Значення імені Ісмаїл. Походження, характеристика та таємниця імені Ісмаїл

У кожного імені є своя унікальна історія походження та значення. Завжди цікаво дізнатися не тільки те, як воно перекладається, але ще й як позначається на характері та долі свого власника. Це дуже цікава тема, варто заглибитись у її розгляд, приділивши особливу увагу значенню імені Ісмаїл – звучному, красивому і досить рідкісному.

Трішки історії

Є кілька версій щодо його походження. Ім'я Ісмаїл зустрічається в єврейській, мусульманській, православній, католицькій та іудейській культурах.

Але взагалі походження у нього арабське. В оригіналі воно пишеться так – إسماعيل‎. А в перекладі означає «Хай почує Бог». Це ім'я дуже популярне у народів, які сповідують іслам. До речі, є ще кілька його версій, найпопулярніші з яких – Ішмаель та Ізмаїл.

У Старому Завіті це ім'я також зустрічається. Адже так звали сина Авраама від рабині Агарі, котрий згодом став родоначальником племен бедуїнів. А в ісламі Ісмаїл є предком пророка Мухаммеда. Як би там не було, воно є у багатьох культурах. Його володарі навіть іменини православні святкують, які припадають на 17 листопада, 23 вересня та 30 червня.

Значення імені Ісмаїл. Походження, характеристика та таємниця імені Ісмаїл

Відомі носії

Це досить популярне ім'я. Ось лише деякі чоловіки, які є його власниками, залишили свій слід у світовій історії:

 1. Пророк Ісмаїл, син Ібрахіма (Авраама). Його прийнято ототожнювати старозавітним патріархом Ізмаїлом.
 2. Абу-ль-Фіда Ісмаїл ібн Алі. Арабський географ та історик, що жив наприкінці XIII – на початку XIV століть.
 3. Ісмаїл Самані. Залишив свій слід в історії, заснувавши феодальну державу в Середній Азії. Також був еміром із династії Саманідів.
 4. Ісмаїл I. Заснував династію Сефевідів, був шахіншахом Ірану.
 5. Мауля Ісмаїл. Султан Марокко, що походить із династії Філалідів.
 6. Ісмаїл Гаспринський. Громадський діяч, публіцист і педагог кримськотатарського походження також був ідеологом джадидизму.
 7. Ісмаїл Халінбеков. Російський футболіст, який зараз грає за ФК «Хасавюрт».
 8. Ісмаїл Наурдієв. Він чудово знайомий усім любителям UFC. Це юний талановитий боєць, який прославився своїм боєм із бразильцем на ім'я Мішель Празерс. Ісмаїлу Наурдієву вдалося здобути над ним гучну перемогу.

Зрозуміло, це лише деякі відомі носії цієї форми. Вона звучна і популярна – багато чоловіків, які є її власниками, прославилися в тих чи інших сферах діяльності.

Дитинство

Розібравшись із походженням імені Ісмаїл та його значенням, можна перейти до дослідження того, як воно впливає на характер хлопчика, якого так вирішили назвати батьки.

Значення імені Ісмаїл. Походження, характеристика та таємниця імені Ісмаїл

Росте він досить проблемною дитиною. Маленький Ісмаїл часто щось вигадує, обманює батьків, і з цією особливістю неможливо боротися. Який би «батіг» мама чи тато не вирішили застосувати, він не заспокоїться – невгамовна фантазія цього не дозволить.

Але ситуацію можна згладити! Варто віддати Ісмаїла до літературного чи театрального гуртка – там його енергія знайде застосування. Це важливо, оскільки фантазія дитини настільки бурхлива, що вона й сама незабаром почне вірити у свої вигадки.

Ще цьому хлопчику притаманна спритність та впертість. Тож зіграти на його совісті не вдасться. Це дивує дорослих, які намагаються змусити хлопчика відчувати себе винним чи присоромленим.

Юність

Продовжуючи вивчати значення імені Ісмаїл, слід зазначити, що з віком його фантазія не те, що не слабшає – навпаки, вона лише посилюється.

Через самостійно генерованих вигадок і пліток він часто свариться зі своїми численними друзями та товаришами. Однак стосунки не розриваються, оскільки Ісмаїл – прекрасна людина, яка завжди готова протягнути близькому руку допомоги, захистити, підтримати. За це юнака всі люблять.

До речі, для Ісмаїла саме дружба є ключовою життєвою цінністю. Він безкорисливий і щедрий, ніколи нікому не нагадує про те, що надала ту чи іншу послугу, навіть якщо вона дуже важлива.

Сумно те, що природні таланти, що є в чималій кількості в Ісмаїла, він реалізує рідко. Чому? Тому що йому не вистачає працездатності та посидючості. Іноді Ісмаїл навіть справляє враження ліниву людину, яка не бажає залишати свою зону комфорту.

Зрілість

Вивчивши коротко значення імені Ісмаїл, можна зрозуміти, що у його власника ставлення до життя з ранніх років дуже неоднозначне. Але, незважаючи на це, він цілком може стати успішним.

Значення імені Ісмаїл. Походження, характеристика та таємниця імені Ісмаїл

Однак удача йому супроводжуватиме лише в тому випадку, якщо він стане частиною якоїсь великої команди, де йому відведуть місце генератора ідей, своєрідного творчого двигуна. Організовувати процес та виконувати технічні моменти має хтось інший.

З роками чоловік не переглядає свого ставлення до життя. У пріоритеті, як і раніше, дружба – а все інше зачекає. І саме з мінливістю, на жаль, пов'язані основні труднощі у спілкуванні з ним. Не всі можуть зрозуміти його відстороненість від побутових проблем.

До того ж не кожному сподобається те, що ця людина, живучи у своєму світі, вміло в'є мотузки з інших, чудово існуючи за чужий рахунок.

Секс та кохання

Якщо вже йдеться про походження, значення та переклад імені Ісмаїл, то і цій темі потрібно приділити увагу. Секс для цього хлопця дуже важливий – він пристрасний, палкий, досвідчений коханець, що найсильніше зневажає одноманітність. Що не сподобається багатьом жінкам: Ісмаїл досить легковажний, а тому часто змінює партнерок.

Значення імені Ісмаїл. Походження, характеристика та таємниця імені Ісмаїл

Йому потрібно «нагулятися», щоб розпочати вибір супутниці життя. Обранку шукатиме довго, раціонально вивчаючи кожну претендентку. Він висуває дуже високі вимоги до жінки, а також одразу попереджає, що у всьому її контролюватиме.

Не кожна особа витримає стосунки із цим хлопцем. Як мінімум тому, що в його розумінні жінці надано менше прав та можливостей, ніж чоловікові. Але все ж таки, переваг у нього чимало, а тому претенденток на його серці – теж.

Ось тільки схиляти його до створення сім'ї не треба. Інакше Ісмаїл злякається і втече. Він може полюбити так сильно, що захоче зробити пропозицію руки та серця, але це рішення має бути його власним.

Шлюб та сім'я

Важко уявити поєднання імені Ісмаїл із цими поняттями. Тому що його власник для подружжя не створено. Він ідеально уживеться з тією жінкою, яка любить все робити сама – починаючи облаштування побуту, закінчуючи вихованням дітей.

Якщо Ісмаїл одружується на такій ідеальній дамі, то в їхньому будинку пануватиме справжнісінька ідилія. Вона підтримуватиме сімейний затишок, а він, дистанціювавшись, займатиметься своїми справами.

Значення імені Ісмаїл. Походження, характеристика та таємниця імені Ісмаїл

Але це не означає, що цей чоловік не бере жодної участі у сім'ї. Навпаки, потреби домочадців він забезпечує справно, намагаючись заробити для своїх коханих якнайбільше грошей, щоб забезпечити їм усе, чого вони потребують.

Бізнес, кар'єра та хобі

Продовжуючи вивчати значення імені Ісмаїл, потрібно коротко вивчити і цей важливий аспект. Взагалі, цей хлопець може досягти вражаючих успіхів, якщо стане частиною креативної команди. Він і сам здатний зробити кар'єру у сфері продажів, проте краще йому знайти себе у творчості.

Також з нього може вийти чудовий менеджер. Гроші Ісмаїл завжди зможе заробити, оскільки він знає, як потрібно підлаштовувати ситуацію під свої потреби.

Якщо говорити про захоплення, то для нього є спорт. Ісмаїл може із задоволенням займатися хокеєм, бейсболом, легкою атлетикою або просто ходити до спортзалу. Також йому подобається проводити час з друзями, витрачати час на різноманітні активності, а також займатися шопінгом.

Значення імені Ісмаїл. Походження, характеристика та таємниця імені Ісмаїл

Ще Ісмаїл любить музику. Причому різну – починаючи сучасною, закінчуючи класикою. Цей хлопець з однаковим задоволенням може провести відокремлений день удома, слухаючи улюблені треки, або вирушити до нічного клубу та танцювати там до упаду.

Езотеричний аспект

Вище досліджувалося багато – були перераховані знамениті люди з ім'ям Ісмаїл, розглянуто його походження, переклад, значення та вплив на характер людини. Насамкінець варто вивчити і деякі езотеричні нюанси.

Говорять, що кожному імені властиві певні талісмани. Якщо говорити про Ісмаїла, то для нього їх перелік буде виглядати так:

 1. Планета-покровитель – Юпітер.
 2. Приносить удачу метал – електрум та олово.
 3. Покровительська стихія – повітря.
 4. Тотемні рослини – евкаліпт, базилік, абрикос, лаванда, райське яблуко, фіалка, жасмин, груша, кориця, яблуня, каштан, м'ята та дуб.
 5. День, вдалий реалізації планів – четвер.
 6. Тотемні тварини – дельфін, олень, павич, вівця, куріпка, пелікан і ластівка.
 7. Сприятливий колір – синій та малиновий.
 8. Тотемний мінерал – гіацинт, берил та сапфір.

Багато в чому таємницю імені Ісмаїл обумовлює і число, що заступає йому. Це «четвірка» – цифра, що наділяє людину розвиненим інтелектом, схильністю до логічного мислення, а також сумлінністю та стабільністю.

Значення імені Ісмаїл. Походження, характеристика та таємниця імені Ісмаїл

Якщо говорити про знаки зодіаку, то Ісмаїлу підходить Стрілець та Риби. Якщо хлопчика, який народився в період з 19 лютого по 20 березня або з 23 листопада по 21 грудня, назвати цим ім'ям, то найкращі астрологічні якості розкриються у його характері повною мірою.

А їх досить багато! Стрільці – захоплені, авантюрні, пристрасні, пригодницькі особи з вражаючими амбіціями та збалансованим характером. А Риби – справжнісінькі ідеалісти з розвиненою уявою та творчим мисленням, чутливі, добрі та співчутливі.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua