочення грецького імені Деметріос. Також існує і безліч інших імен, які могли стати прабатьком російського імені:

 • Димитрій;
 • Дмитро;
 • Мітюк і т.д.

Не варто забувати і про популярність на Русі таких прізвищ, як Дмитрієвський та Дмитрієв. Всі ці імена і прізвища в тій чи іншій мірі вплинули на те, що одного разу новонароджених хлопчиків почали називати Дмитрами.

З походженням імені Діма все більш-менш зрозуміло, але чому поміркована популярність імені тримається протягом кількох століть? На сьогоднішній день вона тільки росте з кожним днем. Це з великою кількістю видатних особистостей (історичних і сучасних), названих Дмитрами.

Ось невеликий список лише найзнаменитіших людей:

 • мореплавець Дмитро Лаптєв;
 • письменник Дмитро Мамин-Сибіряк;
 • співак Дмитро Хворостін;
 • актори Дмитро Пєвцов та Дмитро Харатьян;
 • композитор Дмитро Шостакович;
 • хімік Дмитро Менделєєв.

Не дивно, що це ім'я користується величезною популярністю, адже люди навіть на підсвідомому рівні розуміють, що подібний магічний друк дуже впливає на те, яких успіхів людина досягне в житті. Тепер ви знаєте більше про походження імені Дмитра.

Святі покровителі та іменини

З усіх святих християни найбільше вшановували благовірного князя Дмитра Донського, який вважається не лише захисником вітчизни, а й православної віри. Саме він очолив командування російського війська під час Куликівської битви, що спричинило перемогу України над ворогом. Татаро-монгольське ярмо сповна відчуло на собі удар незламного російського духу, а відлуння імені Дмитра ще довго зберігалися в умах повалених ворогів.

Значення імені Дмитро: походження, характер та доля

Дмитро Донський був одним із найглибше релігійних людей. Він постійно і шалено молився Богу, а також всіляко підтримував православну віру. На всі битви та великі ратні справи він обов'язково брав із собою символ християнства та благословення церкви. Хоча ця людина і прожила досить недовго (39 років), вона назавжди увійшла до історії України як Великої особистості. Пізніше православна церква приписала його до лику святих, і з того часу він є покровителем усіх, кого назвали подібним ім'ям.

Ім'я Дмитро може бути використане у православній церкві під час хрещення. Всі вони можуть святкувати день ангела, що йде через день після дня народження, а іменини припадають на четверте число майже кожного місяця.

Характеристика імені Дмитро

Значення імені Дмитра зводиться до його основних рис характеру – лідерство, цілеспрямованість, завзятість, воля до перемоги. Більшість дорослих людей, названих таким ім'ям, є справжніми перфекціоністами, які завжди скрізь прагнуть до досконалості. Вони добре орієнтуються практично в будь-якій обстановці, легко знаходять спільну мову з новими людьми та вміють справляти з першого погляду гарне враження. Постійне прагнення досягти всього власними силами та точність у розрахунках – ось що означає ім'я Дмитро.

Значення імені Дмитро: походження, характер та доля

Значення імені Дмитра також може бути пов'язане з давньогрецькою міфологією, адже воно походить від маловідомого імені Деметріос – “належить богині Діметрі”. А оскільки вона відповідає за родючість, то не дивно, що з Дмитра виходять чудові фермери, адже сама богиня дає їм своє благословення.

У всіх Дмитрієв є великі лідерські задатки, які вони зможуть проявити лише в тому випадку, якщо зможуть перебороти свою лінь і любов до порожніх балачок. Важко знайти людину більш говірку, ніж Дмитро, проте це є її основним недоліком. Чоловік може легко забути про всі свої справи та віддатись спілкуванню з друзями та товаришами. Носій такого імені повинен постійно розвивати у собі всілякі таланти, інакше він ризикує назавжди поринути у порожні розмови.

Яке ще існує позначення імені Дмитра? “Пан чи пропав” – ось, за яким принципом живуть ці люди. Вони ніколи не замислюються про наслідки своїх дій і можуть ризикувати навіть власним життям у надії на те, що успіх їм благоволитиме. Проте варто зазначити, що більшість Дмитрієв вирізняються дивовижною працездатністю та витривалістю, яка дозволяє їм досягати величезних результатів у професійній сфері діяльності. Їм характерний оптимізм та винахідливість, а також гарне почуття гумору, що дозволяє підтримувати дружні стосунки практично з будь-якою людиною.

Що означає ім'я Дмитро у світі? Любов до комфорту та всіляких зручностей – ось що їм характерно. Вони завжди “зависають” у гаджетах і вважають за краще сидіти вдома, а не гуляти у парку. Дозвілля люблять проводити у колі друзів, не проти міцно випити чи добре поїсти.

Всі недоліки імені Діма (значення імені було наведено вище) з лишком окупаються його добрим серцем, щедрістю та чуйністю. Дмитро намагається ніколи не починати конфліктів, але обов'язково прийде на допомогу товаришам у важку хвилину. Такі особистості вважають за краще не ускладнювати життя оточуючим, а отримати від неї максимум задоволення.

Дитинство

Якщо вас все ще цікавить значення імені Дмитро, варто відзначити, що воно може відрізнятися на різних етапах дорослішання його носія. Наприклад, у дитинстві маленький Митя дуже схожий на свою маму, але з віком стане більше схожим на батька. Спочатку діти ростуть дуже розпещеними і примхливими, часто хворіють і плачуть. Батьки в жодному разі не повинні їх балувати, а інакше вередливість може перерости впертість. У шкільному віці Дмитро нізащо не дасть себе образити, так само як і своїх товаришів. Успішність з предметів середня, оскільки він добре запам'ятовує лише той матеріал, який йому подобається.

У підлітковому віці юнаки можуть бути сильно схильні до чужого впливу. Як правило, подальша доля Діми (значення імені знаходиться у попередніх розділах) залежить від його навколишнього оточення. Найчастіше саме в цей час проявляються його лідерські якості та вміння налагоджувати контакти з людьми.

Необхідно вміти спрямувати активність Дмитра у правильне русло, а також надати всі умови розвитку його талантів. В іншому випадку він ризикує піддатися лінощі, позбутися якої буде вкрай складно. Дмитро росте із загостреним почуттям моралі та моральності, тому не слід зачіпати його самолюбство та почуття гордості – добром це не скінчиться.

Здоров'я

Тепер ви знаєте про значення та походження імені Дмитра. Варто сказати кілька слів про здоров'я дорослого організму. Як правило, воно ніколи не буде міцним, хоча від вилікуваних хвороб не залишається й сліду. У чоловіка можуть бути проблеми з кишечником та шлунком, а в літньому віці можуть з'явитися захворювання серцево-судинної системи. Також Дмитру вкрай не рекомендується вживати спиртне у великих кількостях, оскільки є великий ризик заразитися алкоголізмом.

Значення імені Дмитро: походження, характер та доля

Сексуальність

Всі Дмитра є природженими естетами, тому людина з таки іменем зможе захопитися тільки дійсно красивою, розкутою та сексуальною дівчиною. З жінками Діма завжди воліє поводитися галантно, ведучи себе як справжній джентльмен.

Свою першу жінку Дмитро пізнає доволі пізно. У більшості випадків відбувається так, що чоловік тільки до 40 років розуміє свої сексуальні можливості і починає активне статеве життя. На жаль, подібний темперамент може залишитися нереалізованим, зважаючи на зрозумілі обставини. Найчастіше сам статевий акт не настільки нецікавим Дмитру. Для нього значно важливіший процес спокушання молодої красуні.

Значення імені Дмитро: походження, характер та доля

Дмитро має досить помірний темперамент, тому йому часто не вистачає рішучості для того, щоб завести розмову з дівчиною, що сподобалася. Як правило, розуміння жіночої натури приходить після 20 років, тому саме від дівчини Дмитра залежатимуть їхні подальші стосунки. Щоб позбавити свого хлопця від забобонів та комплексів, що стосуються статевого життя, необхідно розкріпачитися перед ним, а не чекати, коли він розкріпачить вас.

Сумісність, сім'я та шлюб

Всі чоловіки, названі ім'ям Дмитро, дуже серйозно ставляться до шлюбного життя, тому для них характерне раннє одруження. Однак це зовсім не означає, що він буде готовий одружитися з першою зустрічною жінкою. Дмитро досить трепетно шукає собі другу половину, перебираючи різні варіанти. А от якщо вже такий чоловік одружується, то буде не тільки вірним своїй дружині, а й братиме активну участь у вихованні дітей.

Дмитро всіма силами дбає про свою сім'ю, забезпечуючи її всім необхідним. Хоча це зовсім не означає, що він не проводитиме менше часу з друзями, через що дружині може не вистачати уваги. А ось у прояві почуттів такі чоловіки не беруть особливої активності, вважаючи, що це доля жінок, тому сексуальний темперамент Дмитра залишає бажати кращого.

У побуті чоловік відрізняється невибагливістю, хоча сам домашнім господарством не займається. Тому практично вся відповідальність за стан будинку ляже на плечі подружжя. Дмитро не схильний до зрад і сам не ревнивий.

Найбільш вдалу партію чоловікові складуть представниці прекрасної статі, названі такими іменами:

 • Анжеліка;
 • Інна;
 • Софія;
 • Вікторія;
 • Юлія;
 • Марина;
 • Ірина.

А ось стосунків з Ганною, Яною та Поліною найкраще уникати, оскільки вони не закінчаться нічим добрим. Також з особливою настороженістю варто ставитись до Лілії, яка відрізняється крайньою ревнивістю.

Бізнес та професія

Більшість чоловіків на ім'я Дмитро обдаровано вище середнього, тому їм притаманні найрізноманітніші таланти, які дозволять заробити не лише велику кількість коштів, а й становище у суспільстві. У таких чоловіках закладена підприємницька жилка, тому цілком розумно спробуватиме себе у сфері торгівлі. Також Дмитро вміє добре спілкуватися та переконувати клієнтів, що дозволяє йому ставати гарним рекламним агентом, менеджером з продажу чи продавцем-консультантом.

Значення імені Дмитро: походження, характер та доля

На роботі Дмитро виявляє працьовитість і винахідливість як звичайного виконавця, так і керівника. Він вміє швидко пристосовуватися до складних ситуацій, тому зможе досить швидко знайти вихід.

Творчий початок у таких чоловіків розвинений досить сильно, тому часто стають відомими літераторами, артистами і художниками. Як командний гравець Дмитро поводиться дуже погано, воліючи не працювати в колективі. Натомість у нього чудово виходить знаходити спільну мову з незнайомцями, що вважається однією з головних якостей для людини, яка працює у сфері обслуговування.

Талісмани удачі

Будь-яка людина має свої унікальні талісмани, які приносять йому величезний успіх або дозволяють уникати неприємностей. Це може бути звичайне каміння і навіть планети-покровителі.

Значення імені Дмитро: походження, характер та доля

 • Камені-талісмани – лазурить та опал. Опал – це напівдорогоцінний камінь, який має різні цілющі властивості, здатний заспокоювати нерви, лікує свого власника від депресії та безсоння, вбирає в себе більшість негативних емоцій. Лазурит вважається символом успіху, благополуччя і влади. Камінь захищає свого власника від злих помислів, а також очищає його свідомість та розум від порочних думок. В ідеалі Дмитро повинен постійно носити з собою одразу два ці камені.
 • Тотемні тварини – морж та тигр. Морж уособлює цілеспрямованість, знання і вченість Дмитра. Допомагає осягнути різні обряди буття. Тигр є символом удачі, шляхетності сили, швидкості і мощі. Допомагає долати будь-які труднощі, де необхідно докладати фізичних зусиль.
 • Тотемні рослини – хризантема та в'яз. У християнській культурі в'яз здавна вважався символом сили, щедрості, стриманості та гідності. Хризантема символізує високе становище в суспільстві, довголіття і сімейне щастя.

Також існують деякі нюанси, які допоможуть зробити життя Дмитра більш вдалим.

 1. Щасливі кольори – синій, помаранчевий, червоний.
 2. Вдала пора року – осінь.
 3. Вдалий день тижня – вівторок.
 4. Планети покровителі – Сатурн та Плутон.
 5. Заступник зодіак – Скорпіон.

Якщо зважати на всі ці особливості, то можна вплинути на свою долю. Наприклад, дитину, яка народилася під знаком Скорпіона, рекомендується назвати Дмитром. Також слід посадити у себе кімнатну хризантему та повісити картину з тигром на стіні.

Взаємодія з пори року

Взимку народжуються Дмитрі, які відрізняються незламністю і амбітністю. З дитини, яка народилася в зимову пору року, виходять добрі лідери, оскільки у них з'являється бажання командувати іншими людьми. Такі інстинкти можуть призвести до відторгнення Дмитра у суспільстві та просування кар'єрними сходами.

Значення імені Дмитро: походження, характер та доля

Влітку народжуються емоційні особистості, які будуть нездатні контролювати свої емоції – це добре і погано одночасно. Від дівчат у Дмитра просто не буде відбою, однак найменший подразник може вивести чоловіка з себе. Обов'язково враховуйте цей факт, якщо хочете пов'язати своє сімейне життя з людиною на ім'я Дмитро, яка народилася у літню пору року.

Осінь подарує батькам практичного та прагматичного хлопчика, який знатиме ціну грошам та людським взаєминам. Таку людину ніхто й ніколи не назве жмутом чи скептиком. Дорослий чоловік буде відрізнятися суворістю і розважливістю, однак такий характер допоможе стати Дмитру відмінним батьком і люблячим чоловіком.

Навесні може народитися непередбачуваний і затятий чоловік, який буде закомплексований. Творчі нахили допоможуть особистості розкритися в музиці, поезії чи мистецтві, однак точні науки залишаться незбагненними для весняного Дмитра.

Як бачите, є досить багато значень імені Димитрій. Більшість із них засновані на найдрібніших нюансах, які слід враховувати в обов'язковому порядку, якщо ви хочете назвати свою дитину цим сильним та красивим ім'ям.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua