Ім'я Володимир: значення, походження та характеристика

У світі є безліч прекрасних імен. Завжди цікаво дізнатися, як вони з'явилися, що означають. Особливо це важливо, тому що з тим, як звати людину, езотерики пов'язують її характер та долю. Надають великого значення іменам навіть вчені, які займаються ономастикою та антропонімікою. Зрозуміло, майже всі батьки, обираючи для свого улюбленого чада ім'я, хочуть, щоб воно не тільки було красивим та модним, а й відіграло позитивну роль у долі дитини. Сьогодні в нашій країні на вулицях міст і сіл можна зустріти Матвєєв, Архіпов, Федотов, Захаров. Наразі батьки майже не називають своїх синів Вітями, Ігорями, Юріями. У нашій статті ми поговоримо про незаслужено забуте ім'я Володимир, значення та походження якого дуже цікаві. Можливо, подана інформація допоможе зробити батькам гідний вибір у вирішенні, як назвати свого новонародженого сина.

Загальні відомості

Хто в нашій країні не чув про хлопчика Вовочку? Він трохи розпорошений, отримує на уроках двійки, а поводиться так, що батьків постійно викликають до школи. Однак цей герой анекдотів дуже кмітливий, передбачливий, а головне всіма нами коханий. У реальному житті про Вовочки загалом важко сказати, що вони не мають здібностей до навчання.

Якщо здійснити короткий екскурс в історію, можна з упевненістю сказати, що серед великих людей було чимало тих, хто носив ім'я Володимир, походження якого ми розглянемо в нашій статті. Це одне з небагатьох споконвічно російських імен, що пережили віки і успішно дійшли до наших днів. Ім'я Володимир звучить дуже мелодійно, красиво поєднується з багатьма по-батькові, що також важливо в житті дорослої людини.

Психологи відзначають, що для оточуючих людей (особливо для партнерів у будь-якій справі) набагато привабливіше мелодійне звучання імен, ніж такі поєднання, в яких “спотикається” мова. Тобто, наприклад, Альфред Арчибальдович спочатку на рівні підсвідомості менш приверне до себе людей, ніж Володимир Іванович. Зрозуміло, надалі думка партнерів ґрунтуватиметься на діях та поведінці людини, але первісне враження обов'язково зіграє свою роль.

Те саме можна сказати і про по батькові. Діток Володимира величатимуть Володимировичами та Володимирівнами. Погодьтеся, звучить теж мелодійно та красиво.

Це теж повинні враховувати батьки, обираючи, як назвати свого крихітного синочка.

Відомі люди

Ім'я Володимир носили в минулому і зараз носять дуже значущі особистості. Чимало їх ми зіграли ключову роль історії нашої країни. Назвемо лише деяких із них.

Першим треба згадати князя Володимира Червоне Сонечко. Він зробив безліч великих справ, неодноразово відбивав навали печенігів і хозар. Однак найграндіознішим його діянням було хрещення, внаслідок якого Русь із язичницької країни стала православною.

Не можна не згадати і Володимира Ульянова, більше відомого під псевдонімом Ленін. Це теж велика людина, яка зуміла впливати на сотні тисяч людей і перевернула весь світ, створивши першу в історії планети соціалістичну державу, яка довгі роки була однією з наймогутніших.

Багато є чоловіків з ім'ям Володимир, які залишили слід у культурі та мистецтві.

Першим ми назвемо Володимира Вернадського. Цей учений заснував велику бібліотеку у Києві. Його роботи стосувалися теорії біосфери та ноосфери. Він був спеціалістом у біогеохімії, геохімії, радіології, гідрології.

Ще одна відома всім людина – Володимир Висоцький. Він був і є досі кумиром багатьох, взірцем сили волі, мужності та волелюбності.

Ім'я Володимир: значення, походження та характеристика

Володимир Немирович-Данченко був театральним режисером, отримав прізвисько “двадцять два нещастя”, оскільки з ним щось траплялося під час репетицій. Але був впевненою людиною, яка знає собі ціну. З наших сучасників назвемо:

 • Володимира Путіна – президента України.
 • Володимира Кличка – відомого спортсмена-боксера з України.
 • Володимира Машкова – актора та режисера, сценариста та кінопродюсера.
 • Володимира Жириновського – видного політичного діяча.

Значення та походження імені Володимир

Мовник Фасмер вважає, що перша частина імені, “Влад”, є запозиченою з давньої церковнослов'янської мови, де воно звучить як “влада”, тобто “влада, сила”. Це слово трансформовано з індоєвропейського “валу”, де воно також означало силу. Щодо другої частини імені одностайності у вчених немає. Одні вважають, що вона теж слов'янська і означає “мир, мирний”, інші приписують цій частині готську основу ” мерс ” , тобто ” великий ” , чи ірландську ” мор ” , що означає ” великий ” . Є дослідники, які вважають, що ” міра ” прийшла на Русь з давньонімецького. Ця основа сприймалася як “спокій”, а саме ім'я “Володимер” розшифровувалося як зв'язок між миттєвою владою над світом та вічним спокоєм. Пізніше ця словоформа трансформувалася на ім'я “Володимир”, значення якого почали розуміти так: “влада над усім світом (всесвітом)”.

коротка характеристика

У своєму колі чоловіка, якого батьки назвали Володимиром, називають Володею, Вовою, Владом, Вовкою, Вованом, Вовчиком. Ласкаво можна його звати Вовочкою, Володенькою, Владою.

Власник імені Володимир – людина рішуча, схильна до ризику, наділена розумом і силою волі, здатна на несподівані вчинки, які часом шокують оточуючих. Він здатний втрутитися в перебіг будь-яких подій, сподіваючись на удачу та сприятливі обставини. Для власників цього імені не характерний точний розрахунок варіантів та наслідків, але їм властива розвинена інтуїція. Володимири, як правило, відчувають ставлення до себе, контактні та товариські з людьми. З них виходять добрі керівники.

За темпераментом вони холерики. Зла довго не тримають, із ворогами можуть залишитися друзями. Здатні як себе, а й інших захоплювати ідеєю, підбивати якісь дії, вести у себе.

Вище ми вже зазначили, що у імені Володя повна форма – це Володимир. Однак воно звучить м'якше, наділяючи свого власника добротою, співчуттям, лагідністю. Ті, кого з дитинства звуть виключно Володями, зазвичай намагаються уникати конфліктів, мають багато друзів, є душею компанії.

Володимир, якого близькі звуть виключно Владом (використовується від повного імені лише частина “влад”, тобто влада), рішучіший, завжди відстоює свою точку зору, не боїться вступати в суперечку і прагне завжди отримати бажане будь-яким шляхом.

Скорочене ім'я Володимира – це Вова. Якщо так називають маленького хлопчика, то дитина росте спокійною та врівноваженою. Він, як правило, слухається старших, намагається не бідувати надто багато, хоча дитячі витівки йому теж не чужі. Якщо ця ж словоформа залишається і у дорослого чоловіка, він, як правило, не дуже прагне стати лідером. Зазвичай він задоволений тим, що має і не прагне діставати з неба зірки.

Як бачимо, дуже багатолике ім'я Володимир. Значення імені великою мірою залежить від словоформи, яку використовують оточуючі. Батькам потрібно звернути на це особливу увагу, адже одна справа – запис у паспорті, і зовсім інша – як звати людину у повсякденному житті. Найбільш нейтральним варіантом є ім'я Вова. Воно дарує своєму власнику врівноваженість. Вова навряд чи розіб'є комусь вікно м'ячем або приходитиме додому в синцях і саднах. Це більш властиво хлопчику Вовку. Однак великі особи з таких хлопців виростають нечасто.

Ім'я Володимир: значення, походження та характеристика

Що відбувається у Вовочок у любовній сфері

У сфері кохання також має значення ім'я. Вова – ім'я, якому властиві стабільні стосунки з партнеркою. У сім'ї цей чоловік може бути і провідним, і веденим, що цілком залежить від його партнерки. Деякі з чоловіків, яких звати Вова, можуть бути невдалими у коханні. Якщо говорити про Владу, то його гострий гумор, прямота, зухвалість можуть відштовхувати від нього жінок. Однак чудові зовнішні дані, природна чарівність, почуття гумору не дають таким чоловікам жити на самоті. Якщо говорити не лише про те, як звучить коротко ім'я, а охарактеризувати Володимирів загалом, слід сказати, що вони завжди користуються увагою у протилежної статі. Як правило, залишають не їх, а вони. Розірвати стосунки для Володимирів не дуже важко, проте вони рідко стають ворогами зі своєю колишньою супутницею життя.

Сімейні відносини

Як поводитимуться Вовочки до весілля, ми розглянули. Також подивимося, що означає ім'я Володимир у сімейних стосунках. Якщо цей чоловік вибрав собі не чергову подружку, а дружину, він починає ставитись до неї з турботою та увагою, може заради неї здійснити екстраординарні вчинки. У сім'ї Володимир – це лідер та здобувач. Його рідко можна застати на кухні за миттям посуду або приготуванням котлет, але він зробить все, що від нього залежить, щоб його рідні нічого не потребували. У побуті цінує комфорт, любить дорогі речі, дорогі предмети інтер'єру. Володимир прагне ідеальної чистоти та порядку. Дітей він любить, а вони його люблять. Володимир ставиться до них із любов'ю, але виховання та турботи по дому у зв'язку з великою зайнятістю перекладає на дружину.

Сам він займається кар'єрою. Гроші віддає дружині, якщо вона вміє раціонально розпоряджатися ними. Вибраній сфері діяльності Володимир присвячує більшу частину часу, що викликатиме невдоволення дружини. З коханою вірною дружиною він буде зразковим сім'янином. З її боку для щастя знадобляться терпіння, повага та любов. Вона має бути господинею та хранителькою домашнього вогнища. Якщо з дружиною раптом щось піде не так (наприклад, зникне вогник з інтимної сфери), Володимир без особливих душевних мук шукатиме те, чого йому не вистачає, на боці.

Ім'я Володимир: значення, походження та характеристика

Відповідна пара

Найбільш вдалим у чоловіка на ім'я Володимир може бути шлюб із Валентиною, Аллою, Оленою, Іриною, Лілією, Веронікою, Євгенією, Інною, Наталією, Світланою, Ольгою, Євгенією.

Складними стосунки можуть бути з Єлизаветою, Лідією, Надією, Ніною, Анжелою, Зінаїдою, Раїсою.

Несумісність імен не говорить про неможливість спілки. Якщо ви любите, то вас не налякають перешкоди. Також це не говорить про те, що у Вови (нагадаємо, так звучить коротко ім'я Володимира) завжди і за будь-яких обставин буде щасливий шлюб, наприклад, з Оленою чи Інною. За своє сімейне щастя треба виборювати. Якщо відповідальність за нього перекласти тільки на плечі езотериків, нічого хорошого з цього не вийде. Значення імені Володимир не гарантує щасливого союзу з жодною жінкою, якщо вона не захоче йти на поступки і всіма силами зберігати домівку. Крім того, обраниця Володимира зобов'язана завжди стежити за собою та у будь-якому віці залишатися привабливою. Навіть лояльнішого чоловіка, що носить ім'я Володя, не радуватиме дружина, яка зустрічає його в запраному до дірок домашньому халаті і в стоптаних капцях. Йому потрібна жінка, якою можна милуватися у будь-якому віці.

Ім'я Володимир: значення, походження та характеристика

Талісмани

Розглянемо, які сили природи мають для Володимира значення:

 • Тотемна рослина – береза, клен, верес.
 • Тотемна тварина – яструб (знатність, сила), олень (символ чистоти, благополуччя, родючості).
 • Знак зодіаку – Терези.
 • Колір імені – зелений, червоний, фіолетовий.
 • Камінь – зелена яшма (захистить від поганих помислів, пристріту та інших нещасть, сприяє успіхам, оберігає від недоброзичливців, надає впевненості у власних силах, допомагає відновити душевну рівновагу).
 • Сприятливе число – два.
 • День тижня – п'ятниця.
 • Пора року – осінь.
 • Заступні планети – Сонце та Венера.
 • Стихія – повітря.

Ім'я Володимир: значення, походження та характеристика

Характер у дитинстві

З раннього дитинства Вовочки допитливі. Вони чудово вміють розповідати різні історії, чим залучають до своєї персони дітей та дорослих. У них спостерігаються здібності до музики та театральної діяльності. Вони виявляють творчий розум, який варто розвивати. Ось таким буде ваш Вова син. Значення імені віщує, що він буде з пелюшок комедіантом. Наприклад, почне плакати тільки для того, щоб відволікти маму від телевізора та показати їй, яку він збудував пірамідку. Всі Вовочки наділені багатою фантазією. Вони здатні захопити дітей, наприклад, відвести їх із двору, щоб вирушити у далеку подорож. Якщо говорити про хлопчиків на ім'я Володимир коротко, то слід зауважити, що за цими дітьми потрібен постійний нагляд. Також їм необхідне розуміння того, що вони дуже улюблені та потрібні батькам, друзям.

У школі може бути відмінником чи двієчником хлопчик, якого назвали Володимиром. Коротко це можна пояснити тим, що багато залежатиме від його вчителів. Якщо вони дозволять йому самовиражатися, якщо цінуватимуть та розвиватимуть його таланти, якими він нагороджений від народження, то Вовочка почне дуже старатися. Якщо його постійно триматимуть у межах і обмежуватимуть його свободу, то хлопчик стане досить шкідливою для вчителів особистістю, почне прогулювати уроки, розкладати в класі дисципліну.

Здоров'я

Чоловіки, що носять ім'я Володимир (коротко – Влад або Вова), повинні приділяти особливу увагу легені та кишечнику. Деяким із них властива астма. Нерідко Володі, які не знайшли свого шляху в суспільстві, починають зловживати спиртним. Це спричиняє захворювання серцево-судинної системи.

У соціумі

Що ще властиве чоловікам з ім'ям Володимир? Коротке ім'я серед друзів може бути Вован. Такі люди, як правило, завжди у центрі уваги, вони лідери у своїй соціальній групі. Вони люблять посидіти в колі друзів, відрізняються гостинністю та хлібосольством, люблять приймати гостей. Вони привабливі, розумні, працьовиті, наполегливі в досягненнях мети, мають гарну пам'ять. Володимири, як правило, активні, привітні, доброзичливі, мають швидку реакцію на події, що відбуваються. Вони здатні приймати самостійні рішення, але їм важлива думка оточуючих. Вони вразливі і себелюбні. У соціумі Володимир – лідер. Він із тих, хто здатний повести людей за собою. Можливо, тут відіграє роль походження імені Володимира. Згадаймо, що спочатку так називали тих, хто вміє тримати владу у своїх руках.

Ім'я Володимир: значення, походження та характеристика

Кар'єра

У роботі Володимир – це трудоголік. Він може досягти висот у технічних науках та медицині, може бути економістом чи політиком, чудовим актором та чудовим письменником, може стати музикантом, режисером, громадським діячем. Йому підходять такі види спорту: футбол, заняття на тренажерах для підтримки фізичної форми. Якщо Володимир поставив собі за мету, то не зупиниться, поки її не досягне. Він дипломатичний, проте йому властивий вияв рис авантюриста (у хорошому розумінні цього слова).

У нумерології

Число імені – два. Це символ контрасту та рівноваги, а також двоїстості. Символізує жіночий початок, близнюків. Володимир на підсвідомому рівні прагне гармонії та рівноваги. У нього розвинена інтуїція. Основні якості “двійок”: дипломатичність, співробітництво, ораторство, прагнення діалогу.

“Двійки” можуть бути занадто м'якими (особливо по відношенню до найдорожчих і найулюбленіших людей, до найвірніших друзів). Часто цю їхню якість оточуючі сприймають за слабкість. Володимирам слід бути трохи рішучішим.

Китайський гороскоп

Багато провісників вважають, що на долю людини впливає не лише ім'я, а й рік народження. Що з цього приводу можна сказати про Володимира? Коротко його характеристики щодо китайського гороскопу будуть такими:

 • Миша (або щур). Значок великої життєвої активності. Володимир може утримувати сім'ю в достатку. Він чарівний, але метушливий по дрібницях. З першого погляду може здаватися спокійним та врівноваженим. Але за цією легкістю ховаються нервозність та занепокоєння. Він має вміння доводити до кінця розпочату справу. Любить витрачати гроші на себе. Має багато знайомих та друзів.
 • Корова (вол, бик). Значення – сила та працьовитість. Цей рік обіцяє процвітання та багатство. Володимири, народжені на рік Вола, не балакучі, терплячі, здатні викликати інших на відвертість. Незважаючи на зовнішній спокій, вони мають запальний характер. Часто Володимир замкнутий, але за потреби може бути промовистим. Він роботяга, упертий, ненавидить невдачу у своїх справах. Чи не терпить конкурентів.
 • Тигр. Ці Володимири схильні до розваг, чесні, бувають дратівливими. Користуються повагою, але можуть ухвалювати поспішні рішення. Вони трохи егоїстичні, але мужні.
 • Заєць Кролик). Володимири, народжені цього року, слабохарактерні, безвольні. Вони – хитромудрі щасливці. Красиво кажуть, талановиті, честолюбні, стримані, мають бездоганний смак.
 • Дракон. Ці Володимири працьовиті, завжди досягають успіху. Самовпевнені і норовливі. Вони вперті, великодушні, щирі.
 • Змія. Володимирам властиві краса, мудрість, талановитість. Мають ділові якості, злопам'ятні і холоднокровні.
 • Кінь. Ці Володимири працьовиті, мають міцну родину. Вони люблять все робити своїми руками. Однак вони нетерплячі і наполегливі, часто роблять по-своєму, не слухаючись порад.
 • Коза. Такі Володимири спокійні, скромні, уживливі та працьовиті. Вони мають здібності до мистецтва. Вони можуть бути песимістичні та сором'язливі, мають примхливий характер.
 • Мавпа. Чоловіки, які мають ім'я Володимир, дуже рухливі. Вони розумні, здатні до масштабних справ. З них виходять добрі працівники.
 • Півень. Ці Володимири працелюбні, мають поступливий характер, домосіди. Вони завжди зайняті, захоплені своєю роботою.
 • Собака. Володимири відрізняються відданістю, уважні до виховання дітей, розсудливі. Завдяки гарному характеру мають багато друзів. Вони вірні та чесні, у них розвинене почуття обов'язку.
 • Свиня. Ці Володимири неврівноважені. Вони мають мало друзів. Вони рідко говорять, але якщо висловлюються, то про все одразу. Інтелектуальні, вони мають потяг до знань, але великих успіхів не досягають. Ці Володимири досить запальні, хоча ненавидять сварки та суперечки. Прив'язані до тих, кого люблять.

Ім'я та знаки зодіаку

Можна ще подивитися, як пов'язане значення імені зі знаком зодіаку, під яким народилася людина. Давні провидці вважали, що характеристика персонажів із зодіакального кола серйозно впливає на кожну людину. Наші повсякденні справи пов'язуються з думками про майбутнє, мріями та надіями. Без цього неможливе існування особистості. Заманливо знати заздалегідь, що чекає на тебе, твою дитину, кохану людину.

Ім'я Володимир: значення, походження та характеристика

Характер за знаком зодіаку проявляється у дитячому віці, коли дитина починає формуватися. Гороскоп допоможе вам оцінити, наскільки правильно ви рухаєтеся по накресленому зірками маршруту.

Розглянемо, що пророкують Володимирам зодіакальні сузір'я:

 • Овни – чоловіки прямолінійні, суворі, жорсткі, самокритичні, імпульсивні, велелюбні. Їхньому кар'єрному зростанню можуть заважати всілякі проблеми, нестиковки, перешкоди. Проте в особистому щастя їм немає рівних.
 • Тельці – Володимири, народжені під цим знаком, як правило, мають тонку натуру, ніжні, романтичні, ідеалістичні. Таким важко йти життям, оскільки навколо багато цинізму, брехні, жорстокості. Проте Володі-Тільці, як правило, щасливі у шлюбі. Щоправда, лідирують вони далеко не завжди.
 • Близнюки – зодіакальний знак нагороджує Володимирів мрійливістю, схильністю фантазувати та видавати бажане за дійсне. Зазвичай вони – натури вразливі, уразливі і нерішучі, часто є призвідниками конфліктів. Щоб жити щасливо, їм потрібна духовна та моральна підтримка тих, хто їх любить та розуміє.
 • Раки. Дані символ змінює Володимиров до невпізнання. Володі-Раки не вирізняються геройством, у них неможливо помітити лідерські якості. Це сентиментальні добряки, котрі нікому не бажають зла, люблять добросусідські стосунки, не сваряться з колегами, не сперечаються з начальством. Для жінок такий чоловік – справжній скарб. Він у всьому слухається свою благовірну, завжди питає у неї поради, віддає всю зарплату, допомагає у домашніх справах.
 • Леви. Володимири, яким пощастило народитися під цим знаком зодіаку, стають руйнівниками жіночих сердець. Вони надзвичайно милі та привабливі, вміють себе подати у суспільстві. Вови-Леви можуть багато чого досягти на будь-якій ниві, проте хороші сімейні стосунки з ними створити важко. Обранка Володі-Льва повинна мати ангельське терпіння, щоб виносити всі його романи на стороні. Також вона сама має привертати увагу чоловіків. Якщо вона не стежитиме за своєю зовнішністю, Вовалев розірве з нею союз.
 • Діви. Вови, народжені під цим знаком, добродушні, нерішучі, недовірливі і сором'язливі. Щоб утвердитись у суспільстві, вони можуть здаватися грубими, але в душі залишаються мрійниками та романтиками.
 • Терези. Ці Володимири честолюбні, рішучі, галантні, інтелігентні. Вони здатні на подвиги задля досягнення поставленої мети, тому практично завжди досягають бажаного.
 • Скорпіони. Знак наділяє Вову марнославством, зарозумілістю, чарівністю, добродушністю. Володимир-Скорпіон не терпить брехні та лицемірства, любить завойовувати дам, перевагу віддає неприступній.
 • Стрільці. Вони привабливі, романтичні, уважні, добрі, чуйні, але у коханні їм не дуже щастить. Причина полягає в тому, що дівчата не розуміють Володимирів-Стрільців, не можуть розглянути всі їхні чудові душевні пориви.
 • Козероги. Мають порядність, філософський склад розуму, волелюбність. Вони легко знаходять спільну мову з різними людьми, які часто можуть захопити їх за собою.
 • Водолії. Це природжені дипломати, які домагаються свого не силою та наполегливістю, а доказами. У тому числі виходять ідеальні адвокати, керівники, політичні діячі.
 • Риби. Знак наділяє носіїв імені Володимира спокоєм, шляхетністю, прагненням до гармонії. Вони народжені для щастя, яке обов'язково знаходять із обраною супутницею життя.

Висновок

Підіб'ємо підсумок усьому вищесказаному. Володимир – людина, з якою ваше життя набуває сенсу. Це люди, які притягують безмежним світлом і теплом своєї душі, випромінюють силу духу, знання, мудрість, щедрість, доброту, любов, а також скромність і доброту. Поруч із ними відчувається надійність та захист, з ними хочеться йти вперед і обов'язково перемагати.

Володимир – неординарний чоловік. Він заражає бажанням жити, бути талановитим, допитливим, мужнім, міцним, спрямованим уперед, різнобічним, знаючим, терплячим, витривалим.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua