Ім'я Жозефіна: значення, походження, переклад

Ім'я Жозефіна у різних варіаціях зустрічається переважно там, тоді як у вітчизняних просторах належить до категорії рідкісних іменоформ. Усіх власниць імені поєднує стриманість, цілеспрямованість, сила волі. Це яскраві харизматичні особистості, які завжди привертають себе увагу оточуючих. Встояти перед їхньою чарівністю неможливо.

Походження та значення

Лінгвісти, які вивчали тлумачення та походження імені Жозефіна, дійшли висновку, що воно є похідним від чоловічого французького імені Джозеф. У свою чергу дана іменоформа є видозміненим варіантом єврейського Йосипа. В оригіналі воно звучить як Йосеф. Саме так у Біблії звали сина біблійного предка Якова. Дослівний переклад іменоформи: «Яхве (тобто Бог) віддасть», «буде додано, додасться». Згідно з цією версією тлумачення жіночого імені – «Бог примножить», «благословенна».

Повне ім'я: Жозефін. Скорочені форми: Жозя, Жозі, Джо, Жожо, Джузі, Фіна, Зюта, Джу, Юза, Фіке, Фіна. До синонімів належать: Юзефіна, Жозефа, Йосефіна, Джозефіна, Джозеппіна, Хосефіна, Жозіана, Жузепа, Шосавін, Джузеппіна, Жозіан, Хосефа.

Знамениті тезки

В історії відомо чимало видатних носіїв імені. До них належать:

 • англійська художниця Жозефіна Уолл;
 • перша дружина Наполеона I Жозефіна Богарне;
 • американська винахідниця Джозефіна Кокрейн;
 • французька оперна співачка Жозефіна Фодор-Менв'єль;
 • німецька актриса Жозефін Пре;
 • актриса театру та кіно, співачка Жозефіна Карр-Харріс;
 • дружина Оскара I, короля Швеції та Норвегії Жозефіна Лейхтенберзька;
 • лідер великого князя Костянтина Павловича Жозефіна Фрідріхс;
 • австрійська поетеса та перекладачка Баронеса Йозефіна фон Кнорр;
 • парагвайська поетеса Хосефіна Пла;
 • італійська оперна співачка Джузеппіна Грассіні;
 • американо-французька танцівниця, співачка та актриса Жозефіна Бейкер. Ім'я Жозефіна: значення, походження, переклад

Нумерологія

Числом долі власниць імені є шістка. Дівчина-«шістка» безконфліктна, комунікабельна, ніколи не йде на відкриту конфронтацію. Будь-які проблеми воліє залагоджувати мирним шляхом. Цінує та шанує звичаї, традиції, відрізняється консервативними поглядами на життя. Десять разів подумає, перед тим, як щось зробити. Любить спокійне та розмірене життя без особливих змін. Є надійною та відданою подругою, з повагою ставиться до батьків.

Дівчина-«шістка» не має лідерських якостей, а тому досить комфортно почувається в ролі підлеглої. З неї виходить старанний, старанний, старанний працівник.

Значення імені Жозефіна для дівчинки

Ім'я Жозефіна: значення, походження, переклад

Маленька Жозі в дитинстві не завдає батькам жодного клопоту. Вона росте тихою, поступливою, слухняною дитиною. Із задоволенням допомагає мамі з прибиранням, може доглянути молодших братиків або сестричок.

Дівчинка відрізняється допитливістю, проникливістю, гарною інтуїцією. У компанії однолітків вона вважає за краще займати позицію стороннього спостерігача. Вона відзначає дрібні нюанси, важливі деталі, осмислює отриману інформацію, робить власні висновки. У малечі дуже хороша пам'ять.

Незважаючи на кмітливість та спостережливість, у носительки імені немає прагнення до отримання знань, до навчання, до саморозвитку та самоосвіти. Дівчинка зовсім не цікава, тому шкільна програма її ніяк не цікавить. Через це успішність Жозі залишає бажати кращого.

Юність

З віком дівчина на ім'я Жозефіна перетворюється на самостійну, незалежну, але замкнуту особу. Вона добре ладнає з оточуючими, завжди привітна, дружелюбна, але приховує від людей свої справжні думки та емоції. Уникає галасливих компаній і вечірок, воліє проведення часу на самоті.

Навчання дівчину, як і раніше, не цікавить. Вона мріє лише про те, як би вдало вийти заміж і влаштуватися на престижну роботу без особливих знань, умінь і навичок.

Ім'я Жозефіна: значення, походження, переклад

Характер та доля

Знаючи переклад імені Жозефіна, неважко припустити, що доля вподобає носійниці імені. Жінка належить до тієї рідкісної категорії людей, яким вдається завдяки чарівності, розважливості та хитрощі вдало влаштуватися у житті. При цьому їй не потрібно йти на підлість чи зраду задля досягнення поставленої мети. Жозефіна настільки вміє розташовувати себе оточуючих, що вони самі готові влаштувати її долю.

Носителька імені справляє враження беззахисної і слабкої особи, але насправді має сталеву волю і характер. З труднощами вона вважає за краще справлятися поодинці. Навіть найближчі люди часом не підозрюють, з якими складнощами вона стикається і як переживає в душі.

Любов

Ім'я Жозефіна: значення, походження, переклад

Власниця імені Жозефіна досконало володіє мистецтвом спокуси, а тому користується підвищеною увагою протилежної статі. Зазвичай виходить заміж за розрахунком і, вже одружений, по-справжньому закохується у свого обранця. Не здатна на зраду чи зраду, зберігає вірність чоловікові. Є прекрасною господинею, коханою дружиною та дбайливою мамою. Єдине, про що потрібно пам'ятати дружину: Жозефіна – вразлива і чутлива натура, тому йому слід контролювати свої слова та дії, щоб ненароком не образити кохану. Загалом носійниця імені щаслива в особистому житті.

Кар'єра та робота

Жінка на ім'я Жозефіна не прагне кар'єрного зростання, хоч і мріє про престижну роботу. Вона може добре реалізуватись у таких професіях, як стюардеса, медичний працівник, екскурсовод, менеджер по роботі з клієнтами, адвокат, співробітник туристичної агенції. Їй підійде сфера обслуговування, яка передбачає тісне спілкування з людьми.

Ім'я Жозефіна: значення, походження, переклад

Талісмани та астрологічні характеристики

До талісманів та астрологічним символам відносяться:

 • планета-покровитель – Марс;
 • стихія – Вогонь;
 • метал – залізо;
 • день тижня – вівторок;
 • тотемні тварини – собака, кінь, вовк;
 • тотемні рослини – верес, спаржа, кропива, гірчиця;
 • каміння-талісмани – аметист, яшма, магнетит.

Астрологи рекомендують називати цією іменоформою дітей, що народилися в період з 24 жовтня по 22 листопада. Знак зодіаку Скорпіон дозволить посилити позитивні риси Жозефіни. До того ж він повністю відповідає її характеру та внутрішньому світу.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua