Жіночі польські імена: список зі значеннями

Моніка чи Софія, Ганна чи Ханна… Як назвати новонароджену дівчинку і як обране ім'я вплине на її долю.

Значення імені та її роль життя людини важко недооцінити. І справа не тільки в благозвучності чи дотриманні моди, кожне ім'я несе таємничий код, який впливає на свого носія.

Статистика вперто реєструє інтерес російських батьків до вибору для дитини іноземних імен, незвичайних і малознайомих. Особливою увагою користуються польські. Що вони означають? Як вибрати красиві жіночі польські імена? Список популярних та забутих форм і що вони обіцяють своїй власниці, представлено у статті.

Жіночі польські імена: список зі значеннями

Проблеми вибору

Здавалося б, ім'я – незначна деталь у житті і важко припустити, який вплив воно вплине на все подальше життя. Більшість людей підходять до теми вибору імені без особливих емоцій, не відкриваючи особливих прихованих смислів.

Але все ж таки багато хто замислюється надають особливого значення імені. Судити про те, як цікавляться люди іменами можна і тому, що, наприклад, у Польщі щорічно публікується офіційний рейтинг імен, статистика, в якій фіксуються, наприклад, жіночі польські імена зі списком наймодніших та найпопулярніших.

І це не можна назвати звичайним статистичним підрахунком, адже правда в тому, що неправильно обране ім'я дівчинки може викликати у когось неприємні асоціації, або навпаки додадуть власнику вагомість та додаткові бонуси.

Жіночі польські імена: список зі значеннями

Популярне чи оригінальне

Мода на імена приходить і йде раптово, її важко передбачити. Даючи дівчинці ім'я сьогодні, неможливо передбачити, як воно буде сприйняте під час її юності та зрілості. Адже мода та погляди змінюються.

Щоправда, є польські жіночі імена красиві та не виходять із моди, наприклад: Анна, Барбара, Марія, Олександра. Подібні форми є своєрідним каноном і завжди знайдуть володарку. Але найкраще при виборі імені пошукати компромісне рішення між класикою та модою. Також не забути при цьому поцікавитись, що означає та чи інша форма.

Жіночі польські імена, список найпопулярніших за останні три роки:

 • Зофія – означає мудра;
 • Юлія – завжди юна;
 • Ханна – благодатна, несуча добра;
 • Аліша (Алісія) – означає благородство;
 • Марія – наполеглива, справедлива;
 • Майя – вперта, амбітна;
 • Наталія – ім'я означає енергію та інтерес до навколишнього світу;
 • Олександра – динаміка та розвиток, постійний рух до мети;
 • Амелія – сором'язлива та працьовита;
 • Зузанна – лілія, біла квітка.

Жіночі польські імена: список зі значеннями

Красиві імена та їхні гарні господині

Достатньо порівняти вплив імені шляхом простого зіставлення з долею господині. На сьогоднішній день найбільш затребуваними та звучними, за опитуваннями, вважаються наступні: Катаржина, Мілана, Пола, Пауліна, Лаура, Емілія, Агата, Моніка.

Красиві жіночі польські імена та їх значення, а також невеликий список визнаних польських красунь – власниць цих форм:

 1. Катажина (Катаржина) – означає чистота, здоров'я. Польська красуня Катажина Кшешовська, на конкурсі “Міс Супранешнл 2014” стала 4-ою Віце-Міс.
 2. Пауліна – розумна, енергійна. Пауліна Крупинська – Міс Фотогенічність на міжнародному конкурсі “Міс Всесвіт 2013”.
 3. Емілія – самостійна, стримана та владна; у нас відома красуня Емілія-Анжела Вишневська, топ-модель, телеведуча, співачка, мешкає в Україні.
 4. Ева означає життя, уяву, енергія; Ева Вишневська – відома не лише красою, вона непересічна актриса, володарка премії Орлі за найкращу роль другого плану.
 5. Агата – дарує своїй господині вибуховий характер, стрімкість та чуттєвість; знаменита тезка Агата Шевіола – Міс Польщі 2010;
 6. Моніка – Моніка Ягачак польська топ-модель

На фото польська красуня, актриса Ева Вишневська.

Жіночі польські імена: список зі значеннями

Походження та значення

І все ж таки, при виборі форми для новонародженої варто враховувати, що деякі викликають особливий інтерес. Наприклад, часто батьки запитують, яким є значення імені Злата для дівчинки?

Ця форма означає – золота жінка. Але ім'я частіше можна зустріти у Югославії чи Болгарії. Вважається, що воно виникло в середні віки, і як варіант вимови жіноче ім'я Злата поширювалося в Литві, Білорусії, стало популярним у східній Польщі, а також у Чехії.

Скорочені та зменшувальні варіанти вимови: Лата, Златуся, Латик, Златочка.

Гармонійно форма поєднується з такими по-батькові, як Антонівна, Ігорівна, Георгіївна, Олегівна.

Значення імені Злата для дівчаток ще й у тому, що їхня володарка покровительствує Свята мучениця Моглінська, іменини 26 та 31 жовтня.

В Україні раніше була традиція – на 26 жовтня дівчата ходили у лазню та парилися з настоями трав, вважалося, що красуня не хворітиме цілий рік.

Жіночі польські імена: список зі значеннями

Незалежна та рішуча

Ще один красивий і привабливий варіант для багатьох – Іренка, ім'я у російській вимові звучить як Ірина.

Воно дарує носійниці незалежний характер, рішучість, працьовитість та стриманість. А також такт та здатність до дипломатії. Вміння дружити та загострене почуття обов'язку перед іншими, на Іренку завжди можна покластися. Розглянемо деякі особливості:

 1. Це ім'я грецького походження, що з'явилося у Польщі на початку 18 століття.
 2. Власницям своїм воно принесе успіхи в акторській майстерності, кулінарії, музиці та освоєнні будь-якого ремесла.
 3. Знамениті тезки – наприклад, співачка Ірена Сантор, актриса Ірена Квятковська.
 4. Покровитель імені Свята Ірена – імператриця з Афін, яка боролася за збереження реліквій та святинь; іменини 21 лютого, 9 серпня, 14 серпня.

Жіночі польські імена: список зі значеннями

Сором'язлива дикунка

Цікавим є жіноче польське ім'я Кароліна.

Воно зазвичай характеризує людей сором'язливих, дикуватих, але при цьому дуже гордих і гідних. Яскраво виражений індивідуалізм змушує Кароліну часто проводити час на самоті. Для Кароліни головне – вдало вийти заміж або знайти хорошого друга, з яким вона розквітне і матиме радість. Тобто вона бачить сенс життя у коханні.

У Польщі жіноче ім'я Кароліна з'явилося у 19 столітті. Щодо професії, то з дівчат вийде відмінний лікар, учений, юрист.

Відомі тезки імені: італійська модель Кароліна Бруні, співачка Ані Лорак, герцогиня Монако Кароліна Реньє.

Є і своя свята покровителька – Блаженна Кароліна Козкувна, хранителька дівчат, молодості та домівки. Іменини 18 листопада.

Курйози імені або виїзд забороняється

Даючи ім'я дівчинці, батьки не повинні забувати, що дитина виросте. З цим ім'ям їй треба буде жити, будувати щасливу родину, працювати, можна виїжджати за кордон. Чи дійсно варіант вдалий?

Варто згадати деякі жіночі польські імена, список звичайних, здавалося б, які за кордоном можуть означати щось смішне чи зовсім непристойне.

Жіночі польські імена: список зі значеннями

Ось ці дивні для іноземців, але зовсім звичні та нормальні для слов'ян форми:

 1. Маріка – дівчині з таким ім'ям краще не їздити в іспаномовні країни, оскільки невинне і красиве ім'я сприйматиметься на слух іспанцями як нецензурний термін, що означає людину з нетрадиційною орієнтацією.
 2. Анна – зменшувальна форма імені (Анка) для шведа означатиме, що дівчину звуть Качка.
 3. Каміла – фонетика імені така, що в Болгарії буде співзвучна слову верблюд, так, мало приємного, адже таке гарне ім'я.
 4. Амелія – у Греції означатиме слово, близьке за звучанням і означає – без руки чи ноги
 5. Беата – в Румунії звучить ідентично слову, яке описує нетверезу людину.

Але якщо одне з вищезгаданих імен вже обрано, батьки, не засмучуйтесь, завжди можна додати друге. А вже дівчина сама вирішить, як користуватися.

Ось ще жіночі польські імена, список найпопулярніших сьогодні: Нела, Зоя, Рита, Олена, Клара, Констанція, Пола, Анієла, Джоанна, Мірелла, Клементіна, Аурелія, Барбара, Каліна, Вікторія, Гізела, Амелія.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua